evlilik yüzüğümü satmayı düşünüyorum

Sizin bu durumda aslında sadece iki veya üç seçeceğiniz var.
1. Duruma olduğu gibi devam etmek. Adam gitmeyeceğinizden emin onun icin böyle rahat.
2. Ailenizi arkanıza alıp bu adami evden gönderip (!) boşamak. (sahsen bunu yapardım, çünkü beni bosanmak la tehdit edeni dünyamda barındırmam. Esim bunu cok iyi bilir)
3. Şayet evliliği sürdürmeyi düşünürseniz: ipleri ele almanın vakti geldi. Ilk olarak maaşınız vermeye kesiyorsunuz. Size karşı boş konuşmasını kesiyorsunuz ve sizi ezmeye çalışsa maddi konulardan ağır bir şekilde susturuyorsunuz. Kendisine aile terapisini gitmeyi söyleceksiniz aksi takdirde 2. Numara devreye girer. Size karşı sorumluluklarını yerine getirmek zorunda olduğunu aksi halde coluk cocuk dinlemeden tekmeyi basayacaginizi iyice anlamasi lazim. Korkmayin. Biraz tırnakları cikartin. Sinir krizleri icin harcadiklariniz enerjiyi savasmaya kullanacaksiniz. Annesi konuşursa "Evliliğimize karışma!" diyeceksiniz.

Sizin bu durumda aslında sadece iki veya üç seçeceğiniz var.
1. Duruma olduğu gibi devam etmek. Adam gitmeyeceğinizden emin onun icin böyle rahat.
2. Ailenizi arkanıza alıp bu adami evden gönderip (!) boşamak. (sahsen bunu yapardım, çünkü beni bosanmak la tehdit edeni dünyamda barındırmam. Esim bunu cok iyi bilir)
3. Şayet evliliği sürdürmeyi düşünürseniz: ipleri ele almanın vakti geldi. Ilk olarak maaşınız vermeye kesiyorsunuz. Size karşı boş konuşmasını kesiyorsunuz ve sizi ezmeye çalışsa maddi konulardan ağır bir şekilde susturuyorsunuz. Kendisine aile terapisini gitmeyi söyleceksiniz aksi takdirde 2. Numara devreye girer. Size karşı sorumluluklarını yerine getirmek zorunda olduğunu aksi halde coluk cocuk dinlemeden tekmeyi basayacaginizi iyice anlamasi lazim. Korkmayin. Biraz tırnakları cikartin. Sinir krizleri icin harcadiklariniz enerjiyi savasmaya kullanacaksiniz. Annesi konuşursa "Evliliğimize karışma!" diyeceksiniz.

cevabin için teşekkür ederim canım benim çantada keklik biri olmadigimi eğer inancım biterse koşullar her ne olursa olsun gidebilecegimi o da biliyor ama dengesiz bir yapısı var bazen pisman olup onlar icimden gelen seyler degildi diyip sımsıkı yapışıyor dünya yıkılsa seni bırakamam diyor çoğu zamanda boş boş konuşup sorumsuzca hareket ediyor ailesi çok başı boş bırakmış ve tek erkek olduğu için onu aşırı şımartmışlar o yuzden onu duzeltmek için peygamber sabri gibi bir sabir gerekiyor dediklerini dikkate alacağım teşekkür ederim canim

