Eşimin kardeşi

eşinin kardeşi kaynana gibi olmuş valla evden çıkmayan. tek çözüm eşinin kardeşinle kibar şekilde konuşması. kardeşi senin rahatsız olduğunu bilmiyordur ona normal geliyordur. erkekler böyle şeyleri düşünemezler. whatsap grubundan napıyorsunuz diye sorarsa bi arkadaşa gidiyoruz deyin. onu çağırmayın.

Çok düşüncesiz biriymiş gerçekten,zaten sizin arkadaşınız olmadığını hafta sonu tek aktivitenizin avm ye gitmek olduğunu bildiği için artık sizden gelmek için izin alma gereği bile duymuyor.Ya bu kardeşe sevgili vs. bulacaksınız ya da kendinize başka arkadaş ortamı yapıp işte hafta sonu arkadaşlarımızla şuraya gideceğiz/bunu yapacağız kusura bakma bu hafta görüşemeyeceğiz vs. gibi şeyler diyeceksiniz ki bu kısır döngü kırılsın.

Yakın oturup gece kalan misafiri hiç anlamamışımdır. O kısım saçma nasıl düzeltirsiniz bilmiyorum.

Ana diğer haftasonu meselesinde direk söyleyin, biz yanlız plan yaptık diye, haftaiçi yapın siz planınızı, sormazsa bişey demeyin sorarsa da abisi biz yengenle takıkcaz desin davet etmesin.
Hatta sen boşsan çocuğu sana bırakalım deyin

Bu artık sizin çözebileceğiniz durum değil. Eşinizin kardeşi düşüncesiz, eşiniz nasıl sizinle kavga edip tartışabiliyorsa, kardeşinede oğlum bu hafta yengenle başbaşa kalmak istiyoruz gibisinden konuşabilmeli. Hatta yeğenini de birkaç sefer başına sarın bakabilecekse.

Adamın davet beklememesi zaten normal alışmış artık. Abisi de gelme diyemez ama bir hafta başbaşa kalmak istediğinizi söyleyebilir. Bunu 2 haftada 1 yaparsa zamanla o da durumu anlayacaktır. Bunu da yapmıyorsa oldu olacak ona da karılık yapayım bir bu eksik kaldı nerdeyse 2 kocayla yaşıyorum deyin. Yok düşündüm de demeyin dayak falan yersiniz sonra. İnşallah huzura kavuşursunuz.

Kız o 3'lü whatsup grubu ne, Allah canını almasın Çık o gruptan ne işin var
Çok zor yaa sonuna kadar haklısın. Şimdi kendi başına neler yapabilirsin onu düşünelim.
Kaynın neden sizde kalıyor?
-Çünkü sizde rahat ediyor. Hizmet var, gezme var.
O zaman ne yapıyoruz o kaynakları kurutuyoruz.
1. Yemek ve çay hizmetlerini aksat. Gerekirse hastaymışsın gibi davran. Ayyy başım çatlıyo yemek te yapamadım de otur. Başka bir gün kahvaltı koy önlerine. Diğer gün de makarna yap.
2. Gezmeye gitmeyin zaten o varken bi anlamı yok. Sen tek başına git gez alacağını al.
3. O whatsup grubundan çık tabi ki ne işin var. Sessiz direniş göstermiş olursun böylece.

Buraya yazılanları eşine okutsana. Senin anlatım şeklinde de kızacak birşey yok. Millet ne diyor bi okusun. Benim eşimin kız kardeşi böyle eşim koydu tavrını bir iki kez sonra neyse ki anladı. Eşimle planımız var yazdı vtsp grubuna.

Bu ne sevgi ahhhh..bu ne ızdırapppp!!! Kaynından ancak o evlendiğinde ya da uzak bir yere işe gittiğinde kurtulursun. Bekar kız arkadaşların varsa çağır. Belki bir tanesine kayınbiraderin gönlünü kaptırır da sende bu yoğun muhabbetten kurtulursun.

Orası sizin de eviniz, kararları sizinle alması gerekiyor. Kendi açımdan bakıyorum şimdi olaya. Kaynım gelse boyle davranış sergilese kovardım tabi siz bunu yapacak değilsiniz ama ben bunu sonucu ne olursa olsun yapardm. Babasının evi değil, abisinin evi olması da ona bu rahatlığı verecek değil.! Sizin yapacağınız bişey kalmamış. Eşinizin yapması gerekiyor şu saatten sonra... Hatta gerekirse burayı okutun. Yok öyle ne diyeyim vs demeler. Diyecek arkadaş !

Okurken şiştim
Çamaşırını yıkayıp ütüsünü yapıyor musunuz

Alışmış rahata ne güzel
Yarın bigun sevgilisi olup ya da evlensede aynı gider gibi

Hafta sonları yatılı aile yanına gidin diyecegim ama

En iyisi hizmette kusur etmek ya da biraz soğuk davramak

Wp grubunda napıyoruz yarın dediğinde sende yarın özel bir işimiz var yaz sende. Eşin de kırmak istemiyor anlaşılan.

Siz bastan mesafeyi koruyamamakla hata yapmissiniz

Bdv de gordugum kadariyla pek cok kadin iliskinin basinda bu hatayi yapiyor , aman esim uzulmesin o kirilmasin bu bozulmasin , sonunda olan kadina oluyor

Bence bu isi esinizle cozemezsiniz
Siz cikaricaksiniz hayatinizdan bu adami , markete girtiginizde alin pedleri agdalari gozune sokun , evde pazar gunu hizmet falan yapmayin kalksin koysun caylari , onun sormasina firsat birakmadan pazara plan yapip onun yaninda esinize soyleyin sen ben ve cocugumuz sunu yapacagiz diye
Bunlari yapmazsaniz kurtulamazsiniz , boyle de evlilik olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…