Eski nişanlım ve ailesi yardım kızlar

Yani tecrubeyle sabittir.
Aile kotuyse istemiyorsa size ömrü billaj rahat vermez.
Psikolojim cok saglamdir her türlü kötülüğü lafi hareketi kaldiririm derseniz sizde taşın altina elinizi sokun ve evlenin.
Ama onun haricinde istenmeyen yere gelin gitmek cok zor...

Bence iyi yapmislar cocuk saf çıkmış. Herseye he he demiş resmen.. Onun ailesi ev versin, onun ailesi dugun yapsin, onun ailesi gelinligini ve nisanligini alsin, arayip gonlunude hoş etsinler, yamuk olmayan bilezik taksın? Eee sen napıyorsun? ailen napiyor? Uzaga gidicekse hersey 4 4 luk olmaliymis :KK70:

Benim oglum olsa boyle bir evliligi istemem resmen yolmak bu istedigini alamayincada kaçmak.... hadi olduda evlenildi kiza o yedirdigim paralarin acisini burnunu sürte sürte cikarirdim valla.

Yazı çok uzamasın diye ayrıntılara girmedim kızlar ama maddiyatci olmaya suclamissiniz biz kız tarafı olarak üzerimize düşeni zaten yaptık. İkincisi ; ben sevgili olduğumuz dönemde ona nisan düğün konusunda Ecele etmemesini gerekirse 1 yıl daha çalışıp her şeyimizi kendimiz alabilecegimizi söyledim ama o ısrarla biran önce olsun düğün benim ailem her şeyi karşılayacak sen hiç bişeyi düşünme benim imkanlarım var diyip durdu ve hatta düğüne aylar varken işten ayrılmam için baskı yaptı. Ben mimarim elbette ki maddi imkanım var nişanlım da bakanlıkta müdürdü yani demem o ki ikimiz çalışıp elbette yapabilirdik ama bir çok şeyin sözünü Bana veren kendisiydi

Gelinliği nisan elbisesini zaten erkek tarafı alır salon mobilyasını da aynı şekilde kusura bakmayın ama bazıları gerçekten sirf yorum yapmak için yapıyor. Ben kız tarafı olarak alacaklarimizi zaten aldık diyorum erkek tarafina düşen kısım için hem ilgilenmediler is başa düşünce de sorun çıkardılar. Hepsini geçtim annesi bir kere olsun düğünle ilgili hiç bir şey söylemedi annemi ayda 1 kere cuma günü arar hayırlı cumalar der kapatirdi telefonu yabancı gibi

Yazı çok uzamasın diye ayrıntılara girmedim kızlar ama maddiyatci olmaya suclamissiniz biz kız tarafı olarak üzerimize düşeni zaten yaptık. İkincisi ; ben sevgili olduğumuz dönemde ona nisan düğün konusunda Ecele etmemesini gerekirse 1 yıl daha çalışıp her şeyimizi kendimiz alabilecegimizi söyledim ama o ısrarla biran önce olsun düğün benim ailem her şeyi karşılayacak sen hiç bişeyi düşünme benim imkanlarım var diyip durdu ve hatta düğüne aylar varken işten ayrılmam için baskı yaptı. Ben mimarim elbette ki maddi imkanım var nişanlım da bakanlıkta müdürdü yani demem o ki ikimiz çalışıp elbette yapabilirdik ama bir çok şeyin sözünü Bana veren kendisiydi

Tatlım ev almak kolay mı? Hele ki Ankara'da. Adamlar ev almış, yamuk mamuk nişanda bir bilezik takmış, eşya almış hala düğüne bir hafta kala nişan atıyorsun. Niye istesinler seni?