Evli çiftlerden birinin öbürünü boşaması diye bir şey yoktur, bu durumun adı “boşanma”dır. Beni boşayacak diyerek kendi kendinizi aşağılıyorsunuz. Maaşınıza el koydurmayın. Ondaki banka kartını iptal ettirin. Maaştan da zırnık koklatmayın eşinize. Siz akşamları evde yalnızsanız onun keyfi yüzünden, evli olmanın hiç ama hiç anlamı yok. Kendinizi çok fazla ezdiriyorsunuz. Kimse diğerinin kölesi değildir, sizin onu kısıtladığınızı iddia ediyor eşiniz ama asıl o size yapıyor bunu. Yerinizde olsam maaşımı da alır, o evi terk ederdim. Düğündeki altınları -boşanma durumunda- hâkim, kadına verir. Krediniz varsa eşiniz yarısını ödemek zorundadır. Eşyalar, araba vb. her şey de ikiye bölünür. Üstüne bir de ikizler için nafaka vermek zorunda kalır.
Bunları yapmazsanız hayat size çok zor olacak. Zamanla da bu haksızlıkları kanıksayacak ve ses çıkarmayı bile aklınıza getirmeyeceksiniz. Yol yakınken hayatınıza bakın.

Aptal değilsiniz ve sizden kötü bir anne olacağını da düşünmüyorum. Bakın tüm bu olumsuzluklara rağmen ayakta durmayı çalışıyorsunuz. Lütfen kendinizi böyle küçük görmeyin ve ezmeyin de

ben de kötü bir anne olacagimi düşünmüyorum çocuk yetiştirmek için gerekli pedegojik eğitime sahibim ve çocuklar ile aram çok iyi beni genel olarak çok severler ve çok saygı duyar çocuklar cocuklarim belki bu anlamda şansli olacaklar ama onlar için güzel bir aile ortamı kuramadim o yüzden aptal bir anneyim onları bu koşullar içinde dünyaya getirmemeliydim.

Siz sevgi olayını çok yanlış anlamışsınız.
Hamilesiniz üzülmenizi istemem.
Boş boş duvara bakıyorum şuan. O kadar şaşkınım.
Onlarca kötü olay yaşayıp hala eşinin kendisini (aslında)sevdiğini düşünen kadınların psikolojik analizini yapmak lazım.
Altından stockholm sendromu mu çıkar,ego mu çıkar bilemiyorum.
Anne ve babayla olan bebeklik ve çocukluk dönemindeki ilişki ve iletişime bakmak lazım.
Benzer çoğu vakanın alt yapısında bebeklikte bakım verenle güvenli bağlanmada eksiklikler veya sorunlar ile erken çocuklukta karşılanmamış sevgi ihtiyacı var.

