EŞİMİN İLGİSİZLİĞİ

ttile gitmiş cenazzeye gittim demiş
madem tatil yapacaktı sizi niye yanına almadı,sizi de götürseydi
siz de aynısını yapın
cenaze var diye memlekete basın gidin, sonra da gezmedn tozmadan video atarsınız
sorarsa sen de öyle yaptınya senden örnek aldım dersiniz.

ttile gitmiş cenazzeye gittim demiş
madem tatil yapacaktı sizi niye yanına almadı,sizi de götürseydi
siz de aynısını yapın
cenaze var diye memlekete basın gidin, sonra da gezmedn tozmadan video atarsınız
sorarsa sen de öyle yaptınya senden örnek aldım dersiniz.
Ben çalışıyorum kafama göre bir hafta tatile çıkıp gezemem

Konuyu okudum bence sakın ilk adımı sen atma ayy ben cildirirdim o bitane yorum yapan ...... Var simdi onun yuzuunden banlanmayin yok sanane dunya senin etrafinda donmuyor aile meclisi falan kocamin ailesi ben ve oglum gerisi dis kapinin dis mandali birincisi ikincisi bir insan esinede karisamiycaksa kime karisicak sizin gibi onun bunun hayatini mi yargiliycak bunlari umarim okurda akillanirsin konu sahibine gelince esin suclu ve suc bastirmaya calisiyor siz dik durun ve tavrinizi surdurun sonuc olarak cenazeye giden insanlar isterse antalyada olsun denize falan giremez gecen yil benzer bir durum yasadim konularimda var o donemde gunlerce ailemin evinde kalmistim sonra gelip kendisi ozur dileyip beni ikna etmisti fik durusunu bozma

Zeytinyağı gibi üste çıkıyor bide.... Utanmıyorlar cenazeye gidip denize girmeye saygıda kalmamış

ben olsam öyle susmaz çat çat yüzüne söylerim
nasıl bir cenaze o öyle yaaa denizlere girilmiş videolar atılmış
bide bana kızıyorsun cenaze evinde nasıl sorular soruyorsun diye
maşallah bayağı acılıymışsınız ailen de sende denize girip video atılacak kadar acı çekiyormuşsunuz vs

o şuan anlamıyordur bile neden kızdığınızı
işine geleni anlıyor çünkü.. ben cenazedeyim senin derdine bak kısmında arkadaş

Herkese merhaba o kadar çaresiz bir noktaya geldim ki artık sizlerden fikir almak istiyorum. Ben 29 yaşında bir kadınım. Eşim babasının teyzesi vefat ettiği için, Annesi,babası ve kendisi köyüne cenazeye gitti. Ben babasının teyzesi sen gitmesen de olur burada ailesini ziyaret eder baş sağlığına gideriz dedim, ben senden izin almıyorum gidicem dedi. Peki dedim uğurladım. Gideli 4 gün olmuştu sabahtan akşama kadar sahillerde annesi babası ile denizlere giriyorlar ( köy evlerine deniz 15 dakika) orada ki kuzenleriyle annesi onları çekerek denizde videolar atıyorlar aile grubuna. Yine bir şey demiyorum evde de tek kalmaktan korkuyorum. Her neyse gelmeden bir gün önce cenaze kuranı yapılacağını söyledi telefonla konuşurken kimler var orada tanımadığım biri var mı? Dedim ve bana ne saçmalıyosun sen kuran cenaze yerinde ne sorguluyorsun dedi telefonu yüzüme kapattı. Bende bir daha aramalarına mesajlarına dönmedim. Ertesi gün gece eve döndü, bende dışarıdaydım eve girdim uyuduğunu gördüm. Beş dakika sonra odaya geldi niye seslenmedin dedi cevap vermedim arkasını döndü gitti bir daha ne bir şey söyledi ne konuşmaya çalıştı. Kalbimi kıran uzak mesafede telefonu yüzüme kapatıp bana bağırmasıydı ben eve geldiğinde yanıma gelir sarılmasını bekledim. Sizce ben mi yanlış yapıyorum? Her türlü eleştiriye açığım geldiğinden beri asla konuşmadı. ( 1.5 yıllık evliyiz)
Adamların cenazesine saygısı size niye olsun ki ? sen de çık gez eğlen

Ne gönül alması yahu. Adam cenazeye gitmemiş ki tatil yapmak amacıyla gitmiş.
Dış kapının dış mandalı kişiler.bazen bazı arkadaşlar duyarlı, anlayışli olacağız diye tribünlere oynuyor. kimi kandırıyoruz allah aşkına.tatile gitmiş işte.herkese tatil bahanesi olmuş.babasının teyzesiymişmiş peh pehh 😂😂 insanın tek acı çekeceği kişiler anne, baba, evlat, belki kardeştir. O bile herkes için geçerli değil.insandan insana, kardeşten kardeşe değişiyor.salağa yatmanın alemi yok.adam kafa dinlemek istemiş.karısıyla uğraşası gelmemiş, saygısızlık yapmiş olay bu.adam suçluluk psikolojisiyle karısının tepki göstereceğinden korkarak can havliyle suç bastırmaya çalışmıs.ne yapacağını bilememiş.

