evlilik için taşınmak

ailesi neden elin kızının peşine düşüyorsun gibi şeyler söylemiş. erkek arkadaşımın genelde zaten ailesiyle problemleri vardı. ilişkimiz boyunca da hep oldu. genel olarak anlaşamıyorlar. ve kendisi onlara karşı gelebiliiyor. gerektiğinde silebilir bile. zaten pek istemiyor. Ve sanırım benden de bunu bekliyor. Ancak bende her kız çocuğu gibi babamla sorunlar yaşasam da çoğu şeyi sadece ikimiz birlikte atlattık.
Evlendikten sonra anlaşamadığı ailesi, seçilmiş ulvi varlıklara dönüşecek... Mükemmel Bi aile olacaklar. Nereden buldunuz. Size uygun bir aday değil

teşekkür ediyorum gerçekten durumuma birçok yorumda bulundunuz. şu an her şey çok sıcak ileride ne olacak bilmiyorum kendimi çok fazla üzmemeye çabalıyorum. Her şeyi objektif bir şekilde görmeye çalışıyorum. Ve belki de görüyorum. Ancak onun ne kadar yetenekli olduğunu da biliyorum. Şu an her şeyin önüne geçen bir sevgim ve onu yanında olma isteğim var. Ancak haklısınız konu ciddiye binince her şeyi düşünmeli insan.
Nasıl yeteneği var.

Eskiden bir kaç sene bizim melkette kalalım sonra sizin memlekete gideriz diye kandırırlardı bu damat adayı daha vizyoner çıktı. Ankara ya gitmemek için ayrılmayı bile göze alan biri nasıl yurt dışına çıkacak anlamadım. Yaşınız çok küçük ve sevgiliniz çok despot. Bu kadar kör kütük ve toy olduğunuz için beklemenizi tavsiye ederim. Tabi dinlemeyeceksiniz.

Eskiden bir kaç sene bizim melkette kalalım sonra sizin memlekete gideriz diye kandırırlardı bu damat adayı daha vizyoner çıktı. Ankara ya gitmemek için ayrılmayı bile göze alan biri nasıl yurt dışına çıkacak anlamadım. Yaşınız çok küçük ve sevgiliniz çok despot. Bu kadar kör kütük ve toy olduğunuz için beklemenizi tavsiye ederim. Tabi dinlemeyeceksiniz.
Ay 23 yaşında despot mu olur 😂 hiç ciddiye bile alamam. Ay çen despot mu oldun annem😂

Baba parasıyla araç modifiye ediyordur anca. Kız gidip kaynana ile altlı üstlü oturur. K. Pederden harçlık alırlar. Aşıktım kördüm der, kucağındaki bebeyle 🫣
Böyle bi konu hatırlıyorum ya, kayınbaba 500 liralık ayakkabı için bi araba laf etmişti.

hayır üniversiteden değil. Kendisi çalışıyor. Ailesiyle de pek geçinemiyor. Kendisi de şehrinden çıkmak ailesinden kopmak istiyor aslında. Yani bana söylediği.
Bak buraya yazıyorum böyle olmazsa gel beni bul yılların üyesiyim bul ve de ki yanıldın ablacım de ama asla yanılmam

O gecinemedigi ailesi var ya siz evlenince nasillll can ciğer kuzu sarması olunacak
Art niyetli laf sokucu annesi iyi niyetli seni seven olacak sen yanlış anlayan olacaksın zaman geçince de fesat olacaksın
O yurt dışına hiccc cikilmayacak

46 yasindayim dediğim gibi burdayım bekliyorum evlendikten çok değil 6 ay sonra bul beni

Farkında mısın yavrum adam sana değer vermiyor
Tamam iş yerinin olduğu şehirde yaşamasına ben karşı değilim doğru insan karnı nerede doğuyorsa orada yaşayabilir Fakat ültimatomları çok sivri ortaya yanaşmıyor Ayrıca en önemlisi de beklemeniz gerek ve beklemiyor niye beklemiyor bir üye daha yazmış Ben de tekrar edeyim Senin gözün açılsa onu kabul etmeyeceksin O yüzden beklemiyor Keşke de gözün açılsa Çünkü sonunuz parlak görünmüyor Belli ki şimdiden kendini hiç ettiğin bir ilişki içindesin daha ortada fol yok yumurta yok "ez beni istediğin kadar" botuna girmişsin Ne diyeyim Allah yardımcın olsun inşallah Gözün açılır kuzum

Ankara'ya gidemeyen adam Avrupaya gidecekmiş. Avrupa da elini kolunu açmış bekliyordu, bi tane vasıfsız bavulunu alıp gelecek diye.
İşte üzücü olan ne biliyor musunuz bunu mesela siz görüyorsunuz ben görüyorum misal babası görüyor ama konu sahibi görmüyor görenlere de kulaklarını tıkıyor
Sonrası malum...