ikizlerime 24 haftalik hamileyim belki de çok duygusal olduğum için bunları yaşıyorum ya da gerçekten yaşadıklarım zor şeyler ben ayrımı yapamıyorum belki siz bana yardımcı olursunuz bir yil +3 ay evliyim. çalışıyorum akşam eve geldiğimde ev işleri ve yemeği de ben yapıyorum eşim ev ile ilgili konularda çok sorumsuz evi de otel gibi kullanır yemeğini yer çıkar gece 11-12 de eve döner hem iş hem ev in sorumlulukları bir de eşimle haftada bir bu tür nedenlerle kavga etmem nedeniyle rahim ağzı uzunluğum biranda kısaldı erken doğum riskim yokken şuanda heran erken doğum yapabilme durumum var doktor dinlenmem için bana 1 hafta rapor verdi kendini yorma dedi ben de her şeyi bıraktım sadece uzaniyorum sadece arada ortalığı toplayıp yemek yapiyorum ama eşim de bana destek olsun istiyorum evi temizlesin bulaşıkları yerleştirsin yıkanan çamaşırlari asın gibi çünkü ben ayakta durunca sanci giriyor karnima kendisi yapmayacagim demiyor ama surekli erteliyor ona kalsa ayda veya 3 ayda bir temizlik yapmalıyiz ama soz konusu arabasi oldumu sorumluluk abidesi kesilir gerekirse hergun oto tamire gider. bir gün maça gider birgün kahveye maç izlemeye gider her gün yürüyüşe çıkar yürüyüşten sonra arkadaşında 12 lere kadar oturur. ben kendimi bildim bileli evde hep yalnız oturuyorum gördüğüm kabuslar nedeniyle çoğu zaman korkuyorum bazen bir ses duysam ya da elektirik kesilse aklım gidiyor ailem başka bir şehirde sırf onlar gidip gelmesin diye ayrı bir şehir yaşayacaksınız diye bana ailecek yasak koydular aynı şehir de olsam belki bu kadar yalnız kalmayacaktım annem bana yemek getirir temizligimi de yapardı ama şimdi kocama muhtacim o ise arkadaş delisi . dün sorumsuzluklari yüzünden büyük bir tartışma yaşadık dedim sen beni köle gibi kullanıyorsun tüm maaşıma el koyuyorsun senin paranın nereye gittiğini bilmiyorum telefonlarına şifre koyuyorsun twitirdan başka kadınlarla mesajlasip ben görmeyeyim diye sonradan da siliyorsun. evde temizlik çamaşır yemek her şeyi benden bekliyorsun kendime bir çorap alacak kadar bile param yok senin yüzünden sürekli kredi kartı faizleŕi ödüyorum artık gücüm yok sen de bana yardım etmek zorundasın diyorum o da ben de araba kullanıyorum seni götürüp getiriyorum dedi oysa arabayı bile ben aldim. dedim araba benim paramla alındı dedi hayır yarısı senin paran geri kalan benim altınlarım ile alındı. altınlar benim mührimdi imam nikahı onlar üzerine kıyıldı evlendikten sonra çalışan kadının mihri olmaz diyerekten altınlarıma el koydu eve mobilya aldı kalan iki bileziği üzerimden kredi çekip arabaya verdi. evin geri kalan tüm ihtiyaçları benim maaşımla alındı kendi maaşı da kira yakıt fatura ve bilmedigim yerlere gitti hep. düğün masrafları için geçen yıl toplam 55 milyar çekti yüzüme hep onu vuruyor ki ben de ayriyetten 20 milyar çektim düğün için. 55 milyar altınlar dahi bütün düğünü yaptı ben de 20 bin ile destek oldum ama ama hep 55 milyarın sorumlusu olarak beni görüyor ben düğünsüz evlenecektim diyor düğüne ne gerek vardı diyor. her tartışmamızda borcum bitince seni boşayacağım diye yemin ediyor ben de bekleme şimdi ayrıl diyorum. enayimi yim diyor ben sinir krizleri geçirdim hamileliğin de verdiği duygusallıkla beni hemen boşayacaksın artık daha fazla sömürülmek aşağılanmak istemiyorum dedim dedi tamam pazartesi seni bosuyorum annesini aradı beni bosayacagini söyledi sebep olarakta onu iş yaptırmak istedigimi ve özgürlüğünü ksitladigimi bu yüzden haftada bir onunla kavga ettiğimi maddi konuları açtığımı söyledi annesi de ayşeyi severim ama maddi konuları açmaya hakkı yok onlar sana bir yüzük bit takım elbise bile almadı ayşe nin evlenirken çeyizi bile yoktu dedi. oysaki kendi gelinliğimi kına kiyafetimi bile bana odettirdi ler kendi kuaför paramı bile bana odettirdi ler 14 ayar dandik bir yüzük aldılar o bile onlara batmış. evliligimiz anı geliştiği için çeyizim hazır değildi ve başka bir ile gideceğim için alsaydım bile goturemeyecektim ama evimde iğneden ipliğe ne varsa kendi maaşımla yaptim her şeyi kendim ödedim beyaz eşyamı bile ben aldim şimdi de tüm maaşım yine düğün ve araba için çektiğim krediye ve evin ihtiyaçlarına gidiyor kendim için bir kıyafet bile alamıyorum. bebeklerim olacak elimde avucunda hiç bir şey yok böyle devam ederse onlarida kaybecem bende polikistik över var ve yaşım 29 diye hemen çocuk sahibi olmak istedim eşim onlarida en başından beri istemedi 3 yıl sonra neden yapmadin diye hep hesap sordu ama bekleseydim ve çocuğum olmasaydi beni kısır diye ilan edip yine bosayacakti bunu kendi de itiraf etti ben çocuklara aşık biriyim çocuklar olmadan yaşayamazdim ayrıca çocuğum olmasa bile yine birikim yapamazdım çünkü eşim aşırı gezmeyi seven biri bu sefer paramı gezip tozup yiyecekti. beni sevdiğini biliyorum ama aşırı bencil biri. dün ölmekten beter oldugumu görünce bugün bana çok iyi davranıyor işleri yapmaya çalışıyor aslında iyi biri ama dengesiz bir anda deşiyor. ama ben unutamıyorum hep aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorum. dünkü yüzük mevzusu aklimdan çıkmıyor bana hesap sordu neden bana bir yüzük bile almadiniz dedi bana aldığı o kıytırık yüzüğün şuan bendeki değeri yok oldu yüzüğü satıp parasını kendine iade etmeyi düşünüyorum sizce çok mu ileri gitmiş olurum
“Enayimiyim ben borçlar bitmeden evlenmem bitince boşanacağım” diyor açık açık ve evli kalmaya onu da geçtim sömürülmeye devam ediyorsunuz üstüne birde dava açmak yerine alyansımı satıp parasını ona vereyim mi diye arabesk hareketler peşindesiniz. Borçlarını paşa paşa size ödettirip, borç bitince tekmeyi koyuşunu izleyin o halde. Sizin gibiler oldukça bu gibi erkeklerin sırtı yere gelmez. :işsiz:

