evlilik yüzüğümü satmayı düşünüyorum

cevabin için teşekkür ederim canım benim çantada keklik biri olmadigimi eğer inancım biterse koşullar her ne olursa olsun gidebilecegimi o da biliyor ama dengesiz bir yapısı var bazen pisman olup onlar icimden gelen seyler degildi diyip sımsıkı yapışıyor dünya yıkılsa seni bırakamam diyor çoğu zamanda boş boş konuşup sorumsuzca hareket ediyor ailesi çok başı boş bırakmış ve tek erkek olduğu için onu aşırı şımartmışlar o yuzden onu duzeltmek için peygamber sabri gibi bir sabir gerekiyor dediklerini dikkate alacağım teşekkür ederim canim

Evli çiftlerden birinin öbürünü boşaması diye bir şey yoktur, bu durumun adı “boşanma”dır. Beni boşayacak diyerek kendi kendinizi aşağılıyorsunuz. Maaşınıza el koydurmayın. Ondaki banka kartını iptal ettirin. Maaştan da zırnık koklatmayın eşinize. Siz akşamları evde yalnızsanız onun keyfi yüzünden, evli olmanın hiç ama hiç anlamı yok. Kendinizi çok fazla ezdiriyorsunuz. Kimse diğerinin kölesi değildir, sizin onu kısıtladığınızı iddia ediyor eşiniz ama asıl o size yapıyor bunu. Yerinizde olsam maaşımı da alır, o evi terk ederdim. Düğündeki altınları -boşanma durumunda- hâkim, kadına verir. Krediniz varsa eşiniz yarısını ödemek zorundadır. Eşyalar, araba vb. her şey de ikiye bölünür. Üstüne bir de ikizler için nafaka vermek zorunda kalır.
Bunları yapmazsanız hayat size çok zor olacak. Zamanla da bu haksızlıkları kanıksayacak ve ses çıkarmayı bile aklınıza getirmeyeceksiniz. Yol yakınken hayatınıza bakın.

ben de kötü bir anne olacagimi düşünmüyorum çocuk yetiştirmek için gerekli pedegojik eğitime sahibim ve çocuklar ile aram çok iyi beni genel olarak çok severler ve çok saygı duyar çocuklar cocuklarim belki bu anlamda şansli olacaklar ama onlar için güzel bir aile ortamı kuramadim o yüzden aptal bir anneyim onları bu koşullar içinde dünyaya getirmemeliydim.

Anne ve babayla olan bebeklik ve çocukluk dönemindeki ilişki ve iletişime bakmak lazım.
Benzer çoğu vakanın alt yapısında bebeklikte bakım verenle güvenli bağlanmada eksiklikler veya sorunlar ile erken çocuklukta karşılanmamış sevgi ihtiyacı var.

“Enayimiyim ben borçlar bitmeden evlenmem bitince boşanacağım” diyor açık açık ve evli kalmaya onu da geçtim sömürülmeye devam ediyorsunuz üstüne birde dava açmak yerine alyansımı satıp parasını ona vereyim mi diye arabesk hareketler peşindesiniz. Borçlarını paşa paşa size ödettirip, borç bitince tekmeyi koyuşunu izleyin o halde. Sizin gibiler oldukça bu gibi erkeklerin sırtı yere gelmez.

eğer böyle devam ederse dediginiz gibi yapacagim. şimdilik bebeklerimi yaşatmak öncelikli hedefim eğer onlara bir şey olursa o da biliyor ki beni hiç bir güç onun yanında tutamaz. bebeklerim sağlıklı doğarsa da onun bebeklerimle olan ilişkilerine ve eski alışkanlıklarına devam edip etmediğine. bebeklerin sorumluluğuna ne ölçüde ortak olduğuna bakacağım eğer hala devam ederse ben de yolumu ayiracagim.

ya hala iyi birisi aslında diyorsunuz pes ! adam olmayan bir kocayı çocuk sahibi yapma aşkını hiç anlayamıyorum kusura bakmayın. güzel şeyler yazmak size moral vermek isterdim ama sizi çok zor günler bekliyor. çocuklarınız doğunca da bir şey değişmeyecek bunu bilin. adamı baştan beri her türlü konfora maddi manevi rahatlığa alıştırmışsınız. anladığıma göre sizden boşanmasından da korkuyorsunuz. yüzüğü satmışsınız satmamışsınız bence bi önemi yok,çünkü ortada bir yuva sıcaklığı olan evlilik yok.

doğru diyorsunuz erkekler böyle işte her kavgada böyle derler sonra eteginize yapışır hayır bunu kalpten soylemedim derler siz de saf saf inanirsiniz.

doğru diyorsunuz erkekler böyle işte her kavgada böyle derler sonra eteginize yapışır hayır bunu kalpten soylemedim derler siz de saf saf inanirsiniz.
Saf saf inanmayın işte. Kullandırmayın kendinizi. Borçlar bitene kadar herşey. Daha ne desin adam

Yarısına kadar okuyabildim bu ne ya.. Hem çalışıyor hem de bu sorunlar. Öff ya..

