eşimle sürekli işi yüzünden tartışmamız

ama eşi insanın hayattaki en yakını değil midir ondan beklemiycem de kimden bekliycem bunları
tamam ama adamın içinden gelmiyorsa zorlayınca böyle sıkıntı çekiyorsun
kaldı ki eşin olmadan önce gayet kendine yetebilmişsin ki bu yaşlara gelmişsin

Bence adam İşkolik değil yoğun... Konu sahibi aşırı baskıcı olduğu için böyle abartarak anlatıyor.
evet ama gün içinde az yorulsun o zaman insanlara harcadığı enerjiyi biraz bana harcasın. kendi işi olduğu için istediği gibi düzenleyebilir sıralamasını

çok mu baskıcıyım

Sizin durumunuz karakter meselesi gibi geldi bana. Eşiniz evlenmeden önce de böyle bir insansa evlenince mucize olacak romantizme geçeceğiz sanmışsınız sanırım ama öyle olmuyor. He evlenmeden önce çok farklıydı evlilikten sonra değişti ise o baska bir durum. Evlenince insanların karakterleri değişmez, aksine görmediğiniz yönleri de ortaya çıkar. En muhteşem hali de sözlülük/sevgililik halleridir. Oradaki karakteri top noktası olarak görün ve evlenince o noktadan aşağı düşüş başlayacak gibi ayarlayın kendinizi :) Sadece siz planlar yapmaya sürprizler yapmaya alıştırmışsınız adamın bir şey yapası gelmiyordur nasılsa düşünülecek bir şey yapılacak organizasyon varsa siz yaparsınız diye. Onun hoşlandığı şeyler yok mu? Belli ki müze sanat şeyleri sevmiyor. Sevdiği sanatçı konser? Ya da ilgilendiği başka bir şey? Bence siz onu düşünerek yaptığınızı sandığınız şeyleri aslında o size yapsın diye yapıyorsunuz yani kendinizi düşünüyorsunuz. Bu ruh halinden çıkın, evlilik 2 kişilik bir şey, hiç olmasa bir iki defa eşinizin de gerçekten hoşlanacağı bir şey ayarlayın. Görmeyi istediği bir yerde tatil olabilir, sevdiği bir arkadaşıyla bir program ayarlanabilir, ya da işte konser vs... Bence pasta masta telefon olayından çıkıp beraber mutlu olabileceğiniz programlar yapmaya çalışsanız daha iyi olur. Sürekli de çabalamayın, bir iki defa gerçekten onun seveceği şeyleri düşünerek program yapın ve sonra çekilip bekleyin ne yapıyor. Tabi ben senin için şunu yaptım bak sevmediğim halde neler ayarladım diye başına da kakmayın ters teper :) Kolay gelsin.

evet ama gün içinde az yorulsun o zaman insanlara harcadığı enerjiyi biraz bana harcasın. kendi işi olduğu için istediği gibi düzenleyebilir sıralamasını
Kendi işi olan adam daha çok çalışmalı... Siz hiç iş batırdnız mı ? Kaç kişi ekmek yiyor ne saçma düşünüyorsunuz kendinize gelin bir an önce..

15 yaşımda ki halim gibisiniz
Eşinize acıdım valla. Biraz adamı rahat bırakın içinden gelirse yapar, demek ki içinden gelmiyo sevmiyo hediye falan almayı. Siz ne iş yapıyorsunuz, çok yorulmuyosunuz heralde

İyi de gün içinde arayınca ne olacak ki

Eşim aradı ne yapıyorsun dedi diyelim zaten toplantı vs ise açamam bilgisayarda yazı yazıyorsam açarım ve cevabım yazı yazıyorum olur

Ne gereği var bu garip konuşmaya

Akşam gün içinde rutin dışı bir olay olursa sohbet ederiz yoksa ofise girdim poğaça yedim çay içtim öğle yemeği yedim iş yaptım kahve içtim telefonla konuştum yazı yazdım dışında ne yapıyorsun sorusuna cevabım yok

Aynı Ada'mla 17 yılı aşkın zamandır birlikteyim hiç ayy beni aramadı modum olmadı diyeceğim varsa ararım yoksa aramam da beklemem de

hep işe git eve gel yat böyle hayat nasıl geçer
En sevdiğim yaşam tarzı.
Şaka bir yana, bende hafta içi özellikle eve gelir gelmez penye pijama tişört giyip kendimi koltuğa atmaya bayılırım.
Bazen abim, eşim hadi kahve içmeye gidelim der, amannn siz gidin ben yatıcam derim.
Yeni evlilik hevesi nedir allasen, rahat bırakın adamı.
Evliliğimin 11. yılı dolacak kısmetse ilk günden beri gereksiz yere konuşmadık.
Konuşulması gereken bir konu yoksa gün içerisine pek telefonlaşmayız,
Mesaj olayını zaten pek sevmem.
Bana göre eşiniz gayet normal.

Bana korkunç şekilde ismini yazmak istemediğim, geçmişte birçok üyenin başını yemiş olan bir üyeyi hatırlattınız.

Siz o üyesiniz demiyorum yanlış anlaşılmasın, ama bu kafa bana çok tanıdık. Evlerden ırak.

Ayrıca eşinizden "aşırı" şiddet görmüşsünüz vaktiyle, şimdi derdiniz pasta kesmemek mi?

