evlilik yüzüğümü satmayı düşünüyorum

ikizlerime 24 haftalik hamileyim belki de çok duygusal olduğum için bunları yaşıyorum ya da gerçekten yaşadıklarım zor şeyler ben ayrımı yapamıyorum belki siz bana yardımcı olursunuz bir yil +3 ay evliyim. çalışıyorum akşam eve geldiğimde ev işleri ve yemeği de ben yapıyorum eşim ev ile ilgili konularda çok sorumsuz evi de otel gibi kullanır yemeğini yer çıkar gece 11-12 de eve döner hem iş hem ev in sorumlulukları bir de eşimle haftada bir bu tür nedenlerle kavga etmem nedeniyle rahim ağzı uzunluğum biranda kısaldı erken doğum riskim yokken şuanda heran erken doğum yapabilme durumum var doktor dinlenmem için bana 1 hafta rapor verdi kendini yorma dedi ben de her şeyi bıraktım sadece uzaniyorum sadece arada ortalığı toplayıp yemek yapiyorum ama eşim de bana destek olsun istiyorum evi temizlesin bulaşıkları yerleştirsin yıkanan çamaşırlari asın gibi çünkü ben ayakta durunca sanci giriyor karnima kendisi yapmayacagim demiyor ama surekli erteliyor ona kalsa ayda veya 3 ayda bir temizlik yapmalıyiz ama soz konusu arabasi oldumu sorumluluk abidesi kesilir gerekirse hergun oto tamire gider. bir gün maça gider birgün kahveye maç izlemeye gider her gün yürüyüşe çıkar yürüyüşten sonra arkadaşında 12 lere kadar oturur. ben kendimi bildim bileli evde hep yalnız oturuyorum gördüğüm kabuslar nedeniyle çoğu zaman korkuyorum bazen bir ses duysam ya da elektirik kesilse aklım gidiyor ailem başka bir şehirde sırf onlar gidip gelmesin diye ayrı bir şehir yaşayacaksınız diye bana ailecek yasak koydular aynı şehir de olsam belki bu kadar yalnız kalmayacaktım annem bana yemek getirir temizligimi de yapardı ama şimdi kocama muhtacim o ise arkadaş delisi . dün sorumsuzluklari yüzünden büyük bir tartışma yaşadık dedim sen beni köle gibi kullanıyorsun tüm maaşıma el koyuyorsun senin paranın nereye gittiğini bilmiyorum telefonlarına şifre koyuyorsun twitirdan başka kadınlarla mesajlasip ben görmeyeyim diye sonradan da siliyorsun. evde temizlik çamaşır yemek her şeyi benden bekliyorsun kendime bir çorap alacak kadar bile param yok senin yüzünden sürekli kredi kartı faizleŕi ödüyorum artık gücüm yok sen de bana yardım etmek zorundasın diyorum o da ben de araba kullanıyorum seni götürüp getiriyorum dedi oysa arabayı bile ben aldim. dedim araba benim paramla alındı dedi hayır yarısı senin paran geri kalan benim altınlarım ile alındı. altınlar benim mührimdi imam nikahı onlar üzerine kıyıldı evlendikten sonra çalışan kadının mihri olmaz diyerekten altınlarıma el koydu eve mobilya aldı kalan iki bileziği üzerimden kredi çekip arabaya verdi. evin geri kalan tüm ihtiyaçları benim maaşımla alındı kendi maaşı da kira yakıt fatura ve bilmedigim yerlere gitti hep. düğün masrafları için geçen yıl toplam 55 milyar çekti yüzüme hep onu vuruyor ki ben de ayriyetten 20 milyar çektim düğün için. 55 milyar altınlar dahi bütün düğünü yaptı ben de 20 bin ile destek oldum ama ama hep 55 milyarın sorumlusu olarak beni görüyor ben düğünsüz evlenecektim diyor düğüne ne gerek vardı diyor. her tartışmamızda borcum bitince seni boşayacağım diye yemin ediyor ben de bekleme şimdi ayrıl diyorum. enayimi yim diyor ben sinir krizleri geçirdim hamileliğin de verdiği duygusallıkla beni hemen boşayacaksın artık daha fazla sömürülmek aşağılanmak istemiyorum dedim dedi tamam pazartesi seni bosuyorum annesini aradı beni bosayacagini söyledi sebep olarakta onu iş yaptırmak istedigimi ve özgürlüğünü ksitladigimi bu yüzden haftada bir onunla kavga ettiğimi maddi konuları açtığımı söyledi annesi de ayşeyi severim ama maddi konuları açmaya hakkı yok onlar sana bir yüzük bit takım elbise bile almadı ayşe nin evlenirken çeyizi bile yoktu dedi. oysaki kendi gelinliğimi kına kiyafetimi bile bana odettirdi ler kendi kuaför paramı bile bana odettirdi ler 14 ayar dandik bir yüzük aldılar o bile onlara batmış. evliligimiz anı geliştiği için çeyizim hazır değildi ve başka bir ile gideceğim için alsaydım bile goturemeyecektim ama evimde iğneden ipliğe ne varsa kendi maaşımla yaptim her şeyi kendim ödedim beyaz eşyamı bile ben aldim şimdi de tüm maaşım yine düğün ve araba için çektiğim krediye ve evin ihtiyaçlarına gidiyor kendim için bir kıyafet bile alamıyorum. bebeklerim olacak elimde avucunda hiç bir şey yok böyle devam ederse onlarida kaybecem bende polikistik över var ve yaşım 29 diye hemen çocuk sahibi olmak istedim eşim onlarida en başından beri istemedi 3 yıl sonra neden yapmadin diye hep hesap sordu ama bekleseydim ve çocuğum olmasaydi beni kısır diye ilan edip yine bosayacakti bunu kendi de itiraf etti ben çocuklara aşık biriyim çocuklar olmadan yaşayamazdim ayrıca çocuğum olmasa bile yine birikim yapamazdım çünkü eşim aşırı gezmeyi seven biri bu sefer paramı gezip tozup yiyecekti. beni sevdiğini biliyorum ama aşırı bencil biri. dün ölmekten beter oldugumu görünce bugün bana çok iyi davranıyor işleri yapmaya çalışıyor aslında iyi biri ama dengesiz bir anda deşiyor. ama ben unutamıyorum hep aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorum. dünkü yüzük mevzusu aklimdan çıkmıyor bana hesap sordu neden bana bir yüzük bile almadiniz dedi bana aldığı o kıytırık yüzüğün şuan bendeki değeri yok oldu yüzüğü satıp parasını kendine iade etmeyi düşünüyorum sizce çok mu ileri gitmiş olurum
Hepsini okumadım ilk bir kaç paragrafta kaldım. Bir kac soru sormak istiyorum
Neden çocuk yaptınız bu davardan?
Neden evlendiniz ,hadi evlendiniz ne demek başka şehirde oturacaksın emri ??
Altınları verdiniz, maaşınızı neden veriyorsunuz??
Cok ozur dileyerek , daha ne kadar enayi yerine konulmaya devam edeceksiniz ?

