Eşimin sinirle söylediği söz kafama takıldı

asal and

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2024
3
-12
26
Arkadaşlar iyi akşamlar dilerim
Biz eşimle depremden sonra evlendik eşimin ailesi deprem bahanesiyle bana bir çubuk bile almadı maddi durumları da maşallah iyi nihayetinde bir gelin olarak şımartılmak isteriz velhasıl bazen eşimle bunun kavgasını yapıyorum neden diye
Çoğu şeyim ikinci el eşimi sevdiğim için bunlar asla problem olmadı taaa ki eşimin erkek kardeşi nişanlanana kadar şuan herşeyin en güzelini yapıyor herşeyin A den z ye düşünüp alıyorlar aklınıza ne gelirse sözde beni sevdiklerini söylüyorlar neyse bugün yine eşimle tartıştım falan oda dedi ki iyi yapıyorlar o benim kardeşim yapacaklar tabi benim biricik annem falan bende tabbi bunları duydukça köpürüyorum haliyle ulan ben hak etmedim mi çocuğum oldu babanın ismini verdim ulan saygı da kusur etmedim falan derken kavga boyutları senin ailen napıyor kiye döndü ya bir kız ailesi ne yapar durumu yoksa en kötü çeyiz yapar şükür yaptılar iyisinden daha ne olsun velhasıl kavganın boyutu arttı tabi eşimle çok severek evlendik biz ve bu konular hariç aramızda iyi bu konular açılınca adam deliriyor sanki başkası geliyor yerine bana ne dese beğenirsiniz? Mis gibi kocan var sen daha ne istiyorsun
Ben mutlu olmak istiyorum ben huzurlu olmak istiyorum İşte mutluluğu dışarda arayacağım artık seni de aldatacağım göreceksin dedi benim başımdan aşağıya ateş gibi su döküldü resmen şok oldum şuan pişman söylediğine ama benim içimden birşey koptu gitti değişik hissettim çok kırgınım kızlar ya

Eşiniz saçma konuşmuş ok hani mutluluğu en son dışarıda arayacağım demeye getirmiş ama siz de tabiri caizse köprüyü geçene kadar cici kız olmuş,rakibiniz olunca tırnakları çıkarmışsiniz. Herkesin beklentisi olabilir gayet de doğal ama keşke bunu ilk evlendiginizde üslubuyla dile getirseydiniz

sizin yükselmeniz en basta saçmaydı. e yapmamış ailesi yani napsın adam? belki kendisi takep etmedi ailesinden böyle bir sey. bu tür tartışmalar evlilikte çok saçma. kimin kime ne yaptığından size ne? neden kendinizi kardesiyle kıyaslıyorsunuz.

esinizin söylediği bana da çok sinirle söylenmis bir söz gibi gelmedi. tavır çirkin. aklından geçmis demek ki “bu benim değerimi bilmiyor, aldatsam anlar değerimi” diye düsünmüs demek ki

Depremden hemen sonra evlenmişsiniz insanlar onca sıkıntı çekti o arada size bir şey yapamamış olabilirler. Şimdi durumları daha iyidir eltinize yapıyorlardır.
Sürekli dile getirerek evliliğinizi mahvedeceksiniz. Kim olsa sürekli ailesi kötülenince yeter artık der ve evliliğini sorgular. Bu konulara girmeyin artık

Ikinizin de kafa yapilari cok degisik. Disarida esine kimse prim vermez merak etme. Bu kafada birini kim ne yapsin.

P

Evlenmeseydin o zaman madem istediğin gibi çeyizler, bohçalar, altınlar alınmadı sana. Sen bu bir şey alınmamasına tamam diyerek nikah masasına oturup evet demişsin. Şuan eltine yapılanlara ses çıkarma hakkın yok.

Nikah kıyılmış, hamile kalmışsın, çocuk doğmuş geçmişte ağzını açmadığın konuyu ısıtıp ısıtıp kocanla kavga nedeni yapamazsın. Birde ne kadar iğrenç bir uslup, lanlı lunlu konuşmak. Daha ne kadarlık evliniz, şu rezil iletişime bak.

Senin kafandaki birinin en başında isteklerini söyleyip, istedikleri olmazsa evlenmemesi gerek. Sonradan insanların başını etini yemek nedir.

Kabul edip edip ,sirinlik için isim veriyorsunuz sonra da kavga çıkarıyorsunuz aldatacam demesi olmamış o ayrı.

Para mal için evlendiysen evlenmeseydin milletin eşyasına bilmem nesinde gözün kalmış baksana bi de severek deme bari. adam da sevmiyor ki mutluluğu dışarda arayacağını bile söyleyebiliyor sana boşanın bence rezili çıkmış bir evlilik.

Eşinin dediği çok kötü o ayrı konu da, sen de az değilsin. Millet depremden çıkmış para derdine düşmüşsün. Kardeşine yapmışlar, eşine yapmamışlar eşin napsın da eşinle kavga ediyorsun. Max söylersin bunu ne abartmışsın.

Şu eş ailesi bir şey yapmadı diye başlayan konulara acayip uyuz oluyorum. Yaşlı başlı, üstelik deprem atlatmış insanlara bir şey yapmadı demek vicdansızlık resmen. Bir tarafına güvenmeyen evlenmesin kardeşim.

Ben de bunu anlamıyorum başta aşktan gözünüz kör oluyor yeter ki evlenelim deyip bir şey istemiyorum ayakları yapıyorsunuz sonra da millet isteyince ona yapılınca bana neden yapılmadı diye kocanıza dünyayı dar ediyorsunuz. Eşiniz için ne kadar zor olmalı böyle sürekli maddiyattan laf yemek. Bi de babasının adını verdiğiniz için de lütuf olarak söylüyorsunuz vermeseydiniz ?
Eşinizin yaptığını savunmuyorum asla doğru değil ama siz de yaptıklarınıza bakın önce. Bana böyle konularla gelse eşim boşardım. O zaman niye kabul ettin derdim

Adamın söylediklerini doğru bulmamakla birlikte en kötüsünü duyana kadar bu adamları tırmalamanızı anlamıyorum hiç. Ne yapsın adam şu saatten sonra, ne bekliyorsunuz? Ailenin yakasına yapışıp neden benim karıma koltuk takımı almadınız hainler neden neden diye boğazlasın mı? Madem bu kadar önemliydi eşya altın cart curt, evlenmeseydiniz bunlar olmadan. Zorla mı evlendirdiler?

Yapmadıysa evlenmesin.

Böyle belliki bir bohçadan, iki bilezikten çok daha beklentisi var bu tiplerin. Çok daha fazlasını istiyorlar. Ev eşyaları alınsın, düğün masrafları karşılansın, gelinliği alınsın, bohçalarına çamaşırından pijamasına her şeyi alınsın, altınlar takılsın istiyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…