Evlilikte Yaş Farkı

Sizin ailenizi bilmem de karsi tarafın ailesi istemez gibi😕birde gerçek şu ki kadınların hayattaki sorumlulukları erkeklerden fazla oluyor ve daha çabuk yipraniyoruz..bu da bizim için olumsuz bir durum..karşı taraf 33 yaşında..topluma göre bu kişinin birlikte olacağı yaş aralığı genelde 25-33 arasi dir..özür dileyerek yazıyorum siz 47 yaşındasınız ve bu yaştaki bir bayanla görünüş olarak basedemezsiniz..bilemiyorum ileride daha genç birisi ile olur mu diye dusunurmusunuz

Hangisinin büyük olduğunun önemi yok. Yaş farkı çok olduğu zaman belli bir süre sonra büyük olan taraf kompleks yapmaya başlıyor. Gereksiz kıskançlıklar baş gösteriyor.
valla yaşları yakın evlenenlerin de yüzde ellisi boşanıyor ülkede.demek ki bu da yetmiyor.konudaki kadınla evlenmek isteyen adam 12 yıldır görüyor kadını haftanın 5 günü.bence kararından oldukça emindir.b. mühendisiymiş tonla genç çalışan kadın bulurdu istese.ama konu sahibinin sohbetinden kişiliğinden insanlığından memnun onu istiyor.bence kadına cesaret vermeliyiz.ne kaybedecek ki?genç yakın yaşlarda olanlar nasıl boşanabiliyorsa olmazsa kendisi de boşanır.bunları düşünerek anı yaşamayı kaçırıyor kadınlarımız

Son düzenleme:
Sizin ailenizi bilmem de karsi tarafın ailesi istemez gibi😕birde gerçek şu ki kadınların hayattaki sorumlulukları erkeklerden fazla oluyor ve daha çabuk yipraniyoruz..bu da bizim için olumsuz bir durum..karşı taraf 33 yaşında..topluma göre bu kişinin birlikte olacağı yaş aralığı genelde 25-33 arasi dir..özür dileyerek yazıyorum siz 47 yaşındasınız ve bu yaştaki bir bayanla görünüş olarak basedemezsiniz..bilemiyorum ileride daha genç birisi ile olur mu diye dusunurmusunuz

Merhaba. Toplumsal, maddi, mental veya doğurganlık gibi olası problemler bazında yaş farkı ele alınabilir ancak yaş ve görünüş her zaman paralel ilerlemiyor. Eğer konu sahibi kilo problemi yaşamıyorsa, sağlıklı besleniyor ve sporunu da yapıyorsa, eh bir de genetik olarak güzel bir cilde sahipse 25-33 yaş arası birçok kadından güzel ve diri olabilir. Tabi ki bizim toplumumuzda bazı kadınlar çeşitli sebeplerden ötürü dış görünüşünü önemsemiyor olabilir ancak benim gözlemlediğim yaşça küçük bir erkekle birlikte olan çoğu kadın dış görünüşüne inanılmaz yatırım yapıyor. Dış görünüş için ilişki bitirilmez gibi geliyor bana o yüzden😊

Eee adam toplum normlarına uymak isteseydi, elinde kriter listesi yaşı bu olsun tipi bu olsun deseydi zaten baştan konu sahibesiyle işi olmazdı. Adam seviyor. Aşk toplum normu dinlemez, hesap kitap yapmaz. Seviyorsan seviyorsundur, o kadar. İlişkinde evliliğinde mutluysan da mutlusundur, etrafa bakıp bunlar benim kocamı çalar kesin ben bunlarla aşık atayım diyen kimseyi tanımıyorum:KK51:Bunun yaşı benden genç, benden daha çok para eder gözümü dört açayım şeklinde bir evlilik de görmedim duymadım açıkçası. Sadece yaşça büyük olduğu karısını öldüren bir adam görmüştüm haberlerde, ikisi de doktordu eehh orda da adam manyaktı zaten. Yani yani aşk beraberce mutlu olmak demek zaten, olası koca çalıcılarla rekabet demek değil. Ona bakarsanız herkes yaşlanıyor, bu mantığa göre 45i geçen kadınlar çoook değerli kocişlerine layık olmaktan çıkıyor, adamın metres tutmasına veya daha genç birine gitmesine toptan razı olsunlar.

