Eşimle nasıl bu hale geldik?

Üzgunum ama eşinizin hiçte çok rahat bir yaşamı varmış gibi gelmedi 😏 yani sonuçta size yardim ediyor yeri geliyo işini birakip geliyormuş kim yapar ki bunu
Haklısınız ama dükkanda iş olmazsa çalışana bırakıyor ve evimize çok yakın zaten 3 4 parsel var arada.

Yahu bebek 7,5 aylıkmış, 7,5 ayda nasıl bu hale geldiniz? Hem bebeği olup bazı sebeplerle ücretsiz izne ayrılamayan çalışan anneler var onlar ne yapsın? Valla gidin eşinizden özür dileyin, psikolojik destek alın. Bir tek siz doğurmuyorsunuz. Kendinizi bırakmayın.
Evet haklısınız kendimi bi halt sandım doğurunca

Ona güveniyorum zaten inançlı bir insan yani günahtan çok korkar. Biliyorum telefonu hep ortada gün içinde dükkan eve yakın sık sık gelir mesaj atar süphem hiç olmadi. Ama babam annem çok aldattı ya olursa diye bir ses beynimi kemirip eşimi terslememe sebep oluyor. Mesela parfüm sıkar yıllardır ama o sabah niye sıktın diyebilecek kadar tertemiz delirdim galiba
Bakın günahtan korkar demeyin.çünkü benim eski es imam nikahı kıydı. Ve su gün olsun kabul etmiyor aldattigini. Pişkin pişkin aldatmadim diyor.çünkü onun hakkı 2.kadın. Bende guvenirdim.sonu hüsran. Abdestli namazliydi. Bu karaktere bakıyor.yoksun sa yapıyor. Ama korkmayın bence aldatsa telefonu gizlerdi sizden.dönüşünüz var yani.belki soğudu size ama tekrar anlayışlı sakin darlyda olun.aranız sıcacık olur.bol bol cuma süresi okuyun okutun.muhabbet icin

21 yaşındayım evet
Daha önce de bunla ilgili konu açmıştım. Hem annemin ardından babamın beni evden atması sonucunda 18 yaşında sokakta kaldım o dönem eşimle sevgiliydim. Gidecek yerim yoktu birkaç gün annesi bana evini açtı sonra eşim evlenelim dedi o dönem sınava girdim kazandım bir yandan okula devam ettim bir yandan evlilik.

Haklısınız ama dükkanda iş olmazsa çalışana bırakıyor ve evimize çok yakın zaten 3 4 parsel var arada.

Evet ama eşiniz çok iş var gelemem deyip gelmeyedebilir. Benim bi tanidigimin kocasi eve gelmemek icin hep isleri bhane ederdi. Kocaniz bencil bir insan olsa inanin eve gelmez gunduzleri.
Sonucta hem ise git hem gunduz gel cocuk bak hem eve gel yemek temizlik yap yani adam sadece uyuyor ayni sizin gbi...

Sizinle ayni hayati yaşiyor yani siz sadece annesiniz o da hem anne hem baba gibi

Bakın günahtan korkar demeyin.çünkü benim eski es imam nikahı kıydı. Ve su gün olsun kabul etmiyor aldattigini. Pişkin pişkin aldatmadim diyor.çünkü onun hakkı 2.kadın. Bende guvenirdim.sonu hüsran. Abdestli namazliydi. Bu karaktere bakıyor.yoksun sa yapıyor. Ama korkmayın bence aldatsa telefonu gizlerdi sizden.dönüşünüz var yani.belki soğudu size ama tekrar anlayışlı sakin darlyda olun.aranız sıcacık olur.bol bol cuma süresi okuyun okutun.muhabbet icin
Haklısınız kimseye güven olmaz. O eski eş kişiside allahından bulsun

Evet ama eşiniz çok iş var gelemem deyip gelmeyedebilir. Benim bi tanidigimin kocasi eve gelmemek icin hep isleri bhane ederdi. Kocaniz bencil bir insan olsa inanin eve gelmez gunduzleri.
Sonucta hem ise git hem gunduz gel cocuk bak hem eve gel yemek temizlik yap yani adam sadece uyuyor ayni sizin gbi...

Sizinle ayni hayati yaşiyor yani siz sadece annesiniz o da hem anne hem baba gibi
Bu açıdan hiç düşünmemiştim.

Çocuk için zorlamadı ortak bir karardı. Ama ben çok zor bir hamilelik geçirdim. Bel ağrılarım kanamalarım erken doğum sebebiyle günlerce hastanede yatmam. 11 saate yakın doğum sancısı çektim ve çok şiddetliydi oğlum kanala sıkıştı kanamalarım artınca bayılıp acil sezeryana alınmısım. Tüm bunların ve akabinde doğum sonrası baş gösteren geçmeyen mide agrım, baş ağrım kemiklerimin ağrısı, uykusuzluk, yorgunluk ve çölyak tehşisi. Kafamdan boynuma hızla yayılam sedefle birlikte her şeyi eşime yükledim. Çünkü ben zorlanırken onun hayatı normal devam etti ve sadece seni anlıyorum yanındayım diye bildi. Ama benim acılarımı yaşadıklarımı hissetmedi, bilmedi.. Tüm bunların suçunu ona yükledim evet haketmedi evet onun elinde olan bir durum değildi fakat onu suçlamaktan bir türlü kendimi alamadım
Sanırım siz kronik ağır metal zehirlenmesi yaşıyorsunuz.