Tatlım ev almak kolay mı? Hele ki Ankara'da. Adamlar ev almış, yamuk mamuk nişanda bir bilezik takmış, eşya almış hala düğüne bir hafta kala nişan atıyorsun. Niye istesinler seni?
Evet kolay değil belki ama ben ev mevzusunu en başında söylediğim zaman hiç problem değil dendi sonradan sıkıntı çıkarıldı mobilya konusunda istediğini seç dedi ben yine onunla birlikte seçtim onun da istediği olsun diye tam kararlastiriyoruz hopp yine bi sıkıntı çıkıyor anlayabiliyo muyum

Seni baştan istememiş onlar... okadar mala karşılık böyle pintilik yapmıslar mantıklı değil... herşeyi oğlan tarafından beklemişsin diyenlerde kız hepsini onlara aldirmak istedim dememişki.. bir adet var gelenek görenek ar erkek tarafına ve kız tarafına düşen sorumluluk var salonu oğlandan beklemıştir oturma odasını kendi alacaktır... ama maddi hiçbir engel yokken bunlardan kaçmakta olmaz... ben şunada karşiyım aileden beklemeyin kendiniz yapın.. anne babadan destek görmek bütün evlatların hakkı onlar getiriyor bizi dünyaya biz seçmiyoruz gelmeyi.. ben onlara destek olucam onlarda bana... herneyse konu sahibi arkadaşım tekrar aynı çileyi çektirme kendine ayrılmışsın bitmiâ gitmiş

Yorumuna kesinlikle katılıyorum... Ancak bu konuya gelicek olursak Nazlieda.... Şu kadar bir örnek vereyim ben evliliğe karşıydım asla evlenmem diyordum istemiyordum kimseyi.derken biri cıktı karşıma çıkışı benimle tanışma istemedi bile farklıydı herkes kendine bir şans ver Dedi herşeyi akışına bıraktım neyse annesiyle tanıştığım gün aslında söylemiştim ona annesinin gözünden beni sevmediğini neyse evlilik oldu ama Nasıl olduuuuuuu???? Evlendik düğünümüz bile olmadı beni istemeye yalnız gelmeye kalktı sonra ablasıyla eniştesi dahil oldu.neyse nişan oldu derken nikahımız ne ev ne çeyiz.ben yurt dışında yaşadığım icin Türkiye de ki ailemden görebildiğimiz kadar destek gördük ama onun ailesinden aslaa.ben herşeye rağmen evlendim dedigin gibi bu Adam sanki hic bu aileden değil gibi...kına düğün hepsi gözümüzde kaldı bir dansımız bile yok beraber.taşındık hamile kaldım bebeğim oldu ve hepsi yalnız başımıza ne gelenimiz ne gidenimiz oldu bir kurul yardım destek görmedik.biz ikimiz yaptık herşeyi şimdi bebeğim 10 aylık daha iki ay önce ilk kez gördü torununu.ve şimdi bana normal davranmağa çalışıyor annesi ama ben mesafeliyim unuttum mu bunları hayır affetmicem de..seviyorsan kimseden zırnık beklemeceksin onlar üstlerine düşeni büyüğümüz olarak iki tarafta saten yapmak zorunda yapan yapıyor.ha bir de diğer tarafı olayı ben cok pişmanım dediğim de oldu.dogum yaptıgım gün bana hakaret etmiş küfretmiş..
Demek istediğim insan sevdikten sonra herşeyi göğüs gerer.ama aile baştan sorun çıkarıyorsa hic bu işlere kalkışma derim

Bu konulara aile girince gerçekten işler karisiyor, benim maddi yönden ailem hep yanimda oldu ama çokta kabul etmedim, çünkü kendi ailemde olsa maddiyat konusu acilmasini diye kaabul etmedim, Eşimin ailesi bana 4 tane bilezik taktilar ve resmen takilan 4 bileziğin parasini geri ödedim. Bizden her ay para isterlerdi, artik sürekli ve devamli olunca anladim ki bileziklerin parasini topluyorlar ve hepsini verdim. Bana kesinlikle maddi yönden bunuda yaptik diyemezler. Büyüklerden beklemeyin böyle seyleri , ilerde gerçekten bildiğiniz başa vuruyorlar. Kendi ailemden görmedim ama eşimin ailesinden gördüm. Eşimle ilk zamanlar kendi annemin evinde kaldik eşyalarimizi kendimiz yaptik, eşim askere gittiğinde ben birikim yaptim bir miktar kredi cekmiştik, çok sükür disimizle tirnağimizla kendimiz ev sahibi olduk. Kisacasi biz kimseye güvenerek evlenmedik, gördüğün gibi ailesi kalkip onu alma bunu alma olayi yapmiş. Eğer kendi paranizla alsaydiniz kimse bunu sizi diyemezdi... Ailelerden maddiyat bekleyince heves böyle kursakta kaliyor.