Şimdi siz yüzüğü satıp parasını verin zink diye yaptığı hataları farkeder demeyecegim tabikide. Mevzu çok çok öte. Ikiz bebek sahibi olacaksınız boyle sorumsuz bir es ile tek başınıza nasıl süreci devam ettireceksiniz. Çok hızlı alınmış kararlar ve hala bazı kararları çok hızlı alıyorsunuz. Daha sakin daha temkinli gidin. Ailenizle konuşup fikir talep edin derim
ben pkos olduğumu ogrendigimde bu durumu eşimle paylaştım doktorun 30 yaşımdan sonra çocuğum olmayabileceğini ve biran önce tedavi görmem gerektiğini söyledim istemedi ben de evlilikte çocuğun benim için önemli olduğunu eğer kendisi istemiyorsa çocuksuz yaşamak istemedigim için henüz yolun başındayken ayrılmak istedigimi söyledim o kabu etmedi çocuk istemedigini beni de borcu bitince kisir oldugumu soyleyerekten bosayacagini söyledi ben de eğer böyle düşünüyorsan ailemi arayıp gerekli işlemleri şimdiden başlatmak istedigimi soyledim babamı aradım baba beni kabul ederseniz gelmek istiyorum benim çocuğum olamayacak ve yarın birgün bu nedenle eşimin benden ayrilabilecegini söyledim babamda tedavimi olmamı istedi eğer bana gel deseydiler gidecektim eşim istememekte devam edince ben de eşyalarımi topladım ve gidecektim boşanıp başka bir ile yerlesecektim ama beni ailecek bırakmadılar eşim kurana el bastı yemin ederim seni bir daha üzmeyeceğim yeterki gitme dedi inandım ve tedavi gördüm düşük bir ihtimal vardı ama allah nasip etti yine de biliyorum herkes haklı ama ben gerçekten cocuklarin olmadığı bir dünyada yaşamazdım sanırım ben de bencilim

