Eşimin kardeşi

Cok bıle dayandın bacım;-)) bana mısafır geldı türkıyeden mecbur ıkı aya yakın bende kaldı tabıkı eşimin kuzenı baktım çoçuk herşeye ortak oluyor .Gezecez şip yanımızda bıtıyor , Bir şey olacak hemen arada oluyor artık cınnet gecırdım ıkı gün eşime dünyayı zehir ettım buradaki kadınlar sağ olsun sayelerınde postaladım .Ki hamıleyim artık sabrım kalmadı bız dışarı bıle gızlı çıkınca hemen arar gelırdı ay vallah düşündükçe daralıyorum. Ev benım adam benden rahattı anlıyacagın herşey eşinden bitiyor .Bir gün daha bu kapı çalınıp o gelse ben çıkıp gıderım dedım ve o akşam adam yıne yüzsüz geldı ve ben saat 8 de dışarı çıktım eşim baktı cıddıyım yarın postaladı. De ben gıderım sız takılın gözünü Korkut yeter.

Haklısınız bebek konusunda bir torunları olmasını çok istiyorlardı onların gazına geldim birtek eşimle ortak karar vermeliydik. Ama doğuma iki hafta kala kayınvalidem yapacağını yaptı. Yoksa tabiki onlar vermedi. Bebek olduktan sonra hayatımın bu kdr değişebileceğini bilmiyordum. Kayınvalidem bakacak ben de işe gidecektim. Çocuğumda büyüyecekti bi yandan. Oğlumu herşeyden çok seviyorum ve tabiki bizim isteğimizle oldu. Ama kayınvalidem ona muhtaç olduğumu hissedince her dediğini yapmamız gerekiyormuş gibi davrandı. Elime bebek verdiler kısmını biraz mecazi olarak yazmıştım ama yanlış ifade ettim galiba

bu arada benim annem ev hanımı babam işçi. Eşimin annesi babası öğretmen. Yani bakıldığında böyle bir uçurum görülmüyor. İçine girmeden tanıyamıyorsun. Bir kız evlat ne ister ne bekler bilmiyorlar. Kendi kızları olmadığı için belkide.

Kardesine direkt soyleyin bnce kirmadan.
abinle yalniz kalmayi ozledik haftaya goruselim diyin, koca adam essek degilse anlar.
Esinizi arada birakmayin bnce.

o anlamda demedim zaten.
neden düşünmeden kendi isteğinle olmadı .
yoksa sözünden anlaşılıyor da. doğurmayı herkes doğurur önemli olan bir bebege maddi ve manevi hayat verebilmek.
bebek başlıbaşına bir olay ve tüm hayat değişiyor. siz daha evlilik oturmadan bebek yapmıssınız.

Siz baştan mesafe koyacaktinız. Ne gerek var bu kadar yakinliga. Gereksiz

Öncelikle o whatsaap gruptan çık
Sonrada eşinin kardeşi geleceği gün sen arkadaşınla program yap dışarda veya AVM ye falan git ...
Geldiğinde birkaç gün seni görmesin
Eşine de kaynım benim kız kardeşim veya çocuğum değil onun yanında ped almak evde o varken sen yokken çiş yapmak dus almak istemiyorum beni buna zorunlu kilamazsin bende ailemi cagirim kalsınlar mi böyle ? De

Böyle devam ederse ailemide çağırım gelsin kalsın sana don alırken annemde yanımızda olsun mesela de

Evet oğluma asla hata demek istemiyorum Allah ona sağlıklı uzun ömürler versin ama aileyi tanımadan onlara güvenip çocuk yapmamalıydım. Olsaydı ama bi süre sonra olsaydı öyle diyeyim. İşimi asla bırakmam zaten de beni ezmelerine müsaade ettim aman o darılmasın bu kırılmasın saygısızlık etmeyim evime gelen rahat etsin diye diye.

süreklilik oluşmuş .. ben olsam şöyle yapardım bu durumu iyiye çevirirdim mesela yeğenini sana bırakalım biz abinle beraber başbaşa bir gezelim diyebilirsin ... acilen de bir kız bulun kaynınıza evlensin sizde biraz rhat edersiniz ya da 1ken 2 olurlar ....

