eşimle sürekli işi yüzünden tartışmamız

ben okurken çok boğuldum kocanı düşünemiyorum. yeni evli hevesi dediğin balayı bitince biter. monotonlaşın demiyorum ben de bunu desteklemiyorum ama her ay kutlamak çatlamalı patlamalı sürpriz yapmak nedir ya.
çalışmıyorsanız kesinlikle iş bulmalısınız.
ben kendi yoğunluğumdan adam bana yazdı mı diye bakacak vaktim olmuyor bazen arıyor kapat ben seni sonra ararım diyorum. belli ki kocan da yoğun çalışıyor.
haftada belirli günleriniz olabilir, sinemaya tiyatroya gidebilirsiniz, ayda bir bi yemeğe gidersiniz ama bunu ay dönümü kutlaması için değil içinizden geldiği için yaparsınız.
herkes sizin gibi hayatı çiçekli böcekli yaşamak istemek zorunda değil kocan dahi olsa.
empati yeteneğini geliştirmeni öneririm.
evet sanırım ama bu şekilde de kendimi çok yanlız hissediyorum..

başta konuşurduk hep telefonda elde edene kadar mı ki herşey ayrıca ne var her ay aramızda küçük bişey yapsak fena mı olur heyecan gelir ilişkiye
Evet evet çok benziyorsun o arkadaşa.
O da psikolojik yardım almayı reddetmişti,sanırım sen de kabul etmeyeceksin.

G gkk1 ben sana hak verdim , herkes üstüne gelir durur şimdi ama sen haklısın , işi yoğun olsa da hayatım nasılsın diye iki dakikalık arama yapmak zor değil, mesaj zaten en kolayı , evlenmeden önce nasıldı ? Her ay kutlama olayı fazla geldi bana da ama genel olarak sen haklısın
aynen canım kutlamadan bende vazgeçtim zaten yapmıyoruz ama 30 saniyesini bile almayacak bir cümle yazması çok mu zor herkes üstüme geliyor dediğin gibi ama insan yanlız hissediyor bu dediklerimin geneli olmayınca

ilk 2 maddede haksızsın süprizler gün içinde aramalar 15 yaşındakilerin yaptığı şeyler çocukça.

3. maddede haklısın benim eşim de öyle dışarı sürüklemesen 10 yıl evde oturur bide dışarı çıkınca da der ki evimiz bundan daha güzel niye geldik ki buraya evde de çay içerdik. bıktım valla neyse şimdi daha az söyleniyo zorla da olsa çıkıyoruz bazen. bende virlikte gezip tozan çiftlere özeniyorm
bence o çocukça şeyler ilişkiyi ilişki yapan canlı tutan şeyler ve çok da zor değil yani altın mücevher istemiyorum yani

Dayak yediğinize göre sevilmiyorsunuz neden zorluyorsunuz anlamadım?

her ay pasta kesmek :KK70: :KK70: Allah iyiliğini eversin liseli ergenler gibi :KK70:
neyse genel olarak sizi haksız buldum . çünkü adamın yapısı bu. belli ki hep böyleydi. evlilik sihirli değnek değil çocuk sihirli değnek değil. adamın başı neyse sonu da o!
ha ben de böyle bir adamla evli olmak istemezdim. benim eşim kadar yoğun çalışana denk gelmedim ben. geceli-gündüzlü full çalışır. amaaa evde olunca il il gezeriz ayağımızda derman kalmayıncaya kadar. yani biz flört ederken de öyleydik mesela. durum değişmedi. sizde de öyledir muhtemelen.
telefonla ilk yıllar 30 kere konuşurduk. kısa kısa ama konuşurduk. olmadı mesaj atardı. şimdi 5. yıldayız 1 kere oğlanı soruyor bana. ben genelde arayamıyorum fırsat olmuyor.
sizi sadece telefon konusunda haklı buldum yani.
ben ilişkiye canlılık gelsin hep taze kalsın diye uğraşıyorum sadece

