Eşimin kardeşi

Bu nasıl okumuş etmiş adam ya hic mi sosyal çevresi yok kız arkadaşı yok sap gibi sizle takılıyor yıllardır.
Valla boşverin madem eşiniz anlamıyor surat asın sizde.
Evde kimseye hizmet etmeyin isteyen koysun çayını sizde geçin yatak odasına film izleyin bikgisayarinizi alıp veya temizlik yapın rahatsız olsunlar biraz sesten.
Hadi eşiniz bir şey diyemiyor kendisinin düşünceli olması lazım.
O sizi dusunmuyorsa siz de onu düşünmeyin.
Ondan da anlamiyorsa her hafta sonu farklı planlar yapın biz abinle buraya gideceğiz deyin ayy sap ya sinir oldum valla.

Esiniz baştan tavrını koymadigı için kayniniz bu durumdan herkesin memnun olduğunu sanıyor galiba. Suç esinizde.

Esiniz sorumlulugu alıp kardeşine uygun bir dille sürekli 7/24 beraber olamayacaginizi, uygun vakitlerde ve uygun sürelerde gelmesini mumkunse kalmamasını söyleyecek. Gerekirse ev iyice dar geliyor çocuk da olunca malum ona oda felan yapacağız diyecek. Kayninizin kaldığı oda iptal edilerek misafir odasından çocuk odasına dönüşecek.

Ayrıca eminim ki bu bey Evlensin bırakın sizi evde 2 gün ağırlamayı eve kabul eder miydi acaba? Hiç sanmıyorum.

Ayrıca ben olsam esim kardeşine birsey demiyorsa ben kırmadan dokmeden bu durumdan rahatsız olduğumu söylerdim
Yapardım bunu...

bazen çocuğu 1-2 saat bırakın eşinizle başbaşa takılın bence, mesela avm ye giderken peşinize mi takıldı, oyun bölümünde bırakın amca yeğeni, eğlensin çocuklar bi de biriyle tanışsa iyi olur, hiç mi çevresi yok bu adamın? ama aslında bu işi çözmesi gereken eşiniz. bu kadar iç içe bir yaşam olmaz, kaynınız da çocuk değil ki.

Dusuncelerinde haklisin canim cunki orasi senin evin hadi basi acikta olsa zorda olsa kalsin sizde ama hergun hergece de olmazki rahat edemez insan kocanla yatip kalkerken oturup biseyler izlerken rahat olmaz evliligini yasiyamazsin yani bence bu ise esinin kardesini uyarmasi gerek ve aslinda en basin da demememliydi yuzlememeliydi e hadi o yuzledi digeri dusunecek yasta zor durumun ama buraya yazdigin yazilarin bi kismini esine aciklayici sekilde konus o uyarsin onu cilveyle yakinen uyarki yanlista anlamasin hani senin kardesin o tabi basim ustune ama bak bizde yeniyiz kem kum et canim kolay gelsin :*

Kendine göre haklısın canım, eşin halletsin kardeşi sonuçta.
Ben rahatsız olmazdım eşimin kardeşler ile benimkiler aynı kendi erkek kardeşimin yanında nasıl rahatsam onunkindede aynı, ama bunun böyle olma sebebi ben 15 yıllık evliyim biz evlendiğimizde erkek kardeşlerimiz 15 yaşındaydı hali ile ilişkileri daha farklı oluyor yani elimde büyüdü.
Mesela siz başbaşa biryere gidin cocuğunuza arada bir o baksın biz öyle yapıyoruz

Gerçekten çok kötü bi durum ya bu çocuğa evlenmesi için birini bulcan yada sen konuşcan yani ben bu durumda karşımdakı anlamıyosa kötü olmayı bile göze alır konuşurdum yada bi şekilde laf sokardım ya...

Abartmiyorsunuz derhal care bulmak gerekir.. Bu kadar dip dibe kendi kardesiniz de olsa istemezdiniz. Tavsiyem ona birini bulmaniz yönünde.. Cunku fazla yalniz anlasilan hic sosyal hayati yok.. 3lu watsap grubu falan acayip gereksiz.. Adım adım mesafe koyun bence.. Eminim kadinlar kulübünün zeki hatunlari bir sürü fikir verir bunun icin..

ayy o ne bicim erkekmis oyle tek rakibi kaynanalar valla. kac yasinda adam yahu . valla ne yap et kes onun ayagini mesela yatak hazirlama , kahvaltiya iki cagiricana 1 cagir bir yere giderken esine seslen hadi gidelim IKIMIZ diye belirt ....