Temizlik takıntısıyla fazla deterjan kullandığınız bir dönem oldu mu? Sık sık ilaç kullanır mıydınız? Hayatınızın bir döneminde
beslenme alışkanlıklarınız kötü müydü, paket gıda fazla mı tukettiniz? Yoğun hava kirliliğine maruz kaldığınız bir şehirde ya da işte uzun zaman gecirdiniz mi? Sık operasyon geçirip anestezi aldığınız bir dönem oldu mu?

İnsanın kendini eleştirmesi ne guzel;siz bunu başarmış birisiniz tebrik ediyorum.
Önerebileceğim;sakin olmaya calisin karşınızdaki insanın iyi yönlerini düşünün ,çocuğunuzu ve ayrilsaniz yaşayacağınız mutsuzluğu düşünün ve ona gore davranın.
Herşey gönlünüzce olsun

Sanırım siz kronik ağır metal zehirlenmesi yaşıyorsunuz.

Temizlik takıntısıyla fazla deterjan kullandığınız bir dönem oldu mu? Sık sık ilaç kullanır mıydınız? Hayatınızın bir döneminde
beslenme alışkanlıklarınız kötü müydü, paket gıda fazla mı tukettiniz? Yoğun hava kirliliğine maruz kaldığınız bir şehirde ya da işte uzun zaman gecirdiniz mi? Sık operasyon geçirip anestezi aldığınız bir dönem oldu mu?
Temizlik takıntım hala var doğumdan sonra çileden çıktım. Çok sık ilaç kullanirım özellikle ağrı kesici en yakin dostum. Adet dönemlerimde iğne vurulurum. Bir kere anestesi aldım oda doğumda. Büyük bir şehirde yaşıyorum ve 5 yasındam 12 yaşima kadar hep abur cubur dısardan veya paket gıda ile beslendim

İnsanın kendini eleştirmesi ne guzel;siz bunu başarmış birisiniz tebrik ediyorum.
Önerebileceğim;sakin olmaya calisin karşınızdaki insanın iyi yönlerini düşünün ,çocuğunuzu ve ayrilsaniz yaşayacağınız mutsuzluğu düşünün ve ona gore davranın.
Herşey gönlünüzce olsun
amin. Herkes umarım gönlünden dilediği gibi yaşar

Daha önce de bunla ilgili konu açmıştım. Hem annemin ardından babamın beni evden atması sonucunda 18 yaşında sokakta kaldım o dönem eşimle sevgiliydim. Gidecek yerim yoktu birkaç gün annesi bana evini açtı sonra eşim evlenelim dedi o dönem sınava girdim kazandım bir yandan okula devam ettim bir yandan evlilik.
Yavrum evladım,
Bu ayrıntıyı okuyunca işin rengi hepten değişti.
Size zor zamanınızda evini ve yüreğini açan
bu genç adama sıkı sıkı sarılın lütfen.
Çünkü vefa bunu gerektirir.
Ayrıca eşiniz iyi huylu,sevilmeye,
sayılmaya değer biri anlattığınız kadarıyla.
Siz ailesiz büyümüşsünüz,
oğlunuzun ailesiyle büyüme şansını,
sudan sebeplerle elinden almayın.
Rica ediyorum toparlayın kendinizi,
size eşinizden,evliliğinizden fayda var,
başka kimseden değil.
Bu gece sahur vakti size özel dua edeceğim.

Aslında siz çok mantıklı kişisiniz cahil falan görmedim sizi sorunun ne olduğunu hatalarınızı nerede iplerin kopmaya başladığını,,,
Eşinizin nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını.
Yaptığınız her hareket ve davranışın size nasıl nötr olarak döneceğini eşinizin içini aslında herşeyi biliyor farkındasınız.
Bu duyguyu iyi biliyorum sanki bunları ağız söylüyor el yazıyor gibi bir olay oluyor o an bu duygunun bir ismi var mı bilmiyorum...
Hem söyletiyor yaptırıyor hem farkına vardırıyor ama geri adım artırmıyor..
Ama bu sevgisizlikten eşini değersiz kötü görmekten değil aksine fedakar anlayışlı oluşlarına bağlı sanki..
Beyin , kalp biliyor onun süper adam olduğunu ama sanki anlık unuturup yapmayacağın şeyleri hareketleri söylemleri de yaptırılıyor bu hissi çok iyi biliyorum.

