evlilik için taşınmak

Kuzum sen yat kalk Allah bana akıl fikir versin diye dua et. Sende gram yok çünkü. Allah ailene yardım etsin sen kendini cayır cayır yakıp kafanı taştan taşa vurmaya çookkk heveslisin

Ailesini dinlemeyip bulundugunuz sehre ziyarete gelmesi ne büyük bir karşi cıkış, inanilmaz bir ailesini karşisina alma durumu yaşanmiş cidden.

Ailesini dinlemeyip yanınıza gelmenin karşılığında babanızı ezip geçmenizi mi istiyor, iki ailenin de olmadığı şehirde hayat kurmaya yok diyen bu delüğanlı? Ailesi ile lafta sorun yaşıyor ama eteklerinden de ayrılmıyor, siz her şeyi bırakın gelin diye bekliyor. Merak etmeyin bi şekilde evlenip içlerine giderseniz sizle uğraşmaktan kendi kinlerini unuturlar ailecek, onlar ballı kaymak olur siz kötü olursunuz.

Akrabalarım hep böyleler. Çocukluktan beri bana sen yapamazsın edemezsin vs vs diyorlar. Daha yeni yeni özgüven kazanmaya başladım ben. 17 yaşında üniversite sinavina calisirken "Eğer üniversite kazanamazsan evlen" diye tavsiye (!) verdiler. Bu oğlanın babası babama selam bile vermemiş gördüğü yerde. Duyunca sinir oldum. Babam ne yapmış olabilir ki sana? Sanayide dükkanları varmış da cok zenginlermis de... Akrabalarla aynı şehirde zengin olacağıma Ankara'da orta halli olmayı tercih ederim.

hayır üniversiteden değil. Kendisi çalışıyor. Ailesiyle de pek geçinemiyor. Kendisi de şehrinden çıkmak ailesinden kopmak istiyor aslında. Yani bana söylediği.
Evlendikten sonra anasının dizinin dibinden ayrılmayacak her erkek bu lafları söyler. Sonra aileleri kıymete biner, buna inanma o şehirden asla çıkamayacaksınız.
Ayrıca doğru düzgün bir işi de yokmuş, arabayla ilgileniyor ne demek anlamadım, ben de arabayla ilgileniyorum, meslek mi bu şimdi? Al sat yapıyor muhtemelen, galerisi bile yoktur.
Başka bir şehirde, babasından kopup da geçimini sağlayamayacağı için seni de oraya götürmeye zorluyor. Doğru düzgün bir işi olsa, o şehirde tutunmuş başka yerde sıfırdan başlamak zor dese hak veririm ama ortada öyle bir şey de yok.
Yaşın çok genç, bu söylediklerimiz sana sert gelecek, sevgiline inanmayı tercih edeceksin ama o yurtdışı hikayesini falan unut. Küçücük şehirden çıkmayı göze alamayan adam ülke değiştirir mi sanıyorsun? Sen o şehre gidersin de bari evi kayınvalidenden uzakta tut, gidip dibine yerleşme. Abla tavsiyesi

ortak noktada buluşmuyor çünkü totosu yemiyor.
iş yok güç yok.
babası para vermese aç.
üç kuruşa başkasının yanında bu konforlada çalışamayacağını bildiğinden düzenini bozmak istemiyor senin için.
yani daha nasıl sevilmediğinizi anlatabilirim bilemedim.
zaten babanı sil gel diyen diyordur ki gel seni ipsiz sapsız olursan daha iyi sömürür etinden sütünden faydalanırım gidecek kapında olmaz mecbur olursun bana.

Erkek arkadaşın bekleyemeyip ne yapacakmış?

Erkek arkadaşın bekleyemeyip ne yapacakmış?
napacak anasının babasının bulduğuyla evlenip onların verdiğiyle karnını doyuracak
arada buna bulaşıp senin yüzünden gelmedin de sen mecbur ettin de diye duygu sömürüsü yapacak
kızımız da ihtimal 35 yaşına kadar bu mesajlarla ömrünü heba edecek hala seviyo evli ama beni arıyo diyecek
bomboş mahfedilmiş bir hayat

Yordunuz beni. Nasıl bu kadar kör olabiliyorsunuz? Sizi sıkıntı içinde yaşatmak istemeyen adam, babanızı silmenizde, bütün hayatınızı değiştirip küçücük bir şehire taşınmanızda bir sıkıntı görmüyor ama? Azcık mantığınızı çalıştırsanız ne kadar çelişki dolu olduğunu göreceksiniz. Her şeyin önüne geçen o sevginiz bütün red flaglerin de önüne geçmiş.
Bu kadar sinirlenmesinin sebebi de asla anne babasının dizinin dibinden ayrılamayan, kendi ayaklarının üzerinde bile duramayan babasının işi olmasa ne yapacağı belli olmayan bir ezik olması.
Bu insan konfor alanından çıkamaz, o yüzden bu kadar sinirleniyor. O küçük şehir dışında var olamayacak bir loser. Neden anlamak istemiyorsunuz? Size kızarak sindirmeye çalışıyor, mevzunun babanızla falan alakası yok. O ailesini silebilir demişsiniz. Öncelikle bu bir meziyet değil. Ki silemez, babasının işini bırakıp ne yapacak?
Bir de yurtdışına taşınacağız demişsiniz. Herkes söylemiş zaten adam daha ankaraya gidemiyor diye, yurtdışına nasıl gelicek bu adam sizinle. Çok basit soru işaretleri bunlar hiç mi aklınız basmıyor bu sorulara? Kandırılıyorsunuz farkında değil misiniz? Bir de çok yetenekli demişsiniz, şöyle ezikleri idolize etmeyi bırakın allah aşkına.
Adamda iş yok, diploma yok, dil yok, anasının babasının dizinin dibinden ayrılmaya, tek başına bir hayat çevirmeye g.t yok. Ama çok yetenekli.
Sizi çok seviyor, prensesler gibi davranıyor desek o da yok. Yok oğlu yok.
Babanıza çok üzüldüm, yine sakin kalmış sizi karşısına almış konuşmuş ama belli ki dedikleri bir kulağınızdan girip diğerinden çıkmış.
Ama şu eziğin telefonda senin için ailemi karşıma aldım demesi aklınıza yer etmiş(aileyi karşısına almak da şehir dışına sizi görmeye gelmek…)
Siz bu çocuğu bırakamayacaksınız belli, en azından evlenmek için acele etmeyin. Kendi ayaklarınız üzerinde durun, iş hayatını görün. Zaten anlayacaksınız o zaman ne kadar saçma olduğunu bu anlattıklarınızın. Her şeyin önüne geçen sevginiz de bitecek. Hadi diyelim bitmedi, evlenirseniz de korunun sakın çocuk yapmayın.

İş hayatı atılınca da anlamaz bence. Sanmam.

İş hayatı atılınca da anlamaz bence. Sanmam.
Bir umut belki kendisi ile aynı kafa yapısında insanlar görürse diye düşündüm ama. Üniversitede bile dememiş ki ben bu vasıfsızla ne yapıyorum diye. Kesin üniversite hayatını da kendisini kısıtlayarak geçirmiştir sevgilim laf eder diye.
Çöp olan güzelim yıllar…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…