Ev almak ?

Evet 3.3’lük eve 3 milyon teklif ediyoruz. Kabul etmiyorlar. Çok acil ihtiyacı olan, çok ucuza veren birini bulmak mucize gibi. Biz hiç denk gelmedik iki üç aydır.
Biz evimizi alacağımız zaman neredeyse bir yıl baktık. Anlaşıyoruz hop 100 bin ekliyorlar içimize sinen evlerde. En az 5 kez başımıza geldi. O 100 bine de tamam diyoruz, tapuyu getirin kredi çekelim hoop 200 bin daha ekleniyordu. Pes ettik vazgeçtik.
Sonra ben iş değiştirdim.İş yerine yakın ev bakmaya başladık.Emlakçının
dolar üzerinden ilana koyduğu evi sahibinden çok çok uyguna aldık.
( Ev sahibi çok zengin parayı umursamıyor, emlakçı da her hafta 500 dolar ekliyordu ev fiyatına. En sonunda ev sahibi emlakçıya sinirlenip bize ucuza verdi 😄).Çok şanslıydık. Darısı tüm ev almak isteyenlere 💐

Kız uydurma Bursa'da son 6 ay içinde fiyatı yükselen konut ben görmedim aksine düşüyor kaç tane ilan takip ediyorum hepsinin elinde duruyor aylardır satilamiyor
Niye uydursun Allah Allah sanki elinde evi var da margiritin satma peşinde haha
Kadın ev alma derdinde ve derdini anlatiyor

Düşüş her lokasyona özgü değil

Ya da işe yarar eli yüzü düzgün evler fiyatları sabittir.

Merhaba arkadaşlar,

Kp’derin evi vardı kiracı şuan çıkıyor 2,250 tl ye oturuyordu
yaşlı olduğu için ilgilenemiyor kiracılarla sorun yaşıyor, bizde evi satıp üzerine ekleyip eşimle bir ev almak istiyoruz
Ev 2 milyon civarı bizim alacağımız evler 3-3.5 milyon bandında ekleyeceğimiz rakam 1,5 milyon olacak
Sizce bu dönem konut alımı için uygun mu?
2+1 75m2 evler 3 den başlıyor😐pahalı hâlâ

Eylül sonrasını kestirmek zor evi satıp elimizde para ile kalırsak ve evler uçarsa diye korkuyoruz
Fikirlerinizi almak isterim…
Ev almak eger evin tutarinin %70i civarinda paraniz varsa her zaman mantiklidir.
3 milyona ev de cok uygunmus acikcasi.Uzun zamandir bizim sehrimizde duydugum evler hep iki basamakli🥲

Biz evimizi alacağımız zaman neredeyse bir yıl baktık. Anlaşıyoruz hop 100 bin ekliyorlar içimize sinen evlerde. En az 5 kez başımıza geldi. O 100 bine de tamam diyoruz, tapuyu getirin kredi çekelim hoop 200 bin daha ekleniyordu. Pes ettik vazgeçtik.
Sonra ben iş değiştirdim.İş yerine yakın ev bakmaya başladık.Emlakçının
dolar üzerinden ilana koyduğu evi sahibinden çok çok uyguna aldık.
( Ev sahibi çok zengin parayı umursamıyor, emlakçı da her hafta 500 dolar ekliyordu ev fiyatına. En sonunda ev sahibi emlakçıya sinirlenip bize ucuza verdi 😄).Çok şanslıydık. Darısı tüm ev almak isteyenlere 💐
Bir yıl bakmak mı? Nasip etme Allahımmm 😢

Bence hemen alın, kiracıyı beklemek zorundada değilsiniz satış yaptığınız kişi düşünecek onuda. 1milyon birikim tlde değildir umarım. Hiç beklemeyin bizim 2 sene önce 1m180e aldığımız evimiz 3500den satılıyor.( Aynı site yan dairemiz)
Bu sitede ablanın hakkı sorulur yani KK sonuçta ona takılmayın😄 normalde böyle ortak iş sıkıntı derdim ama zaten tek ev değilmiş ablayada kalacak ev var.

Kız uydurma Bursa'da son 6 ay içinde fiyatı yükselen konut ben görmedim aksine düşüyor kaç tane ilan takip ediyorum hepsinin elinde duruyor aylardır satilamiyor
Uydurma derken? Senin araba piyasasına olan hakimiyetini de biliyoruz sjdkjdkd. Elimizde 3 milyon para var. Haziran ayında bu bütçeye gezdiğimiz ev sayısı 30’ken şu an 10 civarı. Listeler hala duruyor. Kriterlerimiz de değişmedi, hala aynı semtlerde aynı özellikteki evlere bakıyoruz. Ve burada da evler satılmıyor. Aynı evler ilandaki süresini dolduruyor. Kaldırılıyor, sonra 50-100 bin yüksek fiyata tekrar konuyor.

Yaşadığım yerde konut fiyatları hep artıyor. Düşüşü geçtim yerinde saysa şükür diyeceğiz. Adamlar zengin. Al ya da banane diyorlar.

Bence hemen alın, kiracıyı beklemek zorundada değilsiniz satış yaptığınız kişi düşünecek onuda. 1milyon birikim tlde değildir umarım. Hiç beklemeyin bizim 2 sene önce 1m180e aldığımız evimiz 3500den satılıyor.( Aynı site yan dairemiz)
Bu sitede ablanın hakkı sorulur yani KK sonuçta ona takılmayın😄 normalde böyle ortak iş sıkıntı derdim ama zaten tek ev değilmiş ablayada kalacak ev var.
Ama ev kayınpederin üzerine olacak ve ölümü durumunda ablaya da pay düşüyor. En azından kayınpeder bir vasiyet yazıp noterde onaylatsa iyi olur.

Uydurma derken? Senin araba piyasasına olan hakimiyetini de biliyoruz sjdkjdkd. Elimizde 3 milyon para var. Haziran ayında bu bütçeye gezdiğimiz ev sayısı 30’ken şu an 10 civarı. Listeler hala duruyor. Kriterlerimiz de değişmedi, hala aynı semtlerde aynı özellikteki evlere bakıyoruz. Ve burada da evler satılmıyor. Aynı evler ilandaki süresini dolduruyor. Kaldırılıyor, sonra 50-100 bin yüksek fiyata tekrar konuyor.
50 bin 100 bin artırma da satış politikası satılır mı hayır sonra yine düşüş ve sabit fiyat aylardır satılmıyor ellerinde bekler öyle araba piyasasını çok bilmem ama ev piyasasını iyi biliyorum

X