Eve aldığımız yardımcımız

evet iş için çok arayan oldu, yabancı, Türk, hatta erkekler bile aradı, erkeklerden ısrarla yatılı kalmak isteyen oldu, 2 çocuguyla veya kocasıyla gelip çalışmak isteyen oldu, ne tuhaf insanlar var inanamazsınız.
Muhakkak başkası bulunur dediğiniz gibi..

şaka gibi:) eminim olar içinde bu daha cazip gelmiştir, ama bence bizim kültürümüzde birini bulun çünkü nedemek istediğnizi anlar damak tadınız uygun olur, bebiş doğunca yemek işlerinden çok uzak kalacaksınızzz ozaman tamamen yardımcınız yapacaktırr ve sıkıntı çekmeyin, amacınızsize yük olacka biri değil sizn yükünüzü hafiletecek birinin olmasıydı şuanda durum tersi görünmekte, buradaki hiç kimsenin düşünce bir insanın ekmeğiyle oynamak değil emil olun sadece hakaedene hakettiğini vermek, sizde karşı taraftaaa çok uzatmayın birşekilde halledersniz

Ne kadar ince düşünceli bir insansın öyle sen suan hamilesin ancak bebeğin dogunca bu kadar sabırlı olurmusunbilemem benim de yedi aylık bir bebegim var uykusuz çok gece geçirdim çok ağlıyordu ister istemez çok stres oluyorsun ilk bebek acemilikte oluyo tabi diyeceğim o ki bu stresi yasarsan bı de o bayanın olumsuzlukları seni daha fazla rahatsız eder.Bence evde bir bebek olacaksa mutlaka neşeli telassiz gercekten titiz seni logusaliginda anlayabilecek bir bayana ihtiyacın var.dipnot bende evde tek kalmaya korkuyordum seninki kadar olmasa da bebegim olunca onunla birlikte uyudum korkmuyorum artık hiç

canım, senin çekincelerini anlıyorum. ben de insanlara karşı fazla hassasım, şans vermekten, önyargılı olmamaktan yanayım. ama bak sizinki eş-dost, akraba ilişkisi değil. iş ilişkisin. bizler özel sektörde ya da devlette çalışırken patronlarımız ya da amirlerimiz vb. "hasta, alıngan, çok üzülmüş zaten" gibi düşünmüyor ki? ben çok hasta olduğum halde izin almdağımı, gene de pazar günü dahi işe çağrılıp tamamen angarya bir işi başıma yıktıklarını ( benim işim falan değil neymiş bayram için öüşterilere tebrik kartı hazırlanacakmış, banane benim pozisoyunum çok başka), mesaiyi bırak yemek parası bile verilmediğini, o hasta halimle tansiyonum düştü ve yere yığıldım... patronumu değiştirmeye çalışmadık tabi ki? baktım karşımdaki insan değil istifa ettim ertesi gün. demek istediğim hepimiz iş hayatında bazı şeyler yaşıyoruz, kimse bize bu şekilde yaklaşmıyor. mecbursak susup çalışıyoruz, imkanımız varsa istifa ediyorz.

sizde de böyle olmalı... senin bir iş tanımın var. yapılacaklar listeni ister haftalık ister günlük hazırlarsın verirsin. o bunları yapmak zorunda. yaptığı iş eksik ise de hatırlatırsın yeniden yapar...

tabiki çekmiştir kadın. bu şartlarda çalışan kadınlar zaten maddi zorluğu olan kadınlar. ona göre de eğitim alamamış kadınlar. yani zaten kültürlü bir kadın bulamazsın. onu geç ama şart da değil ki... sen şartlarını söylersin işine gelirse yapar yapamazsa da ayrılır.

o beddua etse ne olur ki... anlaştığınız şeyleri yapmıyor. ben seni tnaımıyorum ben sana beddua etsem ne tutacak ki...

yatılı yardımcı her zaman sorun olur. yaşlı hastan olur amenna... ama sen evde yalnız kalmaya alışmalısın. annesin sen. çocuğuna karşı güçlü olmalısın canım. gene ister hergün isten arada bir eve kadın alırsın ama yatılı çok zor.

