Evlilikte Yaş Farkı

Herkese merhaba, ben 47 yaşında daha önce hiç evlenmemiş bir bayanım. Şimdi sorunum şu yaklaşık 10 ay önce hayatıma 32 yaşında birini aldım. Kendisi şuan 33 yaşında. İkimiz aynı kurumda memuruz. İlişkimiz bundan 10 ay önce başladı kendisi gelip bana karşı duygularını söyledi. başta olmaz desem de sonradan şans vermeyi seçtim. Hatta o zamanlar buraya da bir konu açmıştım. Ancak ne üyelik şifremi hatırlıyorum ne de kullanıcı adımı o nedenle o üyeliğime ulaşamadım. neyse konuya devam edecek olursam. Bu şahıs 20 yaşındayken bizim kuruma girmişti. Lise kpss ile o zamanlar öğrenci idi okuyordu sonra okulunu bitirince kurum içindeki sınavı kazanıp bilgisayar mühendisliği kadrosuna yerleşmişti. Bende veri hazırlamacıyım. yani ikimizde memuruz.

10 aydır birlikteyiz ve gerçekten çok mutluyuz. Karakteri çok düzgün biri azimli çalışkan dürüst biri. Hem duygusal olarak hemde düşünce yapısı olarak çok iyi anlaşıyoruz. Sorun şurada başlıyor. Bu adam biz ilk görüştüğümüzden bu yana niyetim ciddi diyordu ve geçenlerde beni artık yeterince tanıdığını ve ciddi adımlar atmak istediğini söyledi. Ancak ben bu işin sonunu pek iyi göremiyorum bu kadar yaş farkı ve en önemlisi aileler büyük tepki gösterir diye tahmin ediyorum. Sizce bu işin sonu nasıl olur? Kafam çok karışık. Ailelere nasıl söylemeliyiz? Özellikle kendi ailemin bu konuda büyük sıkıntı çıkaracağını çok iyi biliyorum. bu iş daha da ciddiye binmeden ayrılalım diyeceğim ama hem kendim çok üzüleceğim hemde onu çok üzerim. Çünkü evlilikle, benimle ilgili çok güzel ve masum hayalleri var yarı yolda bırakmak istemiyorum. Bana bir akıl verin kızlar. Ne yapmalıyım.
Keske bastan yok deseydiniz, şans vermeseydiniz. Ya aşık olursam diye dusunmeliydiniz yada qgirdan almaliydiniz.
Baglandiktan sonra ayrilmak da zor.
Birbirinizi bile bile uzeceksiniz simdi ;(

Cocuk konusu oturulup nerlestirilirse olur Bence. Adam z kusagi onlar y kusagi gibi degil daha olgun
Olgunluk kısmına katılmıyorum, z kuşağı ile aramda 3 yaş var ve daha hovarda daha sorumluluk alamayan, ev yönetemeyecek tipler. Ben özellikle erkekleri ile anlaşamıyorum, onlara fazla olgun geliyorum.

Cocuk konusu oturulup nerlestirilirse olur Bence. Adam z kusagi onlar y kusagi gibi degil daha olgun

Olgunluk kısmına katılmıyorum, z kuşağı ile aramda 3 yaş var ve daha hovarda daha sorumluluk alamayan, ev yönetemeyecek tipler. Ben özellikle erkekleri ile anlaşamıyorum, onlara fazla olgun geliyorum.
Yav uykulu uykulu adam z kuşağı o yüzden olgundur dediniz sandım özür dilerim😂

Düzeltme 2: hala yataktan çıkmadım vee zaten öyle demişsiniz ahahahah

Cok fazla yas farki mevcut bence. 15 yil az 1 surec sayilmaz. Bugunden 10 sene sonra anlasabilme ihtimaliniz bence zayif. Ustelik genc erkeklerin libidosu yuksek oldugundan ona uyum saglayabilecek misiniz? Onemli noktalar var bence.
Turkiye'de hanimlarin menapoza girme yasi ortalama 50-55 oldugu icin bu anlamda da bence uyum konusunda ciddi problemleriniz olabilir. Ayrica ailesi var ise eminim sorun cikartacaklardir.
Haaaa Siz kadınlar menepoza girdikten sonra birlikte olmak istememiyor sananlarda siniz.

Walla Benim tanidigim z kusagi erkekleri tadindan yenmez cinslerden 😋

Ister kadın ister erkek olsun 15 yaş çok.ama.burada asıl halletmeniz gereken konu toplum baskısı.herşey iyi gitse bile toplum baskısı birliktelikleri yıpratıyor .

14 yaş çok fazla resmen kuşak farkı var. Erkek büyük olsa da aynı yorumu yaparım.
Not: eşim benden 4 yaş küçük.

Herkesin kendi hayatı, tercihleri ancak konu açtığınıza göre fikrimi belirtmemde bir sakınca olmayacak.
Ben ne kadın ne de erkeğin kendisinden 14 yaş büyük-küçük biri ile olmasını pek doğru bulmuyorum.
Ama keşke simdi değilde başlarda uzak dursaydınız, iş bu kadar ilerleyince sormak da ne bileyim 🤷🏻‍♀️
Bu yoruma ben de katiliyorum. Hem erkek hem kadin icin bu kadar yas farki fazla. Kadinlar icin de cokme vs den bahsetmeyecegim cunku ne 50 yasinda hanimlar var 25liklere tas cikartir. Ama cocuk vs mutlaka sorun olur. Bi de ask mesk guzel sey ama
Ayni evin icinde girjnce etraf daha cok etkiliyor sizi. Surekli tetikte olmak ve surekli kendinizi korumaya ve savunmaya calismak yorucu bisey maalesef:KK43: benim esimle aramda 7 yas var ve ben bile bazen pismanim cunku cok belli oluyor bu fark:KK43: ki olgun erkek takintim da yoktu yani. Ama aliskanliklar ve hobiler bile farkli oluyor. 14 yasi dusunemiyorum. Ne kadar olgun da olsa bi erkek veya kadin 14 yas bence cok fazla. Genc hamileliklerin yaygin oldugu bi ulkede (abd veya uk gibi) olsaniz anne ogul baba kiz yas farki gibi nerdeyse. Uzgunum ama bence siz haklisiniz. Romantiklestirmeye gerek yok durumu.

