Eşimin sinirle söylediği söz kafama takıldı

Niye değerinizi eşinizin ailesinin yaptığı iki bez parçasına bir kaç eşyaya bağlıyorsunuz ki

Sizin için önemliyse neden kabul ettiniz
Madem ettiniz niye ısıtıp ısıtıp getiriyorsunuz

Eşiniz de bahane arıyor gibi söylediği cümlede bir acayip
Denk gelmişsiniz ne diyelim

Ne saçma bi kocan var o zaman kardeşi kusurlu da her şeyin en iyisini yaparak mis gibi mi göstermeye çalışıyorlar yani iki gönül almak canım o an şartlar oydu ileride daha iyisini yaparız şu bu dese kapanıp gidecek mevzuyu nereye getirmiş

Bence de sacma. Büyütüyorlar, okutuyorlar bir de evlenince oturacağı kanepeyi koltuğu da mı alsın çok sacma.
Ama burada iki kardeşe farklı davranmaları sorun. Birine alıp diğerine hiç almayınca da huzursuzluk çıkması normal geliyor bana.

Aslında ben öyle düşündüm. Kardeşte bi sıkıntı var ondan eltinin gönlünü etmek için uğraşıyor olabilirler.

Siz kendinizce çok haklısınız ama eşiniz pasif maalesef nerden biliyorsun diye sormayın . Bizde aynı durumları yaşadık / yaşıyoruz . Bi çöp almadılar demeyeyim ama imkanlarının onda birini ancak kullandılar. Çünkü yapıları o cimriler. Önceleri dert ederdim şimdi umurumda bile değil . Eşinize böyle dedikçe gözünde paragöz oluyorsunuz + ailesine aşırı bağlanıyor . Siz sorununuzu kayınvalidenize iletin . Keşke çocuğunuza k. Pederin ismini bırakmasaydınız . Ve ne olursa olsun eşiniz o lafı söylemekte haksız ne demek dışarda mutluluk aramak ? Çok konuşmak insanı değersiz kılar siz bi süre sessiz olun bakalım .

Aslında ben öyle düşündüm. Kardeşte bi sıkıntı var ondan eltinin gönlünü etmek için uğraşıyor olabilirler.
Tabii ki öyle bir şey yoktur hangi para hangi eşya kusur örter üyenin eşinin kendini överken hiç düşünemediği bir ayrıntı

Kusura bakmayın ama bana çok itici geldiniz. Ulan ben hak etmediğm mi falan, bu sözler çok itici gerçekten. Ailesinin almadığı şeyler için eşinizle niye tartışıyorsunuz? Kimse size bir şey almak zorunda değil. Evinizin eşyası kayın ailenin değil, eşiniz ve sizin sorununuz.
Adamı bıktırısınız ben olsam buz gibi soğurum.
Eşinizin söylediğine gelince, o da bence aklından geçeni söylemiş. Öyle bir niyeti olmasa söylemezdi.

Eşinizin soyledigini asla tasvip etmiyorum ama sizin de bu tür detaylara takılıp devamlı evde muhabbetini yapmanız hoş değil. Evet anlıyorum insanın ister istemez zoruna gidiyor ancak şu an bunun için huzurunuzu bozmanızın size nasıl bir artısı olabilir bilmiyorum

Vay be bir de aldatmakla tehdit… karaktersizim demiyor da kendine.

Çok şanslısınız. Eşiniz dürüstmüş. Hiçbir erkek aldatacağı zaman aldatırım bak demez. Maşallah adama. Hemen niyetini dökmüş. Aldatınca da ben dedim zaten der bu. Artık gerisini siz düşünün. Ayrıca çocuğa kayınbabanızın adını size paralar yağdırsınlar diye verdiyseniz çok yazık. Yok o yüzden değilse niye dillendiriyorsunuz?

Aynısını yazacaktım. Uyuz oluyorum böylesine. Yaa insanlar senin koltuğunu masanı perdeni almak zorunda mı? Kendi eşyanı bile alamıyorsan evlenme zaten.
Birde bunun için eşiyle tartışmak nedir? İnsan utanır yahu.

Değer mi el kızına yapılanlar için kocanla kötü olmaya? Evet haksızlık yapmışlar ama bırak. Sen kendi ailene bak. Huzursuzluk çıkarınca daha mı iyi oluyor?

Tamam kocanıza hak vermiyorum ama siz de resmen kaşınıyorsunuz.

Derdiniz ne? Kaynınıza yapılacaklar yüzünden insan evine her gün ateş düşürür mü? Hiç mi çevrenizde sizi seven biri yok sizi bu konuda uyaracak?

Siz, sadece bu konu için değil belli ki kaos seven birisiniz. Bugün müstakbel eltiye yapılacaklara kafa yorarsınız, yarın görümcenin görümce topuzunu kafayı takarsınız.

Olan evliliğinize olacak oysa ki..

Bazı benzer şeyler yaşadım birine daha hoşgörülü davranıldı daha çok şey yapıldı bizlere ise dirsek dayandı gönlümüzden geçen herşeye itiraz edildi yada düğün esnasında hep tartışma çıktı .. geldi geçti siz geçmişe takılı kalırsanız çok üzüleceksiniz daha siz kabul edip evlenmişsiniz olmuşla ölmüşe çare yok. Evinizde eşinizle mutlu mesut yaşamanız gerekirken aileye yeni gelin adayını kıskanarak evde yaygara çıkarmışsınız. Çok haklısın evet aşırı haklısın tamamen sana katılıyorum haksızlık bu ..ama susmak en güzeli. Çok konuşanı gerçekleri söyleyeni 9 köyden kovarlar ve sana bir şey daha söyleyeyim,

Bir anne oğlunu evlendirirken bişeyi tam takır yapmıyorsa ( durumu olduğu halde) orda başka bir şey olduğunu unutma , oğluna değer verseydi en kralını yapardı ama iki evlat arasında ayrım yapıyor aynı benim kaynanamın yaptığı gibi .. bi halta yaramayanları yere göğe sığdıramaz ama biz herseye koşarız yardım ederiz yine en kötüsü biz oluruz. O yüzden bacım bu konulardan uzak dur bu bişey deme .

Ayrıca kocanın söylediği laf çok çirkin seni aldatmayla mı tehtit ediyor ,sen direk onun yüzüne söylesene anan seni sevseydi sana da en güzelini yapardı Evlat ayrımı yapıyor ! Bak ozaman nasıl patlak teker gibi fıss diye iniyor yerine oturuyor terbiyesiz damara öyle basılmaz böyle basılır .. aşırı sinirlendim sakın konuşma bi süre onunla ne demek seni aldatcam mutlu olmak istiyorum hayatında başkası varsa söylesin çekip gitsin. Pek mutlu olucağını sanmam ama hadi bakalım.

Senin susman onun içine oturacak pişman olması yetmez bi insan akılsızca konuşmasının bedelini ödemeli. Sadece sus muhatap olma bişey derse aldatmayı düşünüyorsun kapı orda. Tek kelimen bu olsun.

O zaman depremzedelermiş şimdi paraları var yapıyorlar. Belki kaynı çalışıyor annesi de parasıyla oğluna yapıyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…