Ev almak ?

Ya arkadaşlar sorum bu dönemde ev alınır mı ?
Neden diğer mevzulara giriyorsunuz birikmişimiz 1 milyon civarı
Ev yine adamın üzerine olacak kimseyi gasp ettiğimiz yok hatta kendisi istiyor evle kiracıyla uğraşamayacağım satında sizde kurtulun yeni eve geçin bende milletle uğraşmaktan kurtulayım diyor
Ev 12 yıldır kirada biz 15 yıllık evliyiz
15 yıldır kira ödüyoruz
Böyle bir yola girelim dedik
Ne var bunda hem dediğim gibi ben bu zamanda alınır mı diye soruyorum
Bence alınır, fırsat varsa kredi çıkarsa anında vakit kaybetmeden almak
Şöyle geriye doğru bakınca krediler uzun zamandır hiç aşağı düşmedi maalesef

Evet oturdukları evi
Bırakacak
Burası onun
Alacağınız ev sizin olacak
Gözüm arkada kalmayacak diyor
Kendi adınıza alın bari, niye kp adına alacaksınız ki? Daha sonra sıkıntı olur ablasıyla.

Ablasının şu an oturacak kendi evi var mı, maddi durumu iyi mi? Aslında en adil olanı daireyi satıp iki kardeşe bölmek ama adamın kendi malı, kendi kararı tabii.

şu an ekim için konut kredisi faizlerinin düsmesine dair bir beklenti var. o yüzden ben ev fiyatlarının yükseleceğini düsünüyorum. bence alacaksanız hemen alın

Geçtiğimiz Nisan gibi de bekleniyordu, biz salak gibi evi satmadan kredi çekip alırız diye bekledik. Evi satıp 2 ev alabiliyorken 1 sene bekledik üstüne alacak olduğumuz evlerin fiyatı uçtu🤦🏻‍♀️

Evet oturdukları evi
Bırakacak
Burası onun
E bu durumda abla karlı çıkmıyor mu🙄 iki evin de ederi aynı mı? Ayrıca eşinizle bir ayrılık olsa gitti birikmiş paranız. Hiç mantıklı bir hamle yapmıyorsunuz benden söylemesi.

Evet oturdukları evi
Bırakacak
Burası onun
İyi hoş diyor da adam illaki ölecek eee ondan sonra abla da hak ister,çirkinleşme olabilir haberiniz olsun. Söz konusu miras olunca hiç ummadık işler insanın başına gelebilir,yapmaz dedikleriniz her şeyi yapar

Geçtiğimiz Nisan gibi de bekleniyordu, biz salak gibi evi satmadan kredi çekip alırız diye bekledik. Evi satıp 2 ev alabiliyorken 1 sene bekleyip üstüne alacak olduğumuz evlerin fiyatı uçtu🤦🏻‍♀️
yani evet o da var sürekli bir beklenti var ama gelen giden yok 🙄 ama sırf bu beklemti bile fırsatçıların fiyatları yükseltmesine sebep oluyor

yani evet o da var sürekli bir beklenti var ama gelen giden yok 🙄 ama sırf bu beklemti bile fırsatçıların fiyatları yükseltmesine sebep oluyor

Kesinlikle öyle. Bizim evimizi 1850’ye vermeye razıydık, şuanki oturduğumuz evler de 700 bin bandındaydı(İzmir’deki evimizi satıp güney Marmara’da ilçeye yerleştik.) Nisan ayında biz evimizi 2100’e satıp 1750’ye ev alıp içine de 600 bin lira masraf yaptık. Kredi çıkacak diye beklemeseydik kârımız hatrı sayılır olacaktı

Çok geçmiş olsun işte tam olarak böyle olur diye korkuyoruz

Çok sağ olun. Paranız varken alın derim. Her gün değişiyor ev fiyatları. Mesela ev fiyatların şişmesinin bir sebebi de “ilk evim kredisi çıkacak, 1’in altında oranla” dedikodusuydu. Kredi çıkmadı ama ev fiyatları düşmedi de.