Ayrıca kadınları yaşla değeri artan/azalan mal olarak görmeyi bırakırsak , toplumca daha güzel günleri göreceğimizi düşünüyorum:KK51:

Eee adam toplum normlarına uymak isteseydi, elinde kriter listesi yaşı bu olsun tipi bu olsun deseydi zaten baştan konu sahibesiyle işi olmazdı. Adam seviyor. Aşk toplum normu dinlemez, hesap kitap yapmaz. Seviyorsan seviyorsundur, o kadar. İlişkinde evliliğinde mutluysan da mutlusundur, etrafa bakıp bunlar benim kocamı çalar kesin ben bunlarla aşık atayım diyen kimseyi tanımıyorum:KK51:Bunun yaşı benden genç, benden daha çok para eder gözümü dört açayım şeklinde bir evlilik de görmedim duymadım açıkçası. Sadece yaşça büyük olduğu karısını öldüren bir adam görmüştüm haberlerde, ikisi de doktordu eehh orda da adam manyaktı zaten. Yani yani aşk beraberce mutlu olmak demek zaten, olası koca çalıcılarla rekabet demek değil. Ona bakarsanız herkes yaşlanıyor, bu mantığa göre 45i geçen kadınlar çoook değerli kocişlerine layık olmaktan çıkıyor, adamın metres tutmasına veya daha genç birine gitmesine toptan razı olsunlar.

Ayrıca kadınları yaşla değeri artan/azalan mal olarak görmeyi bırakırsak , toplumca daha güzel günleri göreceğimizi düşünüyorum:KK51:
gülümsediği zaman konuştuğu zaman 3 katı güzelleşen kadınlar vardır.yaşları hiç önemli değildir bu zamanlarda.doyamazsın sohbetine esprilerine zekasına insanlığına.belki konu sahibi de öyle bir kadındır.kadın olarakta yaşı bana yakın seme gibi donuk işinden evinden başka özelliği olmayan adam yerine belki yaşça daha büyük ama sportmen karizmatik zeka fışkıran esprili adamı tercih ederdim.yani kıstaslar kişiden kişiye o kadar değişir ki kimse bunu bir kurala bağlayamaz.çok haklısın yazında o yüzden

Son düzenleme:
Allah sahit hayatimda hic bu kadar sevildigimi hatirlamiyorum adam oyle asik oyle guzel seviyoki 4yildir hic bir gun degismedi ona cocugumuz olmassa bosarim seni sen daha gencsin gider evlenir coxuk yaparsin diyorum bana diyoki evlatlik alir buyuturuz yine bosamam seni diyo aileside beni el ustinde tutuyor hamdolsun cok ama cok sansliyim esim be ailesi konusunda ilk evliligmde öldügü icin bitti ayrilik yok yani
Maşallah, Rabbim daim etsin.. Ne sevap işlediniz de böyle bir insan nasip oldu diyesim geldi bir an 🤗😊

Ben olsam seviyorsam ve sevildiğime inanıyorsam hiç düşünmem evlenirim. Ve bu konuda bir çok örnek var. Mesela Hugh Jackman eşinden kaç yaş küçük ve eşini çok seviyor.. Ülkemiz de de örnekler çok. Önemli olan mutlu olabilir misin, seviyor ve seviliyor musun.. Bence gerisi boş..

Herkese merhaba, ben 47 yaşında daha önce hiç evlenmemiş bir bayanım. Şimdi sorunum şu yaklaşık 10 ay önce hayatıma 32 yaşında birini aldım. Kendisi şuan 33 yaşında. İkimiz aynı kurumda memuruz. İlişkimiz bundan 10 ay önce başladı kendisi gelip bana karşı duygularını söyledi. başta olmaz desem de sonradan şans vermeyi seçtim. Hatta o zamanlar buraya da bir konu açmıştım. Ancak ne üyelik şifremi hatırlıyorum ne de kullanıcı adımı o nedenle o üyeliğime ulaşamadım. neyse konuya devam edecek olursam. Bu şahıs 20 yaşındayken bizim kuruma girmişti. Lise kpss ile o zamanlar öğrenci idi okuyordu sonra okulunu bitirince kurum içindeki sınavı kazanıp bilgisayar mühendisliği kadrosuna yerleşmişti. Bende veri hazırlamacıyım. yani ikimizde memuruz.

10 aydır birlikteyiz ve gerçekten çok mutluyuz. Karakteri çok düzgün biri azimli çalışkan dürüst biri. Hem duygusal olarak hemde düşünce yapısı olarak çok iyi anlaşıyoruz. Sorun şurada başlıyor. Bu adam biz ilk görüştüğümüzden bu yana niyetim ciddi diyordu ve geçenlerde beni artık yeterince tanıdığını ve ciddi adımlar atmak istediğini söyledi. Ancak ben bu işin sonunu pek iyi göremiyorum bu kadar yaş farkı ve en önemlisi aileler büyük tepki gösterir diye tahmin ediyorum. Sizce bu işin sonu nasıl olur? Kafam çok karışık. Ailelere nasıl söylemeliyiz? Özellikle kendi ailemin bu konuda büyük sıkıntı çıkaracağını çok iyi biliyorum. bu iş daha da ciddiye binmeden ayrılalım diyeceğim ama hem kendim çok üzüleceğim hemde onu çok üzerim. Çünkü evlilikle, benimle ilgili çok güzel ve masum hayalleri var yarı yolda bırakmak istemiyorum. Bana bir akıl verin kızlar. Ne yapmalıyım.
Herkes her zaman mutlulugu hakeder.Asla buyuk konuşmam .Ama çok fark var .Keske hıc evet demeseydınız.Bazen olmuo onuda bılıorum.Çok uzulup yıpranacsksınız .Gorunuslerınız nasıl ?

