Evladıma kıydım ben

Konudan bağımsız benim bir arkadasim 2 ayda evlilik kararı almıştı aynı tepkiyi verdim deli herhalde dedim millet kafayı yemiş ben evli olduğum halde sorguluyorum erken mi davrandik diye
Ben kendi şahsi fikrimce inanmıyorum sonuçta burda sürtünme ile ilgili bir konu olduğunda veya zevk suyuyla ilgili bir konu olduğunda nasıl dalga geçiyorsak aynı mantık yüzeysel nedir sonucta bana mantıklı gelmiyor eve bazı insanlar çok yatkın oluyor dogurganliga tek ilişkide tabi ki hamile kalınır ama yüzeysel dediği olay bana inandırıcı gelmiyor sadece üstüne boşalmada nasıl dölleme olacak ki belki ben hamile kalamadigim için hep zor bir şeymiş gibi geldiğinden olabilir bilemedim

Kadın çalışmalarının içinde olan bir kadın olarak yazdıklarım toplumsal zihniyeti tamamen benimseyen kadınların hoşuna gitmeyecek. O nedenle bu mesaja karşı bir şey yazdığınızda inanın sadece okur geçerim. Bu nedenle polemiğe girmeyin benimle.

Bakın hanımefendi, yaşadığınızın kolay olmadığını biliyorum. Ancak bunu bu denli derin yaşama nedeniniz bence yaşama ihtimali olabilen yaklaşık olarak 2 mm olan bir cenine "bebek" olarak bakmanız. Ancak o bir bebek değil çok üzgünüm gerçekler bunlar. Kendi kendine yarın düşebilirdi. Tüp bebek yaptıran hanımlarımız; döllenen her yumurtayı size enjekte etmediklerinde yaklaşık olarak 5 haftalık ceninler tıbbi çöp oluyor. Bana inanmıyorsanız makale okuyabilirsiniz. İşin biyoloji kısmı bu. Yani sen pko hastası birey olarak eğer tüp bebekle 6 yumurta dölletip 3'ünü isteseydin geri kalan 3'ü de senin kürtaj olduğun cenin kadar olacaktı. 6 olmasa 4 olacaktı. Bilemediniz 3. hafta. Ancak bu seni etkilemezdi. Olaylara bakış açınızı değiştirmeniz mümkün.

Dini açıdan bir değerlendirme yapamam çünkü herhangi bir inanca sahip değilim. Forumda zaten yasak bu konular. Kürtaj yasal bir hak ve şu an Polonya'da kadınlar bunun mücadelesini veriyor. Yasal hakkınızı kullandınız. Ayrıca okuduğum kadarıyla uyum içerisinde huzurlu bir aile ortamında büyümeyecekti. Çocuk sahibi olmak dediğiniz "insan yetiştirmek" bebek sevmek uğruna yapılan ziyan olan çocuklardan olmasını istemezdiniz değil mi?

Ben kaza eseri dünyaya gelmişim ve annemleri maddi olarak zorlamışım. Annem babam bu maddi zorluklar yüzünden de sürekli kavga içinde kalmışlar. Bakın, bebek sahibi olmak istemek normaldir. Ama ona iyi bir hayat vermeyecekseniz bu bencilliktir. Şimdi annem diyor ki; aklım olsa hiç çocuk yapmazdım çünkü ülke ülke gibi değil yazık sizlere.

Son olarak toplumun onaylamadığı bir şey yaptığınıza inandığınız zaman vicdani yük, özellikle kadınlarda daha fazla oluyor. Boşanmak ve dul etiketi yemek, kürtajın anormal karşılanması, çocuk istememek, evlenmemek gibi "aykırı bulunanlar" aslında çok normal ve insani durumlar.

Başka bir ülkede başka şartlar altında olsaydınız belki bu denli yara almayacaktınız. Ancak size tavsiyem en az 1 yıl kadar tedavi görmeniz. Kendinize bu kadar yüklenmeyin. Sevgiler.

katilsin. cennet kokusu bile haram sana. 6+2 lik bir bebege nasil kiydin. şeyinin zevkine düşüp.
Kötü kalpli olmak bu oluyor işte ya. Kendisinden şu an nefret eden ve hayatta olan kadın. Yaşama ihtimali konusunda kimsenin tam bir şey söyleyemez olduğu cenin daha önemli. Kafalar çok acayip. Sokakta dilenip 5 çocuk yapan kadın size cennetlik geliyorsa, çocuğunun hayatını cehenneme çevireceğine kendisini cennetten mahrum eden kadına saygı duyun.

