Evliliğe giden ilişkimdeki yaşanan kriz

ayrılmalı mıyım, herşeyi bi kalemde silip nişan mişan boşvermeli miyim diye düşünüyorum..

Hayir bence. O yillar icinde seni su kiza alternatif olarak gordugunu sanmiyorum. Sen de diyorsun kendimi sevilmis hissettim diye. Ama ileride bu tur seyde daha hassas olmasi icin biraz soguk davran bir ara, yani kirildigini belli et. Sevgilin inat oldugu icin bunu tantana yapip degil, sadece biraz mesafeli olarak belli et

Canım kendine kızma bende senin gibiyim isterimki en çok beni sevsin. Ama kendini düşün herkesi eşit sevemezsin öyle değilmi. Bazen birşeyi elde edemeyince insan takılıp kalıyor. O da öyledir. Zaman geçiyor insan olgunlaşıyor. Zamanı geri döndüremeyeceğine göre onunla tekrar olsalar bile eskisi gibi hissedeceğini düşünmüyorum. Burada önemli olan bunu onun anlaması. Sen bu durumda bence sessiz kal ve izle. Ne yapıyor tepkileri ne onu ne kadar etkiledi. Umursamıyormuş gibi yap. Zaten aklı varsa senin kıymetini anlar ve kendine gelir

elbette herkesi eşit sevemezsin buna katılıyorum. ama ne bileyim evlenmeyi düşündüğün kişi "tamamdır, bu o " dediğin insan değil midir?
yani en çok onu sevmiş olmaz mısın..
bekliyorum adam gibi arayıp konuşma yapmasını bekliyorum.

Erkek arkadasiniz kadinlar yuzeysel sever, erkekler derinden sever diye bir genelleme yapmis , bu noktada genel bir dogrudan bahsettigini dusunmuyorum. Cinsten cinse kisiden kisiye degisir bu durum.

Buyuk bir askla sevdigim eski erkek arkadasimin facebook sayfasina her baktigimda basa donuyorum ben. Kiminin ici sizlar, kimi sinir olur, kimi sadece hafif bir uzuntu yasar, kimi bir sey hissetmez.
Ben sifir noktasina donuyorum yeri geliyor eksilere dusuyorum. O yuzden facebook dondurdum, bakamiyorum, bakma dusuncesi bile uzuyor beni.
Onun bir baskasi ile mutlu olmasi, o kisi icin ciddi duygular beslemesi, kisacasi bir baskasinda aski bulmasi o kadar can yakici ki, her baktigimda gecmisimiz, benim yaptiklarim, kendimi dusurdugum durumlar akla geliyordu. Kendime mi aciyayim yoksa kizayim mi, neden o diye cevabini bilemeyecegim sorular mi sorayim bilemiyordum yani.
Yani erkek arkadasinizinki gibi bir gulumsemeyle karisik huzun degil.
Bakmiyorum o yuzden, yok sayiyorum, bir kez bile bakmiyorum.

Onun bakmasi daha cok merak olabilir. Bazi erkekler de merakli, insan dogasi.
Belki o kendi yaptiklarina, gosterdigi cabalara aciyordur daha cok. O kizla hic cikamamis, ulasamamis, onun huznudur bence.
Ama gonlunuzu almaliydi, icinizi rahatlatacak sekilde tavir gostermeliydi.

Kadınların yüzeysel sevdikleri ile ilgili söyledikleri tamamen saçmalık zaten.
Bunun doğru olmadıgını anlatmak için bir 20 dk mı harcadım dün gece ona.
Kilit nokta bu zaten, onun acaip konulardaki acaip fikirlerine alışkınım artık.doğru ,öyle olabilir diyip geçiyorum.
Ama dün gece adeta üniversitede panel veren ilişki uzmanı gibi konuşması canımı yaktı,sıktı.öyle ifadesiz ve yalın bir ses.
isterdim ki, gönlümü alacak şekilde konuşup beni de rahatlatsın.. şu an ben ilişkimizi sorgulama boyutuna geldim, sevilmedim mi o kadın kadar falan diye yiyorum kendimi..
o da oturuyor orda öyle 1500 km uzakta..
Senin adına da çok üzüldüm bu arada barışma ihtimaliniz yok mu?

Hayir bence. O yillar icinde seni su kiza alternatif olarak gordugunu sanmiyorum. Sen de diyorsun kendimi sevilmis hissettim diye. Ama ileride bu tur seyde daha hassas olmasi icin biraz soguk davran bir ara, yani kirildigini belli et. Sevgilin inat oldugu icin bunu tantana yapip degil, sadece biraz mesafeli olarak belli et

Sevildiğimi hissetmesem 5 dk durmam..
İşte bugün başka bir konu için aradığında soğuk davrandım,az konuştum.
Bunu söylemek için aradım falan dedi lafının sonunda.Yine kıl aldırmıyor...
Daha önce birkaç defa ciddi ayrılıklar oldu,böyle birşey için ayrılacaksam biliyorum bir daha geri dönş de olmayacak.

tam anlaşılmamış sanırım, sorun bakması değil kesinlikle.
sıkıntı edecek şey şu benimle olduğu halde 5 senedir, bu hatunun evlendiğini görünce üzüldüm ve o gün yas tuttum demesi.