merhaba,
ben daha yeni evli sayılırım 1 senemiz dolmadı istiyorum ki yebi evli heyecanı yaşayalım filan konuları anlatınca beni daha iyi anlayacaksınız. şimdi size bazı konular hakkında bahsedip fikir almak istiyorum.
1)eşimin işi çok yoğun. kendisi bir şirket sahibi ismini vermeyeceğim firmanın. ben istiyorum ki işteyken de mesajlaşalım günde bir kere de olsa beni arasın sorsun. saatlerce yazmamazlık yapmasın. bu konuda defalarca kavga ettik tartıştık işlerinin çok yoğun olduğunu çoğu zaman toplantı halinde olduğunu yazamadığını bilmem ne söylüyor. ya aramasını da geçtim koskoca günde insan saatlerce yazmamazlık yapmamalı diyorum yani bana 4 saat boyunca yazmıyosan hiç başını da mı kaşımadın afedersiniz tuvalete de mi gitmedin diyorum ya. bu konuda ona anlayış göstermemi istiyor hep bende gösteremiyorum. yahu whatsuptan bir cümle yazmak 30 saniyesini bile almaz insanın. günde bana 5 dakika bile ayırmamış olacak işteyken ki 10 saat çalışıyoruz. ama etrafımdaki evlileri görüyorum hiç konuşmuyorlar eşim işteyken konuşmayız biz filan diyorlar ben mi çok boğuyorum hayatının merkezinde olayım istiyorum anlamadım. siz yazdıkça daha da anlatırım işte şimdi gelelim ikinci konuya.
2)biz yeni evli olduğumuz için istiyorum ki birbirimize küçük sürprizler yapalım mesela her ayı kutlayalım küçük bir pasta alarak da olsa ona görer bunlar çocukçaymış bilmemneymiş. diyorum ki ne istiyosun 40 yıllık evli gibi monoton heyecansız bir hayat mı sürelim diyorum ben hep küçük küçük sürprizler yaparım artık beni de soğuttu inanın bazen yapasım geliyor sonra diyorum yahu yapsam ne olacak kim görüyor yaptıklarımı önceden yaptıklarım değer mi gördü. sevgliyken uykusuz kalıp el emeği nelerle uğraşırdım patlayan sürpriz kutusu mu hazırlamadım neler neler yaptım hemde ellerimle ya uykusuz kalarak videolar oluşturdum iş yerine habire bişeyler yolladım kıymet bilen yok ben mi çok çocuksuyum ama içimizdeki çocuğu kaybedersek ne anlamı kalır hayatın düz eğlencesiz insanlar olmaz mıyız? gelelim sonrakine konu 3
3)tüm gün çok yoğun çalıştığı için eve gelir yemek yer direkt uyumak ister derim ki ya az çıkıp yürüyelim arabamız altımızda bi sahile gidelim bilmem ne derim hep yorgun hep yorgun ya diyorum sende hiç mi yeni evli hevesi yok hiç mi bişeyler yapmak istemiyorsun. evde film izleriz uyuya kalır. eve gelir direk pijamaları çeker. onda bişey yok da yani direkt uyku modu gibi demek istiyorum bana da der ki sen hep gezmek istiyorsun sana kalsa hep gezelim bilmem ne. ben evliliğe heyecan getirmek istedikçe o mahvediyor gibi geliyor bana. bu yüzden de defalarca kavga ettik tartıştık. yemek yer bana ağırlık çöktü der gözleri bayılmaya başlar bende tam tersiyim bilmiyorum ya...

ben mi abartıyorum bilemedim ama yeni evli olduğumuz halde bu ilgisiz sevgisiz tavırları çok yordu bunalttı beni. mesela bir müzeye gezmeye gidiyoruz (yine ben diyorum da gidiyoruz tabi) insanlar kendi aralarında konuşuyor eserlere yorumlar yapıyor filan bende istiyorum ki öylece susup durmayalım ben konuşuyorum yorumlar yapıyorum bilmem ne böyle tatlılıkla konuşturmaya çalışıyorum aldığım cevap sadece evet güzelmiş yada hıhı oluyor dedim ya sende yorum yapsana biraz neden hep ben anlatıyorum sen evet güzel hıhı diyosun dedim diyoki ne diycem ki diyo. ya sanki herkes anasının karnından sanat eseri yorumcusu olarak doğdu bu kadar insan kendi arasında ne konuşuyorsa onu konuş ya.
daha böyle bi ton şey. bıktım cidden ya bıktımmm

Bana diyoki sen beni çok bunaltıyosun bu kadar bunaltmasan ben neler neler yaparım. bi ara hiç bişey demedim yapmadım bişey yaptığı yok aynen devam yani amaaanm. çevremde bunları anlatıp akıl alacağım kimse de yok hayatımın merkezine onu koymuşum zaten ondan da aynısını bekliyorum ama olmuyorr olmuyorrr. hobi önermeyin lütfennn . önerilerinizi beklyiroum :KK43:

her ay dönümünu kutlamak çok çocukca evet
ama eşin işteyken arada da senı arayabılır ne kadar yogun olursa olsun
ufak bır mesaj da yazabılır

gercekten yoruluyordur eşin
ben de calısıyorum cok ypogun şekilde ve eve gıdınce ben de direkt pijamayı cekerım
mumkunse koltugumdan hıc kalkmak dahı ıstemem
haftasonları da ızınlıyım ama sureklı dısarda oldugum ıcınhaftasonu da evımde olurum ıkı gun boyunca

bu sekılde davranırsan eşini sıkarsın , adam bunalır ve gözü dısarıya bıle kayabılır
biraz ilgini çek eşinden ya da sen de ugraş bul

yarısına kadar okudum dayanamadım adam iyi dayanıyor

evlilik demek her an mırç mırç ilişki, kalpler, aşklar, öpücükler, emojiler, çiçekler, pastalar demek değil

müsait olsa adam arar seni sanıyorumki çalışmıyosun bu yüzden yoğunluk nedir bilmiyorsun ya da çalışıyorsan da boş vaktin çok.

