EŞİMİN İLGİSİZLİĞİ

Kesinlikle özür falan dilemeyin canı nasıl istiyorsa öyle yapsın kendide barışmak istediğinde duyduğunuz rahatsızlıkları söylersiniz.Sizde abartılacak bir davranış göstermemişsiniz zaten sadece fikrinizi söylemişsiniz bukadar agrasif tepkiler neden veriyorki alttan alırsanız kendi yaptıklarını haklı görecek.

Tamam o sizsiniz, konuda söz konusu olan bambaşka bir kişi. Ben de annemin-babamın teyzelerinin, amcalarının vs tümünün cenazesine katıldım. Eşim bana ne alaka derse kötü bozarım. Onu ilgilendirmez çünkü. Herkesin akrabalık ilişkileri sizinle aynı olmaya mecbur değil. Konu sahibi daha deniz olayından haberdar olmadan gitme diye tepki vermiş. Eleştirdiğim yer zaten burası. Yapılan deniz keyfi ayrı bir konu

Bağcılar bir günde böyle olmadı ki. Ben bildim bileli güvensiz bir muhit. Orada yaşamayı göze alıyorsanız bazı şeyleri aşmış olmanız gerek. Bu konuda yardım alabilirsiniz, yetişkin bir insanın evde tek kalmak istememesi çözülmesi gereken bir sorun çünkü. İsterse 100 yaşında olsun isterse kendi çocukları gelmesin bunlar önemli detaylar değiller. Cenazeye gitmek istemiş gayet normal sizden izin almasına bence de gerek yok. Evlilik ördek ailesi gibi hep bir arada yaşamak değil ki, hiç mi eşiniz olmadan bir yere gitmeyeceksiniz? 5 gün ayrı kaldığınızda nikahınız mı düşüyor? Yarın bir gün siz de bir yerlere gidebilirsin ama keyfi ama zorunluluk hiç önemli değil. 5 gün boyunca yalnız kalmak evlenmeme sebebiyse sizin için bence de evlenmeseydiniz keşke

çok sert bi yapın var bağcılarda oturduğu için korkmasını bile suçlar tavırla geri bildirim yapmışsın yok işte senden izin almasına gerek yok falan. ne demek izin almasına gerek yok evliler ve birbirlerinin rızası olmadan bir şey yapamazlar. bence senin gibi dediğim dedik çaldığım düdük insanlar evlenmesin. insanın sinirlerini bozarsınız

Kumar varsa direk boşa.
Neden böyle biriyle hala berabersin?
Katılmak farklı 9 saatlik yola gitmek farklı bütün ailesi burada, ben burada ziyaret eder baş sağlığı dileriz dedim. Konuşmalarına bakılırsa herkese ahkam kesen ama kendi ailene gelince çok yırtık birine benziyorsun. Bu lafımı da bana irite edicisin dediğin için söyleme rahatlığı buluyorum. Ben seviyeli bir şekilde fikir almak istedim sen burada bunca kişiye oturup tek tek savunma yapıyorsun terket bu konuyu bence daha fazla bir şey yazma

Elimde oldu da Nişantaşı’nda ben oturmadım, bu insanlara anlam veremiyorum eşi çalışıyor kendi akşama kadar evde oturup bir de çalışana saygısızlık yapıyor. Bende çalışmak istemez evimde otururdum gücüm olsa bu ayrı konu. Ama yapana bari saygınız olsun hanımefendi bence herkese akıl fikir verip kendi kocası bir şey yapsa ortalığı ayağa kaldıracak cinsten. Boşverin konuşsun kendi kendine

Çok abartmışsınız. Öncelikle cenazeye gidip gidemeyeceğine yetişkin bir birey kendisi karar verebilir diye düşünüyorum. Ay ne gerek var diye kendi ailenize ait cenazelerde görüş bildirebilirsinz. Cenazeye gidp denize girmelerine de cenaze sahibi trip yapabilir. Aman eşim yok 15 dakikalık mesafedeki denize zinhar ayağıı ucunu sokmayayım demesini beklemeniz de yanlış olur diye düşünüyorum. Sizi bilerek götürmediyse o başka tabi. Bensiz gitti eğlendi diye düşünmeniz çok kısıtlayıcı bir tavır. Ama telefonu yüzünüze kapatmak gerçekten çok ayıp. Ona alındığınızı düzgünce anlatabilirsiniz. Yeni evlisiniz rahatsız olduğunuz şeyleri söyleyin ki dengenizi ona göre kurun.

Öncelikle ben size siz yazıyorum, aynı şekilde de karşılık almak isterim. Size yazdığım yorumla ilgilenin lütfen başkasıyla ikili konuşmamla değil. İzin almak başka haber vermek başka. Eşim velim olmadığı için izin almak kavramını çok saçma buluyorum. Aynı düşünmek mecburiyetinde değiliz. Evlendim ve eşim halinden gayet memnun. Benim evlilik hayatımı ve yapımı eleştirmeniz şu an çok alakasız, haddiniz de değil. Bana saldırmaya yer arıyorsunuz sanırım, bir papatya çayı için sakinleşin

Ben size irrite edicisiniz demedim. Başka bir üyeyle karıştırdınız beni. Bu şekilde yükseleceksiniz madem bir zahmet kime ne yazıyorum diye dikkatli bakın. Yırtık lafını da size aynen iade ediyorum. Bağcılara çok yakışan bir insansınız yazım tarzınıza göre, taşının önerimi geri aldım

Eşim çalışıyor ben akşama kadar evde oturuyorum gibi bir kanıya nerden vardınız anlamadım. Hem merakınızı gidereyim hem yanlışı düzelteyim üniversiteden mezun olduğum seneden beri aktif olarak çalışma hayatındayım. Yorum yazacaksanız şahsıma yazın, başka bir üyeyle görebileceğim şekilde beni çekiştirmeyin

Bence 'sen' iç papatya çayını saldırıyorsun.
istediğim hitap biçimiyle konuşurum buna 'sen' karar veremezsin. :)

Ben eşinizde yanlış bir davranış görmedim.

