Eşiniz yemeklerinizi beğeniyor mu?

Allah razı olsun senden. Hiç usanmayıp yazmışsın. Artık bende şikayet edersem bu güzel önerilerden sonra kendimden utanırım.Bişey sorucam karnı baharları buzluktan çıkardıktan sonra nasıl işlemden geçiricez ilk defa duydum. Sonra sarmısakları yağın içinde bekleticez diilmi buzdolabındamı?

canı bişeye sıkılmıştır,senin yemeklerinle uğraşmıştır bahane olarak.boşver moralini bozma.benimki sebze yeme özürlü.kışın ıspanak yazın patlıcan,taze fasülye yer.et oburdur arkadaş.her zamanda et yenirmi canım?neyse balık yemeye alıştırdımda kışın bol bol pişiriyorum.kolay kolay beğenmedim diyemiyor ama yemeklerime jeyyar bir kere dedi "gelirken annene uğra yemeğini ye öyle gel"diye çemkirdim.çene konusunda yetişemediği için o gün bu gündür sadece ima eder."biraz daha pişseymiş sanki"diye.onada izin var artık :roflol:
sende moralini bozma canım.erkek milleti tutuyor arada damarları.yoksa 11 yıl ses çıkarmazmıydı?belki değişik yemekler denesen belki sıkılmıştır.bir söz varya"yağ yiyen yağdan,bal yiyen baldan bıkarmış"benimki kereviz hayatta yemem demişti salatasını yaptım kereviz olduğunu söylemedim(bitirene kadar)yanında en sevdiği şey köfte patates karambolde silip süpürdü kerevizi.değişiklik arıyor bu cins aradaa.s.

daha yeni evliyiz ama eşim yemeklerime bayılıyor.6 ayda 7 kilo aldı.ben de yemek yapmayı o kadar çok seviyorum ki sanırım yemeğin lezzeti biraz da bununla alakalı.azar azar ama çok çeşit yapmayı seviyorum bir de buzluğum en büyük yardımcım.

amin canım hepimizden.şöyle anlatayım ben genelde tepsiye diziyorum üstüne kıyma kavurup koyuyorum onun üstünede beşemal sos döküp fırına atıyorum kaşar varsa üstüne güzel oluyor.ayrıca yemek yapabilirsin haşladıktan sonra yapılıyorya o işlemi atlamış olursun gerçi ben genelde yumurtaya bulayıp kızartıyorum üstüne sarımsaklı yoğurt döküyorum kendine kalmış zaten.emin ol zamanla uydura uydura yemek yapmaya başlayacaksın. sarımsaklarıda buzdolabında bekletiyorum canım alt tarafta kapağında.

bence kendini üzme zamanla yemek yapmaya alışıyor insan.kimse anasının karnından öğrenmediya a.s.:1hug:

benim eşim bu konuda çok naziktir bazen yemeği tutturama güzel olmaz ozaman bile süper olmuş der tabi ben bilirim yalan olduğunu

kızlar ben evlendiğimde çok korkmuştum eşim sürekli şunu yemem bunu yemem kendi kendime işim zor diyordum şimdi ise her şeyi yiyor 90 kilo oldu her kezede söyler yemeklerimi çok beğeniyor... bana hiç sormadan hafta sonları birini tutup yemeğe getirir bende hiç kızmam benimde dondurucumda mutlaka stoğum vardır vede eşim şuna bayılır yemek yapma konusunda çok hızlısın der... benim mantar soteme bayılır önceden hiç mantar yemezmiş... mantıyıda çok sever ayrıca kimsenin yemeğinide kolay kolay beğenmez ve ukala gibide söyler o sebeple ben onu kendi çevremden hiç kimseye yemeğe götürmem

Bende kızartıyordum ama birde senin yöntemini deniycem.
Sana rep vermek istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorumsenağlama

valla ben daha 4 aylık evliyim. daha önce hep öğrencilik hayatım olduğu için ya da çalıştığım için hiç yemek yapmadım sayılır. eşim çok güzel yemek yapar ve annemin (eşimin) yemekleri meşhurdur eee nede olsa antepliler.buyüzden benim işim çok zor aslında ama ben inat ettim kocişime yemeklerimi beğendirecem diye. veeeeeeeeeeeeeeeeee en sonunda başardım :)

geçen gün işten eve gidince yemeklerimizi yedik baktım kociş maç izlemek istiyor bende çaktırmadan mutfakta dolma yaptım ve ertesi gün gizlice işyerimize götürdüm. öğle yemeğinde kociş yemeğini bitirince nasıl olmuş dedim a sen mi yaptın bende babam getirdi annemin dolması zannettim deyince dünyalar benim oldu ve daha çok hırs yaptım şimdide çok güzel pastalar yapmayı öğrendim. her hafta en az 2-3 farklı çeşit keke yapıyorum ve hepside harika oluyor( yiyenler söylüyor valla)

eline saglık canımmmmmmmmmm :1hug:,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

tatarkızı maşallah bebişin çok tatlı ismi ne?kaç aylık iki bebişin mi var?Allah olmayanlarada nasip etsin ama bana erken ben 5 ay oldu evleneli

merhaba laale!nasılsın?bugün gün geçmedi çok sıkıldım zaman geçmedi akşam olsada eve gitsem diye düşünüyorum.

Beğenir yemeklerimi ama ille bişey bulur söyleyecek aman beğenmeyen kendi yapar. Ama benden beceriklidir. Bende çoğu yemek tarifini ondan öğrendim

övünmek gibi olmasın.evlenmeden önce pilav bile yapmasını bilmeyen ben evlendikten sonra cok güzel yemek yapar oldum.annem bile der benden daha iyi yapıyorsun diye.eşimde herseyim cok iyi askım.temizligin yemegin ama bide su dırdırın olmasa der.(sinirlenince gereginden fazla konuşurum)her yemekten sonra elllerimi öper:1hug:

benim eşimde yemeklerimi beğendiini söler.hatta ben evlendiimde yemek yapmayı bilmiyodum. bi çok kere yemeği tutturamadıım olmuştur. ozamanlar bile hiç bi şikayette bulunmadı. :1rolleyes::asigim:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…