Yavrum evladım,
Bu ayrıntıyı okuyunca işin rengi hepten değişti.
Size zor zamanınızda evini ve yüreğini açan
bu genç adama sıkı sıkı sarılın lütfen.
Çünkü vefa bunu gerektirir.
Ayrıca eşiniz iyi huylu,sevilmeye,
sayılmaya değer biri anlattığınız kadarıyla.
Siz ailesiz büyümüşsünüz,
oğlunuzun ailesiyle büyüme şansını,
sudan sebeplerle elinden almayın.
Rica ediyorum toparlayın kendinizi,
size eşinizden,evliliğinizden fayda var,
başka kimseden değil.
Bu gece sahur vakti size özel dua edeceğim.
o benim hep en büyük destekçim ona çok haksızlık ettim. Teşekkür edeeim dualarınızda bana da yer verdiğiniz için

Aslında siz çok mantıklı kişisiniz cahil falan görmedim sizi sorunun ne olduğunu hatalarınızı nerede iplerin kopmaya başladığını,,,
Eşinizin nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını.
Yaptığınız her hareket ve davranışın size nasıl nötr olarak döneceğini eşinizin içini aslında herşeyi biliyor farkındasınız.
Bu duyguyu iyi biliyorum sanki bunları ağız söylüyor el yazıyor gibi bir olay oluyor o an bu duygunun bir ismi var mı bilmiyorum...
Hem söyletiyor yaptırıyor hem farkına vardırıyor ama geri adım artırmıyor..
Ama bu sevgisizlikten eşini değersiz kötü görmekten değil aksine fedakar anlayışlı oluşlarına bağlı sanki..
Beyin , kalp biliyor onun süper adam olduğunu ama sanki anlık unuturup yapmayacağın şeyleri hareketleri söylemleri de yaptırılıyor bu hissi çok iyi biliyorum.
çok doğru söylediniz. Malesef bende şan bu durumdayım ve bir an önce kurtulmak istiyorum.

Temizlik takıntım hala var doğumdan sonra çileden çıktım. Çok sık ilaç kullanirım özellikle ağrı kesici en yakin dostum. Adet dönemlerimde iğne vurulurum. Bir kere anestesi aldım oda doğumda. Büyük bir şehirde yaşıyorum ve 5 yasındam 12 yaşima kadar hep abur cubur dısardan veya paket gıda ile beslendim
Anlattığınız gibiyse vücudunuzun toksin yükü çok fazla olmalı. Özellikle doğumdan sonra başlayan hastalıklarınız doğrudan vücudun toksin yüküyle ilgili olabilir. Tahammülsüz olmanız da bu durumda çok normal. İletişimdeki sorunları çözmek geniş zamana yaymayı zorunlu kılan daha karmaşık adımlar gerektiriyor. Bir uzmandan bu konuda yardım almaya devam edin tabi. Fakat şu an için evliliğiniz açısından hayati önem taşıyan ve çok somut bir adım olabilecek bir önerim var size. Bir dahiliye uzmanına gidin ve ağır metal seviyenizi ölçtürün. İdrarda ve terde bakılıyor. Kanda bakılıyor mu emin değilim. Ağır metal detoksuna başlayın. Deterjanı azaltmaya çalışın ya da organik ürünler kullanın. Vücudunuzun toksin yükünü azaltmadiginiz sürece terapilerin çözüm olacağını düşünmüyorum.

Anlattığınız gibiyse vücudunuzun toksin yükü çok fazla olmalı. Özellikle doğumdan sonra başlayan hastalıklarınız doğrudan vücudun toksin yüküyle ilgili olabilir. Tahammülsüz olmanız da bu durumda çok normal. İletişimdeki sorunları çözmek geniş zamana yaymayı zorunlu kılan daha karmaşık adımlar gerektiriyor. Bir uzmandan bu konuda yardım almaya devam edin tabi. Fakat şu an için evliliğiniz açısından hayati önem taşıyan ve çok somut bir adım olabilecek bir önerim var size. Bir dahiliye uzmanına gidin ve ağır metal seviyenizi ölçtürün. İdrarda ve terde bakılıyor. Kanda bakılıyor mu emin değilim. Ağır metal detoksuna başlayın. Deterjanı azaltmaya çalışın ya da organik ürünler kullanın. Vücudunuzun toksin yükünü azaltmadiginiz sürece terapilerin çözüm olacağını düşünmüyorum.
Teşekkür ederim en kısa zamanda gideceğim dahiliyeye

o benim hep en büyük destekçim ona çok haksızlık ettim. Teşekkür edeeim dualarınızda bana da yer verdiğiniz için
Hiç kıyamadım size.
Evladım yaşındasınız.
Diğer ayrıntıları okuyunca yüreğim kanadı.
Gözlerim dolu dolu yazıyorum size.
İçim sızlıyor.
Ben de anneyim,ayrıca okul öncesi dönemdeki çocuklarla çalışan bir eğitimciyim.

Çocuk darlyda'yı sevgiyle kucaklayıp,
üzgün kalbinden öpüyorum.
Bundan sonra hayat size gülsün,
eşiniz ve evladınızla çok mutlu olun inşallah.

X