Evli çiftlerden birinin öbürünü boşaması diye bir şey yoktur, bu durumun adı “boşanma”dır. Beni boşayacak diyerek kendi kendinizi aşağılıyorsunuz. Maaşınıza el koydurmayın. Ondaki banka kartını iptal ettirin. Maaştan da zırnık koklatmayın eşinize. Siz akşamları evde yalnızsanız onun keyfi yüzünden, evli olmanın hiç ama hiç anlamı yok. Kendinizi çok fazla ezdiriyorsunuz. Kimse diğerinin kölesi değildir, sizin onu kısıtladığınızı iddia ediyor eşiniz ama asıl o size yapıyor bunu. Yerinizde olsam maaşımı da alır, o evi terk ederdim. Düğündeki altınları -boşanma durumunda- hâkim, kadına verir. Krediniz varsa eşiniz yarısını ödemek zorundadır. Eşyalar, araba vb. her şey de ikiye bölünür. Üstüne bir de ikizler için nafaka vermek zorunda kalır.
Bunları yapmazsanız hayat size çok zor olacak. Zamanla da bu haksızlıkları kanıksayacak ve ses çıkarmayı bile aklınıza getirmeyeceksiniz. Yol yakınken hayatınıza bakın.
eğer böyle devam ederse dediginiz gibi yapacagim. şimdilik bebeklerimi yaşatmak öncelikli hedefim eğer onlara bir şey olursa o da biliyor ki beni hiç bir güç onun yanında tutamaz. bebeklerim sağlıklı doğarsa da onun bebeklerimle olan ilişkilerine ve eski alışkanlıklarına devam edip etmediğine. bebeklerin sorumluluğuna ne ölçüde ortak olduğuna bakacağım eğer hala devam ederse ben de yolumu ayiracagim.

ya hala iyi birisi aslında diyorsunuz pes ! adam olmayan bir kocayı çocuk sahibi yapma aşkını hiç anlayamıyorum kusura bakmayın. güzel şeyler yazmak size moral vermek isterdim ama sizi çok zor günler bekliyor. çocuklarınız doğunca da bir şey değişmeyecek bunu bilin. adamı baştan beri her türlü konfora maddi manevi rahatlığa alıştırmışsınız. anladığıma göre sizden boşanmasından da korkuyorsunuz. yüzüğü satmışsınız satmamışsınız bence bi önemi yok,çünkü ortada bir yuva sıcaklığı olan evlilik yok.