eğer çalışmıyorsan ya bir işe gir ya da bir kursa git meşgale bul kendine

çünkü adamı boğarsın zamanla.

her ay kutlaması da ne saçma oldu olacak birbirinize ilk tuzluğu uzattığınız anı da kutlayın

insanlar evlilik yıldönümünü bile önemsemiyorlar sen her ay etkinlik istiyosun

tahmin ediyorumki bu isteklerin sosyal medyada gördüğün kalpli bol öpücüklü evliliklere dayanıyor, gerçek midir bilmem ama bana en ufak bir olayda yıkılacaklar gibi gelir.

tabiki de sevin sevilin demiyorum adama buzdolabı ol ama böyle yaparak bu güzel zamanlarını yıpratıyorsun. evliliğin iyi günü var kötü günü var gerçek evlilikler kötü gün de çıkar ortaya.

ne güzel adam işinde gücünde maşallah burada eşim çalışmıyor paramız yok diyenleri de gördük, haline şükret keza sen değil hepimiz halimize şükredelim.
öyle tabi ama ben ona değer veriyorum zaman bulup işimden (bu arada çalışıyorum) ona yazıyorum 5 saniye tek kelime yazmak zor mu

"Her ayı pasta alıp kutlayalım" diyen birinin çok bunaltıcı ve rahatsız edici bi insan olduğunu düşünüyorum. Rahat bırakın adamı yoksa kendinizden soğutursunuz.

ilk maddenizde haklısınız aslndan ne kadar yogun olursa olsun bir 5 dakikasını ayırıp napıyorsun nasılsın diyebilir yada bir kaç cümle mesaj atabilir..
benm eşimde cok yogun çalışıyor ama her fırsatta arar iş yernde naptn ne ettin.. eve gelirken arar mesela alınacak birşey var mı diye.. aramasıda lazm zaten bende çok bozulurdum bu duruma aramaması tuaf..
benm eşimin işide cok agır.. cogu zaman akşam evde ayakları sızlar yıgılır kalır ama ona ragmen cocugumuzla ilgilenir evimin işine yardım eder ikimzde çalışıyoruz her pazar birşeyler yapmaya calışır biizmle..
ben alıştırdım birazda aslnda hiç gezmeyi sevmezdi ama zamanla kendime ayak uydurtabildim şükür =)
bence eşiniz sizede vakit ayırmalı iş başka eş başka aradaki dengeyi kuramamış yorgunum die eve gelip hergün yemek yyip yatması kimin olsa sinirlerni bozar.. bu konuda haklısınız..
ama diğer yazdıklarınız cok bunaltıcı gercekten.. her ay kutlama yapmak felan ayrıca erkeklerin cogu müze gezilerini sevmez yorum bile yapmazlar ki.. sizde cok üstüne gitmişsiniz ama ben sizide anlıyorum..
kendinize başka ugraşlar bulun sizde ilgilenmeyin ilgisiz davranın yemek yeyip uyuyor mu hiiç takılmayın bir süre..
gezelim dışarı cıkalım demeyn ilgilenmeyin
neden aramadın neden sunu yapmadın die sorgulamayn eger hala bu kafadan giderse saglam bir rest çekin.
inşallah zamanla bizimde öyle olur :KK43:

burada resmen kahkaha attım. adamı çocuk gibi elinden tutup müzeye götürüp bir de yorum yapmasını beklediniz demek... demek ki adam müzeden sanattan falan hoşlanmıyor. ikinizin de hoşuna gidecek faaliyetler bulsanız bunu yaşamazdınız. ve siz o yaşa gelmiş adamı değiştiremezsiniz, sizin için çok önemliyse sanattan müze vs gezmekten hoşlanan, sürprizlerle dolu birisiyle evlenseydiniz.
böyle olacağını yahmin edemezdim tabiki sevgiliyken her ay bişeyler gelirdi çiçek sepetinden neyse de o müze olayı örnek sadece gibi gibi bir çok şey var