Hepsini okumadım ilk bir kaç paragrafta kaldım. Bir kac soru sormak istiyorum
Neden çocuk yaptınız bu davardan?
Neden evlendiniz ,hadi evlendiniz ne demek başka şehirde oturacaksın emri ??
Altınları verdiniz, maaşınızı neden veriyorsunuz??
Cok ozur dileyerek , daha ne kadar enayi yerine konulmaya devam edeceksiniz ?

bilmiyorum ben her zaman iyi niyetli bir insan olarak yaşadım o yüzden ömrüm boyunca enayi olarak yaşayacağım galiba. bu dunya benim gıbı saf insanlar için uygun bir yer değil çocuk istememin nedeni de bu ben bir tek onların mahsum dünyaları içindeyken mutlu olabiliyorum o yüzden bencillik ettim yavrularima

eğer sevgi bakarken gözlerinin parlaması sana zarar gelince karsidakinin canin yanmasi karsidakinin senin icin edise edip seni tekrardan kazanmak için cabalamasi ise seviliyorum ama eğer sevgi emek ve paylaşmak ise siz haklisiniz ben eşim tarafından hiç sevilmedim
Hangi ara gözleri parlıyor maca giderkenmi kahveyemi oto tamiremi
Hamilesin ayakta durmaman lazım raporun var vs ev işi herşey sende ama eşin karsısındaki icin endişe ediyor zarar gelmesin diye
Bosayacagım seni diyor ama tekrar kazanmak icin caba gösteriyor diyor
Cok değişik sevgi anlayısınız var sizinki kırıntılarla yetinmek baska bişey değil

ben pkos olduğumu ogrendigimde bu durumu eşimle paylaştım doktorun 30 yaşımdan sonra çocuğum olmayabileceğini ve biran önce tedavi görmem gerektiğini söyledim istemedi ben de evlilikte çocuğun benim için önemli olduğunu eğer kendisi istemiyorsa çocuksuz yaşamak istemedigim için henüz yolun başındayken ayrılmak istedigimi söyledim o kabu etmedi çocuk istemedigini beni de borcu bitince kisir oldugumu soyleyerekten bosayacagini söyledi ben de eğer böyle düşünüyorsan ailemi arayıp gerekli işlemleri şimdiden başlatmak istedigimi soyledim babamı aradım baba beni kabul ederseniz gelmek istiyorum benim çocuğum olamayacak ve yarın birgün bu nedenle eşimin benden ayrilabilecegini söyledim babamda tedavimi olmamı istedi eğer bana gel deseydiler gidecektim eşim istememekte devam edince ben de eşyalarımi topladım ve gidecektim boşanıp başka bir ile yerlesecektim ama beni ailecek bırakmadılar eşim kurana el bastı yemin ederim seni bir daha üzmeyeceğim yeterki gitme dedi inandım ve tedavi gördüm düşük bir ihtimal vardı ama allah nasip etti yine de biliyorum herkes haklı ama ben gerçekten cocuklarin olmadığı bir dünyada yaşamazdım sanırım ben de bencilim

Kılıf uyduruyorsunuz. Kendi paranızı kazanıyorsunuz. Zamaninda kendinize hayat kurabilirdiniz. Babaniz be dese desin. Ama siz tedavi olup hamile kalmayi tercih ettiniz. Tercihlerinizin arkasında durun. Büyü müyü gecin bunlari. Her aile belli bir zaman sonra kiz evkenecegim diye diretse pes edip evet diyor. Simdi o dramatize yüzük plani bırakın da realist olun biraz geleceğiniz için

Kılıf uyduruyorsunuz. Kendi paranızı kazanıyorsunuz. Zamaninda kendinize hayat kurabilirdiniz. Babaniz be dese desin. Ama siz tedavi olup hamile kalmayi tercih ettiniz. Tercihlerinizin arkasında durun. Büyü müyü gecin bunlari. Her aile belli bir zaman sonra kiz evkenecegim diye diretse pes edip evet diyor. Simdi o dramatize yüzük plani bırakın da realist olun biraz geleceğiniz için
siz olsaydiniz nasıl bir realite uygulardınız?

Bu durumdayken çocuklarının olacak olması gkotu canım.
Bende pişmanlik yasıyorum.
Hayırlısı olsun.
Satma.

Çeyizin yoktu demelerine de nüshada etme.
Her şeyi kendi maaşınla almışsın. Daha be getirecektin.

