Evliliğe giden ilişkimdeki yaşanan kriz

Ben bu merak meselesini anlamıyorum çünkü hiç öyle dönüp de geriye bakma, merak etme huyum yoktur. Çünkü ortada merak edilecek bir şey olmaz. Ben o insanı mazide bıraktıysam bir sebebi vardır yani. Böyle fi tarihindeki kişilere bakmayı işgüzarlık olarak görüyorum.

o kadar adı geçiyor ama zerrinin dünyadan haberi yok

nişanlın gereksiz bi ayrıntı vermiş, entel olacam cool görünücem derken saçmalamış ama ben niyetini kötü görmedim ne yalan söyleyim

Ben sevgiliniz gibi dusunuyorum. Ama size hak veriyorum. Bunlari durustce soyleyip sonra size simdi sizi cok sevdigini hissettirseydi siz de boyle buyuk tepki vermezdiniz. Dusunce bazinda dogru dusunuyor ama gonul almayi bilmeyene omur emanet edilmez demisler ya o hesap... bence...

Adamın Zerrin ile bir ilgisi kalmamış. Sadece reddedilmesi içine oturmuş. Onu unutamamis. Takıntı yapmıştır evlenince de yaş tutması normal demekki daha önce yaş tutmamis. Her acının yasi mutlaka çekilir. Çekmek se insan hasta olur. Benzer çok dürüst bir erkek. Şuan burdaki kadınların kocama ri ne hatlar yiyor da bilmiyor garipler. Sen bu adama sıkı sıkı sarıl. Ayrıca kendini salmamak önemli. Erkekler bizim gibi değil. Bana karı kiz muhabbeti yapınca ben de erkek muhabbeti yaptım. Artık kız muhabbeti yapmıyor.

ben sen kadar savunulası sevgili gözüyle bakmazdım.
çoktan kavga kıyamet kopmuştu.
benle beş yıl geçirecek ve eski sevgililerine bakıp yas tutacak.
benim dünyam o kadar geniş değil.

Bence gerçekten kızı unutamamış olsaydı, evlendiğini gördüğünde üzülüp yas tuttuğunu asla sana söylemezdi. Bu çok net bence. Anlık bi histen ibaret, bir zamanlar peşinden delice koştuğu kız onu defalarca reddetmiş fakat şuan başkasıyla evli. Yas tutmasına etken olarak reddedilme hissi de sebep olmuş olabilir. Yani beni reddetti ama bak şimdi evli gibi bi düşünce. Bence bu sebeple ayrılmamalısınız. Dediğim gibi zaten unutamamış, hala onu seviyor falan olsa size bunu asla ve asla söylemezdi..

hepsini okudum diyeceğim şu ki adam böyle açık açık anlatıyorken keşke korkutmasaydınız gizli yapsa daha mı hoş olur korkutmayın ki her şeyi dökülsün böyle

Yahu bu adamlar doğru konuşsa kabahat yalan konuşsa kabahat. Espri yapsa ayrı bir sorun.
Bilemedim şimdi hanginize hak versem. Unutmak insan yapısına göre değişen bir konu. Kimisi hiçbirini unutmaz, kimisi bir öncekini hatırlamaz bile.
Bence burda siz de nişanlınız gibi tiye alıp kzı onun gözünde düşüreceğinize daha çok sorun haline getirmişsiniz.
Güven yoksa o ayrı bir konu ama. Bu kadar küçük şeyleri bence büyütmeyin...

Durustum ben deyip herseyi çatır çatır anlatıp hala guvenmiyorsan sen bilirsin ayrilcaksan soyle ben gizlemedim yalan söylemedim dürüst davrandim demek yeni moda .Karşı tarafı öylece şaşkınlık içinde bırakmak ikilem de bırakmak birine anlatsa dahi ama adam dürüst ne ayrılması cevaplarini garantilemek tam bir işini bilmıslık.

Kardeş bu cocukla evlenme bence,ne demek başkasını anıp yas tutmak.