Evet kolay değil belki ama ben ev mevzusunu en başında söylediğim zaman hiç problem değil dendi sonradan sıkıntı çıkarıldı mobilya konusunda istediğini seç dedi ben yine onunla birlikte seçtim onun da istediği olsun diye tam kararlastiriyoruz hopp yine bi sıkıntı çıkıyor anlayabiliyo muyum

E peki neden düğüne 1 hafta kala nişanını attın?

Gelinliği nisan elbisesini zaten erkek tarafı alır salon mobilyasını da aynı şekilde kusura bakmayın ama bazıları gerçekten sirf yorum yapmak için yapıyor. Ben kız tarafı olarak alacaklarimizi zaten aldık diyorum erkek tarafina düşen kısım için hem ilgilenmediler is başa düşünce de sorun çıkardılar. Hepsini geçtim annesi bir kere olsun düğünle ilgili hiç bir şey söylemedi annemi ayda 1 kere cuma günü arar hayırlı cumalar der kapatirdi telefonu yabancı gibi

İyi de ev almak erkek tarafının sorumuluğu değil ki
Siz bir almışsınız onlara yüz aldırmışsınız
Aradaki maddi farkı anlamaya çalış
Kendinizi küçük düşürmüşsünüz
Onların gözünde siz maddiyatçı olmuşsunuz
"Babası kızını bir eve bize veriyor " diye düşünmüşlerdir
Açıkcası bende böyle vir aileye oğlumu sokmak istemezdim
Evi nişanlınla ortak alsaydın olurdu ama direk "zaten çok evleri var" diyip ev aldırmanız, çok çiğ

Bu anlattığım sebeplerden dolayi iste hepsi birikti birikti zaten düğün stresi aileler hiç bişeyle ilgilenmiyor düğüne 1 hafta kalmış ortada ne mobilya var ne birsey patladım bende

E tamam patlamışsın, onlar da geri adım atmamış. Önüne bak madem

Yanlis anlama ama maddiyatci
Duruma dustum demissin ya
Olayi sonucta senden dinledigimiz halde
Burdan bakinca da oyleymissin
Gibi gorundun.
Hani kv anlatsa birde kizi dinlemek lazim denir ya..
Kizdan dinleyip yine onlara hak verdim kendi adima.
Neden dersen
Nisanda sadece 1 tane bilezik takildi demissin. Yani yamuk demene hic
Deginmeyecegim.
Nisanda baska ne olabilir ki.
Yuzuk, kupe, kunye, cumhuriyet altini
Bunlar takilma siralamasin da cok daha onde aslinda.
Nisanlini bu konuda cok uzmussun
Demek ki bu tarz seyler icin ciddi anlamda
Sorun cikarmissin.
Birde nisan atildiktan sonra
Ailesini neden aradin mesela.
Helallik kismi cok inandirici gelmedi bana.
Restini cekmis fakat
Yedirememis gibi bir izlenim de verdin ayrica.
Nisani atan sen oldugun halde onlari ariyosun, onlar acmiyorlarken bile
Senin ailenin cocugu arayip
Biz seni cok sevdik falan demesi.
Geri vites den baska bisey degil.

Durust olmak gerekirse bende asla onay vermezdim.