Babasının yakını olduğu için mecbur gidecek cenaze için.Ama muhtemelen vefat eden teyze yaşlı veya ölümü beklendiği için çok bir cenaze havası olmamıştır diye düşünüyorum öyle olur çünkü.

Cenaze görevi için gitmiş ama teyzenin ölümü onları çok sarsmadığı için gitmişken güzel vakit geçirmişler,bence siz de gitseydiniz durumu yadırgamazdınız.

Eğer art niyet olmadan kimler var orada diye sorduysanız,eşinizin tepkisi yanlış ama tabikii.

Ya koskoca insanlar cenaze maksatlı gittikleri yerde neden video çekme ihtiyacı hisseder anlamadım.
Hani cocuk değiller ergen değiller.
Denize girersin anlarım da bunu videolayip gruba atmak ayıp bir sey bence ne gerek var ki buna yani ?
Onun dışında eşinizle bu konu harici iletişim probleminiz var belli ki.
Kumar konusu varmis ve konuşmak istediğinizde of pof yapan bir adam belli ki tam bir yetişkin olamamış kimse bana karışmasın havasında.
O zaman ne halt etmeye evlenmis ?
Ayrıca 9 saatlik yola gitme burada ziyarete gideriz demenizde ben bir sorun göremedim.
Zaten onlarda tatile gitmişler çok net deniz kenarı bır yer olmasa eşinizde gitmezdi bence.

Gönlünü alacak bir durum yok ama karşılıklı trip atarak çözülecek bir mesele de değil.
Karşınıza alıp açık ve net konuşabilirsiniz.

Susmak yerine konuşmayı dene cenaze değil tatil havasındaydınız attığınız durumlar bunun göstergesiydi felan her şeyi konuş neden susuyorsun ki?Susarak halledemezsin

Cenaze, sağlık gibi durumlarda eşlerin birbirine engel koymasını doğru bulmuyorum.

Denize vesaire girmeleri de beni rahatsız etmedi. Belki bu şekilde kafa dağıtmak istediler, rahatlamak istediler. Çoğu insan 'biri öldü, onlar eğleniyor ne kadar ayıp puu' falan der ama diğer türlü evde zırıl zırıl ağlamak, kasvetli oturmak da doğru değil fikrimce. Her şeyden önce, her insan da aynı değil.

Arkadaşımın ailesinden biri vefat etmişti geçtiğimiz yıllarda. İlk gün kalabalıktı, arkadaşım hissiz gibiydi, öyle duruyordu sadece. Sonraki günlerde aldık yanımıza onu gezdirdik, seraya falan gittik. Biraz vefat eden yakınından bahsettik, dert yandık. Sonra eğlendi, gülümsedi sürekli.

Güldüklerine, eğlendiklerine bakmayın yani. Bu insanlar gece kafalarını yastığa koyup da tek kaldıklarında ne hissediyor bilemezsiniz.

Ne bileyim, cenaze vesaire zamanlarında her şeyin bu kadar sorgulanması bana ters geliyor.

Gönlünü mü almalıyım şimdi ne yapıyım
Cenaze için gidip denize gidip bide paylaşmak çok absurd olmuş. Cenaze Kur'an'ı var dediginde , tanımadığım kimler var diye neden sordunuz? Kıskanç ,bunaltici birimisiniz? Cenaze bu kim olursa olsun boşverin.

Sizin cenazede kimler var sorunuz gereksiz olmus, hadi laf olsun diye sorduysaniz eşinizin sizi tersleyip telefonu yuzunuze kapatmasi yanlis olmjs ama sonra da siz eşinizin telefonlarini açmamiş ve mesajlarina cevap vermemissiniz. Hadi acmadiniz sonra soguk bir sekilde soraydiniz niye aradin vs diye. Onu da yapmamisiniz. Onun da bunun uzerine sizinle konusmamasi normal degil mi? Sacma sapan iletisim hatalari olmus

Evet kadın 90 yaşındaydı, ben gidemedim çalışıyorum maaşımı keserlerdi bilmiyorum belki de kültür farkı var aramızda bu sebeple de olabilir diye düşünüyorum, bizde cenaze olduğu zaman bırak denize girmeyi televizyonlar bile açılmaz 3 gün bilmiyorum haklı da olabilirsiniz teşekkür ederim

Yok anlatamadım ki kendimi ben kimler var kimler köye geldi amacıyla sormuştum işte tüm sülalesini zaten tanıyorum kıskançlık gibi bir durumdan değil evet iletişim sorunları var aramızda

Cenaze için gidip denize gidip bide paylaşmak çok absurd olmuş. Cenaze Kur'an'ı var dediginde , tanımadığım kimler var diye neden sordunuz? Kıskanç ,bunaltici birimisiniz? Cenaze bu kim olursa olsun boşverin.
Hayır tüm sülalesini tanıyorum zaten, kimler köye geldi diye sordum laf açılsın konuşalım biraz 4 gündür birbirimizi görmüyoruz diye konu açmak istemiştim kıskançlıktan değil ama ters tepti işte

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…