Eşimle nasıl bu hale geldik?

çok doğru söylediniz. Malesef bende şan bu durumdayım ve bir an önce kurtulmak istiyorum.
İnşallah
Sizde biraz eşiniz gibi sakin kalmaya çalışın. Biliyorum aslında için içini de yiyor neden böyle davranıyorum ona diyorsun geri adım bile atamıyorsun ama düzelir üzülmeyin..
Bol bol dua edin.

bende şımarıyorum bazen, bir çok kadının oluyor böyle zamanları. saçma sapan şeylerden kavga etmek istiyorum edemeyine başka şeyleri kafaya takıyorum. biraz işsizlikten de oluyor galiba :) biraz da sürekli evde durmaktan. enkaz falan demişler ben pek öyle görmüyorum. farzedin ki soğudu sizden eski aşkı heyecanı kalmadı... siz onu bir defa aşkla bağladınız kendinize tekrar yapabilirsiniz bu güce sahipsiniz. karşınızdaki adama bakın.. unutun o adamın kocanız olduğunu oğlunuzun babası olduğunu... aşkla bakın. sevgili gibi.. bir süre şükretmeyi şikayet etmeye tercih edin. tam kızacakken ne kadar da güzel burnu var gözleri var boyu var vs. diyebilirsiniz mesela. sevdiğiniz yönlerini düşünün. önce sevin sonra sevgi verin. sevgi her şeyi düzeltir.

21 yaşındayım evet
Konuyu okurken bu kadar genç olduğunuzu hayal etmemiştim. Çocukluk ve ergenlikte yaşadığınız travmalar çok da uzak bir geçmişte değilmiş zaten. Bunların dışında, hırçın ve dengesiz davranmanız evlilik ve çocuk gibi çok ağır iki sorumluluğu çok genç yaşta yüklenmiş olmanızdan kaynaklanmış bana kalırsa. Yazdıklarınızdan hissettiğim kadarıyla eşiniz ve siz hala birbirini çok seven bir çiftsiniz. Diğer arkadaşların dediği gibi çift terapisinin faydalı olacağını ben de düşünüyorum. Bir ömür boyu mutlu olun.

Bütün anneler bebeğe bakmakla yükümlüdür tbyy uykusuz kalacaksın bebek sabaha kadar uyumasin bakmaya mecbursun bunun acısını eşinden cikaramazsin adam yine iyi her istediğini yapmış ama sen kalkıp yatak ayirmişsin çok yanlış... En büyük kavgalarda bile yatak ayırmak doğru değildir insanı birbirinden soğutur eşin de böyle davranması artık senin ona davranış şekline göre bı hal almış iyi adam gitti hakettigini verecek adam gelmiş... Seni okadar çok seviyoken boşanmayı kabul etmiş bu tavrınızı değiştirin hiçbir koca kabul etmez karı koca arasındaki en önemli diyalog birbirine bağlayan tek seyyyy ilişkidir ve haktır bunu ona çok görmeyin kendinizi düzeltin gerekirse siz onun peşinden koşun ama sizi ezmesinede izin vermeyin seve seve sabırla hoş la ona yaklaşın adam bir değişiklik olduğunu anlasin umarım herşey daha güzel olur rabbim hicbirzaman karı koca arasındaki huzurun bozulmasina izin vermesin amin...

peki kadın mecbur da ya adamlar? O uykusuzluk yorgunluk durmak bilmeyen huysuz çocuk ve biriken işler çıldırtıyor insanı. Baba da anne kadar fedakar olmalı. Bunları genel anlamda söylüyorum, eşine yardımcı olmayan çok erkek var. Her şey kadının görevi gibi görünmesin, annesin sen doğurdun sen bakcan diye kadına yüklenmek hele ki yine bir kadın tarafından çok çok acı.

Esiniz bosanma konusunda verecegi maddi destegi simdi versin yani yaniniza bir yardimci tutsun bence sizde biraz kuafor, biraz arkadaslarinizla gorusme, biraz bebek buyutme derken toparlayin iliskinizi ve lutfen ayrilmayin. Birde sey cok sevdigim birinin bi sozu var, git kendine cdki duzsn ver elin oglu yaptigi pilavdan cok sacina basina bakar, bu cok dogru. Yemek yapmayin o gunu corbayla gecistirin ama kapiyi duzgun bir tiple, guler bir yuzle acin. Allah yardimciniz olsun simdiden.