bende gerçekten çok zor yerlerde çalıştım, tekstil sektöründe çalışanlar ne kadar acımasız kurtlar sofrasında olduğumuzu bilir, bende hassas olup dayanamadığım için işten ayrıldım, hamileyken stres istemedim, diyorum ya normalde olsam hayat herkes için zor diye düşünüp bu kadar ajitasyona gelmezdim ama hamileyim duygusalım, evde yalnız kalamadığım için çaresizim,ilaç alamıyorum, panik ataklarla mücadele etmeye çalışıyorum, ben 7 boyunca bu kadar güçlü olacağımı tahmin etmezdim çok korktum hamile kalmaktan, bu hastalıkla hamile olmak çok zor yaşamayan anlamaz, bazı geceler hiç uyuyamıyorum, pasiflorayı şarap yaptım bana mısın demiyor, belki bebeğim olunca güç gelir veya ilaç alırsam belki gece evde yalnız kalırım evet ama şimdi çok zor :KK43:

ayyyy canım yaaaaaa tamamını okuyamadım bile ama okurken ben sinir oldum.gönder gitsin yaa acıma acınacak hale gelirsin.evde kendin kalmaya alışırsın bebeğinde olunca.ama bu kadına dayanamazsın resmen seni kullanıyo yaaaa meloş felan demeler yatak odasına girmeler boşver yaaaa.ne mecburiyetin var kurtul bence.ayyy çok sinirlendim yaaaa.

Benimde 6.5 aylık bebişim var böle bi insana bebeğiniz olduktan sonra asla dayamanazsınız sizin ve eşinizin tan tersi bir karekter huylu huyundan vazgeçmezmiş atalarımız öle der çevrenizden daha güvenilir birini bulmaya çalışın bence çevrenizden bulamıyorsanız güvenilir bakıcı firmaları var ordan bulun
hamilelik psikolojisinden dolayı fazla merhametlisiniz eşinize söyleyin hiynik temiz ve titiz olmadığını böyle bi bakıcıya bebiğinizi teslim edemeyeceğinizi bilsin
allah korusun hayal bile edemiyorum sizin görmediğiniz yerde yeni doğmuş bebeğe nasıl bi elle dokunur

ozaman keşke dememek için önleminizi şimdiden alın derim bi anne olarak:KK19:

bebeğime kim olursa olsun temzilik konusunda pek dokundurmam sanıyorum ki ben hep kızımın başında olucam ama evde de bir saatli bomba istemiyorum, bu ablanın ne yapacağı hiç belli olmuyor, yorumlarınız için teşekkürler.

canım bence bu kadını hemen yollamalısın durum şimdi böyleyse bebek olunca daha da kötü olur inan:KK31:
sen daha titiz olacaksın bebeğin olduğu için ama o hijyen kurallarını hiçe sayarak bebeğine dokunup ilgilenebilir
ve lohusalık döneminde daha da hassas olacaksın bi de bu kadının hurafelerinemi kafa yoracaksın:KK52:
bişey yapsan öyle yapma böyle olur falan durduk yere stresten başka bişey değil
memlekette başka kadınmı yok :KK20:
yağız hırsız ev sahibini bastırır derler inşallah o duruma düşmezsiniz:18:
herkes haddini duracağı yeri bilmeli bence
ayrıca çok ihtiyacı olsa işine 4 elle sarılır kaybetmemek için elinden gelen herşeyi yapar
şunu da unutmayın ki bazı kişiler insanların vicdanına oynar
sanırımbu da öyle biri:KK53:
söylediğiniz halde sınırlarınızı aşması hiç hoş değil:KK19:
siz de kırmamak için biçok şeyi söyleyemiyorum demişsiniz bu yönünüzü
çoktan öğrenmiş ve kullanıyor bile ki ilerde gemi iyice azıya alır böyleleri
bir an önce gönderin pişman olmazsınız:KK34:

çok haklısın gerçekten...

Sen bebeği onun eline vermesen de yediklerin sütüne karışacak. çamaşır sulu yemekler diyorsun. bebeğine mi bakacaksın kadının başında mı bekleyeceksin. başka birini denemenizi öneririm

Evde yatılı yardımcı kim alsa sorun çıkar alanlarda epey geniş olmalı bence sen yardımcı değil başına bela almışsın gel demek kolay git demek zor

evimiz büyük Allaha şükür , akşam zaten 7den sonra bizimle durmuyor, odasında tv izliyor, yatılı olması bu sebepten çok sıkıntı vermedi diyebilirim, yalnız gece 5 kere tuvalete kalkma huyu var anlamadım, ben bile hamileyim 2-3 kere maksimum kalkıyorum, başka hastalığı da olabilir neyse napalım :KK43:
git demek zor hakikaten ince eleyip sık dokumak lazımmış,tecrübe işte, bana da ders olsun.

