evlilik yüzüğümü satmayı düşünüyorum

Konuyu okurken yarısında içim şişti. Sizin daha evliliğiniz bile oturmamış ki .
Bir de ailenizin gelmemesi için başka şehri şart koşan bir aileye neden gelin oldunuz?

Size saygıları yokmuş en başından. O kadar kredi çekip her şeyi kendiniz ödeyip maaşı adamın eline verip altınları bozdurup suan sıfır lirayla durmak da gerçekten büyük başarı bence.

Bu kadar olay ortada var ve siz gerçekten yüzüğe mi takıldınız ?

Eşiniz hamile ve erken doğum riskiniz olduğunun farkındamı aceba ..
Yanlış anlamayın ama insanlar birşeyi kolay elde edince değeri kalmıyor .. ( erken doğum yaparsanız bebeğinizin yaşama ihtimali düşüyor yani kaybedebilirsimiz - Allah korusun Rabbim öyle bişey asla yaşatmasın .. ( durumun ciddiyetini anlatım diye söylüyorum )
Biz senelerce tedavi olduk ..
Ve yatmam gerekiyordu eşim sabah kendimi yormıyım diye kahvaltı hazırlayıp yiyeceklerini önüme koyuyordu işe gidiyordu akşam gelip yemek hazırlayıp evi temizliyordu çamaşırlarımı yıkayıp asıyordu ..
Böyle şeyler duyunca bazen eşime haksızlık yaptığımı bile düşünüyorum .
İşin ciddiyetini anlaması için doktorla muhakkak eşinizi görüştürün ..
Yüzüğe gelince de ..
Aile içinde para konuşulmasından hoşlanmıyorum ama Eşiniz haddini baya aşıyorrr bu arada siz neden maaşınızı elinize veresinizki ..
Eşiniz kira ödiyorsa siz faturaları üstlenirsiniz ..
Ne demek eline para vermek sizde keşke bu kadar herşeyi eline bırakmasaydınız.

Niye satıp parasını veriyorsunuz? Direkt yüzüğü verin madem . Keşke tek dert bu olsa. Umarım ikizleriniz için bir mucize olur ve eşiniz insana dönüşür.

arkadaşlar bazı erkekler gerçekten odun kafalidir bunun ailesi 11 yıl sonra evlat sahibi olmuş ve onu ölümüne şımartmışlar beni boyle kullanmanin nedeni de bu cunku o hakki onun ailesi ona doğuştan vermiş. bense henüz doğuştan sansizdim yokluk içinde annem tarafından buyutuldum benim şımarma hakkım olmadi bu süreçte hep ezilmeye ve yokluğa alıştım bundandırki birimiz çok alıcı birimiz çok verici. düşündümde eşimin bir suçu yok aslında bütün suç babamda çünkü mutlu bir aile nasıl olmalı gibi bir yaşantıya sahip olmadığım icin az bir mutluluk icin bu kadar kendimi ezmis sevilmeyi mutlu olmayı beklemişim. eşim kakafalinin teki ona durumu tekrardan anlatmama rağmen bana dediği tek şey sen bana küsersen beni evde bulamazsin oldu yani ağzına etsemde benimle konuşmak mecburiyetindesin demek istiyor ben sustukça kadın cinayetlerini işleyenlere hak veriyorum artık diyor. lanet olsunki yatağa mahkumum ve hiç bir şey yapamiyorum lanet ediyorum kendime yavrularimi neden böyle hır dünyaya getirdim diye. onlar sağlıkla doğana kadar her şeyi sineye cekicegim sonrasında kendi yolumu çizeceğim herkese teşekkür ederim. canını sıktiklarim hakkini helal etsin...

Babasiz büyüdün ama ayrilamayi düsünürken babayi aradin? Pcos bu arada yasa bagli degil. Yani doktorun 30'undan sonra bebegin olmaz demesi tamamen yanlis ki pcos kisirlik bile degil. Ve merak ettim, nasil tedavi oldun? Sonucta pcos'un net bir tedavisi yok.

Toplum baskisi var fakat ilk önce sen esine bosanmayi teklif ediyorsun? Hatta blöf degil, babayi ariyorsun icraate dökmek icin. Hani madem bu kadar tabu bir olay, o anda birden ne bosanmayi cesareti bu?

