Eve aldığımız yardımcımız

Canım ben eve yardımcı bayan alacaktım tanıdığımızın referansıyla bayanla görüştüm ücreti yüksekti yarım gün gelip tam gün parası istiyordu. Ütü de yapmadığını söyledi. Buna rağmen kendisini beğendiğim için olabilir karar verince arayacağım dedim. Ama şartı var illa ki çocuğuyla temizliğe gelecek. Çocuğu ufak, benim de çocuk olunca nasıl olacak bu iş anlamadım. Eşime söyledim kesinlikle olmaz dedi çocuğun başına olmadık birşey gelir, cama çıkar, çocuklar kavga eder vs. ben de hak verdim arayıp kusura bakma dedim. İyi ki de demişim o temizlik yaparken ben çocuk bakacaktım yoksa. Evet desem belki de ondan çok yorulacaktım. Senin durumunda ise temizlik yaptırmayı bırak sen o bayanla sürekli evdesin gece gündüz. Üstelik bir bebeğin olacak. Her şey senin şartlarına uyumlu olmalı, onun değil. İnsan bazı ufak şeyleri tolere edebilir ama pis olmak, saygı sınırlarını aşmak, özel eşyaları izinsiz kullanmak gibi durumlar gözardı edilemez özellikle de bebekli bir ailede. Bu arada hayırlı doğumlar dilerim.

Allah sizin içinizden geçenleri biliyor bayan beduua etse bile döner dolaşır bayanı bulur size bişey olmaz allahın izniyle .Bnece kesinlikle hemen eşinizle konuşup akşam kararınızı açıklayın böyle bir bayanla yaşam olmaz eger yaptıkları sizin içinize sinmiyosa orda olmanın bir anlamıda yok ayrıca yakında bebişte gelicek güvenip yalnız başına nasıl bırakıcaksınız (bırakamazsınız) işe ihtiyacı olup sizin istediklerinizi yapıcak çok da marifetli bayanlar var kendinize neden ızdırap çektiriyosunuz işten çıkaracağınızdan dolayı maaşını biraz fazla verin ve biran önce derin bir nefes alın ...(kıymetli eşyalarınızı -paralarınızı-takılarınızıda bayan gidesiye kadar annenize bırakmakta fayda var en azından bu konuda içiniz rahat olur)

Eşin söylesin tatlım ya, sen yüzgöz olma.
Sen yufka yüreklisin diye gene acındırır şimdi, hatta sen evden çık, eşin olayı halletsin kadını göndersin sen öyle dön eve

evet güzel fikir, ondan çekiniyor, izin verdiği gün ona birşey diyemedi, hemen peki deyip akrabasına gitti, ben olsam kesin itiraz ederdi, ben karda kışta nereye gidicem kalsam olmazmı derdi eminimki , bana çok ısrar ediyor.
bu arada annemlerde ayrı tuhaf !! bana "kadını karda kışta izin yap evden uzak kal diye dışarı gönderdiniz acımıyor musunuz "vdiye bir sürü laf söylediler. evet insan çok üzülüyor ama kadın çok aşırı nezle oldu, öksürüğü abarttı, mikrop saçmaya başladı, eşim kendi grip olduğu zaman salonda yattı, annesi grip oldu her hafta annesine mutlaka giden adam 3 hafta annesine gitmedi, bu konuda hassas davranıyor. Kadının bana grip bulaştırma riskine dayanamadı.

ama kendinden ve yaşadığı zorluklardan çok bahsediyor, dinleseniz hayat vurmuş da vurmuş dersiniz, bizde vurmak istemedik, hep acaba alışır mıyız?diye düşündük.Biz mi çok pimpirikliyiz diye düşündük, belkide bundan çoğuna katlanan arkadaşlar vardır diye yorum almak istedim, şu andaki fikrimiz göndermekten yana. Umarım yanlış birşey düşünmüyorumdur :KK43:

bosevrsenıze yoktan yere onun sıkıntısını cekıp bırde üstüne para verıyosunuz hala anlamdım neden krokuyorsunuz onun bedduası mı tutacak ederse etsın bıran once kurtulmaya bakın

