Eşimin sinirle söylediği söz kafama takıldı

Madem bu kadar önemliydi istekleriniz yapılmadan neden evlendiniz? Adam simdi ne yapsın size? Gidip annesiyle babasıyla kavga edip kardeşinin düğününe masraf yapılmasını mı engellesin? Tamam eşinin ailesi ayrımcılık yapıyor ama adamın suçu ne?

O zaman sevdiğiniz için her şeyin ikinci elini kabul etmişsiniz şimdi niye etmiyorsunuz da geçmişi adamın önüne koyuyorsunuz. Evlenmişsiniz çocuğunuz bile olmuş hala orda mısınız? O zaman neden söylemediniz isteklerinizi?
Ayrıca sizin bahane dediğiniz depremde binlerce kişi hayatını kaybetti, insanların evleri yıkıldı. En azından bu travmatik olayın az da olsa unutulmasını bekleyebilirdiniz evlenmek için. O zaman yaptığınız bütün fedakarliklari bugün eşinizin gözüne sokmuşsunuz. Olan olmuş artık eşiniz ne yapsın. Kendiniz demişsiniz onun dışında aramız çok iyi e ne diye huzursuzluk çıkarıyorsunuz. Bütün bunların dışında eşinizin söylediği şey de ayrı iğrenç. İkiniz de böyle bir konu yüzünden birbirinize saldırmıssiniz. İkinizde hatalısınız.

Ay yazıp yazıp sildim kocanız seni aldatıcam derse bidaha bende çocuk doğururum diyin ve bi tane daha doğurun 1 tane çocuk yetmez.

Evlatlar arası eşit olunması gerektiğini savunuyorum. Seçmece evlada yağdırılıp diğerine baktırsan al işte sonuç bu.

Aldatıcam dediği an benim için bu evlilik bitmiştir siz ne yaparsınız tabi bilemem. Benim ağzım da bozuktur, aldatmazsan...... diye başlarım ertesi gün de davayı açmış olurdum zaten.

İyi de tüm bunları,ikinci el eşyayı kabul edip evlenen sizsiniz , binbir zorlukla doğurduğunuz bebeğinize eş babasının ismini veren sizsiniz. Bunlara dur dememişsiniz. Eltinize yapılanları neden kıskanıp kavga çıkartıyorsunuz anlamadım. Demek ki onun talepleri de bunlardı. Bence kişi kendi değerini kendisi belirliyor. Eltiniz çocuğunun ismini kendisi Melissu koyar, ondan değerlisi olmaz. Malesef bu işler böyle. Alttan alıp fedakarlık yaptıkça kıymetiniz bilinmez

İlk okudum bana bir şey yapmadılar diye yazmışsınız kızdım size benim düğünüme gelmediler neyse sonra gördüm ki diğerine en iyisi yapılıyor burda sizi de mutlu edecek bir şey yapabilirler sırf siz kırılmayın diye sonuçta ayrım hoş olmaz .

Eşinize gelince onu yapacak adam söylemez zaten ama söylediyse de helal olsun iyi cesaret . Veremediniz mi ağzının payını siz de ?

İnsanlar hala eşlerinin ailelerinden beklentiye giriyor mu gerçekten. İnşallah kurgudur. Bir de bu yüzden kavga çıkarmışsın. Sen eşinden bekle illa bir şey bekleyeceksen. Diğer gelini de kıskanma. Kıskançlık sadece sana zarar verir. Zaten öyle de olmuş.

Kayınpederinin adını da beklentiyle vermişsin ve ömür boyu çekeceğin bir yanlış.

Eşin belki de gerçekten bu kısır döngüden bunalmıştır ve seni boşayıp ortada bırakmamak için aldatmayı düşünmüştür. Bilemeyiz.

Eşinin ailesini rahat bırak. Gerekirse mesafeni koru çok az görüş. Eşini bu sebepten bunaltmayı da bırak. Kendi evinle ailenle ilgilen.

Ayrımcılık yapmışlar.Cok kötü.Kavga etmeden tavrını belli et.Ve soğuk davran onlarla.Yasiniz kaçtı madem durumları yoktu erteleselerdi borç bulsalardi.Sen neden ikinci el eşyayı kabul ettin ki.

Şöyle birşey var.Bizler maaş alınca ailemize veriyoruz hemen değil mi ? Aileler yapmalı düğünü. Birde şu var insanın zoruna giden size yapılmamış öbür geline yapılmış bu ileride neye yol açar? İki gelin sürekli birbiriyle kavga eder.Problemler bitmez.Kiskancliklara sebep olur. Anne babalar evlatlara adaletli olmalı.Bir çöp dahi eşit alınmalı.