çünkü eşim aşırı gezmeyi seven biri bu sefer paramı gezip tozup yiyecekti. beni sevdiğini biliyorum ama
Çok merak ediyorum; sizi sevdiğinizi nereden biliyorsunuz. Gerçekten merak ettiğimden soruyorum.

İnsan değil sevdiğine yer yabancı insana böyle muamele etmez. Sanırım benim lügatımdaki sevgi, aşk, saygı, değer, evlilik ile bu forumdaki birçok insanın bu yargılarından çok farklı.

Benim penceremden bakınca sizi sadece sağmallık olarak gören, saygısız, sevgisiz, aşksız, baba nitelikleri şöyle dursun koca nitelikleri bile taşımayan, gününü gün eden bir eş ve kendini bile sevmeyen, evlilik gibi hayati bir konuyu kendi değiminizle çok aceleye getiren, akabinde daha da büyük bir hata olarak çocuk sahibi olmayı aynı derecede özensiz bir aceleye getiren, çekebildiği kadar çekmeye, köleliğe gönüllü mutsuz bir kadın görünüyor. Ve tüm bunlara çözümünüz yüzüğünüzü satmanız mı? Bu kadar sert tepkiler vermeyin (!)

Size ne öneride bulunacağımı bilemedim. Zaten önerilerime uyacak bir insan olsaydınız bu şekilde bir hayatı kendinize reva görmezdiniz.

Allah doğacak bebeklere yardım etsin ne diyeyim

Son düzenleme:

aynı ilcede hatta aynı kurumda çalışıyoruz ıkimizin de 3 yıl boyunca aynı kurumda çalışma zorunluluğumuz var yani doğu hizmeti. eğer ben boşanırsam belki beni başka bir yere verirler ama doğu hizmetim bitmediği için yüksek ihtimalle beni ulaşımın zor olduğu ücra bir yere verirler. öyle bir yerde bebeklerin ihtiyaclarini gideremeyebilirim.bilinmez bir yer fikri beni korkutuyor. eşim ise onu boşadigim taktirde beni rahat bırakmaz boşanmamak için elinden geleni yapar bu ilçeden asla gitmez hatta yoneticilerimiz ve görev arkadaslarimizi da beni ikna etmek adına örgütler ve beni psikolojikmen etkisiz hale getiri o yüzden kendi boşarsa tekrardan pişman oldum deme şansı azalır ve o boşadığı için kimse de onu desteklemez beni iknaya etmeye çalışıp psikolojik baskı kuramazlar

Konunun tamamını okumadım,okuyamadım ama başlık 'boşanmalı mıyım?' olmalıydı ayrıca bu kadar kaotik bir evlilikte, sorunlarınızı çözmek için aklınıza gelen çözümün, evlilik yüzüğünüzü satmak olması çok garip doğrusu.
Yüzük en son derdiniz olsun, çünkü çok daha ciddi sorunlarınız var.

Sizin mesleğiniz ne

Valla okumadım enerjim yetmez ama son cümleyi değerlendirecem bence ne olursa olsun satmayin yuzgunuzu

Şimdi okudum canım benim esinde öyleydi sürekli bana senin altında araba ben seni doktora gotiryyrn sen hastasin çocuğun olmuyor diye defalarca söyledin bende ikiz hamilesiyim çok ağladım isyan ettim ama sonra düşündüm bu adama değmez benimde kalpli bi bileklikti satım onun parasını yedi yüzü bile kızarması o yüzük kalsın ilerde lazım olunca parasını sen yersn kendini ve çocuklarını dusun sen 3 canlsin az kalmış böyle bir insan için niye stres ve sağlığını tehlikeye atacan önceliğin karnındaki bebekler olsun

Allah aşkına yüzük mu şimdi mesele?
Adam ne mal olduğunu saklamamış ki basından beri böyleymiş hep .
Yaşınız 29 olabilir ama oturmamış bi evliliğe bebek yapılmaz 2018 yılında.
Çalışıyorsunuz cahil değilsiniz üstelik.
Benimde yaşım 30 ama şartlar oturmadığı için yapmıyorum bebek.

Ben zaten yalnız kalıyorsam kazandığım tüm parayı da yiyorsa bu adam boşanır en azından maaşımı kendime ve çocuklarıma ayirirdim.
Hem nafaka da alırsınız.
Gerçketen bazen hemcinslerimi anlayamıyorum neden bu adamları çekiyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…