belki yanlış anlaşılacağım ama çalıştığım ofiste arkadaşımın karısı 48 yaşında arkadaşım ise 34 yaşında, ya bakıyorum böyle eşini sevmiyor gibi davranıyor ya bilmiyorum gözü çok dışarıda hep böyle genç kadın isteği var sanki öyle hissettiriyor bana çok yakın davranışlar sergiliyordu mesela ben evlenmeden önce. diğer kızlara da öyle hep bi el kol teması sergiliyor yakışıklı da bir bey. Yaş önemli bana göre. Sizi kırmak istemem ama benim düşüncem bu yönde derler ya davul bile dengi dengine diye bu bir gerçek ne yazık ki

Yetişkin İki kişi anlaşıp birbirlerini sevdiği sürsürece, hayat birlikte olmaya değer. Varsın problemler çıksın, bir daha böyle bir sevgiyi bulamayacaksanız sevginizin arkasında durun. Evlendikten bisüre sonra anlaşamazsanız da bu da bi ihtimal, bu da olabilir. Hayat korkarak yaşanmaz.

Linclenicem kesin😀ama kendi fikrimi de solicem.Bence kadının erkekten 15 yaş büyük olmasıyla erkeğin kadından 15 yaş büyük olmasının arasında dağlar kadar fark var.Bi kere biz kadınlar biyolojik olarak belli bı yaşa kadar ureyebilme yeteneğine sahibiz.Yani konu sahibinin evlenmek istediği kişi çocuk sahibi olmak istediğinde konu sahibi biyolojik olarak bunu yapamicak durumda olabilir.Ama erkek için bu geçerli değil.10 yıl sonra erkek 42 siz 57 yaşınıza geldiğinizde cinsel olarak onun durumunda olabilicek misiniz kim bilir belki de erkek cinsel olarak aktif olamicak bunu bilemeyiz elbette.Ama genel bı biyolojik işleyiş bu, genç olanın daha aktif olması.Elbette sizin hayatınız,sizin kararınız ki ben yaş farkına karşı değilim.Ama 15 yaş küçük bı erkek biraz fazla geldi bana.Ne karar verirseniz verin dilerim size şans,mutluluk getirsin🌸

ilk defa 47 yaşında evlenmeyi düşündüğünüze göre kolay kolay kalbinizi kaptırmıyorsunuz. öyle mi olacak böyle mi derken zaman akıp gidiyor. temkinli olsak da bir olmasak da. 10 sene sonra burada olacak mıyız bakalım. amaaaan evlenin gitsin. yürümezse ayrılırsınız, olmaz mı? yani sonunda pişmanlığın kaçınılmaz olacağını bilseydim bile yapmayıp pişman olacağıma yapıp pişman olmayı tercih ederdim ben.

Ben olsam kacirmazdim. Evliyim, ama bekar olsam ve beni oldugum gibi kabul eden, benimle ilgilenen genc ve yakisikli bir erkek olsa kesinlikle reddetmem. Boyle sanslar insanin her zaman eline gecmiyor kiymetini bilin. Yasitiniz erkeklerin cogu genc kadin bulma takintisi icinde ve onlari kimse yargilamiyor. Onlarin yerine sizi karakterinizden dolayi seven bu genc arkadasla evlenin.

Dediklerimi çürütmek için birşeyler yazmışsınız ama kadın olsun erkek olsun birisinden o yada bu şekilde hoslanabilir. .hoslanmak başka evlilik başka..45 i gecen kadınlar değersiz olmuyor tabi ki..ama konu sahibi 47 yaşında ve hepimiz biliyoruz ki bu yaşta çocuk olması çok düşük bir ihtimal..şimdi diyeceksiniz ki ,ee o zaman bu adam konu sahibini istemezdi vs. .dediğim gibi maalesef bazen insanlar sahip olabileceklerine bakıp cayabiliyor. .pişmanlık yaşıyorlar..aşk gelip geçici bir duygu..aşk geçtiğinde mantık devreye giriyor...şimdi konu sahibi evlense ve sorun yaşasa idi herkes sen 47 o 33 diyecekti....anlatacaktı da anlatacaktı..
Erkek 47 kadın 33 olsa idi yine değişen birşey olmazdı..ayrıca kimseyi mal olarak görmüyorum...

33 yasindayim 47 yasinda biri ile yapabilecegimi sanmıyorum.

Moralinizi bozmak istemem ama erkek kardesim 27 yasindayken gitti 39 yasinda bir kadinla evlendi. Kendisi cok istedi. Bizse sonuna kadar karsi ciktik ailece tabi ki. Sonra tahmin ettigimiz uzere yapamadi. Bi hamilelik dusuk vs durumlari oldu. Ve kardesim 1 sene sonra 28 yaşında intihar etti.

X