İşiniz gücünüz yok belli neyle uğraşsam modundasınız. Evet isteklerinizin çoğu çocukça.. her ay kutlama için pasta kessek ben gülerim valla :)
Haftaiçi yoğun çalışıyoruz,eve gelip pijama moduna geçiyoruz. Film izlerken uyuyakalıyoruz ama beni mutlu ediyor mesela bu.. haftasonları bize ait sadece.. kimseyi dahil etmiyoruz canımız istemedikçe.. kahvaltı için dışarı çıkıyoruz uzun uzun kahvaltı yapıyoruz. Kitap açıp okuyoruz.. akşamüstü eve uğrayıp bi duş alıp 1-2 saat dinleniyoruz. Sonra tekrar hazırlanıp yemek için çıkıyoruz,ondan sonra gece kaçta döneriz allah bilir..
herkesin işi var,yoğunluğu var vs vs.. önemli olan zaman ayırabilmek,kaliteli vakit geçirebilmek.. cuma akşamı,cumartesi ve pazar günü bize yetiyor mesela.. sizde bi düzen oluşturun. Hergün bişey beklersen adama fazla gelir tabi.
bizimde sizinki gibi olsa keşke o kadar zamandır evliyiz 1 kere eve geç gelmişliğimiz yok çıkalım gece eğlenelim demişliğimiz yok. sizinki gibi olsa belki bende bu tiriplere girmezdim

Allah bu adamlara sabır versin.

Çocuk gibi ne bu ya.

Kendinizden bıktırıyorsunuz farkında mısınız?

biraz daha zaman geçsin ben evlilikten bunaldım diye çıkar karşınıza.

Adamlar çalışsa bi dert, çalışmasa bi dert.Napsın adam ?
hem işi hem eşi aynı anda iadere edemeyecekse ne diye evlenmiş sorarım ki kendisine de sordum

bence o çocukça şeyler ilişkiyi ilişki yapan canlı tutan şeyler ve çok da zor değil yani altın mücevher istemiyorum yani

hayır canım senin istediklerin çalışan insan için zul gerçekten. ve inan ben ne mıç mıç ilişkiler gördüm karısına gün aşırı gül gönderip arkasından iş çeviren.
senin şu anda tek hayatın kocan durumunda. kendine bi hayat oluşturmalısın. çalışmaksa çalışmak veya kendini geliştirmek işte kursa git faydalı bi derneğe üye ol felan.

tamam ama adamın içinden gelmiyorsa zorlayınca böyle sıkıntı çekiyorsun
kaldı ki eşin olmadan önce gayet kendine yetebilmişsin ki bu yaşlara gelmişsin :kahve:
ben yine kendi kendime takılmaya devam edeceksem ne anladım ki o evlilikten kendi kendime yetmeye devam ettikten sonra hiç evlenmeseydik o zaman kendisine de diyorum bunu ama evlendik yani çünkü böyle değildi

Sizin durumunuz karakter meselesi gibi geldi bana. Eşiniz evlenmeden önce de böyle bir insansa evlenince mucize olacak romantizme geçeceğiz sanmışsınız sanırım ama öyle olmuyor. He evlenmeden önce çok farklıydı evlilikten sonra değişti ise o baska bir durum. Evlenince insanların karakterleri değişmez, aksine görmediğiniz yönleri de ortaya çıkar. En muhteşem hali de sözlülük/sevgililik halleridir. Oradaki karakteri top noktası olarak görün ve evlenince o noktadan aşağı düşüş başlayacak gibi ayarlayın kendinizi :) Sadece siz planlar yapmaya sürprizler yapmaya alıştırmışsınız adamın bir şey yapası gelmiyordur nasılsa düşünülecek bir şey yapılacak organizasyon varsa siz yaparsınız diye. Onun hoşlandığı şeyler yok mu? Belli ki müze sanat şeyleri sevmiyor. Sevdiği sanatçı konser? Ya da ilgilendiği başka bir şey? Bence siz onu düşünerek yaptığınızı sandığınız şeyleri aslında o size yapsın diye yapıyorsunuz yani kendinizi düşünüyorsunuz. Bu ruh halinden çıkın, evlilik 2 kişilik bir şey, hiç olmasa bir iki defa eşinizin de gerçekten hoşlanacağı bir şey ayarlayın. Görmeyi istediği bir yerde tatil olabilir, sevdiği bir arkadaşıyla bir program ayarlanabilir, ya da işte konser vs... Bence pasta masta telefon olayından çıkıp beraber mutlu olabileceğiniz programlar yapmaya çalışsanız daha iyi olur. Sürekli de çabalamayın, bir iki defa gerçekten onun seveceği şeyleri düşünerek program yapın ve sonra çekilip bekleyin ne yapıyor. Tabi ben senin için şunu yaptım bak sevmediğim halde neler ayarladım diye başına da kakmayın ters teper :) Kolay gelsin.
diyorum konsere gidelim senin sevdiğin sanatçıya yada senin sevdiğin hiç mi bişey yok beraber yapalım diyorum gelmiş halısaha diyor beraber spora gidelim diyorum yorgunum diyor konsere gidelim diyorum bi gün ben ayakta durup zıplayamam diyor offf offf

X