evlilik yüzüğümü satmayı düşünüyorum

ayrıca çocuğum olmasa bile yine birikim yapamazdım çünkü eşim aşırı gezmeyi seven biri bu sefer paramı gezip tozup yiyecekti. beni sevdiğini biliyorum ama

Her şeyden emin ol şu yazdığından asla...

Bu adam sadece parayi seviyor ve sizi sağımlık inek olarak görüyor,çok üzgünüm adınıza ama gerçek bu

Çok merak ediyorum; sizi sevdiğinizi nereden biliyorsunuz. Gerçekten merak ettiğimden soruyorum.

İnsan değil sevdiğine yer yabancı insana böyle muamele etmez. Sanırım benim lügatımdaki sevgi, aşk, saygı, değer, evlilik ile bu forumdaki birçok insanın bu yargılarından çok farklı.

Benim penceremden bakınca sizi sadece sağmallık olarak gören, saygısız, sevgisiz, aşksız, baba nitelikleri şöyle dursun koca nitelikleri bile taşımayan, gününü gün eden bir eş ve kendini bile sevmeyen, evlilik gibi hayati bir konuyu kendi değiminizle çok aceleye getiren, akabinde daha da büyük bir hata olarak çocuk sahibi olmayı aynı derecede özensiz bir aceleye getiren, çekebildiği kadar çekmeye, köleliğe gönüllü mutsuz bir kadın görünüyor. Ve tüm bunlara çözümünüz yüzüğünüzü satmanız mı? Bu kadar sert tepkiler vermeyin (!)

Size ne öneride bulunacağımı bilemedim. Zaten önerilerime uyacak bir insan olsaydınız bu şekilde bir hayatı kendinize reva görmezdiniz.

Allah doğacak bebeklere yardım etsin ne diyeyim :KK43:

sizi anlıyorum temenniniz için teşekkür ederim.

O aileden kimseye bisey aciklamak,inandirmak zorunda değilsin. Yüzüğü boşver,çeyizi boşver. Ama keske bosanabilsen ne iyi olur geleceğin icin biliyo musun? Cunku ilerde de cocuklar babasından kopmasın diye gidemiceksin.. ama en azından bosanırsan ailen yardım eder cocuk bakımı senin bakımın vs. Nankör insan zor. Hamileyken böyleyse dogumdan sonra evde cocuk sesi var diye hepten kaçar evden sende kendi kendine perişanlar durursun

Okurken gerildim sinirden. Onca şey varken kafaya takılacak neden bir yüzüğe takıldınız anlamadım. Eşiniz size ve bebeklerinize değer vermiyor
-anlattığınızdan yola çıkarak bu kanı oluştu-
Lütfen kendinize değer verin ve bebeklerinize odaklanın. Çok şey yazılır da hamilesiniz, buna odaklanın.

Konunun tamamını okumadım,okuyamadım ama başlık 'boşanmalı mıyım?' olmalıydı ayrıca bu kadar kaotik bir evlilikte, sorunlarınızı çözmek için aklınıza gelen çözümün, evlilik yüzüğünüzü satmak olması çok garip doğrusu.
Yüzük en son derdiniz olsun, çünkü çok daha ciddi sorunlarınız var.

sanırım kendimi yeterince anlatamadim ben saatlerce konuştum eşime durumu anlattım onun annesi ile çıkardığı sonuc bana bir yuzuk bile alinmadi oldu onlarin bu ac gozlulugu beni sinir etti ben okadar çırpınıyorum kendimi ifade etmek icin ama o halimle bile bana yüzüğün hesabini soruyorlar onlar icin sorun bu bu insanlarin yuzene o yüzdüğü vurmadiktan sonra onlar meselenin bir yüzükten öte olmadigini anlayamayacaklar

Hamilesiniz sizi üzmek istemiyorum ama bu hikayenin ana fikri yüzük şu bu değil .Eşinizin size saygısı sevgisi yok malesef .başka kızlarla konuşması ne demek söyledikleri ne demek çok ağır şeyler .umarım kendinizi bu evlilikten kurtarirsiniz cocuklanizla çok mutlu olun inş

Okurken gerildim sinirden. Onca şey varken kafaya takılacak neden bir yüzüğe takıldınız anlamadım. Eşiniz size ve bebeklerinize değer vermiyor
-anlattığınızdan yola çıkarak bu kanı oluştu-
Lütfen kendinize değer verin ve bebeklerinize odaklanın. Çok şey yazılır da hamilesiniz, buna odaklanın.

sanırım kendimi yeterince anlatamadim ben saatlerce konuştum eşime durumu anlattım onun annesi ile çıkardığı sonuc bana bir yuzuk bile alinmadi oldu onlarin bu ac gozlulugu beni sinir etti ben okadar çırpınıyorum kendimi ifade etmek icin ama o halimle bile bana yüzüğün hesabini soruyorlar onlar icin sorun bu bu insanlarin yuzene o yüzdüğü vurmadiktan sonra onlar meselenin bir yüzükten öte olmadigini anlayamayacaklar