Transfer olmadığımız embriyoları da donduruyoruz. Onları o kadar kolay çöpe atmıyoruz. Embriyo 3. Günde 8 9 hücreli oluyor. Genelde tercihen 5. Gün olanlarsa hadi 500 hücre olsun sayılamayıp kabuğundan çıkanlar. Bu şekilde transfer olduktan 2 hafta sonra test yapıyoruz bu arada gelişime devam ederse pozitif sonuç aldığımızda 4,5 5 haftalık oluyor. 6 haftalık kalp atışı aldığım bebeğim yarım cmden büyüktü. Gümbür gümbür oda doldu sesiyle. Evet ölebilirdi düşebilirdi. E 30 yaşıma geldim ben de şu an ölebilirim.

Bu kadar mucizevi bi şeyi bu kadar da sıradanlaştırmayın.

Gerçekten sizi kırmak istemiyorum en baştan özür dilerim ama siz mi çok dramatiksiniz ben mi duygusuzum bilemedim ama konu saçmalıklar silailesi gibi bunu düşük yapmış biri olarak söylüyorum size aklıma bile gelmiyor oturup hiç böyle üzülmedim ya da hiç ağlamadım acaba sizde bazı şeylere gereksiz bağlanma olabilir mi ? Yani hanımlar ben çok duygusuzsam uyarın lütfen. Evlat evlat diyorsunuz da daha orada bir bebek yok ayrıca ddoğurup ne yapacaktınız? Bahsettiğiniz aileniz bir gram destek vermeyecekti psikolojisi yıkık bir anneyle mutsuz bir çocuk olacaktı muhtemelen. Her doğuran anne olamıyor maalesef örneğin benim annem daha bebekken vermiş beni şimdiki aileme doğurmayla anne olunsaydı keşke sizde sağlıklı bir anne olmayacaktınız yani aldıracağınızı bildiğiniz daha kalbi atmayan fasulye gibi bir şeye gidip kıyafet almanızdan belli normal bir psikolojide olmadığınız . Çok üzüldüm size hislerinize saygı duyuyorum ama daha 3 aylık adamla böyle bir bağ kurmak olmayan bir şeyle bağ kurmak bilemedim bence farklı sorunlarınız var

+1

Adam çöp, adam leş hala bu adamla birlikte olursan, sevişirsen, evlenirsen seninde farkın kalmaz.

Bu gerçek mi? Merak ettim araştırdım ama bulamadım. Embriyonun bebek olmadığına katılıyorum ama tup bebekteki embriyolarin dondurulma zamanı 5. Gün filan diye biliyorum.

Şimdi baktım da Amerika'da kar tanesi bebekleri kurtarmak için onları evlat edinen çiftler varmış. 5 günlük de olsa onu bebek sayıyorlar ve onların kliniklerde dondurulmasini veya tıbbi çöp olarak kabul edilmesini (bizde de 5 senelik bir süre varmış sanırım veya çift bosanirsa filan veya tekrar çocuk sahibi olmak istemezse atılıyor) canice buluyorlar. 5 günlük pre-embriyo bir yaşam mıdır onu çöpe atmak yaşam hakkı ihlaline girer mi bunu dahi tartışan Hristiyan gruplar varmış. Yani aslında yasam hakkının dollenmede başladığına inanırsa bir insan ertesi gün hapı bile yasak olmalı. Ama bu sinir nerede başlıyor o önemli sanırım yani 6 haftalik cenin de henüz bir yaşam mıdır bebek mıdır bunu bence gerçekten incelemek lazım çünkü bir sürü insan kürtaj yapıyor yani bu ameliyatı günlük olarak her gün yapan doktorlar var kendilerini katil olarak görmeyen...

Ya kesinlikle. Bi üye açıkladı kriterleri sinir sistemi filan. Görmüşsündür yukarlarda. Cilek. Yagmuru idi. Etiketlemek istemedim şimdi belki muhabbete dahil olmak istemez diye.

Şu olsa kürtaj konusunda daha farkli düşünebilirdim belki. Her yumurtlama dönemindeki korunmasız ilişki sonrası herkes hemen hamile kalabilse. Tamam derdim kazalar olur. Ya da şehvettir dayanılamadı koruyucu ürün yokken sevişildi filan. Kişilerin tercihine bağlı olsun diyebilirdim belki. Çünkü evet gerçekten büyük sorumluluk insan bakımı. Ama olmuyor gerçekten kolay değil hamile kalmak.

