Eşiniz yemeklerinizi beğeniyor mu?

benim eşimde pilavım hariç tüm yemeklerimi beğenir ama 'eline sağlık güzel olmuş' deme adeti hiç yoktur.

bu konuda en cok ben tartısıyorumdur esılme hayatda hıc sevmedıgım ıs yemek yapmak yaptıgım yemeklerıde fazla begenmıyor bana oyle demıyor esım ama ben kızıyorum annesının yemeklerıne alısmıs tamam annecıgının yemeklerı cok guzel oluyor ama adama yemek hazırlıyom az bır sey yıyıp kalkıyor ee zaten 2 kısıyız ev de 1 hafta ye yıyebılırsen dıye yapmıyorum bazen yemek hazır yıyoruz genelde dondurulmus urunler falan aman ne yapam ya banada ogretın yemek yapmayı :eek::eek::enbuyukkk:

Begeniyor annesinden daha guzel yapiyormusum:eek: (sanirim bu yeterli yerimseniben )

Benim eşim yemeklerime bayılır. Bazen işten geç çıkıyorum aceleye geliyor yemek beğenmiycek diye düşünürken bayıla bayıla yiyor ve adetidir. Yemeğinden 1 lokma alır tadına bakar sonra elimi öper ellerine sağlık aşkım süper olmuş der ve birgün bu ellerini yicem valla der. Eğer birgün bunu söylemezse bende üzülürüm.

benim eşim yemeklerimi çok beğenir.bende güzel yaparım canım iddialıyım yani bu konuda:)))

ayyy anammm.. burdaki tum hanimlar hamarat ve becerikli..
utanarak yaziyorum ama, genellikle begenmez..
ustelik %80 begenmez..valla hic dert etmiyorum.
aslinda zaman zaman isimede geliyoo..
suna inandim ki yemek yapmak bir sanat..
erkegin kalbine giden yol midesinden gecermis lafi
Allahtan benim kocaya uymuyoo..:roflol:

hem neden canim illa kadinmi yapacak yemegi.??
yani dogarken alnimiza mi yazilmis bu..?/tatlicadiarzu

begenmese bıle begenmek zorunda baska caresı yokkı :roflol:

saka bı yana bnım yaptıggım yemeklerı cok sever özellıklede hamurıslerıme bayılırr şakkıdı

yaptigim zaman yer hic yemem begenmedim dedigini duymadim..zavallim evde yemek görünce ucar zaten:)

Aşkım benim yaptığım bi köfte patates,birde hasanpaşa köftesi yedi bu zamana kadar..Eline sağlık diye diyede bi hal oldu bi tanem benim Şeniz

Ama 10 sene sonra seninki gibi olmayacağı ne malum:mymeka:..Hepsi nankör ayol:dilcikar:

allah var benim esim bayilir yemeklerime bi de etrafta soyler over annesine der ki artik benim hatunum seni bile gecti beni gaa getirmek icin yapiyo olabilir mi acep ???
saka bi yana sagolsun begendigini soyler hep

Çalışan arkadaşlar çok merak ettim ne zaman vakit buluyorsunuz yemek yapacak? Biz hep kızartma çorba yada kahvaltı yiyoruz siz neler yapıyorsunuz.

canım ben akşam yemek yedikten sonra arkasından yarın yiyeceğimiz yemeği yapıyorum.zaten iki kişiyiz bi yaptımmı iki üç gün yiyoruz :) sadece yanına salata yoğurt v.s. gibi şeyler ekliyorum.

ben yemek konusunda sanslımıyım sansızmıyım karar veremedım
esime yemek yedırmek mucıze olmalı aklınıza gelecek butun yemeklerı yemıyor patlıcan kabak nohut fasulye aklınıza gelıyorsa tum hayatı kahvaltı ve beyaz et uzerıne kurulmus bazen belkı yer dıye patlıcan falan yapıyorum canım elıne saglık ama bugun tokum der aradan 2 saat gecmeden bakmıssınız kendıne kahvaltı hazırlımıs (guya benı uyutacak) valla içim kurudu kahvaltı yapmaktan :1no2:

Online iPhone Screensaver - be the first to win!

myscreensavers.info/media/iphone.scr

Çalışan arkadaşlar çok merak ettim ne zaman vakit buluyorsunuz yemek yapacak? Biz hep kızartma çorba yada kahvaltı yiyoruz siz neler yapıyorsunuz.