“Enayimiyim ben borçlar bitmeden evlenmem bitince boşanacağım” diyor açık açık ve evli kalmaya onu da geçtim sömürülmeye devam ediyorsunuz üstüne birde dava açmak yerine alyansımı satıp parasını ona vereyim mi diye arabesk hareketler peşindesiniz. Borçlarını paşa paşa size ödettirip, borç bitince tekmeyi koyuşunu izleyin o halde. Sizin gibiler oldukça bu gibi erkeklerin sırtı yere gelmez. :işsiz:

doğru diyorsunuz erkekler böyle işte her kavgada böyle derler sonra eteginize yapışır hayır bunu kalpten soylemedim derler siz de saf saf inanirsiniz.

doğru diyorsunuz erkekler böyle işte her kavgada böyle derler sonra eteginize yapışır hayır bunu kalpten soylemedim derler siz de saf saf inanirsiniz.
Saf saf inanmayın işte. Kullandırmayın kendinizi. Borçlar bitene kadar herşey. Daha ne desin adam

ya hala iyi birisi aslında diyorsunuz pes ! adam olmayan bir kocayı çocuk sahibi yapma aşkını hiç anlayamıyorum kusura bakmayın.güzel şeyler yazmak size moral vermek isterdim ama sizi çok zor günler bekliyor çocuklarınız doğunca da bir şey değişmeyecek bunu bilin adamı baştan beri her türlü konfora maddi manevi rahatlığa alıştırmışsınız anladığıma göre sizden boşanmasından da korkuyorsunuz. yüzüğü satmışsınız satmamışsınız bence bi önemi yok,çünkü ortada bir yuva sıcaklığı olan

evet korkuyorum cunku ekonomik kosullar giderek zorlaşıyor, her gece kabuslar görüyorum o yüzden geceleri evde tek başıma kalmaya bile korkuyorum toplumun aileme yapacağı baskıdan korkuyorum. aslında bunların hiç bir anlamı yok belki ama en çok korktugum şey bebeklerim onlara yetememek her seylerine yetisememek beni deli gibi korkutuyor. ama bir tarafımda hiç korkmuyor her şeyi başarırsın diyor. insan böyle bir varlık hem çok güçlü hem de içten içe çok korkak.

Yarısına kadar okuyabildim bu ne ya.. Hem çalışıyor hem de bu sorunlar. Öff ya..

çünkü eşim aşırı gezmeyi seven biri bu sefer paramı gezip tozup yiyecekti. beni sevdiğini biliyorum ama
Çok merak ediyorum; sizi sevdiğinizi nereden biliyorsunuz. Gerçekten merak ettiğimden soruyorum.

İnsan değil sevdiğine yer yabancı insana böyle muamele etmez. Sanırım benim lügatımdaki sevgi, aşk, saygı, değer, evlilik ile bu forumdaki birçok insanın bu yargılarından çok farklı.

Benim penceremden bakınca sizi sadece sağmallık olarak gören, saygısız, sevgisiz, aşksız, baba nitelikleri şöyle dursun koca nitelikleri bile taşımayan, gününü gün eden bir eş ve kendini bile sevmeyen, evlilik gibi hayati bir konuyu kendi değiminizle çok aceleye getiren, akabinde daha da büyük bir hata olarak çocuk sahibi olmayı aynı derecede özensiz bir aceleye getiren, çekebildiği kadar çekmeye, köleliğe gönüllü mutsuz bir kadın görünüyor. Ve tüm bunlara çözümünüz yüzüğünüzü satmanız mı? Bu kadar sert tepkiler vermeyin (!)

Size ne öneride bulunacağımı bilemedim. Zaten önerilerime uyacak bir insan olsaydınız bu şekilde bir hayatı kendinize reva görmezdiniz.