Eğer aileden istemek yerine kendiniz yapsaydınız herşeyi 200 liralık koltukta size taht gelirdi. Eğer eski nişanlına değil de kardeşine herşey yapılıyorsa ya nişanlında bi sorun var ya seni istememişler. Seni istememeleri de ailenin herşeyi dört dörtlük istemesi olabilir. Böyle kız ailelerini de anlamıyorum dört dörtlük diye bi sınırlama yok ki. Bazısı 30 bin harcar dört dörtlük oldu der bazısı 150 bin. Adamlar ev bile almış daha ne yapsınlar. Benim karakterimde bi sorun yokken ve çok seviyorkwn düğüne bi hafta kala biri beni maddiyattan terketse daha bida dönüp bakmam ha ailemden birine yapılsa o kişiyi de benimsemem. Bugün bırakan yarın da istediği olmayınca bırakır.

Bir suru sey istemissiniz bu devirde bazisi olmus bazisi olmamis. Olay cikartmissiniz dugunu iptal etmissiniz. Maddiyatci degilim diyorsunuz ama oylesiniz maalesef. Her neyse bundan sonra ikimiz de birbirimizi cok seviyoruz vs deyip biraraya gelseniz bile o begenmediginiz yamuk bilezigi bile kimse almaz size. Ev esya hicbiri olmaz. Ikiniz yaparsiniz bunu goze alabilir misiniz? Once bunu düşünün.

Bunlari diyen al sec gibi sanirim nisanliniz. Keske o da parasini kendi vermeyecegi seyler icin bol keseden atmasa.

Asla unut onu daha anasına babasına laf geçiremiyor yarın huzur verirlermi sana assslaaaa başını yakarsin hint kumaşı değil unut gitsin Allahin bi bildiği vaeki bak kurtarmış seni!!

Kızlar Merhaba buraya yeni üye oldum sayılır ve ilk kez yazıyorum. Biraz uzun olabilir şimdiden hakkınızı helal edin.

Ben canakkale de yaşıyorum nişanlımın ailesi başka bir şehirde. Ve biz nişanlımla ankarada üniversite de tanıştık 3.5 yıllık ilişkimiz sonucunda nişan yaptık ve 4. Yılımızda ayrıldık. Yani nişanı attım. Bunun birçok sebebi vardı ama genel olarak özetlemek gerekirse;

Nişanlımın karakteri ile ilgili hiç bir problemim yok çok iyi bir insan ve beni de çok sevdiğine eminim benim ilişkinin en başında şart koyduğum bazı şeyler vardı bunlar maddiyata dayalı konulardi ve o ailesine danışmadan beni kaybetmemek adinadir belki bilemiyorum kabul etti hepsini. Sonrasında ailesi devreye girince nisan döneminde ailesi sorun çıkardı verdiği sözlere benim isteklerimde ankaraya yerlesecegim için gösterdiğim fedakarlığa karşılık istediklerimdi daha doğrusu ailemin istekleri onları da açıklayayım yanlış anlaşılma olmasın.

Ailem madem ki bizden çok uzağa gideceksin o zaman her şeyin 4 4 luk olmasını istemek bizim hakkımız dediler ve ev alınma şartı koştular ve nisanlimin ailesinin durumu gerçekten iyiydi ankarada birkaç evleri vardı zaten ve nişanlım da seve seve kabul etti ancak ailesi bu konuda sorun çıkardı. Benim Ailem de onlar sorun çıkarınca problem yaratmadilar ve bana bıraktılar bende sorun etmedim herkesin evi yok sonuçta almiyolarsa almazlar dedim ama içten içe üzüldüm. Sonrasında nişanlım ailesini ikna etti ve ev zor bela alındı o konu öyle kapandı.

Sonrasında mobilyalar ev eşyaları konusunda hep sıkıntı çıktı biz nişanlımla çıkıp beğendik ailesi problem yarattı. Ailesi hiç bir şeye karismayiz siz kendiniz seçin begenin dediler ama iş ödemeye gelince hep bi sorun oldu. Bunların hepsi bi yana annesi o kadar ilgisiz bi kadın ki ne gelinliğim ne nisan kıyafetim hiç biriyle ilgilenmedi sormadı bile bunlar sadece birer örnek bunun gibi bircok şey.