Ve de şu var. Henüz kesesi oluşmuş kalp atışı duyulmayacak kadar küçük embriyo yetişkin kadın bedenini öyle hallere sokabiliyormuş ki öyle hormonlar salgılatabiliyomuş ki... Şimdi bunu yapabilen mucizevi oluşumun varsın sinir sistemi henüz tam gelişmemiş olsun. Sağlıklı ise nasılsa gelişecek. Benim sinir sistemime yapabildiği müdahale nasıl küçümsenebilir ki? Yani gerçekten hücre yığını denilip geçebilecek bir şey değil.

Bu gerçek mi? Merak ettim araştırdım ama bulamadım. Embriyonun bebek olmadığına katılıyorum ama tup bebekteki embriyolarin dondurulma zamanı 5. Gün filan diye biliyorum.
5 haftalık gebe olduğunuzda bu sizin bebeği yaptığınız tarih değil, son regl tarihiniz. 30 da bir regl olduysanız, 15 inde gebe kalsanız 2 hafta sonra regl olmayınca test yaptınız çıkar. 1 hafta daha sonra gidince aslında 21 günlük olur. Ancak regl döngüsü esas olunca 5. hafta olur. Belgeseller var kürtaj ve tüp bebek ile ilgili. Ancak yabancı kaynaklarda daha çok bulabilirsiniz.

Süpersiniz

S
Bende sizin gibiyim ama bu forumda bizler sevilmeyiz pek

Çöp ne demek ya tüylerim diken diken oldu cenin lafı bile irite etti

S

Bende sizin gibiyim ama bu forumda bizler sevilmeyiz pek
Hayatımı kadınların haklarını anlamasına adamış bulunuyorum. Bir kişi dahi aydınlansa, ahir ömrüm anlam bulacak. Ancak toplumun dayattığı değerler için kendi haklarını göremiyorlar. Üzülüyorum.

Çöp ne demek ya tüylerim diken diken oldu cenin lafı bile irite etti
Google 6 haftalık gebelik kaç mm yazarsanız cevap size "Gebeliğin 6. haftasında gebelik kesesi genellikle 2-4 mm arasındadır." şeklinde olacaktır.
Yasal süre 10. hafta için ise "10 haftalık bebek kayısı boyutundadır, boyu ortalama olarak 3.1-4.2 cm arasında ve ağırlığı 2-4 gr arasındadır" şeklinde olacaktır.

Embriyo; Zigotun, arka arkaya mitoz bölünme geçirip hücre sayısının artmasına embriyo denir. Embriyo, çok hücreli diploid ökaryotlarda gelişimin ilk basamaklarından biri. Yumurta ve sperm hücrelerinin birleşmesiyle oluşan zigot, çift sarmallı DNA moleküllerini içerir.
Cenin; Fetus, üçüncü gebelik ayı başından doğuma kadarki devre içinde ana rahmindeki canlıya verilen addır. İlk sekiz haftanın bitimiyle 9-40. haftalar arasını kapsayan fetal dönem başlar. Fetal dönemde, embriyonal dönemde oluşan organ sistemleri gelişir.

Bebek nedir; Bebek, bir insanın en küçük hali olan doğum anından itibaren yürüme dönemine kadar olan zaman diliminde aldığı isimdir.

Acımasız olacak farkındayım ama baştan sona duygu sömürüsü. Kazayla, hamile kalmış olabilirsin, kürtaja karşıyım ama aldırmışta olabilirsin. Peki bu sendeki 70'ler, 80'lerdeki Türk filmi ruhu nedir? Bir can hediye edilmiş sana sen sağlıklı bir karar vermeyi bile beklememiş aldırmayı seçmişsin bu tripler niye?

eylulde polonyada bir kadinin gebelikte daha cocukta cok anomali oldugu gozukmus ama sanirim polonyada kurtaj konusunda agır kurallari varmis. Kadini kurtaj yapmamislar ve karninda ölmüş. Derken tam ameliyata gotururken sedyede ölmüş kadin. insanlar dun sokaga dokulmus yuruyus yapmislar vs.

Aklima o geldi birden.. buarada bence olme sebebi vucudunda cok beklemesidir ölü bebegin

Bu dediklerinizi bende biliyorum veya okudum sonuç olarak embriyo hâli bile yukarda bir arkadaşın belirttiği gibi vücuda neler katıyor resmen ben burdayım diye belirtiler veriyor ben o kadar profesyonel düşünemiyorum kusura bakmayın duygusal düşünmekten de kendimi alıkoyamıyorum çöp kelimesi migdemi bulandırıyor cm mm ne olursa olsun bilimsel boyutunu değerlendirmek zaten haddim değil bilgi sahibi değilim ne olursa olsun asla çöp demem yazarken bile gerildim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…