Yazık değil mi ? Şimdi herşeyin eskisi alınmış obur gelinde yeni eşya alınıyor görüp uzulmesi.

Bı söz vardır " kizginken söylenen her söz ,sakinken düşünülmüştür." diye.ne kadar sinirlensede ağzından çıkanı kulağı duymalı insanın.
Bu inanılmaz doğru bir laf.Kendimden de biliyorum.Sinirle ağzımdan çıkan her şey,bilinç altına hapsettigim,zamanında düşündüğüm ,zamanında halının altına süpürdüğüm şeyler.Bu sebeple evet bu söz çok doğru.

Diğer kardeşin nişanlısına âlâsini yapıyorlarmış ama.Sorun buradan çıkıyor.Adil olmak herkese nasip olmayan bir erdem.Konu sahibinin kızdığı nokta bu.Cok insani değil mi?

Diğer kardeşin nişanlısına âlâsini yapıyorlarmış ama.Sorun buradan çıkıyor.Adil olmak herkese nasip olmayan bir erdem.Konu sahibinin kızdığı nokta bu.Cok insani değil mi?
Evlilik kurumunu ticarete çevirmeye toptan karşıyım, evlenmeseymiş o zaman hanımefendi. Kimseye ne yapıldığı ile alakadar olmam ve kimseye de minnet etmem. İki yetişkin birey evlenme kararı alıyorsa baş başa vererek inşa etsinler evliliklerini, böylece kimseye de minnet etmemiş olurlar.

Söyle birsey var bizim kizlarimizda: "Ben birsey istemiyorum" diyorlar, ama aslinda yine beklenti icindeler. Millet deprem atlamis, bir cok kisi hala etkisini ve sonuclarini cekiyor, diger taraf hoc ders almamisken. Zamaninda istemediklerinizin faturasini esinize kesmeye hakkiniz yok. Kaldi ki esinin ailesi yapmak zorunda degil bu devirde ama o ayri bir konu. Simdi elti istemis aliyorlar ve siz kiskanmissiniz. Insanlik hali normal, ama bu saatdan sonra esinizle birlikte yapacaksiniz ne yapacaginizi. Esinizin lafi laf degil. Orasi dogru ama erkekler de bikinca böyle sacmalamaya basliyor. Iki taraf da aklini basina almali

Üzgünüm iş işten geçtikten sonra kafaya takmak sadece Sizi yorar. O zaman büyük bir fedakarlık yapmışsınız ve görülmesini istiyorsunuz. Size bişey söyleyeyim fazla fedakarlık her zaman bu sonuçları doğuruyor. Ama evleneceğiniz zaman istemediğiniz şeyleri şuan dile getirmekte ilişkinizi yoracaktır sadece. Geçmişte kalmış düşünüp kendinizi şartlamayın lütfen.

Esin tam bir öküz evet ama sen bu beklentilerini bence kv ve kp‘ye söyle. Esini hic katma araya.

eşiniz ayıp etmiş ama sizde pek mantıklı görünmediniz bana. olan olmuş en başta isteklerim olmadan evlenmem beklerim deseydiniz madem. kararlı olsaydınız bir duruşunuz ağırlığınız olsaydı madem. şimdi kimseye laf söylemeye hakkınız yok

Empati yaptığımda, kaynımın nişanlısına her şeyin en güzeli yapılıp eksiksiz, bana hiçbir şey yapılmasa ve ikinci el eşyalarla otursam tabi ki üzülürdüm ve canım sıkılırdı ama kalkıp eşime bunun hesabını sormazdım. Sonuçta ailesine mi güvenip evleniyoruz. Belki onunda içten içe canı sıkılıyordur bu konuya diye lafını bile yapmam hatta.

Eşinizin sonrasında söylediği cümleler iğrenç ve konuyla alakası yok yani. Aldatmaya bahane mi arıyor?
Sonrasında açıklama yaptı mı, özür diledi mi?

Bukadar istiyorsan istediklerini aldırmadan evlenmeseydin. Yangından mal kaçırır gibi koştur koştur evlenip neyi şikayet ediyorsun? Eşin okadar rahatki yani umrunda değilsin. Nasıl olsa benimle evlenmeye can attı, herşeye okey gibi düşünüyor seni.

Azıcık kaybetme korkusu olsa asla böyle birşey diyemez.

Bakınız: Dervişin fikri ve zikri....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…