SEN hak etmişsin güzelim evliliğini maf etmişsin adam ne yapsa haklı bundam sonra

Bence konusmaktansa,tamamen eylemlerinizle düzelme niyetinde oldugunuzu gösterin.Belki ,o zaman eşinizin donuk bakislarinda bi canlanma olur.Soylemeyin ,yaşatin.

Ben de bu dünya düzenine karşı hala öfkemi bitirmedim. Biri 3 yaşında biri 4 aylık 2 kızım var. Ufaklık gazlı. Bende de uyku yok. Eşimin iğnelemelerine aşırı tepki veriyorum kendimi kaybediyorum. Kimsede bununyaşamıyorum ama en başta da söylemiştim ben iğneleyen laf sokan tiplerle yapamam diye . Sürekli bak böyle demişti bunu unutma sen de şunu de moduna geçtim. Hiç adaletli olmayışı da benim için sorun kendisi der ama benzer olayda senin demene tepki gösterir. Tam bir dilbaz. Ben de ideal ev ortamını sağlayamıyoruz diye üzülüyorum. Çok dolmuşum eşime karşı.

Sorun sende mi bilmiyorum erkekler biraz yardım etse hep dahasini istiyoruz simariyoruz gerçekten. Bende temizlikte bana yardım etmesinden hoşlanıp yemekte de etmesini ister oluyorum bazen. Tabiki görev paylaşımı olmalı var da ama sorun doymamak. Eşin hakkında ne desek boş hislerini bilmiyoruz ama hatanın farkinda olup kendini düzeltmen için sanırım son demlerdesin. Çocuklu kadın psikolojisi bir karadelik.

Biz de ayni seyleri cok yasadik. Oturur bana cocuk bakimi konusunda akil verirdi, cocuk dusse ya da hastalansa beni suclardi. Sizin gibi kavga ede ede bu durumlari astik. Artik korkuyor. Ben de gelemem ignelemeye. Kaynana gibi o ne oyle.

Çok anlayışlı bir eşe sahipsiniz. Kıymetini bilin. Anlaşılıyor ki eşiniz sizi seviyor, değer veriyor. Aksi halde 1-2 bağırışmalarınızdan, triplerinizden bazı erkeklerin yaptığı gibi hakaret, kapının önüne koyma, tekmeye kadar gitmişti olay. Böyle ne kadar haber okuyoruz. Bir birinize karşı anlayışlı olun herşey düzelecek. Ortada büyük sorunlar yok ki ayrılık lafına getiriyorsunuz olayı. Biraz sabredin. Eşinize karşı sevecen, anlayışlı olun yeter. Onu kaybetmekten korkuyorsunuz aslında o yüzden sakin olun lütfen

BEn çok üzüldüm bu duruma annem hep söyler erkeğin üzerıne çok gidilmez yada uylama b.knu çıkarırsın diye sizinki öyle olmuş adam soğumuş resmen size inancı kalmamış bence önce sakin olun ve profesyonel destek alın belliki tek başına altından kalkamayacağınız bi durum eşiniz ne kadar anlayışlı yemek istemiyor gece uyumak istiyor sadece her işte yardım ediyor daha ne yapsın esınızede çok üzüldüm

çok sağolun allah sizden razı olsun.

Bu durum benim bilincimle beynimle verdiğin kararlar değil ki istemsiz yaptığım birşey ve destek alıyorum teşekkürler

Haklısınız tüm önerilerinizi dikkate almaya çalışacağım

amin inşallah teşekkürler. Fakat benim ergenliğe pek fırsatım olmadı. Ömrümün yarısı tek başıma kendime destek olmakla geçti. Annem ve babam tarafından hep ötelendim. Hem okudum hem çalıştım. Aldığım burslarla yarı aç yarı tok gezdim. Anlayacağınız çok erken yaşta aslında bilinçli adımlar atmayı öğrendim.

Ama eşim bana her konuda destek oldu. Gecenin bir vakti sokakta kaldığımda bana destek oldu belkide göremediğim şefkati görünce onjnlayken ergenliğe girmiş olabilirim.

Amin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…