Allah doğacak bebeklere yardım etsin ne diyeyim :KK43:

Son düzenleme:
Burada eşitlik nerede zaten her şey sizde kuşata bakmayın ama siz kendinizi önemsemezken başkası hiç önemsemez beni boşa ne demek gerçekten boşanma niyetiniz olsa hemen ailenizin yanına döner davayı acar siz onu boşarsınız siz vazgeçemiyorsunuz ve boşa laf etmişsiniz tehdit gibi

aynı ilcede hatta aynı kurumda çalışıyoruz ıkimizin de 3 yıl boyunca aynı kurumda çalışma zorunluluğumuz var yani doğu hizmeti. eğer ben boşanırsam belki beni başka bir yere verirler ama doğu hizmetim bitmediği için yüksek ihtimalle beni ulaşımın zor olduğu ücra bir yere verirler. öyle bir yerde bebeklerin ihtiyaclarini gideremeyebilirim.bilinmez bir yer fikri beni korkutuyor. eşim ise onu boşadigim taktirde beni rahat bırakmaz boşanmamak için elinden geleni yapar bu ilçeden asla gitmez hatta yoneticilerimiz ve görev arkadaslarimizi da beni ikna etmek adına örgütler ve beni psikolojikmen etkisiz hale getiri o yüzden kendi boşarsa tekrardan pişman oldum deme şansı azalır ve o boşadığı için kimse de onu desteklemez beni iknaya etmeye çalışıp psikolojik baskı kuramazlar

Konunun tamamını okumadım,okuyamadım ama başlık 'boşanmalı mıyım?' olmalıydı ayrıca bu kadar kaotik bir evlilikte, sorunlarınızı çözmek için aklınıza gelen çözümün, evlilik yüzüğünüzü satmak olması çok garip doğrusu.
Yüzük en son derdiniz olsun, çünkü çok daha ciddi sorunlarınız var.

ailem bilmiyor aslında kimse bilmiyor ben tek başıma gogusluyorum ailem beni kabul eder ama sülalem ailemi bütün topluma rezil eder bizim sülalede boşanmak adi bir davranış olarak görülür. annem bizi babasız büyüttü temizlik yaparak okuttu hepimizi çok zorluklar çekti şimdi de benim mutsuzluğumu öğrenirse perişan olur üstüne bir de toplum baskısına maruz kalır o yüzden elimden bir şey gelmiyor çoğu zaman
Sizin mesleğiniz ne

