Ev almak ?

Ama ev kayınpederin üzerine olacak ve ölümü durumunda ablaya da pay düşüyor. En azından kayınpeder bir vasiyet yazıp noterde onaylatsa iyi olur.
Evet ama iki ev varsa bu durumda zaten kardeşlere birer pay olacak aynı hesap bence bu konuda gereksiz gerilmeler olur aile içinde. Adam iki evim var biri senin biri ablanın demiş işte aksi durumda devlette bölecek payı bu şekilde hatta ablaya kalacak ev daha değerliymiş, konu sahibi para koyacak üstüne aslında abla daha karlı çıkıcak

aksi durumda devlette bölecek payı bu şekilde hatta ablaya kalacak ev daha değerliymiş, konu sahibi para koyacak üstüne aslında abla daha karlı çıkıcak
Üstüne para koyup ev aldıkları zaman alınacak ev ablaya verilecek olan evden daha değerli olabilir. Ve devlet her iki evi de kardeşlere eşit böler. Abla kurnazlık yaparsa sıkıntı olur.

Hala yükseliyor mu bugün bir haberde konut bir senede yüzde 18 geriledi diyordu
O haberlerin piyasayı etkilemek için kasıtlı yapıldığını düşünüyorum bazen. Evet piyasa durgun, ev satışlarında hareketlilik düşük. Ama uzun da sürse illa ki bir alan oluyor benim yaşadığım şehirde.

15 yıldır evliymişsiniz. Ev alabileceğiniz onca elverişli zaman varken almayıp şimdi alamazsınız. Ödeyemezsiniz çünkü.
Bundan 10 yıl önce ev kredileri 0,89du almadınız. 12 yıl önce 0,65ti almadınız. Şimdi kp evini satacak,ama krediyi siz çekeceğiniz için ikinizin parası karışacak. Belki size olan katkı kadar görümcenize pay vermeyecek adam,belki tam adaletli şekilde dağıtmayacak malı ne biliyorsunuz yani,hak geçecek. Günahtır,ileride çoluk çocuğunuz bu vebalin altında kalmasın. O sebeple karışık iş yapmayı ben uygun görmüyorum. Bu da işin diğer boyutu

Hüdavendigar güzel parka yakın biz de bi ara baktık oradan dairelere annemler için ama biz müstakil seviyoruz caydık yeni yapılan hastane de yakın orta sınıftan üst segmente çıkabilirsiniz yani🤭
Ya orası Dikkaldırım. Bizim mıntıkamız Çekirge ssk bölgesi. Eski ama güzeldir oralar. Annemler evi satmıştı taşınmak için. İçlerine sinmedi, yine aynı sokaktan aldılar evi.

Ya orası Dikkaldırım. Bizim mıntıkamız Çekirge ssk bölgesi. Eski ama güzeldir oralar. Annemler evi satmıştı taşınmak için. İçlerine sinmedi, yine aynı sokaktan aldılar evi.
Genelde Hüdavendigar ve Dikkaldırım tam neresi geçiyor karıştırıyorum Çekirge evet güzel nezih bölge yeşili bol her zaman da fiyatına bakılmaksızın satılan yerler biz de Cekirgede baktık cadde üzeri eski bir apartman ama içi yeni restore bir daireydi Amerikan mutfak olduğu için caymıştık biz de yine aynı mıntıkadan aldık😄

Genelde Hüdavendigar ve Dikkaldırım tam neresi geçiyor karıştırıyorum Çekirge evet güzel nezih bölge yeşili bol her zaman da fiyatına bakılmaksızın satılan yerler biz de Cekirgede baktık cadde üzeri eski bir apartman ama içi yeni restore bir daireydi Amerikan mutfak olduğu için caymıştık biz de yine aynı mıntıkadan aldık😄
Sizin mıntıka neresiydi? Sanki bi Gökdere hatırlıyorum? Hüdavendigar ile Dikkaldırım’ı Dikkaldırım caddesi ayırıyor. Nilüfer tarafına giden birçok otobüsün geçtiği, bankaların olduğu, kent parkına uzanan cadde. O yolun yukarısı Hüdavendigar, aşağısı Dikkaldırım.

Sizin mıntıka neresiydi? Sanki bi Gökdere hatırlıyorum? Hüdavendigar ile Dikkaldırım’ı Dikkaldırım caddesi ayırıyor. Nilüfer tarafına giden birçok otobüsün geçtiği, bankaların olduğu, kent parkına uzanan cadde. O yolun yukarısı Hüdavendigar, aşağısı Dikkaldırım.
Anladım biz Gökdereye yakınız evet 34 yıldır bu muhit

Elde hazır para varsa bence alınmalı. Biz de uzun süredir istiyorduk çok şükür bugün evimizi almak nasip oldu. En ufak bir kredi kolaylığı faiz düşüşüyle ev fiyatları fırlayacaktır. Bizim kendi birikimimiz vardı üstünü kayınpederimden aldık, biz de başta ortak olalım diye düşündük ama ilerde miras konusunda sıkıntı olur dünyanın binbir türlü hali var diye eksik olan miktarı borç olarak aldık. Bankaya borçlanmaktansa kayınpederime borçlandık, altın borcu aldık altın olarak geri ödeyeceğiz inşallah. Allah tüm ev almak isteyenlere kolaylıklar versin

Merhaba arkadaşlar,

Kp’derin evi vardı kiracı şuan çıkıyor 2,250 tl ye oturuyordu
yaşlı olduğu için ilgilenemiyor kiracılarla sorun yaşıyor, bizde evi satıp üzerine ekleyip eşimle bir ev almak istiyoruz
Ev 2 milyon civarı bizim alacağımız evler 3-3.5 milyon bandında ekleyeceğimiz rakam 1,5 milyon olacak
Sizce bu dönem konut alımı için uygun mu?
2+1 75m2 evler 3 den başlıyor😐pahalı hâlâ

Eylül sonrasını kestirmek zor evi satıp elimizde para ile kalırsak ve evler uçarsa diye korkuyoruz
Fikirlerinizi almak isterim…
Kayinpederin bundan haberi var mı ? Tek çocuk mu eşin ?

Ya arkadaşlar sorum bu dönemde ev alınır mı ?
Neden diğer mevzulara giriyorsunuz birikmişimiz 1 milyon civarı
Ev yine adamın üzerine olacak kimseyi gasp ettiğimiz yok hatta kendisi istiyor evle kiracıyla uğraşamayacağım satında sizde kurtulun yeni eve geçin bende milletle uğraşmaktan kurtulayım diyor
Ev 12 yıldır kirada biz 15 yıllık evliyiz
15 yıldır kira ödüyoruz
Böyle bir yola girelim dedik
Ne var bunda hem dediğim gibi ben bu zamanda alınır mı diye soruyorum
Evin durumu nasıl? Çok eski değilse sizin orada oturmanız için uygun mu aynı şehirde misiniz?
Yani ben olsam orada otururdum kira vermezsiniz, krediler çok yüksek, ev kredisi faizi düşmeden ev almak bana mantıklı gelmiyor.

X