EŞİMİN İLGİSİZLİĞİ

creama

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2023
30
52
28
Herkese merhaba o kadar çaresiz bir noktaya geldim ki artık sizlerden fikir almak istiyorum. Ben 29 yaşında bir kadınım. Eşim babasının teyzesi vefat ettiği için, Annesi,babası ve kendisi köyüne cenazeye gitti. Ben babasının teyzesi sen gitmesen de olur burada ailesini ziyaret eder baş sağlığına gideriz dedim, ben senden izin almıyorum gidicem dedi. Peki dedim uğurladım. Gideli 4 gün olmuştu sabahtan akşama kadar sahillerde annesi babası ile denizlere giriyorlar ( köy evlerine deniz 15 dakika) orada ki kuzenleriyle annesi onları çekerek denizde videolar atıyorlar aile grubuna. Yine bir şey demiyorum evde de tek kalmaktan korkuyorum. Her neyse gelmeden bir gün önce cenaze kuranı yapılacağını söyledi telefonla konuşurken kimler var orada tanımadığım biri var mı? Dedim ve bana ne saçmalıyosun sen kuran cenaze yerinde ne sorguluyorsun dedi telefonu yüzüme kapattı. Bende bir daha aramalarına mesajlarına dönmedim. Ertesi gün gece eve döndü, bende dışarıdaydım eve girdim uyuduğunu gördüm. Beş dakika sonra odaya geldi niye seslenmedin dedi cevap vermedim arkasını döndü gitti bir daha ne bir şey söyledi ne konuşmaya çalıştı. Kalbimi kıran uzak mesafede telefonu yüzüme kapatıp bana bağırmasıydı ben eve geldiğinde yanıma gelir sarılmasını bekledim. Sizce ben mi yanlış yapıyorum? Her türlü eleştiriye açığım geldiğinden beri asla konuşmadı. ( 1.5 yıllık evliyiz)

Son düzenleme:
Atılan videoları keşke gösterebilsem, cenaze değil tatile gidilmiş resmen

Atılan videoları keşke gösterebilsem, cenaze değil tatile gidilmiş resmen
Tahmin edebiliyorum. Hadi kafa dağıtmaya gittilwr diyelim buna ragmen video olayi hoş değil. Esiniz cenazeden kendine ekmek çıkarmış ondan faydalaniyor. Bekliyor ki ozur dilerim askim, cenazede seni darladim diye gönlünü alin

Siz çalışıyor musunuz ? İş dolayısıyla mı cenazeye gidemediniz ? Eşiniz kendi işyerine mi sahip ? 4 gün boyunca, nasıl izin alabildi işinden ?

Gönlünü mü almalıyım şimdi ne yapıyım

Evet bende onun öncelikli ailesi değil miyim? Buna zaten peki dediğimi ve uğurladığımız belirttim ? Siz konunun devamını okumadınız sanırım ?

Gönlünü mü almalıyım şimdi ne yapıyım

Valla bana sorarsaniz iki ucu tüylü degnek. Gonlunu almazsaniz tum sulale onlarin denize gitmesini degil sizin tribinizi 5 nesil sonraya kadar konuşabilir.
Gonlunu al demekte benim icime sinmiyor.

Guclu durabilecekseniz gercek fikrinizi sonuna kadar savunun diyeyim. Hatta o videolarida silmeyin, en buyuk deliliniz onlar. Acar gösterirsiniz burasi cenaze evine benziyo mu ki bana bagirma hakkini kendinde goruyosun falan vs dersiniz. Yok ben güçlü duramam diyorsanız agiz ucuyla ozur dileyin.

Evet bende onun öncelikli ailesi değil miyim? Buna zaten peki dediğimi ve uğurladığımız belirttim ? Siz konunun devamını okumadınız sanırım ?
Konunun devamını okudum da hanımefendi cenaze bu farkinda misiniz
Dünya sizin etrafınjzda dönmüyor cenazeye böyle tepki veren biri normalde ne yapmaz.
Sizde gitseydniz gidemememissiniz bı kaç gün gitmiş dünyanın sonu değil.

Kız kim benim tribimi bilecek , ben eşimle olan hiç bir tartışmayı kimseye yansıtmam ne ailelere ne başka birine, videoları çeken annesi zaten

Zaten problem cenazeye gitmesi değil, siz ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz ya da kendinizi anlatamıyorsunuz. Cenazeye gidiyorlar sabahtan akşama kadar sahillerde videolar atıyorlar, eşim telefonları yüzüme kapatıyor diyorum. Ben akşama kadar çalıştığım için gidemedim

Evet ben çalışıyorum, o da babasıyla çalıştığı için dükkanı kapattılar
Bence genel olarak, fırsat bu fırsat gideyim de tatil yapayım kafasına girdi. Sizin de iş cenazeden çıkıp tatil boyutuna taşınmasından rahatsız olduğunu fark edecek ki suçlu piskolojisine girip oradayken sizi terslemiş. Çok uzatılacak bir konu olduğunu düşünmüyorum ancak 'benim tek başıma kalmaktan korktugumu biliyorsun, çalıştığım için gelmedim. Sen de cenazeden çok tatile gitmiş gibiydin, böyle bir şeyin tekrarı olsun istemiyorum' şeklinde konuşulup konu kapatılabilir. Yani eşiniz karşı aksi cevap vermez ise. Benim eşim vermezdi büyük ihtimal tamam dikkat edicem haklısın vs diyip kapatırdı konuyu sanırım. Eşinizi siz tanıyorsunuz karakterine göre bir konusma yaparsiniz

Teşekkür ederim fikriniz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…