evet güzel fikir, ondan çekiniyor, izin verdiği gün ona birşey diyemedi, hemen peki deyip akrabasına gitti, ben olsam kesin itiraz ederdi, ben karda kışta nereye gidicem kalsam olmazmı derdi eminimki , bana çok ısrar ediyor.
bu arada annemlerde ayrı tuhaf !! bana "kadını karda kışta izin yap evden uzak kal diye dışarı gönderdiniz acımıyor musunuz "vdiye bir sürü laf söylediler. evet insan çok üzülüyor ama kadın çok aşırı nezle oldu, öksürüğü abarttı, mikrop saçmaya başladı, eşim kendi grip olduğu zaman salonda yattı, annesi grip oldu her hafta annesine mutlaka giden adam 3 hafta annesine gitmedi, bu konuda hassas davranıyor. Kadının bana grip bulaştırma riskine dayanamadı.

Vicdan söz konusu olunca insan normalde kabul etmeyeceği şeyleri bile kabul eder olur.
Ama vicdan da hak edene olmalı..
Eşine söyle o konuşsun hatta durumunuz müsaitse bir maaş ikramiye vs.falan verin yardım edin azıcık içiniz de rahat eder

Canım ben eve yardımcı bayan alacaktım tanıdığımızın referansıyla bayanla görüştüm ücreti yüksekti yarım gün gelip tam gün parası istiyordu. Ütü de yapmadığını söyledi. Buna rağmen kendisini beğendiğim için olabilir karar verince arayacağım dedim. Ama şartı var illa ki çocuğuyla temizliğe gelecek. Çocuğu ufak, benim de çocuk olunca nasıl olacak bu iş anlamadım. Eşime söyledim kesinlikle olmaz dedi çocuğun başına olmadık birşey gelir, cama çıkar, çocuklar kavga eder vs. ben de hak verdim arayıp kusura bakma dedim. İyi ki de demişim o temizlik yaparken ben çocuk bakacaktım yoksa. Evet desem belki de ondan çok yorulacaktım. Senin durumunda ise temizlik yaptırmayı bırak sen o bayanla sürekli evdesin gece gündüz. Üstelik bir bebeğin olacak. Her şey senin şartlarına uyumlu olmalı, onun değil. İnsan bazı ufak şeyleri tolere edebilir ama pis olmak, saygı sınırlarını aşmak, özel eşyaları izinsiz kullanmak gibi durumlar gözardı edilemez özellikle de bebekli bir ailede. Bu arada hayırlı doğumlar dilerim.

evet bence sen çok doğru yapmışsın çünkü bize şu zamana kadar haftada bir gündeliğe temizliğe gelen bayanın 10 yaşında bir oğlu var arada sırada beraberinde getiriyor, çocuğa tv açmak, çizgi film cd si açmak, bilgisayar açmak...vs zorunda kalıyorum, ekstra iş oluyor, oğlan tombulcuk abur cubura bayılıyor bütün herşeyi birgünde silip süpürüyor :) dediğin gibi resmen onunla sen ilgileniyorsun, arada sırada oluyor ama sık sık olmasın mümkünse...
tşk ederim yorumların için.

canım merhaba tüm yazdıklarınızı baştan sona okudum, ama bence kendini gereksiz üzüyorsunnn bukadar hassas daranmaaaa
görünen şuki yol vermelisin çünkü yaptığı şeyler hoş değil, ve zaman geçtikçede sen üzüleceksin kırılmasın alıştı falan filan diye dahada vicdan yapıp gönderemeyeceksin.
kesnilikle daha fazla zaman kaybetme derim, iş arayan birsürü insan varr ve daha düzgün birini bulabilirsin

canım, senin çekincelerini anlıyorum. ben de insanlara karşı fazla hassasım, şans vermekten, önyargılı olmamaktan yanayım. ama bak sizinki eş-dost, akraba ilişkisi değil. iş ilişkisin. bizler özel sektörde ya da devlette çalışırken patronlarımız ya da amirlerimiz vb. "hasta, alıngan, çok üzülmüş zaten" gibi düşünmüyor ki? ben çok hasta olduğum halde izin almdağımı, gene de pazar günü dahi işe çağrılıp tamamen angarya bir işi başıma yıktıklarını ( benim işim falan değil neymiş bayram için öüşterilere tebrik kartı hazırlanacakmış, banane benim pozisoyunum çok başka), mesaiyi bırak yemek parası bile verilmediğini, o hasta halimle tansiyonum düştü ve yere yığıldım... patronumu değiştirmeye çalışmadık tabi ki? baktım karşımdaki insan değil istifa ettim ertesi gün. demek istediğim hepimiz iş hayatında bazı şeyler yaşıyoruz, kimse bize bu şekilde yaklaşmıyor. mecbursak susup çalışıyoruz, imkanımız varsa istifa ediyorz.