Öncelikle ben olsam şu saatte kovardım.
Düzeliceğini yada alışacağınızı düşünmüyorum.
Sizde boşuna stres yapmayın hamileliğinizin tadını çıkarın , ne gerek var bunları düşünmeye uğraşmaya
Hele ki bebeğiniz doğunca stresiniz telaşınız daha çok olacak
Şuan tahammül edemeğinz noktalarIna alışmak yerine daha çok gözünüze batıcak.
Birşey daha ilave etmek istiyorum çok güzel ajanslar var bakıcı ve temizlikçi için
Bizim lise mezunu 2 çocuğu olan bi aile dostumuz var böyle bi ajansa kayıtlı
İstenilen kriterlere uygun olanları çağırıp görüşmeye alıyorlar .
Belki 5 belki 10 kişi arasından seçebiliyorsunuz.
Deneme süreleri veren işverenlerde oluyor memnun kalıp kalmıcaklarını test etmek istiyorlar
Böyleye kimseye ümit vermiş olmuyorlar.
Bidahakine daha dikkatli olursunuz.

evet haklısınız.

Slenderin söylediklerine katılıyorum. Şu an sadece eşin ve sen değil bebeğin de yıpranıyor zarar görüyor. sen üzülünce nasıl vücudun etkileniyorsa hormonlardan dolayı bebeğin de etkileniyor. Bence daha fazla zarar vermeyin kendinize. Sonuçta bebeğini emanet edemeyeceğin bir insan ve anladığım kadarıyla sonuç olarak göndereceksin. Bunu bir an önce daha fazla yıpranmadan halledin derim.

Allaha şükür bebeğimi ona bırakmayacağım onu evişlerine yardımcı aldık, ben çalışmıyorum bebeğime ben bakacağım, ona bıraksam ne olurdu diye pek düşünmedim şu ana kadar, bunu da düşünmek lazım tabi değil mi? bu konuda da içim rahat değil sonuçta...

Referans istediğiniz kisi onaylamadığı ama deneyin (kibarlığından) dediği halde bu kadın hakkında ısrar etmenizi anlayamadım.

Kadın ise başlamadan önce ise alinmak icin ısrarcı davranması, 5 kez araması bile onun kişiliği hakkında ipucu vermiş.

Ben sizin yerinizde olsam ilk olayında gonderirdim. Ne için sabrettiginizi anlayamadım. Bebeğe beddua eder diye korkuyorum diyorsunuz. Emegi olmayan ve kalbi kötü olan bir kisinin bedduası geçmez. Ayrıca siz ona emeginin karşılığını oduyorsunuz.

Biraz daha kalırsa basınız belaya girer. İnternetten kadın bulmak yerine, bu ısı yapan cok ciddi firmalar var oradan baksanıza.

Cok acil bu kadından bu kadından kurtulmalısınız.

canım sen o kadından bir an evvel kurtul. maaşını öde, gitsin. böyle olmaz. sana da yazık.

senin aslında anladığım kadarıyla ev işinden çok evde bir nefese ihtiyacın var. arkadaş gibi... ama iş için alınmışken tabiki temizliği de yapsın. annenlerle altlı üstlüsün ama yakın arkadaşın da var mı çevrende. ne bileyim eşim yokken geceleri seninle kalıp muhabbet edebilecek biri? bir süre iyi birini bulana kadar öyle idare etsen.

yeni birini aldığında da direkt bir iş programı sunarsın. p.tesi şu şu.., salı ..... sabah şu saatle bu saat sonrası odandasın, başkasının lafını anlatma, şu odalara girmek yasak, kendine cep tel al ( ya da siz ucuz bir şey temin edin) vb... şartlarını baştan iletirsin.

kabul eden durur etmeyen gider. kabul edip de yan çizerse uyarırsın ve yollarsın.

kendine dert etme şu durumunda ben de hamileyim anlıyorum hassasiyetini ama önce karnındakinin sağlığı. bizler anne adayıyız önce yavrularımız.

orası sızın evınız sız ne ıstersenız orda o olur lutfen bunu aklınızdan cıkarmayın
kadın anlattıklarınza gore ne tekın bırı nede temız
benım ıcın ıkısıde cok onemlı , sızın ıcınde oyle oldugunu dusunuyorum
suan hamılesınız yarın bıgun dogum yaptıgınızda bır ısınız olsa gozunuz kapalı cocugunuzu emanet edebılırmısınız ona
yada ne bıleyım sureklı arkasını mı toplayacaksınz o kısının bırde ustune maas vereceksınız yazık olur kendınızı uzmeye bıle degmez

Slenderin söylediklerine katılıyorum. Şu an sadece eşin ve sen değil bebeğin de yıpranıyor zarar görüyor. sen üzülünce nasıl vücudun etkileniyorsa hormonlardan dolayı bebeğin de etkileniyor. Bence daha fazla zarar vermeyin kendinize. Sonuçta bebeğini emanet edemeyeceğin bir insan ve anladığım kadarıyla sonuç olarak göndereceksin. Bunu bir an önce daha fazla yıpranmadan halledin derim.

