Eş ailesine araba hediyesi :')

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doğru söylüyorsunuz. Yine de ben ailesiyle muhatap olmak istemiyorum. Güzelce kavgamı verdim eşimle ve bundan sonrası beklemem gereken bir süreç. Vermicem dedi bakalım öyle devam edecek mi. Zaten tüm maaşını gelirini giderini biliyorum. Maaşları ortak toplayıp sonrasında tüm ödemelerimizi alınacakları birikimi vs yapıyorduk o yüzden nereye ne gidiyor görüyorum.
Gelirini giderini bildigin falan yok daha adam araba kredisi mi vekmis ihtiyac kredisi mi ondan bile haberin yok .Sen bu kafayla da cok basini duvarlara vurursun .adamin evine haciz gelmesin diye evi bile esinin ustune yapmislar ama siz gidil arabayi kp ustune yapmissiniz bravo

Esiniz saf mi? Resit olur olmaz babasi evi ustune yapmis haciz gelmesin diye. Babasinin kumasi belli ne mal oldugu belli, nasil güvenmiş? Siz esinize kiyamayip evli değilken borclarini oderken o gidip ruhsati ayağı borc batagindan cikmayan babasinin ustune yapmis. Cok ilgili sevgili olsa nolur? Esiniz sizin hakkinizi gozetmemis, umursamamis. Araba parasi bidaha geri gelmez .esinizle.iliskinizi gozden gecirmelisiniz

Evlenmeden kredi ödeyen kadınları anlamıyorum. Hiçbir erkeğin evlenmeden sevgilisinin kredisini ödediğini duymadım fakat bizim kadınlar artık elde tutmak için mi, koca merakından mı bilmiyorum ama direkt kredi çekiyorlar ya da adamın borçlarını ödüyorlar. Ortada nikah yokken hiçbir erkeğe beş kuruş verilmez, düzgün erkek de kabul etmez. Bu konuda verilecek tavsiye yok, arabada hak iddia edemezsiniz. Eşiniz böyle bir adamın üstüne arabayı yapıyorsa o da çok masum değil zaten.

Esiniz saf mi? Resit olur olmaz babasi evi ustune yapmis haciz gelmesin diye. Babasinin kumasi belli ne mal oldugu belli, nasil güvenmiş? Siz esinize kiyamayip evli değilken borclarini oderken o gidip ruhsati ayağı borc batagindan cikmayan babasinin ustune yapmis. Cok ilgili sevgili olsa nolur? Esiniz sizin hakkinizi gozetmemis, umursamamis. Araba parasi bidaha geri gelmez .esinizle.iliskinizi gozden gecirmelisiniz
Yahu bir sürü icra dosyası olan adamın üstüne araba mı verilir? Bu işte başka iş var bence konu sahibi, eşinize fazla güvenmeyin. Bu konuda size yalan söylüyor olabilir...

Yahu bir sürü icra dosyası olan adamın üstüne araba mı verilir? Bu işte başka iş var bence konu sahibi, eşinize fazla güvenmeyin. Bu konuda size yalan söylüyor olabilir...

Baba evini borçlar yuzunden oglunun ustune yaparken, araba vermenin mantigini anlayamadim ben. Al bunuda ye, parayi batir der gibi olmuş. Goz gore gore boyle bir hata yapilmaz. Bencede bu isin icinde baska bir is var

Eşin seni sevmiyor. Eşin ailesine tapan birisi. Seninle de evlenmiş çünkü parazit gibi hem senden faydalanmak için hem ailenin borcunu ödetmek için hem de masrafsız kadın olduğun için. Kıyamadığın eşin aile bütçenizin içinden geçmiş resmen. Ben olsam 1 lira maaşımdan vermezdim ailesiyle de hastalıkta bile görüşmezdim

Ee esiniz salakmi evliyken kendi ihtiyaclari varken neden hala ailesine para veriyor vermeyeceksiniz baslarinin caresine bakacaklar sizde yedirmeyin hakkinizi

Ee esiniz salakmi evliyken kendi ihtiyaclari varken neden hala ailesine para veriyor vermeyeceksiniz baslarinin caresine bakacaklar sizde yedirmeyin hakkinizi
Tencere kapak olmuşlar. Nişanlıyken kadın nişanlının babasının sattığı arabaya ait krediyi Ödemiş daha ilerisi yok herhalde

Annesini bilemem de babasına yetemesin artık bi zahmet eşiniz. Khomyuk Khomyuk adlı üyeye katılıyorum. Artık olan olmuş, bu saatten sonra asla maddi manevi bir yardım yapmayın.

