evlilik yüzüğümü satmayı düşünüyorum

eşim bencil ve dengesiz biri bazen melek gibi davranır bazen de seytanlasir ve anlattığım tüm o kotu şeyleri bana yasatır hatasını anladığı zaman üzülür bana karşı çok iyi biri olur ben de böyle zamanlarda beni sevdiğini zannediyorum. kucuk buyuk tum iyilikler guzellikler bende sevildigim zanini oluşturuyor belki gerçektir belki de dediginiz gibi egomun oyunudur.

Maaşını niye veriyorsun yahu?
Bi çorap alacak param yok diyorsun parayı eşine vermekten geri kalmıyorsun.
Laf ederse de "memnun değilsen çık git ailem arkamda çalışıp çocuklarıma bakarım yeter bu kadar maaşımı sömürdüğün." De. Az dişli ol kendine gel artık.

Ah be guzelim bazi satirlarda kendimi gordum resmen.
Seni kullanmasina izin verme.

Aslinda iyi biri, beni de seviyor..
Bende bu cumleleri kuruyordum.
Seven insan boyle davranmaz.
Sevgi boyle birsey degil. Yillar sonra anladim. Umarim sende gec kalmadan anlarsin.

Maasini neden veriyorsun verme senin uzerine olan krediyi ode sadece. Millet neder bodanirsam demissin. O millete deki git sen yasa o adamla milletide bu kadar onemsemeyin kendileri veya kizlari yasasa ayni durumu ceker alirlar. Millet icin yasamayin.yuzugu birak git ailenin evine

ona gore evlilikte her şey eşit ve ortaktır bende evi geçindirmek zorundayim buna bir itirazım yok ben de eşitlikçi bir insanim ki bunu evlilik dahi her alandaki masraflara ortak olarak yaptim ama ev eşit gecindiriliyorsa ev sorumlulukları da eşit olmalı ama o bu konularda tembel ve sorumsuz

Birikiminiz yok 75 binlik düğün neden?
Borç ödüyorsunuz kredi çekip araba neden?
Mihr istiyorsunuz, bu geleneksel bakışa sahipseniz adamdan ev işi beklemek neden?
Çocuk seviyorsunuz diye böyle bir evlilikte çocuk sahibi olmak neden?

Elle tutulur yani yok.

ben toplumun ön yargılarını umursayan biri degilim gerçeği ben yasiyorum ama toplum aileme bunu yaparsa o zaman kahr olurum annem benim için çok değerlidir bizi çok zor büyüttü artık daha fazla uzulmesini asla istemem

Sen soylemedigin icin asil uzulecekler hamilesin ve iki can tasiyorsun. Cocuklsr o adamla ayni evde yasayacaklar. Neden yaptin diye soramam. Cunku olmuslar geri donusu yok Allahin izniyle buyurler. Ama huzursuz bir ev onlar icinde cok kotu olacak. Kv nin dedigi ise cok ayip tek basinami yasiyorsun o evde. Alana kadar canim cicimdir allah bilir

Burada eşitlik nerede zaten her şey sizde kuşata bakmayın ama siz kendinizi önemsemezken başkası hiç önemsemez beni boşa ne demek gerçekten boşanma niyetiniz olsa hemen ailenizin yanına döner davayı acar siz onu boşarsınız siz vazgeçemiyorsunuz ve boşa laf etmişsiniz tehdit gibi

Tamam dökün maaşları ortaya ayırın kirayı faturaları krediyi giderleri kalanı da yarı yarıya bölüşün olsun bitsin.
Sen vermişsin maaşı eline adam paraları napıyor ruhun duymuyor ev işlerine yardım etmiyor diye yakınıyorsun
En azından elinde paran olsa tutarsın yardımcı kendine de yormazsın
Adam parayı arkadaşlarıyla orda burda kahvede yiyor seninse ekmek alacak paran yok bi düşün

eşimin çektiği 55 bin in 26 bin i altınlara gitti 11 bini düğün salonuna 8 bin i yol masraflarına ve konaklamaya 2 bini fotoğraf çekimine geri kalanlar kıyafeti misafirler ve diğer düğün ivirzivirlarina gitti benim çektiğim 20 bin ise kınaya, söz e, misafirleri ağırlama, gelinlik,kına kıyafeti, kuaför, ailemin dugune gelmek icin yaptiklari yol masraflarına ve evimin mutfağı için gerekli olan tencere tabak kap kaçağa gitti ben müsrif biri değilim bir kuruş bile boşa harcamadim. düğünden sonra altınlar satıldı eve mobilya alındı iki altın ve üstüne 7 bin çekerek 15 binlik bir araba aldık çünkü ilçede yaşıyoruz ulaşım yapabilecegimiz bir araç yok burda yemek yiyebileceğimiz bir kafe bile yok öğle araları araba ile eve dönüp yemek yiyebiliyoruz arabayı bu yüzden aldık. mihir bir kadının en doğal hakkıdır ama gözüm yok mihirde sadece çalıştığım icin buna layik gorulmem bende asagilik kopleksi olusturdu sanırım.cunku her kadın zengin fakir farketmez bunu talep edebiliyor. ev işlerine gelince ben esitlige inanıyorum madem ben de onun gibi çalışıp hatta ondan daha çok çalışıp eve geliyorsam kazandigimi da eve birakiyorsam hem eşitlik hem de insanlık gereği evdeki sorumlulukları da bölüşüyor olamam lazim.

Kendini strese sokma lütfen. Yaşadığın stres bebeklerine yansıyor. Erken doğum riskini ancak bu kadar detaylı düşünmeyi bırakırsan azaltabilirsin. Eşini al karşına konuş; gebelik boyunca bebeklerimize ve bana birşey olmasını istemiyorsan , sağlıklı doğum ve sağlıklı çoçuklarımız olmasını istiyorsan lütfen bana destek ol, demelisin. Evlenme sürecinde yaşadıklarınızı ısıtıp ısıtıp önünüze koymanız artık gereksiz. Çözüm bulun. Yapıcı olun. Şuan senin ihtiyacın olsan sükunet, huzur ve bol bol istirahat.. yüzük satıp ortalığı kızıştırmanın manası yok. Hayırlısı olsun hakkında.

sağduyulu yaklaşımın için teşekkür ederim

Böyle ailelere ve çevreye sahip insanların evlenirken 7373844883 kez düşünmesi gerek. Boşanmam hoş karşılanmaz ailemin evine dönemem diyen kişilerin çook ince elemesi lazım. Ama yapmamışsınız. Bile bile lades olmuş.

ben de üzülüyorum allah hiç bir çocuğu benim gibi aptal bir anne ile sınamasın inşallah
Aptal filan değilsin tek hatan maaş kartını eşine vermek ve onun hala bekar gibi takılmasına müsade etmek....
Al maaşını elinden evin erkegi sensin geçindir bakalım de çek resti cok sinirlendim.....

Eşiniz anlayışsız ve çok vicdansız birisi para konusunda sen ben olmazki çok yüz göz olunmuş dediklerimi yap kendini asla üzme yavruların stresten etkilenir ve inan bana doğunca da huysuz oluyorlar....
Canına bak ya ne hali varsa görsün yapma iş yemek kendi yiyeceğin kadarını yap o ne yaparsa yapsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…