Şaka yolla demiş sanırım gülmüş. .

Bence bosuna canini sIkIyorsun.. anladigim kadariyla seni seviyor. Ya cok saf herseyi nereye gidecegini dusunmeden anlatiyor yadaa kiskandirmakistemis o yuzden oyle sacma bisey soylemis.. bu yuzden ayrilacaksan yapma derim

Kadınların yüzeysel sevdikleri ile ilgili söyledikleri tamamen saçmalık zaten.
Bunun doğru olmadıgını anlatmak için bir 20 dk mı harcadım dün gece ona.
Kilit nokta bu zaten, onun acaip konulardaki acaip fikirlerine alışkınım artık.doğru ,öyle olabilir diyip geçiyorum.
Ama dün gece adeta üniversitede panel veren ilişki uzmanı gibi konuşması canımı yaktı,sıktı.öyle ifadesiz ve yalın bir ses.
isterdim ki, gönlümü alacak şekilde konuşup beni de rahatlatsın.. şu an ben ilişkimizi sorgulama boyutuna geldim, sevilmedim mi o kadın kadar falan diye yiyorum kendimi..
o da oturuyor orda öyle 1500 km uzakta..
Senin adına da çok üzüldüm bu arada barışma ihtimaliniz yok mu?

Kendini hakli gordugu icin geri adim atmiyor. Suc bastirmak icin degil de kendi dogrulari icin. Katı biri mi yoksa? Hani bazi erkekler, tatlim seni seviyorum ama prensiplerimden vazgecmem tarzi oluyorlar.

Benim durum icinse yapacak bir sey yok. Allah bilir tabi de asla ve asla yani. Zaten o hayatina devam ediyor. Agir aksak ilerleyen benim. :)Sikayet etmiyorum, demek ki boyle olmasi gerekiyormus. :KK66:

Böyle uzun vadeli bir iliskin oldugunu bilmiyordum jassecim :)
Ben seni gecmis konundan taniyorum bilmiyorum hatirliyormusun
Canim benim su an bir erkek arkadasim var 4 aylik bir iliskimiz var baslarda daha aktif bir sekilde konusuyordum su an askerde.
Uzun konustugumuz dönemde tabi laf eski defterler acildigi icin gecmisten bir kizdan bahsetti bana bulgarmis ve adi eleni imis onu unutamamis . Ben de tabi baya bozuldum neden unutamadin o kadar zaman gecti cekmis gitmis birakmis seni nesi unutulmazmis dedim cok mu güzeldi ne özelligi vardi dedim
Oda o cok baskaydi özgür ruhluydu ona cok baska asiktim sadece gecmisten deger verdigim iz birakan biri olarak kaldi o kadar dedi.Zaten yurtdisinda yasamak istiyorum diyip gitmis eleni hanimda
Konuyu bir daha acmadim acmakta istemedim kiskandim tekrar acipta niye ona hatirlatiyim ..(o gece telefonu moralimiz bozularak kapadik )
Seninki yas filan tutarak baya abartmis tabi .. cok üsteleyincede olmuyor en iyisi gecmis ile ilgili konu acilsa bile dinleyip cok fazla o konulari gündemde tutmamak $u ani yasiyoruz ve onunla beraber olanda sen olduguna göre zerrinin gölgesini üstünüzde ta$imaniza gerek yok ztn zerrin istemiyormus bile bu saatten sonra seninkine bi dönüs yapma durumuda yok evlenmis gitmis ba$tada tavri belliymis kizin bi sucu yok yani bu konuda cok aklina takma kizmissin haklisin da ama en iyisi bosvermek bazen..

nasıl değerlendirmeliyim peki bunu? üzüldüm ve yas tuttum demesi beni benden alan zaten..
ayrılmak mı gerekir

sen daha iyi bilirsin tabi ama ben unutmadığını düşünürdüm bakmasından değil ama öyle demesinden hele.Ayrıl ayrılma diyemem canım ama sen arama bence.Tek bildiğim seni her şeyden önemseyen biriyle olmak gerek.Hepsi aynı sanırım netice de evlilik hazırlığı yaparken şu dakika ayrılmış bulunmaktayım.1-2 aya evlenecekken.:cry:

Sevgilinizin coğu söylediği mantıklı evet yas biraz abartı olmus .bizler her söylediğimizin farkında mıyız? Bi daha bu konu hakkında konusmak istemediğinizi sizin için hassas bi konu olduğunu söylemeniz yeterli diye düşünüyorum

özellikle erkekler ret edildiklerinde bunu biraz sindiremiyorlar.ama bu onu hala sevdiğini göstermiyor. gerçekten bu duruma üzülse idi bunu size söylemezdi.bana sizi kıskandırmak için söylemiş gibi geldi

Ona duyduğu aşk sana olan aşkından daha şiddetli olmalı ki canı yanmış. Ben eski sevgililerime hiç bakmıyorum ancak burada konu açılınca bana göre abartı olan bazı davranışları aklıma geliyor. Normal hayatımda hiç aklıma gelmezler. Kaldıki birde evlendi diye üzüleyim. Benim en büyük korkularımdan biridir bu. Aklında hep biri kalmış kişiye aşık olmak. Belki oldum bile.