Valla üniversite okutan erkeği bile gördüm. Bizi bulmaz tabii o ayrı 😂
Çok nadir vardır, genelde kadınlar yapıyor. Burada bir sürü konu var para yediren kadınlarla ilgili. Çalıştığım ortamlarda da birçok kadın gördüm kredi çeken, birçoğu da terk edildi. İlişkide direkt para istemiyorlar, birkaç gün üzgün davranıyorlar ve ne hikmetse aniden bir ameliyat çıkıyor. Bu konuda da o dikkatimi çekti, umarım konu sahibi oyuna gelmemiştir.

Çok nadir vardır, genelde kadınlar yapıyor. Burada bir sürü konu var para yediren kadınlarla ilgili. Çalıştığım ortamlarda da birçok kadın gördüm kredi çeken, birçoğu da terk edildi. İlişkide direkt para istemiyorlar, birkaç gün üzgün davranıyorlar ve ne hikmetse aniden bir ameliyat çıkıyor. Bu konuda da o dikkatimi çekti, umarım konu sahibi oyuna gelmemiştir.
tabi canım kesinlikle böyle konu sahibi gibi çok kadın var maalesef
o kadar muhtaç hissediyorlar ki kendilerini o adamlara
aman kredisini ödeyeyim aman bilmem ne masrafını karşılayayım
aman kredi çekmemi istedi çekeyim yeter ki adam beni terk etmesin
bu yaştan sonra kimseyi bulamam bari böyle elimde tutayım kafasından başka bişey değil
özdeğer sıfır
sonunda terk ediliyorlar zaten
valla isteyen cimri desin bana ki değilimdir ama isteyen diyebilir
hiçbir erkek paramdan daha kıymetli değildir benim g.tüm çıkıyor o parayı kazanmak için

Konuda aradaki mesajlarda birsey yakaladigim icin cevap vermek isterim.

Engelli araci (ki burada yaslilik durumundan engelle arac alinmis) vasinin ustune yapilir, bu cok normal yani babaya durduk yere verilmemis o araba, yasal mecburiyetten verilmis anladigim kadariyla ama vasi baskasi da olabilirdi o kisima bende anlam veremedim, babannenin baska cocugu mu yok? Ya da bu çocuklar illa abimiz/erkek kardesimiz mi vasi olsun dediler?

Eşiniz kredi ile aldığı arabayı babasının üzerine verdiğine göre kredi borcu da babasının üzerine geçmiyor mu?
Kredi borcu olan araba nasıl satılıyor yada devrediliyor? Babası da arabayı başkasına satmış üstelik ama kredi borcu hala eşinizin üstünde oluyor! Bence bu işte bir iş var.

Bankaların hacizlerin bir lira koparamadığı adamdan biz hiçbir şey alamayız umudu kestim :)
Adamın bir sürü borcu varken nasıl oluyor da üzerine mal alıyor? Anında haciz gelir. Ama gelmemiş ve adam gitmiş bir de satmış. Çok ilginç..

Merhaba, izin ile ikinci bir hesap açtım bu konuyu konuşup gitmeyi planlıyorum :) Şimdi bizim şöyle bir durumumuz var, eşimle 3 yıldır evliyiz ailelerden farklı şehirdeyiz. 3 yıl sevgililik 1 yıl nişan 3 yıl da evlilik olmak üzere 7 yıldır birlikteyiz.

Sevgililiğimizin ilk yılında eşimin ailesi, babaanne sayesinde ötv siz bir araç aldılar. Her sıkıştıklarında eşim ödemeleri yaptı sigortaydı şuydu buydu farazi harcamaları hep eşim ödedi o dönem. Aradan biraz zaman geçince eşim bedel olarak diğer araca ödenenle eş değer paraya bir kaç yıl daha yaşlı bir araç alacak oldu. Anne babası bu babaanne sayesinde alınan aracı eşime sen bunu kullan biz arabayı kullanmayı beceremiyoruz sürekli vurup duruyoruz o düşük model olanı bize al biz kullanalım dedi. O şekilde anlaşıldı ve bir yıl o şekilde devam etti. Tabi eşim daha yaşlı diyerek ailesine verdiği aracı babasının üstüne yaptı(tamamen salaklık).