Abo son kısmını atlamışım okurken aceleden: ya bu adamdan ne baba olur ne birsey. Ne demek borc bitse bosayacagim. Anneside bos bos konusuyor "oglum hata yapmaz" kafasinda. Ne diyim. Bunlar böyle devam eder siz sinir krizleri ile devam edersiniz. Dogumdan sonra calisacakmisiniz? Sizede o dogacak bebeklere yazik ya

kredi ödediğim için çalışmak zorundayım

Siz sevgi olayını çok yanlış anlamışsınız.
Hamilesiniz üzülmenizi istemem.
Boş boş duvara bakıyorum şuan. O kadar şaşkınım.
Onlarca kötü olay yaşayıp hala eşinin kendisini (aslında)sevdiğini düşünen kadınların psikolojik analizini yapmak lazım.
Altından stockholm sendromu mu çıkar,ego mu çıkar bilemiyorum.

Canım allah yardimcin olsun durumuna çok üzüldüm :KK43: öncelikle ailenin bu yasadiklarindan haberi var mı? Yoksa en kısa zamanda haber verip yanına gelmelerini sağla. Zaten çalışan bir kadınmışsın hamilesin ve sağlık sorunun oluşmuş. Yüzük falan bu tür şeylerle uğraşma bile. Eşine maaşını vermekle kredi araba vs çok hata yapmışsın. Umarım esin düzelir ancak zor gibi görünüyor. Senin yerinde olsam sanırım ayrilirdim:KK43: dediğim gibi öncelikle ailene haber vermelisin acilen allah yardimcin olsun

Hepsini okumadim.
Esim bildim bileli boyle.demissin

Ee be canim bu kadar sorumsuz adamdan ne diye hamile kaldin?

Cocuk olunca ne oluyor saniyorsunuz yani adamlar melek mi oluyor sizce?

Oturmamis evlilige cocuk?

Hayirlisi olsun
Kocan degismez bunu bil

siz olsaydiniz nasıl bir realite uygulardınız?

Sizin bu durumda aslında sadece iki veya üç seçeceğiniz var.
1. Duruma olduğu gibi devam etmek. Adam gitmeyeceğinizden emin onun icin böyle rahat.
2. Ailenizi arkanıza alıp bu adami evden gönderip (!) boşamak. (sahsen bunu yapardım, çünkü beni bosanmak la tehdit edeni dünyamda barındırmam. Esim bunu cok iyi bilir)
3. Şayet evliliği sürdürmeyi düşünürseniz: ipleri ele almanın vakti geldi. Ilk olarak maaşınız vermeye kesiyorsunuz. Size karşı boş konuşmasını kesiyorsunuz ve sizi ezmeye çalışsa maddi konulardan ağır bir şekilde susturuyorsunuz. Kendisine aile terapisini gitmeyi söyleceksiniz aksi takdirde 2. Numara devreye girer. Size karşı sorumluluklarını yerine getirmek zorunda olduğunu aksi halde coluk cocuk dinlemeden tekmeyi basayacaginizi iyice anlamasi lazim. Korkmayin. Biraz tırnakları cikartin. Sinir krizleri icin harcadiklariniz enerjiyi savasmaya kullanacaksiniz. Annesi konuşursa "Evliliğimize karışma!" diyeceksiniz.

keşke hamile kalmadan önce konu açıp akıl isteseydiniz. adamın her şeyi ofsayt..
birde anlamadığım neden beni boşa diyorsunuz siz boşayın. o kadar sinmişsiniz ki boşanmayı lütfedecek sanki size gibi beni boşa diyorsunuz.

Canım allah yardimcin olsun durumuna çok üzüldüm :KK43: öncelikle ailenin bu yasadiklarindan haberi var mı? Yoksa en kısa zamanda haber verip yanına gelmelerini sağla. Zaten çalışan bir kadınmışsın hamilesin ve sağlık sorunun oluşmuş. Yüzük falan bu tür şeylerle uğraşma bile. Eşine maaşını vermekle kredi araba vs çok hata yapmışsın. Umarım esin düzelir ancak zor gibi görünüyor. Senin yerinde olsam sanırım ayrilirdim:KK43: dediğim gibi öncelikle ailene haber vermelisin acilen allah yardimcin olsun

ailem bilmiyor aslında kimse bilmiyor ben tek başıma gogusluyorum ailem beni kabul eder ama sülalem ailemi bütün topluma rezil eder bizim sülalede boşanmak adi bir davranış olarak görülür. annem bizi babasız büyüttü temizlik yaparak okuttu hepimizi çok zorluklar çekti şimdi de benim mutsuzluğumu öğrenirse perişan olur üstüne bir de toplum baskısına maruz kalır o yüzden elimden bir şey gelmiyor çoğu zaman

X