Son düzenleme:
Seviyor ve anlaşıyorsanız evlenin. Normalde +-5 yaş farktan fazla olmamalı ilişkide, ama sevmişsiniz madem boşverin her şeyi, mutlu olun. Bu yaşta hala ailenize danışmanız da ayrı bir garip geldi.

Annemde teyzem de kendilerinden küçüklerle evlendi hemde öyle beş on yaş değil babamla annem arası 14 yaş kafa yapısı önemli bence. İlerde ikiside gorunum olarak yaşıt duruyor.hatta Babam erkenden kocadı annem yaşından ufak gösterir kağıttaki yaşları kim takar.

Bir taraftan ikiniz de cocuk degilsiniz kararinizi verin diye dusunuyorum. Diger taraftan biraz ciddi sekilde durumu analiz etmenizi istiyorum.

Bu kisinin evlilikten beklentisi nedir? 33 yasinda, coluk cocuk, aile babasi olmak istiyor mu? Siz 47 yasinda anne olamazsiniz diye birsey yok. Olabilirsiniz elbette ama biraz gec olur. Genc anneyle kiyasla, zorlanabileceginizi dusunuyorum. Onu gectim, bu kisinin cinsellikten beklentisi nedir? Kendisi cinsellige duskun mu? Kadinlarda yaslilikla gelen kuruluk, hormonlarda degisim, menapoz, ve beraberinde gelen cinsel istek azalmasi vs goruluyor. Benim arkadasim 44 yasinda menapoz baslangici olmustu.

Uzaktan bakinca denk gorunmuyorsunuz. Cok elestrileceginizi bilin. Ve tabi evlenirseniz surekli onun yanina yakismaya calisacak, yaninda kendinizi cok yasli hissedeceginizi de unutmayin. Daha simdiden durum bu ki konu acmissiniz.

Yine de herseye ragmen uyumlu oldugunuzu, isteklerinizin, beklentilerinizin ayni oldugunu dusunuyorsaniz, ikiniz de cocuk degilsiniz. yapabilirsiniz elbette.

Bence yaş farkı çok .yanlış anlaşılmasın ama maddi kazanç için sizinle evlenmek isteyebilir.bilmiyorum ben bu duruma şüpheli bakıyorum.

Bu aydır çok iyi giden bir ilişkiniz varmış, ne olabilir ki? 60ıma gelince anlaşamayız diye bugün mükemmel giden bir ilişkiyi bitiremem; belki 50yi göremeden ölücem? Bu yüzden anı yaşamak diyoruz.

Karşınızdakini evliliğe zorlamıyorsunuz, o istiyor evlenmeyi. O yüzden bence mutluluğun tadını çıkarın. Aileleri de susturmayı becerin artık.

Kendi tecrübeme dayanarak (evlilik değildi), büyük olanda heyecan eksikliği oluyor. Yani heyecanlı olsa bile artık yılların getirdiği deneyimlerden kontrol etmeyi öğrenmiş oluyor. Beni sıkan bu oldu. Çocuk gibi heyecanlandığım şeylerde adamda tık yoktu.

herkesin özgür iradesi, karşınızdakinin samimiyeti ve sevgisinden eminseniz son karar size aittir.
peki önemli mevzuları konuştunuz mu ?
misal 3-4 sene sonra çocuk sahibi olmak istese sizin için imkansıza yakın bir şey olacak bu, bu konudaki ortak kararınız ne ? yada kararınız var mı?
adam 45 olduğunda siz 60 olacaksınız, görüntü hakkında bir şey demeyeceğim fakat cinsel anlamda ayak uydurabilecek misiniz ?
bazı kadınlar o yaşlarda da çok aktif olabiliyor ama siz kendinizde bu gücü görüyor musunuz ?
Üç beş yıl sonrasını düşünmek yerine su an huzurluyum mutluyum diyorsa evlenmeli ..Sanki tek mutsuzluk sebebi yas farkı evliliklerde

Üç beş yıl sonrasını düşünmek yerine su an huzurluyum mutluyum diyorsa evlenmeli ..Sanki tek mutsuzluk sebebi yas farkı evliliklerde

anlık zevkle, huzurla evlenmek mi ?
amaaan olmazsa boşanır insanlar nolacak zaten ayol. çok da düşünmeye gerek yok, haklısınız.
bi de sanki kötü bir şey yazmışım gibi beğendim atmışsınız da, aklı başında insanların soracağı şeyleri yazdım. nesini beğenmediniz anlamadım
dgkldfkgldf

neyse, inşallah konu sahibi üzerine düşünmesi gereken önemli konuları almıştır buradan. böyle gazlara gelip pat diye atmaz kendini bu işe. hayal dünyası da bir yere kadar çünkü.

benim boyle tanidigim bir cift var,
hatta kadinin 2 cocugu da var,
ve cok mutlu gorunuyorlar disaridan (iclerini bilemem)

ama tabi bu cift yabanci,
onda bile erkegin ailesi kadinla gorusmuyor sanirim, yine de evlenenmezsin edemezsin olayina kadar buyumemis isler.
sizin isiniz bizim kulturde daha zor,
ama imkansiz degil,
neticede iki yetiskinsiniz, mutlu iseniz, oluru var bence.

X