ikizlerime 24 haftalik hamileyim belki de çok duygusal olduğum için bunları yaşıyorum ya da gerçekten yaşadıklarım zor şeyler ben ayrımı yapamıyorum belki siz bana yardımcı olursunuz bir yil +3 ay evliyim. çalışıyorum akşam eve geldiğimde ev işleri ve yemeği de ben yapıyorum eşim ev ile ilgili konularda çok sorumsuz evi de otel gibi kullanır yemeğini yer çıkar gece 11-12 de eve döner hem iş hem ev in sorumlulukları bir de eşimle haftada bir bu tür nedenlerle kavga etmem nedeniyle rahim ağzı uzunluğum biranda kısaldı erken doğum riskim yokken şuanda heran erken doğum yapabilme durumum var doktor dinlenmem için bana 1 hafta rapor verdi kendini yorma dedi ben de her şeyi bıraktım sadece uzaniyorum sadece arada ortalığı toplayıp yemek yapiyorum ama eşim de bana destek olsun istiyorum evi temizlesin bulaşıkları yerleştirsin yıkanan çamaşırlari asın gibi çünkü ben ayakta durunca sanci giriyor karnima kendisi yapmayacagim demiyor ama surekli erteliyor ona kalsa ayda veya 3 ayda bir temizlik yapmalıyiz ama soz konusu arabasi oldumu sorumluluk abidesi kesilir gerekirse hergun oto tamire gider. bir gün maça gider birgün kahveye maç izlemeye gider her gün yürüyüşe çıkar yürüyüşten sonra arkadaşında 12 lere kadar oturur. ben kendimi bildim bileli evde hep yalnız oturuyorum gördüğüm kabuslar nedeniyle çoğu zaman korkuyorum bazen bir ses duysam ya da elektirik kesilse aklım gidiyor ailem başka bir şehirde sırf onlar gidip gelmesin diye ayrı bir şehir yaşayacaksınız diye bana ailecek yasak koydular aynı şehir de olsam belki bu kadar yalnız kalmayacaktım annem bana yemek getirir temizligimi de yapardı ama şimdi kocama muhtacim o ise arkadaş delisi . dün sorumsuzluklari yüzünden büyük bir tartışma yaşadık dedim sen beni köle gibi kullanıyorsun tüm maaşıma el koyuyorsun senin paranın nereye gittiğini bilmiyorum telefonlarına şifre koyuyorsun twitirdan başka kadınlarla mesajlasip ben görmeyeyim diye sonradan da siliyorsun. evde temizlik çamaşır yemek her şeyi benden bekliyorsun kendime bir çorap alacak kadar bile param yok senin yüzünden sürekli kredi kartı faizleŕi ödüyorum artık gücüm yok sen de bana yardım etmek zorundasın diyorum o da ben de araba kullanıyorum seni götürüp getiriyorum dedi oysa arabayı bile ben aldim. dedim araba benim paramla alındı dedi hayır yarısı senin paran geri kalan benim altınlarım ile alındı. altınlar benim mührimdi imam nikahı onlar üzerine kıyıldı evlendikten sonra çalışan kadının mihri olmaz diyerekten altınlarıma el koydu eve mobilya aldı kalan iki bileziği üzerimden kredi çekip arabaya verdi. evin geri kalan tüm ihtiyaçları benim maaşımla alındı kendi maaşı da kira yakıt fatura ve bilmedigim yerlere gitti hep. düğün masrafları için geçen yıl toplam 55 milyar çekti yüzüme hep onu vuruyor ki ben de ayriyetten 20 milyar çektim düğün için. 55 milyar altınlar dahi bütün düğünü yaptı ben de 20 bin ile destek oldum ama ama hep 55 milyarın sorumlusu olarak beni görüyor ben düğünsüz evlenecektim diyor düğüne ne gerek vardı diyor. her tartışmamızda borcum bitince seni boşayacağım diye yemin ediyor ben de bekleme şimdi ayrıl diyorum. enayimi yim diyor ben sinir krizleri geçirdim hamileliğin de verdiği duygusallıkla beni hemen boşayacaksın artık daha fazla sömürülmek aşağılanmak istemiyorum dedim dedi tamam pazartesi seni bosuyorum annesini aradı beni bosayacagini söyledi sebep olarakta onu iş yaptırmak istedigimi ve özgürlüğünü ksitladigimi bu yüzden haftada bir onunla kavga ettiğimi maddi konuları açtığımı söyledi annesi de ayşeyi severim ama maddi konuları açmaya hakkı yok onlar sana bir yüzük bit takım elbise bile almadı ayşe nin evlenirken çeyizi bile yoktu dedi. oysaki kendi gelinliğimi kına kiyafetimi bile bana odettirdi ler kendi kuaför paramı bile bana odettirdi ler 14 ayar dandik bir yüzük aldılar o bile onlara batmış. evliligimiz anı geliştiği için çeyizim hazır değildi ve başka bir ile gideceğim için alsaydım bile goturemeyecektim ama evimde iğneden ipliğe ne varsa kendi maaşımla yaptim her şeyi kendim ödedim beyaz eşyamı bile ben aldim şimdi de tüm maaşım yine düğün ve araba için çektiğim krediye ve evin ihtiyaçlarına gidiyor kendim için bir kıyafet bile alamıyorum. bebeklerim olacak elimde avucunda hiç bir şey yok böyle devam ederse onlarida kaybecem bende polikistik över var ve yaşım 29 diye hemen çocuk sahibi olmak istedim eşim onlarida en başından beri istemedi 3 yıl sonra neden yapmadin diye hep hesap sordu ama bekleseydim ve çocuğum olmasaydi beni kısır diye ilan edip yine bosayacakti bunu kendi de itiraf etti ben çocuklara aşık biriyim çocuklar olmadan yaşayamazdim ayrıca çocuğum olmasa bile yine birikim yapamazdım çünkü eşim aşırı gezmeyi seven biri bu sefer paramı gezip tozup yiyecekti. beni sevdiğini biliyorum ama aşırı bencil biri. dün ölmekten beter oldugumu görünce bugün bana çok iyi davranıyor işleri yapmaya çalışıyor aslında iyi biri ama dengesiz bir anda deşiyor. ama ben unutamıyorum hep aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorum. dünkü yüzük mevzusu aklimdan çıkmıyor bana hesap sordu neden bana bir yüzük bile almadiniz dedi bana aldığı o kıytırık yüzüğün şuan bendeki değeri yok oldu yüzüğü satıp parasını kendine iade etmeyi düşünüyorum sizce çok mu ileri gitmiş olurum
Valla okumadım enerjim yetmez ama son cümleyi değerlendirecem bence ne olursa olsun satmayin yuzgunuzu