Nişan da bana sadece bir tane yamuk bilezik taktı şaka değil evet yamuk bilezik. İşin maddiyatinda değilim ama onlar bu konuda o kadar sıkılar ki sanki ben maddiyatci biri konumuna düştüm ve nişanlım da hep onlarla benim arada kaldı. Bende tüm bunlardan dolayi onu çok üzdüm kabul ediyorum bu hatamı ve guzel giden ilişkimiz ailesinin sorumsuz tavırları yüzünden bozuldu ve düğüne 1 hafta kala ayrıldık:KK43:

Ailesi telefonlarımı açmadı durumu hemen kabullendiler . Helallik istemek için dahi acmadilar.

Benim ailemse nisanlimi kendileri aradı onu ne kadar çok sevdiklerini söylediler konuştular.

İki Aile arasında görgü konusunda gerçekten dağlar kadar fark var. Ama nişanlım öyle değildi o aileden nasıl çıkmış hayret ediyorum gerçekten.

Her neyse biz 2 ay boyunca görüşmedik 2 ay sonunda kendisi dayanamayıp beni aradı görüşmek istedi bende kabul ettim sonuçta seviyordum. Tekrar görüşmeye başladık ve bu 2 ayda ne olduğuna inanamadım küçük erkek kardeşine nisan yapılmış bu yaz da düğün yapilacakmis yani aile boyu bi garipler gerçekten . Sonrasında bizim görüştüğümüzü öğrendiklerinde kesinlikle karşı çıktılar beni istemediklerini söylediler çok ugrastık ama asla kabul etmiyorlar ama küçük oğullarının her dediği yapılıyor.

Sonuç olarak bu ayrılığı bahane ettiklerini düşünüyorum aslında en başından beri istemediklerini hissediyordum. Ne yapmalıyım gerçekten bilmiyorum nişanlım da bu durumdan oldukça Üzgün ve de psikolojisi gerçekten çok kötü durumda tabi bende aynı sekil

Bosver, istemiyorlarsa direnme.

Edindiğim tecrübeye gore istemiyorlarsa bir sekilde burnundan geliyor evlenince.

Ayiramasalar bile dunyayi zindan edebiliyorlar. Olmuyorsa zorlama bence. Sonradan pisman olmaktan iyidir.

Kızlar Merhaba buraya yeni üye oldum sayılır ve ilk kez yazıyorum. Biraz uzun olabilir şimdiden hakkınızı helal edin.

Ben canakkale de yaşıyorum nişanlımın ailesi başka bir şehirde. Ve biz nişanlımla ankarada üniversite de tanıştık 3.5 yıllık ilişkimiz sonucunda nişan yaptık ve 4. Yılımızda ayrıldık. Yani nişanı attım. Bunun birçok sebebi vardı ama genel olarak özetlemek gerekirse;

Nişanlımın karakteri ile ilgili hiç bir problemim yok çok iyi bir insan ve beni de çok sevdiğine eminim benim ilişkinin en başında şart koyduğum bazı şeyler vardı bunlar maddiyata dayalı konulardi ve o ailesine danışmadan beni kaybetmemek adinadir belki bilemiyorum kabul etti hepsini. Sonrasında ailesi devreye girince nisan döneminde ailesi sorun çıkardı verdiği sözlere benim isteklerimde ankaraya yerlesecegim için gösterdiğim fedakarlığa karşılık istediklerimdi daha doğrusu ailemin istekleri onları da açıklayayım yanlış anlaşılma olmasın.