Sevgiliside mi yok ne garip .
Siz ona gidin her aksam kahvaltı vs .Bisey derse 2bucuk yildir ben hizmet ediyorum azda sen hizmet et deyin .Kendi çevresi olmaması daha garip .30 yasinda adam .Universitede spora yazdirayım yavrucugum seni bi kurs istiyormusun hep evdesin velin benim nasil olsa deyin .Anlarsa ..
Yada arayıp biyerde bulusup bu yazdiklarinızi ona okuyun kesin çözüm .

Okumuş, mühendis olsa ne yazar. Bildigin hanzo bu be. Okusan da cahillik baki ve bence yengem ne der, rahatsiz olur mu diye düşünemeyen adam cahildir.

Kocan fos. İstemem yan cebime, gayet memnun o belli.

Evlendirin :) napıyoruz diye sorunca, biz suni yapıyoruz diyin onu dahil etmeden

Valla aynısını düşündüm.
Sizin ilk yıllarınıza kimse saygı duymamış ama.
Konu sahibi de kayın evlenirse rahatlayacak da olan geçen ilk evlilik yıllarına olacak.

Konuşmaktan başka çare yok. Ya sen ya eşin birisi bu kayınla konuşmalı. Eşin muhakkak nasıl deyim diyecektir en iyisi senin konuşman bence. Herşeyin bir sınırı olur bu adam sınırı çoktan aşmış. Evli barklı arkadaşlarımızla bile bir haftasonu birşey yapsak haftaya baş başa geçirelim moduna giriyoruz biz. Bu ne böyle her hafta herhafta. O whatsapp grubundan çıkma bence. Eşinden önce kaynın yazınca bu haftadan basa plan yaptık yada bu hafta başı basa kalmak istiyoruz deyin. Yada tavırlı şekilde bu hafta bari eşimle baş başa kalabilir miyiz gibi. Kaynın kırılacaksa kırılsın senin eşinle arana bozmama değer mi evde huzurunun bozulmasına.

Birde farkında misin insan idare eden mecbur da kalsa ortama uyan oldukça daha çok eziliyor. Aman kavga edilir sonra gene gelir gene yapar moduna giriyor insanlar. Yani kavgadan sonra hala eşine kaynına hizmet etme bence. Yapma yemek çocukla yoruldum deçcuk uyuyacak de başım ağrıyor de git odana. Çay mı yaptın boşalan kendı doldursun bi zahmet. Yada yapıyor musun çağır eşini yardım etsin. Bu kadar hazırcı önüne gelen olmaya alışmasın adamlar.

Niye cozum olmasin yahu gelme demesine gerek yok illa. Esime ailesi emrivaki birseyler soylediginde, esim "Riva istemeyebilir, Riva ile baska bir plan yaptik, Rivaya sorayım" gibi seyler soyler. Bu kadar basit.
Sizde yatin napiyorsunuz dedigin hiccccc demek yerine "birlikte şunu şunu düşünduk" diyebilirsiniz yada esiniz "cluprelax supriz plan yapmis" diyebilir.

Ona yatak yaptığınız odayı bebek odası yada çocuk odası yapın. Kendisine ait alanı elinden alın

Çözülmeyecek bir durum değil.Biraz kararlı olmalısın sadece.Napiyoruz mu dedi," biz abinle bu hafta başbaşa takilicaz" diyeceksin,çekinme,eşinle başbaşa olmak senin en doğal hakkin.Sen bozulacagina o bozulsun.
Eve gelince öyle her daim hizmet modunda olmayacaksın,biraz geri çekeceksin kendini...Hatta bazı zamanlar oğlunu uyutup kaynina bırak eşinle takilin basbasa...Karnı tok altı temiz bebeğe her türlü iki saat bakar koca adam...
Bu dedikleri mı siklastirirsan zaten kendisi gelmek istemeyecek.
Bi süre sonrada o gruptan çik,çok saçma.

Bir kere biz bugün abinle özel bi plan yaptık çocuğa bakabilir misin desen adam mal değilse anlar yani... başka türlü zor. Eşinde baya anlayışsız yani onun karseşi o dese daha doğru bile olur hiç mi özlemiyor sizinle yanlız bişeyler yapmayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…