Şimdi okudum canım benim esinde öyleydi sürekli bana senin altında araba ben seni doktora gotiryyrn sen hastasin çocuğun olmuyor diye defalarca söyledin bende ikiz hamilesiyim çok ağladım isyan ettim ama sonra düşündüm bu adama değmez benimde kalpli bi bileklikti satım onun parasını yedi yüzü bile kızarması o yüzük kalsın ilerde lazım olunca parasını sen yersn kendini ve çocuklarını dusun sen 3 canlsin az kalmış böyle bir insan için niye stres ve sağlığını tehlikeye atacan önceliğin karnındaki bebekler olsun

Allah aşkına yüzük mu şimdi mesele?
Adam ne mal olduğunu saklamamış ki basından beri böyleymiş hep .
Yaşınız 29 olabilir ama oturmamış bi evliliğe bebek yapılmaz 2018 yılında.
Çalışıyorsunuz cahil değilsiniz üstelik.
Benimde yaşım 30 ama şartlar oturmadığı için yapmıyorum bebek.

Ben zaten yalnız kalıyorsam kazandığım tüm parayı da yiyorsa bu adam boşanır en azından maaşımı kendime ve çocuklarıma ayirirdim.
Hem nafaka da alırsınız.
Gerçketen bazen hemcinslerimi anlayamıyorum neden bu adamları çekiyorsunuz?

Anne ve babayla olan bebeklik ve çocukluk dönemindeki ilişki ve iletişime bakmak lazım.
Benzer çoğu vakanın alt yapısında bebeklikte bakım verenle güvenli bağlanmada eksiklikler veya sorunlar ile erken çocuklukta karşılanmamış sevgi ihtiyacı var

bu yaklaşımın doğruluğuna ben de inaniyorum henüz 7 yaşındayken babam annemi birakip başkasiyla evlendi babam sonradan bir arkadas gibi olmaya çalışsa da yakın çok samimi bir sevgi pek gormedim aynı şekilde annemde 4 yaşındayken babasını kaybetmişti o da yokluk içinde bir erkek gibi büyüdü babamdanda sevgi alamadığı için bize pek sevgi gostermedi ama aşırı mucadeleciydi tek başına bizi büyüttü tüm zorluklara göğüs gerdi yaşadığı koşullar onu sert yapılı biri kılmıştı o yüzden belki de o yüzden olsa gerek asgari bir iyilik ve ilgi gösterme halini kendimi sevmek olarak görüyorum

X