sizde de böyle olmalı... senin bir iş tanımın var. yapılacaklar listeni ister haftalık ister günlük hazırlarsın verirsin. o bunları yapmak zorunda. yaptığı iş eksik ise de hatırlatırsın yeniden yapar...

tabiki çekmiştir kadın. bu şartlarda çalışan kadınlar zaten maddi zorluğu olan kadınlar. ona göre de eğitim alamamış kadınlar. yani zaten kültürlü bir kadın bulamazsın. onu geç ama şart da değil ki... sen şartlarını söylersin işine gelirse yapar yapamazsa da ayrılır.

o beddua etse ne olur ki... anlaştığınız şeyleri yapmıyor. ben seni tnaımıyorum ben sana beddua etsem ne tutacak ki...

yatılı yardımcı her zaman sorun olur. yaşlı hastan olur amenna... ama sen evde yalnız kalmaya alışmalısın. annesin sen. çocuğuna karşı güçlü olmalısın canım. gene ister hergün isten arada bir eve kadın alırsın ama yatılı çok zor.

Allah sizin içinizden geçenleri biliyor bayan beduua etse bile döner dolaşır bayanı bulur size bişey olmaz allahın izniyle .Bnece kesinlikle hemen eşinizle konuşup akşam kararınızı açıklayın böyle bir bayanla yaşam olmaz eger yaptıkları sizin içinize sinmiyosa orda olmanın bir anlamıda yok ayrıca yakında bebişte gelicek güvenip yalnız başına nasıl bırakıcaksınız (bırakamazsınız) işe ihtiyacı olup sizin istediklerinizi yapıcak çok da marifetli bayanlar var kendinize neden ızdırap çektiriyosunuz işten çıkaracağınızdan dolayı maaşını biraz fazla verin ve biran önce derin bir nefes alın ...(kıymetli eşyalarınızı -paralarınızı-takılarınızıda bayan gidesiye kadar annenize bırakmakta fayda var en azından bu konuda içiniz rahat olur)

kıymetli eşyaları eşimin çalışma odasına koydum, eşim de evde yokken odasının kapısını kitliyor, buna bile bozulurmu diye düşündük ama orda gerçekten 100 kilo bir kadının telefona koşarken yanlışlıkla kırarsa "olsun cnm" diyemeyeceğimiz kadar kıymetli şeylerimiz olduğu için bu daha uygun dedik. ben abartıp salonu da uyurken kitleyelim demiştim ama eşim ayıp olur dedi yapmadık, demekki herkesin aklına böyle şeyler geliyormuş içim rahatladı.

Benimde 6.5 aylık bebişim var böle bi insana bebeğiniz olduktan sonra asla dayamanazsınız sizin ve eşinizin tan tersi bir karekter huylu huyundan vazgeçmezmiş atalarımız öle der çevrenizden daha güvenilir birini bulmaya çalışın bence çevrenizden bulamıyorsanız güvenilir bakıcı firmaları var ordan bulun
hamilelik psikolojisinden dolayı fazla merhametlisiniz eşinize söyleyin hiynik temiz ve titiz olmadığını böyle bi bakıcıya bebiğinizi teslim edemeyeceğinizi bilsin
allah korusun hayal bile edemiyorum sizin görmediğiniz yerde yeni doğmuş bebeğe nasıl bi elle dokunur

ozaman keşke dememek için önleminizi şimdiden alın derim bi anne olarak:KK19:

Vicdan söz konusu olunca insan normalde kabul etmeyeceği şeyleri bile kabul eder olur.
Ama vicdan da hak edene olmalı..
Eşine söyle o konuşsun hatta durumunuz müsaitse bir maaş ikramiye vs.falan verin yardım edin azıcık içiniz de rahat eder

doğru diyorsun gerçekten...