Ailem madem ki bizden çok uzağa gideceksin o zaman her şeyin 4 4 luk olmasını istemek bizim hakkımız dediler ve ev alınma şartı koştular ve nisanlimin ailesinin durumu gerçekten iyiydi ankarada birkaç evleri vardı zaten ve nişanlım da seve seve kabul etti ancak ailesi bu konuda sorun çıkardı. Benim Ailem de onlar sorun çıkarınca problem yaratmadilar ve bana bıraktılar bende sorun etmedim herkesin evi yok sonuçta almiyolarsa almazlar dedim ama içten içe üzüldüm. Sonrasında nişanlım ailesini ikna etti ve ev zor bela alındı o konu öyle kapandı.

Sonrasında mobilyalar ev eşyaları konusunda hep sıkıntı çıktı biz nişanlımla çıkıp beğendik ailesi problem yarattı. Ailesi hiç bir şeye karismayiz siz kendiniz seçin begenin dediler ama iş ödemeye gelince hep bi sorun oldu. Bunların hepsi bi yana annesi o kadar ilgisiz bi kadın ki ne gelinliğim ne nisan kıyafetim hiç biriyle ilgilenmedi sormadı bile bunlar sadece birer örnek bunun gibi bircok şey.

Nişan da bana sadece bir tane yamuk bilezik taktı şaka değil evet yamuk bilezik. İşin maddiyatinda değilim ama onlar bu konuda o kadar sıkılar ki sanki ben maddiyatci biri konumuna düştüm ve nişanlım da hep onlarla benim arada kaldı. Bende tüm bunlardan dolayi onu çok üzdüm kabul ediyorum bu hatamı ve guzel giden ilişkimiz ailesinin sorumsuz tavırları yüzünden bozuldu ve düğüne 1 hafta kala ayrıldık:KK43:

Ailesi telefonlarımı açmadı durumu hemen kabullendiler . Helallik istemek için dahi acmadilar.

Benim ailemse nisanlimi kendileri aradı onu ne kadar çok sevdiklerini söylediler konuştular.

İki Aile arasında görgü konusunda gerçekten dağlar kadar fark var. Ama nişanlım öyle değildi o aileden nasıl çıkmış hayret ediyorum gerçekten.

Her neyse biz 2 ay boyunca görüşmedik 2 ay sonunda kendisi dayanamayıp beni aradı görüşmek istedi bende kabul ettim sonuçta seviyordum. Tekrar görüşmeye başladık ve bu 2 ayda ne olduğuna inanamadım küçük erkek kardeşine nisan yapılmış bu yaz da düğün yapilacakmis yani aile boyu bi garipler gerçekten . Sonrasında bizim görüştüğümüzü öğrendiklerinde kesinlikle karşı çıktılar beni istemediklerini söylediler çok ugrastık ama asla kabul etmiyorlar ama küçük oğullarının her dediği yapılıyor.

Sonuç olarak bu ayrılığı bahane ettiklerini düşünüyorum aslında en başından beri istemediklerini hissediyordum. Ne yapmalıyım gerçekten bilmiyorum nişanlım da bu durumdan oldukça Üzgün ve de psikolojisi gerçekten çok kötü durumda tabi bende aynı sekil
Canım kusura bakma ama artık iki insan evleniyorsa bir zahmet hiç olmazsa temel ihtiyaçlarını kendileri karşılayacak durumda olmalılar. Kimse sana ev, ev eşyası ya da takı almak zorunda değil. Evet biliyorum adetler, gelenek falan diyeceksin ama işin açığı bu. Eğer gerçekten sevseydin zaten hiç bu davranışların olmasına fırsat vermez kendin nişanlına herşeyi biz yapalım derdin. Kendi içine dön ve biraz kendini tart, dediğime hak vereceksin. Sevgilin öksüz yetim olsaydı ne yapacaktın? Hiç evlenme kararı almayacak mıydın? Adamın ailesi sorunlu mu? Evet senin anlattığın kadarıyla sorunlu. Ama ne yazık ki bu ayrılıkta en büyük suç onların değil. Dediğim gibi zaten iki koca insanın masraflarını karşılamak gibi bir sorumlulukları yok.

X