O kadar cok tezzatlik varki konuda, hic inandirici gelmiyor. Tepkiler bile duygusuz.

İşin gücün var ailen de arkanda ise nolur boşan

Allah o kayinvaliden olacak kadinin tepesinden baksin, terbiyesiz kadin.
Esin zaten asmis bisey diyemiyorum da o kv olacak kadin hic mi utanmiyor seni ceyizle yuzukle vurup esini doldurmaya.
Sen kendin icin iyi olmak zorundasin, iki can tasiyorsun, canlari cehenneme de kvninde esininde, yapma ev isi, takma es kisisini.
Dogum olduktan sonra duruma bakarsin.
Baktin duzelmiyor, ayrilirsin.
Ama simdi sukut zamani.
Evin kirini pasini kafaya takma, birak beneklerimden onemli mi ya.

tepkilerimin duygusuz olduğunu soyluyorsunuz keşke bir de yüzümü ve gozlerimi görseydiniz haftalardır çektiğim acılar yüzünden yataklara düştüm heranim ağlamak ve gelecek planları kurmak ile geçiyor ki bu saate kadar bile uyiyamadim.pkos olduğumu ogrendigimde doktor bana gebelik için tedavi önerdi ve yaşım ilerledikçe gebelik tedavisinin başarı şansının azalacağını söyledi aynı seyi başka bir doktor daha söyledi. uygulanan tedavi ise aşılama yontemiydi. doktor %15 bir ihtimal verdi. bu yöntemi defalarca deneyip sonuç alamayan bir çok anne adayı var. eşim istemedi ben de eğer benden çocuk istemiyordun neden benimle evlendin dedim ve tartıştık tartışmanın etkisiyle olsa gerek bana 3 yıl bekleyeceğim ve kısır olduğunu söyleyerek seni rezil edip edeceyeceğim dedi bu beni kahr etti. anneme söylemek aklımın ucundan geçmedi annem benim en degerlim o bu acıyı kaldiramazdi. ben yaşadığım hic bir sorunu aileme yansitmam ama kurulan cümlenin ve yaşadıklarımın ağırlığı nedeniyle babamı aradım onun kızım memlekete dön demesini bekledim ama o eşinle konuş çocuksuz evlilik olmaz seni tedavi ettirmek zorunda dedi kendisi de sabaha kadar üzüntüden uyuyamamış eşimle konuşmak istedi ben de ben halledeceğim baba dedim. babam ben yedi yaşında iken başka bir kadınla evlendi bizi annem büyüttü maddi olarak babamin bir desteği olmadi ama yine de bizimle bağlarını koparmadı aradi sordu. böyle bir durumda sığınacak liman olarak babamı buldum onunda bize yaşattığı kimsesizlige rağmen bunu yaptim. bilmiyorum anlamakta zorluk yaşıyor olabilirsiniz ama yazdıklarımda samimi olduğuma inanın tutarsızlıklar benim aşırı iyi niyetliligimden geliyor ve çaresizlik yüzünden ne yapacağımı kestirememekten

Toplan git annenin evine çocuklara orada bak. Aç boşanma davanı. Esin sorumluluklarının bilincinde bir insan değil. Annesi de kötü biri. Bundan sonra kazandigini da çocuklarına harcarsın. Evin eşyaların arabanin peşine de düşersin onun için de avukat tut bosan. Çekilecek çile degil

Konuda 50 binler geçiyor düğün masrafı diye.
Bir alyans mı alamadınız?
Yüzükler düğünün olmazsa olmazı bana göre de neyse..
Bu konuda yüzükten başka ciddi mesele çok.

Ben olsam dava açar, dava celbi üzerine yüzüğü bırakırım.
Bozdurur kendine yüzük alırsın der giderim.

Görürüm onun fiyakasını sonra.