Herkese iyi geceler.
başlık üzere benim bir derdim var. 23 yaşındayım İstanbulda okudum ve bu yıl üniversitemi bitirdim. Yakında mezuniyetim var. Aşkından deli divane olduğum bir ilişkim var. Uzun süreli ve uzak mesafe ilişkisi ama birbirimizi çok seviyoruz. Bir yaz babama erkek arkadaşım olduğunu ve tanışmak istediğini söyledm. Tanışmak istemediğini erken olduğunu vs anlattı. Neyse konu orda kapandı daha sonra birkaç kez daha meselesi açıldı ve babam olmayacağını sana söyledim dedi. her neyse yakın zamanda babama mezuniyetime erkek arkadaşımın da geleceğinden bahsettim ve konu tekrar açıldı. Erkek arkadaşım küçük bir şehirde yaşıyor babamda oraya gitmemi istemiyor. iş bulamayacağımdan ve yapamayacağımdan bahsediyor. Bizim de birkaç yıl çalışıp para biriktirip yurtdışına gitme hayalimiz var. Babama bu durumdan bahsettim. Belki yaparsınız ama belki de yapamazsınız dedi. Benim ısrarlarım sonucu en son babam madem öyle başka daha büyük bir şehirde (ankara gibi) oraya taşının bir ay içinde düğününüzü ben yapıcam dedi. Bu teklifi duyunca çok sevindim ortak bir yol bulmuştum. Ancak erkek arkadaşım çok sert bir şekilde karşı çıktı. Taşındığımızda geçinemeyeceğimizi işinin orada olduğunu mutsuz olup ayrılacağımıza hiç evlenmem falan dedi. Babana'' ben gidicem beni desteklemeni istiyorum, desteklemesen dahi gidicem'' de dedi. Bende onu çok sevdiğimden gerçekten de bunu yapmak istedim. Çünkü o yanımda olduğunda nerede olacağımın pek bir önemi yok benim için. Ancak babam beklediğimin aksine bana sürekli anlayışlı geldi ve benimle saatlerce konuştu. Babam böyle bir orta yol sunmuşken nasıl onu ezip geçebilirim? Bugün erkek arkadaşıma yine babamla olan konuşmamı anlattım. Yine yapamadın yine söyleyemedin asla ama asla başka şehre gitmicem diyerek kızdı. Daha öncesinde de ya gelirsin benimle burda evlenirsin ya da evlenmeyiz gibi laflar kullanmıştı. Çok ama çok zor durumdayım. Erkek arkadaşımı çok seviyorum benden ayrılmasına dahi dayanamam. Ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten. Kaç gündür ağlamaktan helak oldum..

Babanı dinle
Bir büyük şehirde sıfırdan başlamanızı istemesinin bir sebebi var
Erkek arkadaşının olduğu şehre taşınırsan bir daha oradan çıkamazsın
İşim der, ailem der, der der bitmez
Sonunda mutsuz olacaksın ve baban bunu görüyor onun sözünden asla çıkma
Üstelik 23 yaşındasın evlenmek için çok erken ve toy bir yaş, baban bunları biliyor
Erkek arkadaşının bu tavırları sana referans olsun, bak hiç bir şeyinden vazgeçmiyor ayak diretiyor sen neden vazgeçeceksin

Kız annesi olarak kızım memur olsa iş için gitsin şehir dışına ama babasının yanında çalışan bir adam için gitsemesini istemezdim. Damat adayım CIO olur, büyükelci olur istediği yere gider ama bir ana kuzusu için kızımın hayatını yakmasını istemem. Size yarın birgün aile apartmanı olacak,kira vermeyeceğiz derse şaşırmayın.

İşte üzücü olan ne biliyor musunuz bunu mesela siz görüyorsunuz ben görüyorum misal babası görüyor ama konu sahibi görmüyor görenlere de kulaklarını tıkıyor
Sonrası malum...
Konu sahibi dese ki " düşününce dediklerinizde çok cok haklısınız aslında, ben onu çok sevdiğim için bunları görememişim. Mantıklı olan ayrılmak ama sırf onu çok sevdiğim için ayrılmak zor geliyor" , yine iyi derim, en azından bir şeylerin farkında derim.

Hâlâ sevgilisini savunma derdinde ama oğlanın savunulacak en ufak artısı yok. Kaç kez yazdım " seven insan aileni bırak gel demez diye" anlamıyor, anlamak istemiyor. Pess!

Ama konu sahibi , sevgilisinin yetenekli olduğunu diyor ama bu konuda da detay vermiyor. Ne konuda yetenekli?

Sevgilisi babasının yanında araba işi yapıyormuş. Galeri mi işletiyor? Oto yıkamacı mı oto tamircisi mi? Ne yani bu? Önemli konularda detay yok.