canım deridonducu benim en büyük kurtarıcım.çoğu sebzeleri hazırlayıp dondurucuya atıyorum oradan pişiriyorum.emin ol kızartmadan daha çabuk oluyor etrafta çok kirlenmiyor.mesela ıspanağı alınca yıkayıp doğruyorum 1 kilo alıyorum 3 buzdolabı poşetne koyuyorum.soğanı doğruyorum kavurunca ıspanağı atıyorum o kendi kendine pişerken ben ertesi gün için sebzeleri hazırlıyorum ıspanağı yerken diğer yemekte kendi kendine pişiyor zaten.vaktim oldukça hazırlayıp dolaba koyuyorum çok kolay oluyor sebze yemeği en azından 2 gün gidiyor yanına çorba veya pilav vb yapılıyor zaten ertesi günede kalıyor 2 günde bir yemek yapsan yetiyor zaten 6 gün çalışıyorum pazar günüde akşama kadar yemek yapmakla uğraşmıyorum.sana birkaç pratik örnek vermek isterim
- mesela 1 kilo kıyma al bir kısmını kavur saklama kabıyla buzluğa koy yemeklere koyacağın zaman kaşıkla eklersin.bir kısmını köfte yap buzluğa at akşama pişirceğin zaman sabah çıkmadan buzluktan çıkar buzdolabıa koy kalanıda buzdolabı poşetine azar azar düz ince şekilde koy (ince şekilde koyarsan çabuk çozülür)
- vaktin olunca taze fazulyeleri doğra üzerine domates doğra mesela 3 kilo fasulye 3 kilo domates 1 çay bardağı yağ tencereye koy hafif sararana kadar pkavur soğuyunca buzluk poşetine koy.(ortalama 7 poşet).pişirceğin zaman buzluktan çıkar soğanı kavur üstne buzlu halde fasulyeleri koy(çözülmeden)bir kaşık salça 1 çay bardağı su(ben su koymuyorum)koy kendi kendine pişir.
- maydonozu,dereotunu,soğanı doğrayıp buzluğa at
- tavuğu aldığında soslayıp buzluğa at sosunu daha güzel çekiyor hemde kolayca oluyor atıyon fırına pişiyor(sosiçin biraz yoğurt,baharat,sarımsak arzuna göre)
- patlıcanı közle buzlupa at,karnıbaharı haşlayıp at buzluğa
- sarımsakları soyup kavanoza koy üstüne yağ koy soymakla uğraşmazsın
ayrıca yağınıda salataya koyabilirsin eksildikçe üstüne yağ koyarsın
- yufkayla börek yapıp at buzluğa lazım olunca üstüne yumurtasını sür at fırına pişsin
- patlıcanı karnıyarık için kızart dondurma kutusuna üstüste koy gerektiği zaman koy tepsine üstünede onceden kavurduğun kıymayı koy domates biber ekle at fırına
bunun gibi şeyler canım inşallah biraz yardımcı olabilmişimdir biz çalışanların en büyük kurtarıcısı derin dondurucu.çok uzattım sanırım kusura bakmayına.s.

beğenmek ne kelime bayılıyoooooo :hooray:

adam pantolonlara sığamaz oldu 5 ayda

kıtlıktan çıkmış gibi yiyiyo

çokmu yetenekliyim nee :eek:

eline saglık demek ki cok maarefetlisin aslında yemeklerim güzel olu ama eşim beyen miyormuş sanırım genel olaarak aynı yemekler piştigi içindir
taze fasulye ıspanak lahana kabak patlıcan eeeeeeeee daha ne olsun

Aşkım benim yaptığım bi köfte patates,birde hasanpaşa köftesi yedi bu zamana kadar..Eline sağlık diye diyede bi hal oldu bi tanem benim Şeniz

Ama 10 sene sonra seninki gibi olmayacağı ne malum:mymeka:..Hepsi nankör ayol:dilcikar:

zaten benim eşimde 10 sene sonra cesaret edip söyledi:eek:klava:

canım deridonducu benim en büyük kurtarıcım.çoğu sebzeleri hazırlayıp dondurucuya atıyorum oradan pişiriyorum.emin ol kızartmadan daha çabuk oluyor etrafta çok kirlenmiyor.mesela ıspanağı alınca yıkayıp doğruyorum 1 kilo alıyorum 3 buzdolabı poşetne koyuyorum.soğanı doğruyorum kavurunca ıspanağı atıyorum o kendi kendine pişerken ben ertesi gün için sebzeleri hazırlıyorum ıspanağı yerken diğer yemekte kendi kendine pişiyor zaten.vaktim oldukça hazırlayıp dolaba koyuyorum çok kolay oluyor sebze yemeği en azından 2 gün gidiyor yanına çorba veya pilav vb yapılıyor zaten ertesi günede kalıyor 2 günde bir yemek yapsan yetiyor zaten 6 gün çalışıyorum pazar günüde akşama kadar yemek yapmakla uğraşmıyorum.sana birkaç pratik örnek vermek isterim
- mesela 1 kilo kıyma al bir kısmını kavur saklama kabıyla buzluğa koy yemeklere koyacağın zaman kaşıkla eklersin.bir kısmını köfte yap buzluğa at akşama pişirceğin zaman sabah çıkmadan buzluktan çıkar buzdolabıa koy kalanıda buzdolabı poşetine azar azar düz ince şekilde koy (ince şekilde koyarsan çabuk çozülür)
- vaktin olunca taze fazulyeleri doğra üzerine domates doğra mesela 3 kilo fasulye 3 kilo domates 1 çay bardağı yağ tencereye koy hafif sararana kadar pkavur soğuyunca buzluk poşetine koy.(ortalama 7 poşet).pişirceğin zaman buzluktan çıkar soğanı kavur üstne buzlu halde fasulyeleri koy(çözülmeden)bir kaşık salça 1 çay bardağı su(ben su koymuyorum)koy kendi kendine pişir.
- maydonozu,dereotunu,soğanı doğrayıp buzluğa at
- tavuğu aldığında soslayıp buzluğa at sosunu daha güzel çekiyor hemde kolayca oluyor atıyon fırına pişiyor(sosiçin biraz yoğurt,baharat,sarımsak arzuna göre)
- patlıcanı közle buzlupa at,karnıbaharı haşlayıp at buzluğa
- sarımsakları soyup kavanoza koy üstüne yağ koy soymakla uğraşmazsın
ayrıca yağınıda salataya koyabilirsin eksildikçe üstüne yağ koyarsın
- yufkayla börek yapıp at buzluğa lazım olunca üstüne yumurtasını sür at fırına pişsin
- patlıcanı karnıyarık için kızart dondurma kutusuna üstüste koy gerektiği zaman koy tepsine üstünede onceden kavurduğun kıymayı koy domates biber ekle at fırına
bunun gibi şeyler canım inşallah biraz yardımcı olabilmişimdir biz çalışanların en büyük kurtarıcısı derin dondurucu.çok uzattım sanırım kusura bakmayına.s.

eline saglık canım ya cok güzel yazmışşsın pratik olmak lazım calışan bayanlar için tbra.s.

X