Böyle bir aileye çocuk getirmekle en iyisini yapmişsiniz. Önemli olan doğurmak zaten, hele bir dünyaya gelsinler de babasından öte şehirde,ailenizin yaninda da yaşarlar, ne olacak.
Daha demin kürtaj konusundan geliyordum önemli olanin çocuk sahibi olmak olmadığını yazmaya çalışıyordum

Esiniz sizi sevmiyor
Aksine insnarak kendinizi kandirmaktan baska birsey yapmiyorsuniz
Evdeki kadin beklesin her türlü işimi görsün
Çocuk dogursun çalışsın maaşını elime versin ev işi yapsın beni ugrastirmasin
Ben bekar gibi gezeyim sokakta
Düşünce bu

Saygısızlık hakaret psikolojik ekonomik şiddet sorumsuzluk belki aldatma her sey var bu evlilikte ama sevgi yok
Bir tek o yok

Seven adam bunlarin hicbirini yapmaz zaten

Yani insan neylerse kendine eyler
Annen baban gelmesin diye uzak bir şehre tasinmanizi şart koşan kadına sen kim köpeksin diyemeyip şartını ağzına tikamayip dediğini kabul etmişsin

Evliliğin tum eşyasını kuaförü bindalliyi gelinligini akla gelen her şeyi kendin almışsın
Altınlarını sorgusuz sualsiz teslim edip maaş kartınida elin adaminin eline vermissin
Beyefendi orada burada sürtup arabasina para harcarken sen çorap alacak param yok diye kendini yipratiyorsun
Ve bunun adamin evlilikte eşitlikçi (!) olduğu için böyle olduğunu söylüyorsun

Adam bildigin seni aldatmaya teşebbüs etmiş sen hesap soracağına adamin senin üstüne üstüne gelmesine izin veriyorsun
Kısır olursan seni bosarim rezil ederim bilmem ne diyen adama binbir emek harcayıp ikizlere hamile kalmışsın

Ayriyeten adamin ikizlere hamile erken doğum riski olan biri olarak hala o adinin islerini yapiyor bulaşık yikiyorsun
Ve tüm bunları yapan adamla evlenmek isteyen ailene israr eden yine sensin

Şimdi de çözüm yöntemin yuzugunu satıp parasını adamin eline vermek
Gerçekten çok güzel yöntem
Hiç ağlama boşuna
Kendin etmiş kendin bulmussun

Ay içim şişti.
29 yaşına gelmişsin ama düşünce olarak ergenlikte kalmışsın gibi görünüyor hiç kusura bakma da.
55.000 O kredi çekmiş ödenecek borç kaç 75.000 mi 80.000 mi?
25.000 sen çekmişsin sen kaç ödeyeceksin 35.000 mi 40.000 mi?
Yani gerçeklerden okadar gerçeklerden uzak yasıyorsun ki ,dağ gibi sorun arasında vay yüzüğumu satacam parasini ona verecem kendine bi yüzük al diyecem diyosun...canım sen iyi misin ya?
Beni boşa dedim yazmışsın.sen neden davayı açmıyorsun? Madem niyetinde samimisin git davanı ac.

Emin ol şimdi yardım etmiyorsa yarın 2zler dogunca cok zorlanırsın hem ev hem cocuklar en temizinden boşan ailenin yanına git annen bakar bi süre sonra toparlayınca işe dönüp kendi düzenini kur böyle bir adama baba dememeleri daha iyi büyüyünce 12de gelen babayı napsınlar

Çocuklar annenin ruh halini benimsiyor. Bu stres, onların kişiliğini etkiler. Siz mutlu olmak istiyorsanız önce eşinizden sıfır beklentiye girin. Çünkü anlattığınız kadarıyla vicdanı gelişmemiş. Bu insanlar hemen değişmez. Ama en az sorunla yaşamak için, bu adamı bir eş, bir hayat arkadaşı gibi görüp sorumluluk, ilgi beklemek yerine ev arkadaşı gibi düşünün.
Maaş kartınızı alın. ev işleri için yardımcı tutun.

kredi ödediğim için çalışmak zorundayım
İkizleriniz olacak.. ücretsiz izin almayacak misiniz...zaten kocanızı maaşınızı el koymuş, ben olsam ücretsiz izne ayrilirim 2 yıl.

İkizleriniz bir daha dünyaya gelip yeniden bebek olmayacaklar, onların bebekliklerini bir defa yasayacaksiniz....

Ücretsiz izne ayrılıp doya doya cocuklarinizla vakit geçirin, zaten çok seviyormussunuz...

Eğer onları birakip calismaya başlarsanız sonra cok pişman olursunuz...

Ücretsiz izinden sonrada maaş kartını vermeyerek yeni bir baslangic yapmis olursunuz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…