bu mesajı attım ama sanırım gitmemiş.
allahtan bebeğime bu kadın bakmayacak bunu daha önce hiç düşünmedim yazmıştım, ben evdeyim çaışmıyorum bebeğimle olucam ama tabiki bu hiç o bakmayacak demek değil, bu konuda da ona güvenmem gerek değil mi?

melıkeanne ;
kendınıze sızınle beraber kalabılecek durumda hem sze yardım edecek cocuk gelısımı mezunu bulabılırsnz mesela
bebek bakımında da yardımları olur sıze

inan bana çok sabırlısın yazdıklarını okurken içim şişti resmen :KK53::KK53::KK53:
beddua etmesinde korkuyosun ama bence sen o bayanla aynı evde kalmaktan korkmalısın :26:
anlattığın temizlik muhabbetleri başlı başına bir sorun zaten :KK19::KK19::KK19:

şaka gibi:) eminim olar içinde bu daha cazip gelmiştir, ama bence bizim kültürümüzde birini bulun çünkü nedemek istediğnizi anlar damak tadınız uygun olur, bebiş doğunca yemek işlerinden çok uzak kalacaksınızzz ozaman tamamen yardımcınız yapacaktırr ve sıkıntı çekmeyin, amacınızsize yük olacka biri değil sizn yükünüzü hafiletecek birinin olmasıydı şuanda durum tersi görünmekte, buradaki hiç kimsenin düşünce bir insanın ekmeğiyle oynamak değil emil olun sadece hakaedene hakettiğini vermek, sizde karşı taraftaaa çok uzatmayın birşekilde halledersniz

açıkcası en zor kısmı yemek işi, burada kadını kınayamıyorum, eşim alıştığı damak tadını arıyor, ben çok az yağlı yemek yaparım, az salça koyarım, asla koyu çorba yapmam, bakliyatları tam tersi koyu yaparım eşim öyle seviyor,yemeklerin suyunu yağlı diye yemiyor, bu konuda annemle bile uyuşamıyoruz, ben kim olursa olsun sanırım alışana kadar yemnek konusunda neyi nasıl yaptığımı göstereceğim.
eşime bu sebepten yardımcımızı 2-3 ay kadar erken alalım doğumdan önce evimize alışsın bizde ona alışalım demiştim ama bu bayana alışılmıyor, acaba sadece buna mı yoksa başkası da olsa alışamıyacalmıyım çok merak ediyorum.
siz siz olun bu hatalara düşmeyin derim, ben kk nu her konuda tecrübe almak için çok okurum, iyiki var gerçekten.

Ne kadar ince düşünceli bir insansın öyle sen suan hamilesin ancak bebeğin dogunca bu kadar sabırlı olurmusunbilemem benim de yedi aylık bir bebegim var uykusuz çok gece geçirdim çok ağlıyordu ister istemez çok stres oluyorsun ilk bebek acemilikte oluyo tabi diyeceğim o ki bu stresi yasarsan bı de o bayanın olumsuzlukları seni daha fazla rahatsız eder.Bence evde bir bebek olacaksa mutlaka neşeli telassiz gercekten titiz seni logusaliginda anlayabilecek bir bayana ihtiyacın var.dipnot bende evde tek kalmaya korkuyordum seninki kadar olmasa da bebegim olunca onunla birlikte uyudum korkmuyorum artık hiç

ne güzel keşke bende bebeğim olunca güçlensem de yalnız kalsam, belkide olur :)

Allaha şükür bebeğimi ona bırakmayacağım onu evişlerine yardımcı aldık, ben çalışmıyorum bebeğime ben bakacağım, ona bıraksam ne olurdu diye pek düşünmedim şu ana kadar, bunu da düşünmek lazım tabi değil mi? bu konuda da içim rahat değil sonuçta...

ne kadar ev işlerine yardımcı olarak da alsanız bebek olduğu zaman işin boyutu değişebilir
rızanız olmadan çalışma odasına giren
size sormadan ev tlf numarasını oğluna veren biri pekala
size sormadan,müsaade istemeden de bebekle ilgilenmek isteyebilir
bir annenin ilk önceliğidir bebeği bunu göz önüne alarak
evinizde kalan yardımcıyı çok iyi tanıyor ve deyimi yerindeyse
gözü kapalı güveniyor olmalısınız ama anlattıklarınıza göre
bu özelliklerin hiçbiri bu şahısta mevcut değil:nazar:

X