İnsanların eski sevgililerini/sevdiklerini unutmaktan kastı beynine format atıp hafızasından sildirmek değil heralde,unutmak demek gördüğünde aynı hisleri hissetmemek,o kişiyi sıradan biri haline getirmek,önemsizleşmesi demektir. Bunları sağlamıyorsa unutmamış demektir,5 yılda unutamadığını ne zaman unutacak. Başkasını düşünen biriyle evlenme bence yazık etme kendine her allahın günü aklında biri varmı diye düşüneceksin. Ki adam saklamıyorda.

Bence merak edip bakmasına kadar bir sıkıntı yok.
Ama ağzını açıp kendini savunmaya başladığı anda söylediği her cümle çok büyük sıkıntı.

ben her aklıma gelene bakarım faceden, Nısanlım arama gecmısımı görse şaşırır.. Sorun edecek bırı degıl zaten..Her baktığımla da arkamda kalanla da sanılan gıbı hıssıyatlı bır bağım yok.. Keza bende eskı erkek arkadaşımın benden once evlendı dıye uzulurum.. Ziyan olan yıllarıma, yanlış bır tercıh oluşuna falanlara filanlara.. Kendınızı yerıne koyun oyle duşunun bırde..Tabi yas sozcugunu şaka maksatı da olabilir.Aksi ise de gecmısı kurcalayarak bişey kazanamazsınız.zorlamayın.. Sevmeseydı sızı sızınle devam etmezdı. Hayaller Zerrin,Gercekler Jasse kafası yasıyorsunuz gıbı.. İfade ettıklerınden cok yanında olana ve yaptıklarına bakın derim..

Adam sıze karsı cok durust.. Erkekler genelde bu tur seylerı yalanlar ama dırekt ıcındekını anlatmış.. Keske pembe de olsa yalan soyleseymıs dedım ..

Zor bir durum gerçekten.
Sevgilinizin kişiliğini bu kadar iyi tanıdığınıza göre paylaştığınız çok şey olmalı. Fakat sevgiliniz ya çok zeki ya çok saf bana göre. Ama bu lafları size baştan söyleyebildiği ve kendini size bu kadar güzel ifade edebildiği için zeki olduğunu düşünüyorum. Sizin tepkinizi ölçmek istemiş olabilir. Ama evlilik planları yaptığınızı, 1 aya nişanlanacağınızı söylemişsiniz. Yani aileler felan tanışmış, anlaşmış. Tabi 5 yıl çok uzun bir zaman. Şimdiye kadar bu konuları konuşmalıydınız bence. Bunca zaman sonra niye böyle bir şeyi size söyledi acaba... Acele karar vermeyin derim.

Bazen pembe yalanlar da gerekiyor dimi efftelya

süper yazmışsın yine Cherry
kesinlikle katılıyorum her satırına:))

yooo ben unuttum umrumda bile değil
bence böyle bir genelleme yok ya
niye bilmiyorum çok söylenir ama yok yani..
Aynen ben de unuttum ne saçmalık ya ilk aşk unutulmaz,en çok kime aşık olduysan o unutulmaz bence. Eski hatırlanıyorsa demek ki öncekinden daha fazla sevmemiş demektir.

Aynen ben de unuttum ne saçmalık ya ilk aşk unutulmaz,en çok kime aşık olduysan o unutulmaz bence. Eski hatırlanıyorsa demek ki öncekinden daha fazla sevmemiş demektir.
yaani:) çok abartıyorlar ilki neden anlayamadım hiç ama

deli gibi aşık olmuş olsam bile nişanlımdan önceki sevgililerimin evlenmesi boşanması hiç umrumda olmaz.merak edebilir ama tamamen bitseydi üzülmezdi.zaten aldatma konusundan gelmişsiniz bu konuşmaya.aslında o da aldatmaya yakın bişey yaptığının farkında.birde o benim aşık olduğum sevdiğim son kadın gibi bi laf etmiş üstelik.ben o kızı takıntı yaptığını düşündüm.hayatı boyunca özel kalıcak gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…