Kuaför, oto tamirci gibi işlerde kimisi önce çırak olarak bir yerde çalışıyor. Sonra kendi dükkanını açıyor. Oğlanın azından böyle bir düşüncesi olmalı, ama o bile yok. İcraati geçtik çoktan, düşüncesi bile yok!

Daha kendi geleceğini planlamamış biri nasıl evlilik yapabilir ki?

Oğlan yurtdışı konusunu sırf konu sahibiyle zitlaşmamak için ağzına bal çalmak için öyle demiştir. Hani bazen birini " yav he he" diye geçiştiririz ya, o misal.

Oğlanın ne karakter olarak ne iş, okul olarak hiçbir artısı yok. Bir Avrupa ülkesine gitse ne yapacak? Gidemez de haydi gitti diyelim. En fazla tuvalet falan temizletirler ona. Konu sahibi kusura bakmasın. Dili olmadığı için garsonluk dahi yapamaz. Durum bu.

Ayrıca sevgilisinin ailesi bile oğlan onun yanına birkaç kez gitmiş diye bir ton laf etmiş. Evlenip kayın ailesiyle aynı şehirde olsalar kim bilir ne laflar döner.

Kız annesi olarak kızım memur olsa iş için gitsin şehir dışına ama babasının yanında çalışan bir adam için gitsemesini istemezdim. Damat adayım CIO olur, büyükelci olur istediği yere gider ama bir ana kuzusu için kızımın hayatını yakmasını istemem. Size yarın birgün aile apartmanı olacak,kira vermeyeceğiz derse şaşırmayın.
Aile apartmanı yine iyi. Aynı evde dâhi oturabilirler. Çünkü oğlanda hiç iş yok.

Konu sahibi dese ki " düşününce dediklerinizde çok cok haklısınız aslında, ben onu çok sevdiğim için bunları görememişim. Mantıklı olan ayrılmak ama sırf onu çok sevdiğim için ayrılmak zor geliyor" , yine iyi derim, en azından bir şeylerin farkında derim.

Hâlâ sevgilisini savunma derdinde ama oğlanın savunulacak en ufak artısı yok. Kaç kez yazdım " seven insan aileni bırak gel demez diye" anlamıyor, anlamak istemiyor. Pess!

Ama konu sahibi , sevgilisinin yetenekli olduğunu diyor ama bu konuda da detay vermiyor. Ne konuda yetenekli?

Sevgilisi babasının yanında araba işi yapıyormuş. Galeri mi işletiyor? Oto yıkamacı mı oto tamircisi mi? Ne yani bu? Önemli konularda detay yok.

Kuaför, oto tamirci gibi işlerde kimisi önce çırak olarak bir yerde çalışıyor. Sonra kendi dükkanını açıyor. Oğlanın azından böyle bir düşüncesi olmalı, ama o bile yok. İcraati geçtik çoktan, düşüncesi bile yok!

Daha kendi geleceğini planlamamış biri nasıl evlilik yapabilir ki?

Oğlan yurtdışı konusunu sırf konu sahibiyle zitlaşmamak için ağzına bal çalmak için öyle demiştir. Hani bazen birini " yav he he" diye geçiştiririz ya, o misal.

Oğlanın ne karakter olarak ne iş, okul olarak hiçbir artısı yok. Bir Avrupa ülkesine gitse ne yapacak? Gidemez de haydi gitti diyelim. En fazla tuvalet falan temizletirler ona. Konu sahibi kusura bakmasın. Dili olmadığı için garsonluk dahi yapamaz. Durum bu.

Ayrıca sevgilisinin ailesi bile oğlan onun yanına birkaç kez gitmiş diye bir ton laf etmiş. Evlenip kayın ailesiyle aynı şehirde olsalar kim bilir ne laflar döner.
Oğlan muhtemelen üniversite okumamıştır. Aradaki eğitim farkı bile zamanla oğlana batacak eminim. Buyuksehirde üniversite okumuş birisi boylelerine ağır gelir bence.

Oğlan muhtemelen üniversite okumamıştır. Aradaki eğitim farkı bile zamanla oğlana batacak eminim. Buyuksehirde üniversite okumuş birisi boylelerine ağır gelir bence.
Bir insanın hiç mi artısı olmaz ya. Konu sahibi sevgilisiyle ilgili tek bir artı özellik diyemiyor. Oğlan kızı sevmiyor bile. Bu o kadar belli ki. Kız oğlana yanık olduğu için bizim oğlan havalara giriyordur, her gün egosu biraz daha fazla okşanıyordur. Ee tabii normalde böyle bir kız suratına bakmaz, ama bakan birini bulmuş kaçırır mı? Oğlan öyle diyerek böyle diyerek kendinden asla taviz vermiyor. Neden versin ki? Aşkından yanıp tutuşan ailesine laf etse bile dibinden ayrılmayan/ ayrılmayacak olan biri var.

X