Açtığım konularda vardı daha önce okuyanlar bilir babam zamanında bize bir bahçe verdi ama tapusu onun üzerine içine ceviz ağaçları ektik 500 binden fazla harcama yaprik ve yıllarca emek ettik. Sizin denilen yer zamanla bizim olmadı. Ağaçlar büyüyünce anne baba kardeş herkes bir hak iddia etti. Kimse yaptığımız masrafı ve emeği görmedi. Eşinle aram kötü oldu ailemin bana attığı kazığı sindiremiyorum. Aklınız varsa aile olan ortak bir işe eve arabaya girmeyin . Kimseye bu konuda güvenmeyin. Yarın bir gün görümcesizin yıllarca sizde kira vermediniz ona sayarsiniz evin yarisi benim demeyecegini bilemezsiniz

:) Bence saçma o parayla yatırım yap zamanı geldimi alırsınız fakat ev alınmazsa size para gelmeyecek olursa ev alın ama arsası değer etmeyen yerlerde daha büyük ev bakın malzemesi para tutan .

Arkadaşlar belki de alan razı veren razıdır yav. Benim babam da teklif etti bize, biz istemedik kira geliri iyi, hayat kaliteleri düşmesin diye.

Ablasına da başka bir mülk bırakacak mı babası konu sahibi?
Bende aynı fikirdeyim,adam veriyorsa vardır bir bildiği . Aile içi ilişkileri sıkıntılı değil belli ki kizada ev verdi bilemeyiz konu sahibinin yazısından hemen art niyet çıkarmak yanlış

Kendi adınıza alın bari, niye kp adına alacaksınız ki? Daha sonra sıkıntı olur ablasıyla.

Ablasının şu an oturacak kendi evi var mı, maddi durumu iyi mi? Aslında en adil olanı daireyi satıp iki kardeşe bölmek ama adamın kendi malı, kendi kararı tabii.
Abla bekar yaşına epey var oturdukları ev için burası benim diyor uzun yıllardır evlisiniz kurtulun kiradan diyor
Ablanın anne baba ile şuan yaşadığı evin alt katını bu yaz 4 küsüra sattılar

Başka mirasçı varsa, evi de kp adına alacaksanız yapmayın. Para eklediğinizi falan ispat edemezsiniz. İnsanoğlu bu ne yapacağı hiç belli olmaz. Ev alınır mı konusunda ise alınmış kazanılmıştır diyorum. Ne kadar erken alınırsa o kadar iyi.

Yalnız çiğ süt emmiş olan abla değil konu sahibesi ve kocası tarafı. Adam babasıyla anlaşmış ablasından habersiz ev satıyor :110:

Ev bakarken diyoruz piyasa durgun kimse almıyor ev elinizde kaç aydır birazcık indirim yapında alalım diyoruz hayır diyorlar
Fiyatlar düşdü diye haber yayınlıyorlar asla doğru değil sürekli yükseliyor

Ev bakarken diyoruz piyasa durgun kimse almıyor ev elinizde kaç aydır birazcık indirim yapında alalım diyoruz hayır diyorlar
Fiyatlar düşdü diye haber yayınlıyorlar asla doğru değil sürekli yükseliyor
asla düsmez. ev araba gibi değil satamasa da cok koymuyor adama, gidip kiraya veriyor. bu zamanda fiyatların düsmesini beklemek büyük zarar. durum varsa, biraz zorlanarak da olsa almak lazım

Yalnız çiğ süt emmiş olan abla değil konu sahibesi ve kocası tarafı. Adam babasıyla anlaşmış ablasından habersiz ev satıyor :110:
Siz bizimle yaşıyorsunuz sanırım nasıl habersiz abla bekar evde herşeyden haberi var sürekli ev alın kiradan kurtulun diyen kendisi çiğ süt emmiş falan lütfen bol keseden sallamayalım tanımadığımız insanlar hakkında

X