Eski nişanlım ve ailesi yardım kızlar

Mütevazi olmak her zaman iyidir. Size seçme şansı bırakmamışlar demissiniz ya aslında sizde onlara zorla birşeyler yaptırmaya çalışmasaydiniz.

Çalışın alın yapin. Niye minnet edip ilişkinizi kaybediyorsunuz?
Bu saatten sonra siz onları onlarda sizi ne kadar affeder bilemiyorum.
Hakkınızda hayırlısı

Erkek aileleri bence işi abarttı. Ben de evlenenler kendi yapsın taraftarıyım ama erkek aileleri hem çalışan gelin istiyo hem çoğu şeyi kendileri yapsın istiyo sonra da gelinden bize hizmet etsin sürekli gelsin gitsin bayramda bizim tarafa gelsin evlenince bizim memlekete yerleşsin vs istiyo. Doğruya doğru şimdi. Bu söylediklerim çoğunlukta.

Gerçekten seviyorsanız hiç takılmasaydınız keşke. Daha geçenlerde ablam bahsetti işyerinde iki memur arkadaşı evlenmeden önce kredi çekip düğün, eşya her şeylerini yapmışlar Nasılsa maaşımız var öderiz demişler.

Ben zaten zorundalar demedim ev meselesini en başında söyledim o da kabul etti ailesi de başta kabul etti sonra vazgeçti sonra tekrar kabul etti yani kisacasi ailede büyük bir denge problemi var. Onun haricinde mobilyaların yarısını nasıl ki biz aldı isek diğerlerini de onlar almak zorunda ki zaten ben demeden kendisi alacağını söyledi alındı da ama burnumdan geldi yani kimse içinde olmadan bilemez uzaktan konuşmak ne kadar kolay

Kimse size ev ve eşya almak bilezikler takmak zorunda değil. 3.5 yıllık bi ilişkim var benim de evliliğe giden, ama asla evimizi eşyamızı ailesi alsın gibi bir düşüncem olmadı. Maddi durumları iyi veya kötü fark etmez. İkimiz de genç insanlarız çalışır kazanır alırız. Kimseye ne minnet ederim ne de kimseye böyle Bi yük yüklerim, gerek yok. He düğün takısı adettendir evlenenlere ufak da olsa yardımdır. Ama daha fazlasını beklemeyin bence.

bırı benden kızı karsılıgında ev ıstese huylanırım
sonucta sen bırının kızıysan nısanlında bırının oglu
her anne baba cocugu ıcın en ıyısını yapar yapacaklarsa kendı ogulları ıcın yaparlardı zaten ama bunu bırı dıle dokunce yapacagı varsada yapmaz
o ev ısı oyuzden oyle karısmıstır

madem uzaga gıdıyorsun ozaman ev cok komık esıyle amerıkaya yerlesecek olanların aılesı de ucak ıster ozaman

esyalar konusundada sankı aılesının durumu ıyı dıye hep zorlayıcı seylere bakılmıs gıbı hıseettım
durumları ıyı deyıp durmussunuz cunku kımsenın parası bızı ılgılendırmez ısterse trılyonluk olsunlar

ne bılım bence hayırlısı olmus evlensenızde cok catısırdınız

Bana da nişanda bir bilezik takıldı. Nişan töreni biter bitmez çıkardım, koydum kenara.. Şu takı açgözlülüğünü oldum olası anlamamışımdır.

Kötü bir şekilde ayrılmışsınız .Her şey tuzla buz olmuş tamiri çok zor.
Herkes kendi yoluna gitmeli bundan sonra tekrar bir araya gelseniz çok sıkıntılar yaşarsınız.

Dugune bir hafta kala nisani atmaniza sebep goremedim.
Olay tamamen maddi sebeplerden bitmis.kaybetikleriniz kazandiklariniza degdimi peki.
Olan nisanliniza olmus ailesiyle sizin aranizda sikismis kalmis.baska sehire gidicem ev alin esya alin demek yerine herseyi ikiniz yapsaydiniz kimse karismazdi.
Umarim her sey yoluna girer

Sizin de pek 'gorgulu' oldugunuzu dusunemedim.. Ev alın demek ne demektir ya.. Bi de bunun icin gerilmek, kavgalar etmek..
Madem nisanlin 4 4 luk idi karakter olarak; nasil bu kadar bayağı seylere takilabildin ki? Yok bilezik, yok ev.. Kaldi ki 4 4 luk olmasa bile insan bu tip seylerin lafini etmeye utanir.. Yazik..

Bi de 'sehirdisina gelin gidiyorum, bu yuzden her sey 4 4 luk yapilmak zorunda' tavri cok cok çiğ.. Ilk sehirdisina gelin giden de sen degilsin konu sahibi, alemin prensesi de.. Seni almak icin yanip yakiliyorlarmis gibi insanlara yüklendikce yüklenmissiniz.. Sonuc: kendini insanlarin gozunde düşürdüğün durum.. Ozellikle bu dönemlerde kisilerin sergiledigi tavırlar asla unutulmaz.. Yapmayin yav..

Ailesi gereken ceyizi esyayi duzerdi mutlaka.. Sizin utopik ev istediğinize evet demediler diye ustlerine duseni yapmamış mi oldular?

Ailesi gereken ceyizi esyayi duzerdi mutlaka.. Sizin utopik ev istediğinize evet demediler diye ustlerine duseni yapmamış mi oldular?
Utopik olsaydı baştan kabul etmezlerdi ayrıca siz nerde hangi dağda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bizde erkek ailesi oğlunu evlendirirken evini mutlaka alır bu çok doğal bir sey

iyide en başta evi pazarlık konusu yapan sizsiniz..
daha baştan adamın ailesine itici gelmişsiniz o yüzden de zorluk çıkarmışlar..
baştan sizi istememişler..
kim ister ki ev olursa gelirim diyen birini.. bende olsam gelmesin diye zorluk çıkarırım..
ailede denge problemi olsa kardeşine ev almazlardı.. ağızla isteyince cidden çok ayıp oluyor bu tip şeyler..
bırakın herkes kendine yakışanı yapsın ama yok siz direk olaya evle girmişsiniz..
ayrıca sizin gelinlikten kv deye ne niye arayıp ilgilensin ki orasını hiç anlamadım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…