Sağlıklı ilişki, evlilik bu saydıklarınız veya sandıklarınız değil.

ama şöylede bir durum var çileklim =) düşün sene adam hergün eve geliyor yemegi yiyor yatıyor.. direk uyku modunda sohbet yok muhabbet yok..
bir gezme yok aktivite yok dogru düzgün .. bunlarnda olması gerekmez mi. sence ?
tamm işleri cok yogunddr eyvallah zaten diğer şeylerı cok abartı ama akşam bir bardak çay içip insan kocası ile sohbet etmek ister.. hergün olmasada haftada 1 2 kez gezmek birlikte birşeyler yapmak ister haksızmıyım ?
çalışıyorum yogunum die bunlar göz ardı edilemez edilmemeli karsısndaki kim olrsa olsun ev iş dengesini kuramamış bencede,konu sahibide iyice üstelemiş

Bak birde şöylesi var sence hangisi daha anlayışsız;

Yoğun bir iş hayatım var kendi işimin başındayım bu da fazlasıyla emek istiyor yoğun mesai yapıyorum
Akşam eve gidiyorum pijamalarımı giyip rahatlamak istiyorum
Yemekten sonra biraz uzanıyorum
Karım buna surat asıyor sonrada kalk dışarı çıkalım diyor
Yahu oturmaya halim yok yorgunum!
Yatsam uyusam erken yattı uyudu diyor ben makınamıyım yoruluyorum
E tabi ara sıra cıkıyoruz o da bulanıyor sıkılmasın gönlü olsun diyorum
Müzeye gittik o istedi diye yoksa ne işim olur müzede
Dolanıyoruz içerde bıdı bıdı konuşuyor
Cevapsjz kalmasın diye evet diyorum guzelmiş diyorum eşlik etmeye çalışıyorum
Ona da laf ediyor anladığım bir konu değil ilgi alanım hiç değil
Kırmamış gelmişim bu seferde neden yorum yapmadıgıma kızıyor burnumdan getiriyor.
Tövbe olsun bir daha müzeye gitmek mi aslaa!
Ne yapsam mutlu olmuyor evde oturur ayaklarımı uzatırdım
Laf yiyeceksem evde dinlenirken yeseydim keşke
Çok bunaltıyor bu kadın beni
Yok niye mesaj atmadın yok niye aramadın herkes konuşuyor sen neden konuşmuyorsun insanlar öyle yapıyor sen neden böyle yapmıyorsun vıdı vıdı valla bıktım mesaiye kalıyorum diyip anamın evine gidip yatıp dinlenesim var!

Aşırı derecede şiddet gördüğünüz birine bu kadar ilgi göstermeniz, bunun için çabalamanız çok ilginç...
Kendi ruh sağlığınız için biraz rahat mı bıraksanız acaba?

Aynen ilk aklıma gelen o üye oldu.
Neyse...
O arkadaşa da anlatamamıştık o yüzden sizin de anlayabileceğinizi düşünmüyorum.
Şiddet gören bir kadın ayrılmıyorsa her ay kesilmeyen pasta beklentisi de bitmez diye düşünüyorum.
Hepimizin az biraz takıntıları var bu yalan dünyada,bazılarının da gereğinden fazla.

Ben de öyleyim sözlümle. Hergün konuşuruz muhakkak ama günde 4-5 kere bana fazla geliyor. Bir de ben telde konuşmayı hiç sevmiyorum. Konuşacak hiçbir şey bulamıyorum.
evlenince daha çok kıymet görmek istiyor insan canım

Adam baştan neyse öyle devam etmiş kendisini saklamamış bunu göze alarak evlenmişiniz bu saatten sonrada değişmeyeceğini kabullenmeniz gerekir. Bir de her ay neyin kutlaması bu ?
başta konuşurduk hep telefonda elde edene kadar mı ki herşey ayrıca ne var her ay aramızda küçük bişey yapsak fena mı olur heyecan gelir ilişkiye

Bizim kadınlara dayatılan en büyük algı evliliğin peri masalı gibi olması gerektiği.
Ama evlilik peri masalı ya da sizin sevgiliyken hazırladığınız incik cıncık değil.
O zamandan belli değil miydi hep sizin zorlamanızla olmuyor muydu?
Zaten heyecanlı evlilik her ayı kutlamaki kutuda incik cıncık patlatmak eve çiçekle gelmek değil ki.
Evlilik heyecanlıysa heyecanlıdır değilse değildir.
Heyecanlı evlilikte evet, adam ne kadar yoğun olursa olsun sizi arar mesaj atar gün içinde.
Akşam eve gelmeden planı hazır olur. Siz sormadan, bir gün dahi olsa bir yerlere bilet alınmıştır zaten.
Eğlenceli aktiviteler peşinde koşulur. Sabahlara kadar gece klüplerinde eğlenilir sabah işe gidilir.
Görüyorum ki sizde o enerji o kafa yapısı yok.
Siz süprizi çok yanlış anlıyorsunuz adam da sıkıcı biri zaten. Zevkler uymuyor.
Zevk olsa ne kadar yorgun da olsa o önceliği verir, sizden önce o yapar, o önerirdi zaten.
Ya eşiniz iş değiştirecek ya da şimdiki işinden ödün verecek, alışkanlıklarını değiştirecek.
E tabi siz de...
Başka bir olur yan görmüyorum.
İkiniz de spontane heyecanlara, eğlencelere, farklı zevklere kapalı ve çok klasik geldiniz bu yazdıklarınızla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…