Erkek arkadasimin bir akrabasi aynen bu moda girmisti birkac sene once. Ayip olmasin dusuncesiyle ne ben ne de erkek arkadasim bir sey diyemiyorduk. Zaten erkek arkadasim da oldukca hassasti o akrabasiyla ilgili, bir sey dedigimde de sorun cikariyordu. Ben de bir gun yine bu akrabasi "nerdesiniz, napiyoruz bugun" seklinde bir mesaj attiginda cevap olarak "iyiyiz canim, basbasa vakit gecirmek istiyoruz bugun" yazdim. Bir daha ne aradi ne sordu. Gerci beni tum platformlardan da silip engelledi hakaret etmisim gibi. Simdilerde merhaba merhaba seklindeyiz karsilasirsak o kadar. Alinacak mi diye dusunmeyin, basbasa olacagiz bugun abinle diyip gecin. Kuserse kussun, ikinci cocugunuz gibi olmus yani.

Ay ne demek ya ya kayınvalide bakacak ya da işi bırakacaksın. Tam cinnetlik. Bakıcısı var kreşi var. Asla kabul etmeyin. Sinmeyin. Kocanızın kardeşine gelince yüz vermeyin hizmetini yapmayın. Hastayım deyip gidip yatın. Herhalde bunu biraz tekrarlarsanız anlar. Wp grubundan da çıkın ne alaka yani. Resti çekmezseniz işiniz zor. Ya katlanacaksınız ya tepki koyacaksınız.

ne demek annem bakar yoksa çalışmak yok
oldu canım ağzınızı açıp bişey diyemediniz mi eşiniz olacak paşaya

tutun bakıcı bakar gül gibi hepsi kötü diye bişey yok
hayırlısı gerçi herşeyin

Valla aynısını düşündüm.
Sizin ilk yıllarınıza kimse saygı duymamış ama.
Konu sahibi de kayın evlenirse rahatlayacak da olan geçen ilk evlilik yıllarına olacak.

Kesinlikle öyle. size gelince kimse saygı göstermiyor. bunlar başbala kalmak ister falan demiyor. ama iş onlara gelince aman sevgilerini yaşasınlar aman yeni evliler falan. insanların bu ikiyüzlülükleri beni acayip çıldırtıyor artık. şu an bana saygı göstermeyen yarın kendi görümcesinden saygı bekleyecek. bugün benim evimi sadece abisinin evi gören yarın kendine yapılınca haksızlık olarak görecek. o kadar çok var ki bu örneklerden. eşime hep derim bak bugün bunu yapan yarın evlenince kocasının yanında bizden farklı tutum bekleyecek. ya haklısın falan der. yine aynısı olur.
konu sahibi al eline bazı şeyleri kırmadan dökmeden dile getir. yoksa kırılan da dökülen de sen oluyorsun. giden senin zamanından gidiyor. onlara kalınca kendilerine sadece saygı beklerler.

+1

Off ben evde abimin olmasindan bile rahatsiz oluyorum sutyensiz duramadigim icin, ne demek baska bir adam!

Bence hem sen yanindasin hem cocuk hem de kardesi, esinin isine geliyor. Esiniz tatil gununde kardesinin evine gitsin, orda vakit gecirsinler. Sizden ve evden uzak kalinca kıymetinizi anlar belki.

Genellikle genç ve bekar erkekler evli insanlarin yaninda sıkılır arkadaslariyla gezer tozarlar. Kayninizda bir gariplik var bence.. Sizde haklisiniz tabi sonuna kadar. Ama eşinize birakmayin bu işi cunku bende olsam kardesime daha az gel diyemezdim. Onun yerine siz farkettirin biraz, yemeklere çaya ozenmeyin, haftasonu ne yapicaz diye sordugunda biz başbaşa şuraya gidecegiz diye laf atin ortaya, ucunuzun oldugu whatsap grubunu kapatin.

Galiba kayniniz evlenmeden bunlar gecici cozumler olacak tabi.. Evlense yakanizdan duserdi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…