canım bence bu kadını hemen yollamalısın durum şimdi böyleyse bebek olunca daha da kötü olur inan:KK31:
sen daha titiz olacaksın bebeğin olduğu için ama o hijyen kurallarını hiçe sayarak bebeğine dokunup ilgilenebilir
ve lohusalık döneminde daha da hassas olacaksın bi de bu kadının hurafelerinemi kafa yoracaksın:KK52:
bişey yapsan öyle yapma böyle olur falan durduk yere stresten başka bişey değil
memlekette başka kadınmı yok :KK20:
yağız hırsız ev sahibini bastırır derler inşallah o duruma düşmezsiniz:18:
herkes haddini duracağı yeri bilmeli bence
ayrıca çok ihtiyacı olsa işine 4 elle sarılır kaybetmemek için elinden gelen herşeyi yapar
şunu da unutmayın ki bazı kişiler insanların vicdanına oynar
sanırımbu da öyle biri:KK53:
söylediğiniz halde sınırlarınızı aşması hiç hoş değil:KK19:
siz de kırmamak için biçok şeyi söyleyemiyorum demişsiniz bu yönünüzü
çoktan öğrenmiş ve kullanıyor bile ki ilerde gemi iyice azıya alır böyleleri
bir an önce gönderin pişman olmazsınız:KK34:

Evde yatılı yardımcı kim alsa sorun çıkar alanlarda epey geniş olmalı bence sen yardımcı değil başına bela almışsın gel demek kolay git demek zor

canım merhaba tüm yazdıklarınızı baştan sona okudum, ama bence kendini gereksiz üzüyorsunnn bukadar hassas daranmaaaa
görünen şuki yol vermelisin çünkü yaptığı şeyler hoş değil, ve zaman geçtikçede sen üzüleceksin kırılmasın alıştı falan filan diye dahada vicdan yapıp gönderemeyeceksin.
kesnilikle daha fazla zaman kaybetme derim, iş arayan birsürü insan varr ve daha düzgün birini bulabilirsin

evet iş için çok arayan oldu, yabancı, Türk, hatta erkekler bile aradı, erkeklerden ısrarla yatılı kalmak isteyen oldu, 2 çocuguyla veya kocasıyla gelip çalışmak isteyen oldu, ne tuhaf insanlar var inanamazsınız.
Muhakkak başkası bulunur dediğiniz gibi..

Öncelikle ben olsam şu saatte kovardım.
Düzeliceğini yada alışacağınızı düşünmüyorum.
Sizde boşuna stres yapmayın hamileliğinizin tadını çıkarın , ne gerek var bunları düşünmeye uğraşmaya
Hele ki bebeğiniz doğunca stresiniz telaşınız daha çok olacak
Şuan tahammül edemeğinz noktalarIna alışmak yerine daha çok gözünüze batıcak.
Birşey daha ilave etmek istiyorum çok güzel ajanslar var bakıcı ve temizlikçi için
Bizim lise mezunu 2 çocuğu olan bi aile dostumuz var böyle bi ajansa kayıtlı
İstenilen kriterlere uygun olanları çağırıp görüşmeye alıyorlar .
Belki 5 belki 10 kişi arasından seçebiliyorsunuz.
Deneme süreleri veren işverenlerde oluyor memnun kalıp kalmıcaklarını test etmek istiyorlar
Böyleye kimseye ümit vermiş olmuyorlar.
Bidahakine daha dikkatli olursunuz.

bebeğinize beddua eder de bebeğe birşey olur diye düşünüyorsunuz ama bebeğiniz şu an sizin yaşadıklarınızı hissetmiyor mu siz böyle sıkılıp bunaldıkça bebeğiniz de huzursuz olacak zaten yani o kadının bedduasıyla falan değil nasıl güvenebiliyorsunuz ben anlamadım gerçekten bir an önce göndermeniz gerektiğinin farkında değil misiniz ajitasyon yapıyo diyorsunuz yalan söylemediğini nerden biliyorsunuz

Slenderin söylediklerine katılıyorum. Şu an sadece eşin ve sen değil bebeğin de yıpranıyor zarar görüyor. sen üzülünce nasıl vücudun etkileniyorsa hormonlardan dolayı bebeğin de etkileniyor. Bence daha fazla zarar vermeyin kendinize. Sonuçta bebeğini emanet edemeyeceğin bir insan ve anladığım kadarıyla sonuç olarak göndereceksin. Bunu bir an önce daha fazla yıpranmadan halledin derim.

X