Aradan zaman geçti biz ilişkiyi ailelere söyleyeceğimiz dönem eşimin babası eşimin aldığı arabayı sattı yedi, bir kaç arsa sattı ve bankalara 400-500 bin borçlandı hacizlik oldu. Nasıl yaptı bu borçları bilmiyoruz fikrimiz dahi yok. Kp ye işkence etmediğimiz sürece de anlatmayacak. Eşim çok sinirlendi ancak elimizde avucumuzda olan birlikte düğün için biriktirdiğimiz üç beş kuruşu kv ye verdik, o dönem bir de annesinin de ameliyat olması gerekiyor. Eşim araba kredisi ödüyor o zamanlar ve annesinin ameliyatıyla birleşince altından kalkamadı. Bu dönemde ben arabanın kredisini ödemeye başladım. Yaklaşık 5-6 ay ben ödedim o arada biz nişanlandık aileme hep aracın eşime ait olduğunu söyledik. Çünkü ortada alınan benim bile borcunu ödediğim ve borcu bile bitmeden satılıp nereye gittiği bilinmeyen bir araba var.

Geldiğimiz noktada ise babaanne sürekli arabamı getirin diyip duruyor. Benim anne babama kadar aramış ve o araba benim getirsinler demiş. Cinnet geçirmenin de bir mantığı yok ve gurur bu ya arabayı yolladık. Bir daha ölsem binmem zaten ancak gururuma dokunan nokta evli olmasak bile birlikte aldık diyebileceğimiz aracın elimizden bir andan yok olması. Bizlik hiçbir şey yoktu. araba iki yaş daha yaşlıymış olsun diyorduk yani bizim için pek anlamı yok önemli olan ayağımızı yerden kesmesiydi. Diğerini siz kullanın diyen eşimin ailesiydi ancak şu an ben kandırılmış gibi hissediyorum. Eşimin babası işe yaramaz bir adam ne yalan söyleyim :') Babaannenin arabasını da onlar almamışlar zaten biz babasına maddi olarak yardım ediyoruz sanıyorduk meğer ödemeyi yapan babaanneymiş ve babaaanne şu an kendi evladına bir lira bırakmamak için her şeyi satıp ya da bağış yapıp duruyor ki hiçbir şey kalmadı zaten. Kadın kendi oğlundan nefret ediyor sürekli paraları arsaları orda burda yiyip ne yaptığı bile belli olmadığı için.

O dönem çok borçlandıkları için düğünü nişanı ailelerden desteksiz yaptık bir kuruşlarını görmedim ve o yüzden de onlara hiç eyvallahım olmadı. Şu noktada ise arabasız kalıp arabaya verecek bütçemizin olmadığı bir dönemdeyiz. Ben işe arkadaştan 10-15 günlüğüne ödünç aldığım araçla gidip geliyorum önümüzdeki hafta vermem gerekecek. Ne yapıcaz bilmiyorum resmen eşimin ailesine bir araba verdik ve geri başladığımız noktaya sıfırlandık. Eşimin ailesi ile ben kesinlikle bu konuları konuşmadım konuşmayı da düşünmüyorum. Ben para ya da araba muhabbeti yapmam onlarla eşim muhatap olur ancak o da ne derse desin satılıp gitti bir kere. Ona da kıyamıyorum bir yandan ailesi sürekli bir baskı yapıyor yeri geldikçe para para diyip duruyor bir yandan bizim planlarımız var ve ben bir erkek olarak ne eşime ne anne babama yetebiliyorum moduna girdi.

Ucu çok açık kaldı konunun biliyorum çünkü ne yapmam ya da düşünmem gerektiğini bilmiyorum, bir öneriniz varsa dinlerim :')
Kusura bakmayın ama bu kafayla daha çok mağdur olursunuz siz.

Gelirini giderini bildigin falan yok daha adam araba kredisi mi vekmis ihtiyac kredisi mi ondan bile haberin yok .Sen bu kafayla da cok basini duvarlara vurursun .adamin evine haciz gelmesin diye evi bile esinin ustune yapmislar ama siz gidil arabayi kp ustune yapmissiniz bravo
Sen iyi misin ? Niye o konuda yalan söyleyim be evlendiğimizden beri bu böyle. İster inan ister inanma allahın anonimini inandırsam nee inandırmasam ne.

Adamın bir sürü borcu varken nasıl oluyor da üzerine mal alıyor? Anında haciz gelir. Ama gelmemiş ve adam gitmiş bir de satmış. Çok ilginç..
Olayı anlamayan da burda saçmalamaya başlıyor. Üstünde borcu varken babaanne kapatıyor borçları. Anladın mı ? O dönem bilmem kaç kere böyle böyle kapatmış zaten borçlarını. Üstüne yapıldığında hacizli değildi adam. Biz bilmiyorduk gizlediler.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X