Konuyu okudum bence sakın ilk adımı sen atma ayy ben cildirirdim o bitane yorum yapan ...... Var simdi onun yuzuunden banlanmayin yok sanane dunya senin etrafinda donmuyor aile meclisi falan kocamin ailesi ben ve oglum gerisi dis kapinin dis mandali birincisi ikincisi bir insan esinede karisamiycaksa kime karisicak sizin gibi onun bunun hayatini mi yargiliycak bunlari umarim okurda akillanirsin konu sahibine gelince esin suclu ve suc bastirmaya calisiyor siz dik durun ve tavrinizi surdurun sonuc olarak cenazeye giden insanlar isterse antalyada olsun denize falan giremez gecen yil benzer bir durum yasadim konularimda var o donemde gunlerce ailemin evinde kalmistim sonra gelip kendisi ozur dileyip beni ikna etmisti fik durusunu bozma
Konu sahibi samimi bir şekilde yapılsa isterse tatil ayağına gitmiş olsun yine tepki göstermeyecek zaten.cenaze ayağına bahane oldu, 2 gün nefes aldık annemlerle dese sorun olmayacak.gereksiz yere kendini giderken suçlu hissetmiş adam.bunun üzerinde de tekrar toparlayamamış.evlilikte bu yapmacıklık sorun gerçekten.

Dış kapının dış mandalı kişiler.bazen bazı arkadaşlar duyarlı, anlayışli olacağız diye tribünlere oynuyor. kimi kandırıyoruz allah aşkına.tatile gitmiş işte.herkese tatil bahanesi olmuş.babasının teyzesiymişmiş peh pehh 😂😂 insanın tek acı çekeceği kişiler anne, baba, evlat, belki kardeştir. O bile herkes için geçerli değil.insandan insana, kardeşten kardeşe değişiyor.salağa yatmanın alemi yok.adam kafa dinlemek istemiş.karısıyla uğraşası gelmemiş, saygısızlık yapmiş olay bu.adam suçluluk psikolojisiyle karısının tepki göstereceğinden korkarak can havliyle suç bastırmaya çalışmıs.ne yapacağını bilememiş.
Konu sahibinin eşi belki hayatında bir kaç defa gördüğü tamamen yaşlılığın getirdiği doğal sebeplerleden vefat eden kadın için o kadar üzülmüş ki kendi sahilere atmış. durmadan üzüntüden Story paylaşmış.

Bence iki tarafin da iletisim sorunu var. Biri yabancinin cenazesine bile gitmek istiyorsa engellenmemeli. Burda söz konusu babanin teyzesi. Herkes bana ne takilsa cenazeyi kim kaldiracak, cenaze namazi kiminle kilinacak? Insanlar herseyin altini bosalta bosalta toplum bir garip oldu zaten, ama neyise. Esiniz madem gitti ve denize girip durdular bunun videolarini paylasmak ayip ve basitlik. Sizinde o zaman gitme motivasyonunu sorgulamaniz normal. Cenaze evinde kimin olup olmadiginizi neden sordugunuzu ve o neden böyle tepki verdi bilmiyorum. Ama madem cenaze modunda tatil görüntüler ne alaka degil mi. Öyle veya böyle yeni evlisiniz iletisim sorunlariniz var onlari düzeltmelisiniz. Ikinizden birinin ilk adimi atmasi lazim. Mesele altdan almak da degil . Sadece trip atip uzatmak bosuna zaman ve enerji kaybi ve birsey cözmez

Şimdi öncelikle eşiniz kesinlikle size karşı çok kaba. Kullandığı ifadeler yanlış.

Ama ben şunu anlamadım. Evde tek başına olmak istememek için özel bir durumunuz mu var?

Haklısınız siz. Geri adım atmayın. Adam gibi gönül alana kadar trip atmaya devam. O bir atıyorsa siz iki trip atın. El mi yaman bey mi görsün. Gaz vermiyorum gerçekten hiç suçunuz yok

X