Bu halde kazandığınız paradan size bir çorap alacak kadar bırakmayan bir adamın sizi sevdiğinden nasıl emin oluyorsunuz anlamadım. Çocuklara yazık

ikizlerime 24 haftalik hamileyim belki de çok duygusal olduğum için bunları yaşıyorum ya da gerçekten yaşadıklarım zor şeyler ben ayrımı yapamıyorum belki siz bana yardımcı olursunuz bir yil +3 ay evliyim. çalışıyorum akşam eve geldiğimde ev işleri ve yemeği de ben yapıyorum eşim ev ile ilgili konularda çok sorumsuz evi de otel gibi kullanır yemeğini yer çıkar gece 11-12 de eve döner hem iş hem ev in sorumlulukları bir de eşimle haftada bir bu tür nedenlerle kavga etmem nedeniyle rahim ağzı uzunluğum biranda kısaldı erken doğum riskim yokken şuanda heran erken doğum yapabilme durumum var doktor dinlenmem için bana 1 hafta rapor verdi kendini yorma dedi ben de her şeyi bıraktım sadece uzaniyorum sadece arada ortalığı toplayıp yemek yapiyorum ama eşim de bana destek olsun istiyorum evi temizlesin bulaşıkları yerleştirsin yıkanan çamaşırlari asın gibi çünkü ben ayakta durunca sanci giriyor karnima kendisi yapmayacagim demiyor ama surekli erteliyor ona kalsa ayda veya 3 ayda bir temizlik yapmalıyiz ama soz konusu arabasi oldumu sorumluluk abidesi kesilir gerekirse hergun oto tamire gider. bir gün maça gider birgün kahveye maç izlemeye gider her gün yürüyüşe çıkar yürüyüşten sonra arkadaşında 12 lere kadar oturur. ben kendimi bildim bileli evde hep yalnız oturuyorum gördüğüm kabuslar nedeniyle çoğu zaman korkuyorum bazen bir ses duysam ya da elektirik kesilse aklım gidiyor ailem başka bir şehirde sırf onlar gidip gelmesin diye ayrı bir şehir yaşayacaksınız diye bana ailecek yasak koydular aynı şehir de olsam belki bu kadar yalnız kalmayacaktım annem bana yemek getirir temizligimi de yapardı ama şimdi kocama muhtacim o ise arkadaş delisi . dün sorumsuzluklari yüzünden büyük bir tartışma yaşadık dedim sen beni köle gibi kullanıyorsun tüm maaşıma el koyuyorsun senin paranın nereye gittiğini bilmiyorum telefonlarına şifre koyuyorsun twitirdan başka kadınlarla mesajlasip ben görmeyeyim diye sonradan da siliyorsun. evde temizlik çamaşır yemek her şeyi benden bekliyorsun kendime bir çorap alacak kadar bile param yok senin yüzünden sürekli kredi kartı faizleŕi ödüyorum artık gücüm yok sen de bana yardım etmek zorundasın diyorum o da ben de araba kullanıyorum seni götürüp getiriyorum dedi oysa arabayı bile ben aldim. dedim araba benim paramla alındı dedi hayır yarısı senin paran geri kalan benim altınlarım ile alındı. altınlar benim mührimdi imam nikahı onlar üzerine kıyıldı evlendikten sonra çalışan kadının mihri olmaz diyerekten altınlarıma el koydu eve mobilya aldı kalan iki bileziği üzerimden kredi çekip arabaya verdi. evin geri kalan tüm ihtiyaçları benim maaşımla alındı kendi maaşı da kira yakıt fatura ve bilmedigim yerlere gitti hep. düğün masrafları için geçen yıl toplam 55 milyar çekti yüzüme hep onu vuruyor ki ben de ayriyetten 20 milyar çektim düğün için. 55 milyar altınlar dahi bütün düğünü yaptı ben de 20 bin ile destek oldum ama ama hep 55 milyarın sorumlusu olarak beni görüyor ben düğünsüz evlenecektim diyor düğüne ne gerek vardı diyor. her tartışmamızda borcum bitince seni boşayacağım diye yemin ediyor ben de bekleme şimdi ayrıl diyorum. enayimi yim diyor ben sinir krizleri geçirdim hamileliğin de verdiği duygusallıkla beni hemen boşayacaksın artık daha fazla sömürülmek aşağılanmak istemiyorum dedim dedi tamam pazartesi seni bosuyorum annesini aradı beni bosayacagini söyledi sebep olarakta onu iş yaptırmak istedigimi ve özgürlüğünü ksitladigimi bu yüzden haftada bir onunla kavga ettiğimi maddi konuları açtığımı söyledi annesi de ayşeyi severim ama maddi konuları açmaya hakkı yok onlar sana bir yüzük bit takım elbise bile almadı ayşe nin evlenirken çeyizi bile yoktu dedi. oysaki kendi gelinliğimi kına kiyafetimi bile bana odettirdi ler kendi kuaför paramı bile bana odettirdi ler 14 ayar dandik bir yüzük aldılar o bile onlara batmış. evliligimiz anı geliştiği için çeyizim hazır değildi ve başka bir ile gideceğim için alsaydım bile goturemeyecektim ama evimde iğneden ipliğe ne varsa kendi maaşımla yaptim her şeyi kendim ödedim beyaz eşyamı bile ben aldim şimdi de tüm maaşım yine düğün ve araba için çektiğim krediye ve evin ihtiyaçlarına gidiyor kendim için bir kıyafet bile alamıyorum. bebeklerim olacak elimde avucunda hiç bir şey yok böyle devam ederse onlarida kaybecem bende polikistik över var ve yaşım 29 diye hemen çocuk sahibi olmak istedim eşim onlarida en başından beri istemedi 3 yıl sonra neden yapmadin diye hep hesap sordu ama bekleseydim ve çocuğum olmasaydi beni kısır diye ilan edip yine bosayacakti bunu kendi de itiraf etti ben çocuklara aşık biriyim çocuklar olmadan yaşayamazdim ayrıca çocuğum olmasa bile yine birikim yapamazdım çünkü eşim aşırı gezmeyi seven biri bu sefer paramı gezip tozup yiyecekti. beni sevdiğini biliyorum ama aşırı bencil biri. dün ölmekten beter oldugumu görünce bugün bana çok iyi davranıyor işleri yapmaya çalışıyor aslında iyi biri ama dengesiz bir anda deşiyor. ama ben unutamıyorum hep aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorum. dünkü yüzük mevzusu aklimdan çıkmıyor bana hesap sordu neden bana bir yüzük bile almadiniz dedi bana aldığı o kıytırık yüzüğün şuan bendeki değeri yok oldu yüzüğü satıp parasını kendine iade etmeyi düşünüyorum sizce çok mu ileri gitmiş olurum
Ve siz bu adamdan çocuk yapıyorsunuz.
Kahrolsun cehalet!