Evlendigini görünce yas tuttum demesi oldukça sinir bozucu ama daha da kabul edilemez olan bunun için ayrilacaksan benden Güle güle modu tavrı bence.

Bu ne korkusuzluk?
Hangi inat, gurur daha yüzük bile takmamisken böylesi rahat konuşmasını sağlayabiliyor?

Düşünüyorum evliyken benzer tartışmalarda kapıyı da gösterir evden de kovar böylesi. Şimdi bile kaybetme korkusu yoksa..

Insan aşkım o geçmişte kaldı artık sen varsın hayallerimi süsleyen kadın sensin. Bir zamanları düşünüp sacmaladim bir an işte de geç yahu. Seven kadını sakinlestirmek bu kadar basitken ayrılığa bağlamak nedir?

Güle güle git derdim sanırım.. uyuz şey..

İnsan ulaşamadığı herşeyin delisi, ulaştığı herşeyin nankörüdür derler. Sizin ki de ulaşamadığı için kendince aşkı efsane olmuş, ama ulaşsaydı şu an hiç umurunda olmazdı. Bana sanki sizi kaybetme korkusu yok gibi geldi, hem de bir kaç kere ciddi ayrılıklar yaşamanıza rağmen. Bence tavrınızı koyup, kırıldığınızı belli edin, geri adım atmayın.

Bu konuda objektif olmak zor. Ama eğer yanılmıyorsam ilgimi çeken bir konunuz olmuştu cevap vermesem de takip etmiştim. Neyse sizde bu uzun süren ilişkideki ayrılıklarda yada molalarda birinden şiddetli bir şekilde hoşlandınız değil mi? Yani masallardaki gibi idealize edilmiş yaratıklar değiliz ne yazık ki. Bazen bu tip şeyleri kadın erkek merak ediyoruz bu size olan sevgisinin azlığından değil. Sizde belki bir kaç ay sonra o çocuk ne yaptı merak edip bakacaksınız, o biriyle evlense sizde üzüleceksiniz. İnsanız geçmişi merak ediyoruz bu şimdiki sevgilimizi sevmediğimizi göstermez ki..
Ben mesela iki üç eski sevgilime ayda yılda bir bakarım ne yapmışlar etmişler diye ve hepimiz evliyiz yani. Ki ikisinin de ilk evlendiklerini gördüğümde bir burulmuştum sevgilimi sevsem de. Yani robot değiliz ki birini sevdiğimizde geçmiş resetlensin her şey temizlensin. Hatıralar, yaşananlar yada o zamanki hisler bir şekilde kalıyor. Bu o kişiye haksızlık değil.
Ben bir dönem çok haksızlık ediyorum sevgilime dedim hep bakıyorum bu adamları takip ediyorum dedim mesela. Sonra düşündüm de geri dönseler dahi ben istemem ki. Hepsi bitmiş içimde, hatta hepsiyle uyumsuzmuşum ve yürümezmiş esasında sonradan geri dönüp bakınca anlıyor insan. Ama arada bakıyorum işte.
Kısacası bu kadar da büyütme bunu sevdiğinden eminsen. Kadın erkek geçmişi merak ediyoruz bazen. Seni sevdiğinden eminsen ama . Şüphen varsa unutamadığına dair, sevildiğinden çok da emin değilsen (biz kadınlar hssediyoruz) nişanlanma işi oraya götürme. Ama eminsen de sevgisini sorgulama

Off yarıda kestim kusura bakmayın...aman ne var bunda meraktan bakmıştır diyecektim taa ki yas tuttum yazısını okuyana kadar...Yorumun gerisi size ait...

Bence kafaya takilicak bi durum degil.ben de evliyim bende ilk askimi unutmus degilim ara ara gelir aklima.bu esimi sevmedigimden mi tabiki degil onu unutamadigimdan da degil.
sadece guzel gunlerdi diye dusunurum guzel bir ani guzel bir tecrubeydi benim icin.sevgilin kendisini cok guzel ifade etmis acik acik anlatmis bir de bu acidan bak.yas tuttum deme cesaretini gosteren insan hala onu unutamaadim deme cesaretinni de gosterir bence takilma fazla

oo paşam arayaydın o gun beni omzumda aglardın mendilllen de sümüklerini sileydim mi demeni bekliyomuş saf mı o ya

X