Gerçekten okurken o kadar üzüldüm ki siz yaşarken nasıl dayanıyorsunuz hemde hamile halinizle yapmayın bunu kendinize bu şekilde bi hayatınız varsa ortada net olan şey bu adamın size bi faydası yok zararı var ustelik boşama için hep bi sebebi olacak gibi bence siz kurtulun bu adamdan umarim hakkinizda hayırlısı olur Allah yardımcınız olsun

Kızlar yorum yaparken karşınızda hamile bir kadın olduğunu unutuyorsunuz bence çoğunuz hamilelik geçirdniz ve o psikolojiyi biliyor olmanız gerekiyor.Konu sahibi öncelikle ins sağlıkla bebeklerini kucağına alırsın bence kendine değer ver ve mutlu olacağın şekilde yasa ins herşey gönlünce olsun

Kusura bakmayın sizi üzmek istemem ama adam sizinle vakit geçirmek dahi istemiyo. Siz hala beni seviyoya takılmışsınız. Yüzüğün parasını suratina atmak kavgayı büyütmekten başka bişeye yaramaz. Siz sanıyomusunuz ki yüzüğün parasını verince bunlar 'aaa tüh bak ayşe bize ne anlatmak istiyo' diyecekler.
Ayrıca çeyiniz yoksada düğünü eşyayı ödüyosunuz. Onun neyi varmış ne yapmışta size bunu diyebiliyo

Güzel arkadaşım bu adamda ve anasında yüz mü var da yüzüğün parasını yüzlerine çarpacaksınız?
Konuyu tam anlamamış olabilirim çünkü okuyamayacağım kadar uzun ve ayrıntılı ama yüzük fikrine yorum yapacak kadar anlamam gerekeni anladım, merak etmeyin.
Bu model kocaları ve bu tip kaotik ilişkilerin dinamiklerini iyi tanıyorum ben.

Canım benim bunu hamile bir kadina söylemek inan çok zor ama eşin seni sevmiyor başina gelecekleri söyleyeyim birkaç yila ayrilacaksiniz elinde ne gençliğin kalmiş olacak ne de birikimin. Senin için hiçbir şey yapmiyor bu adam çocuklarini annenin evinde büyüt kavga dövüş içinde babayla büyümektense ayrı anne babanin çocukları olmalari daha iyi

Allah iyi insanlarla karsilastirsin. Ayrilsak bile cocuklarina sorumlulugunu yerine getirecek kisilerle olunsa keske ama.. kavun degilki koklayasin... yardimci alabiliyosan al bu adama 1 cocuk bile cok ama..2. Yi yapma bence : (

Kafamda deli sorular hanfendi valla olmamış bu evlilik siz bı daha boşanıp evlenin şaşknim bin tane sorun var hangi birini duzelticen bence önceliği hamilelige ve çocuğa verin

Eşiniz bencilce hareket etmesi sizi sevmediği anlamına gelmez ki.En çok en çok kendisini seviyor gibi geldi.Geçmemiş bir bekar kafası var .Hamilesiniz kendinizi çok yıpratmışsınız.En azından bu süreçte sakin kalıp biraz bekleyebilirsiniz. çok duygusal bir döneminizdesiniz. Aile terapistine gitseniz.Belki bir faydası olur.Bebekleriniz doğmuş ve biraz büyümüş olsalardı.Evliliğiniz birmiş.artık ayrılsanız mı derdim ama az biraz daha sabredin.(kayınvalidenize de bravo bu ne yapıcılık)

X