eşimin ailesi sebebiyle açtığımız anlaşmalı boşanma davası düştü

Çok daha ağırlarını yaşamış biri olarak hiç hakarette bulunmadım eşimin ailesine, görüşmeyi kestim. Eşime de bıçak kemiğe dayandı boşarım seni demiştim. O son küslüğün üstünden bikaç sene sonra oğlum hastaneye yattı, hergün bi sürü km yapıp yemeklerle gelip yakından ilgilendiler. Böyle böyle görüşmeye başladık. Eskisi gibi asla değiliz mesafemiz var, ancak benim tepkimi hiiçç kavga etmeden onları sileceğimi ve eşim yanımda olmazsa onu da boşayacağımı bildikleri için çekinir oldular benden. Sağolsun eşim de destek olabildi yıllar sonra.

Yani kendinizi haklıyken haksız duruma düşürmeden de istediğinizi alabilirdiniz. Ki eşimin ailesinin ne açıkları var bende, bigün boşanırsan kepaze et bunları diyenler var. Asla yüzlerine bile vurmadım, Allah görsün hesabını benle mezara gider demiştim. Metanetli ve sakin olursanız hep kazanırsınız.

Kararlıysan bırak çekişmeli olsun
Kimse ailesini seçemiyor belki ama madem yuvasını kurtarmak istiyor sesini çıkarsın artık

O kadar haklısın ki..
Paraları yesinler,kullansınlar,insan yerine koymasınlar,kocanızla aranıza çomak sokmaya çalışsınlar ama onlar küfür etmedi diye sırf siz küfür ettiniz diye kötü gelin olun.

Politik asla olamadım. Belki yanlış ama öyle.
Biliyor musunuz eşinizin şu durumda bile hala ailesi için istekte bulunması miğde bulandırıcı.
Senede 1 nedir ya?
Bırak herkes nasıl istiyorsa öyle davransın.

Eşiniz ailesi ne yaparsa yapsın değişmez.
Bazen dur demesini bileceksin.
Karışı ve ailesi ile denge kuramayan birine nasıl güvenilir ki?

Sürekli bir savunma mekanizması geliştiriyor belli ki.
Keşke bunu biraz da sizin için yapsaydı.
Evet psikolojiniz normal değil.
E böyle bir ailede buda normal.

Kusura bakmayın ama eşiniz de sizi kullanıyor diye düşünüyorum.
Nedir bu eşinin maaşına çok güveniyor bunun bir rahatlığı vardı bence.

Siz bu aile ile bir araya gelip çay içemezsiniz bu saatten sonra.
Eşiniz bunu anlamamış ve hala istekte bulunuyor.

İyi düşünün barışırsanız eşiniz sizi yine bastıracak aile konusu siz barışana kadar geçecek. Sizi rahat bırakmaz.

Sınırları çiz.
Asla ailesi ile görüşmeyi kabul etme.
Kendi paranı kendine sakla.
Ve en ufak falsoda tekmeyi basacağın şartını kabul ederse ,tekrar denenebilir.

Çooooook iyi yapmışsın canım,ciddiyim. Ellerine sağlık ağzına sağlık. Ben o sinirle bu kelimeleri secemeyebilirdim mesela daha küfürlü yazardım muhtemelen,tam yerinde 10 numara olmuş. Eger sen haksız olsaydın zaten eşin bik bik bik öterdi.. evden gitmezdi konudaki çoğu yorumu okudum senin eşin çok sinsi pasif ve politik birisi dinsizin hakkından imansız gelir bazi erkekte iyi sözden anlamaz.

Burdaki çoğu yorumu okudum ve ben miyim birtek sana hak veren diye düşündüm.
Bu hikayede tek haklı sensin ve tek ama tek suçlu kocan.
Ben kocamin kuzeninin cocugunun dogumuna gidicem altinla cikolatayla hediyeyle ama onlar ben dogum yaptığımda hastaneye bile gelmeye tenezzul etmicekler ama esim abartıyorsun vs deyip gidicek
Eve almam ki
Boşarım bile onu tam bosamalik sebep ki daha evel bir düğüne gitme konusunda aklı sira benle inatlasmaya kalkti gidemedi. Bende gitmedim tabiki.

Kari koca bir yere yani en azindan böyle bir ortama ya beraber gider ya hic gitmez.
Simdi ailesini alsın başına çalsın.
Doneceksen de büyük şartlar koşarak dön.
Barışacaksanız yani..

Senin kocan cok terbiyesiz biri kusura bakma. Seni doldurmak istemiyorum. Hamilesin,ve cok ağır seyler yaşamışsın oyle herkese mavi boncuk dağıtıp politika yapmakla aile iliskileri yürümez yuruse yuruse devlet isleri yürür.

O ablasiyla bilmemnesiyle orda hahaha hihi yaparken evdeki karısı kendini yiyorsa ofkelenip üzülüyorsa o adamda sorun vardır hatta sorunun kaynağı kendisidir.
Ya senin kiymetini bilecek ya da kendi hayatinda mutluluklar dile ona sana ve ailene de fazla bulaşmasın bik bik bik. Bosanmak istemiyorsa dik duruşlu olcak .

Siz iyimser yaklaşıyorsunuz ama yapacak o kadar cok şeyi vardı ki kocasinin arada kalmayiversin yahu fare mi bu adam? Kedi mi bi orada bi burada. Konu sahibi 34 yaşındaymış. Adamda en az 34 desek 37 38 te olabilir. Hala bu yaşta neyin ne oldugunu görmüyor mu ailesini silen senelerce selam vermeyen nice insan var tek yapmasi gereken dengeyi kurmakmis onu da becerememis

Geri dönmeyin.Geliriniz iyiymis.Güzel bi hayat kurun.Barisirsaniz değisen hic birsey olmayacak çünkü eşiniz sözünü agzina alamiyor.

Merhaba kalbenruhen
Ben eşinizin sizi sevmediği gibi bir hisse kapılmadım.Ayrica bana göre hakaretleriniz hiç olmamış. Ne olursa olsun herkes yaptığından mesuldur. Size değer vermeyene değer vermezsiniz olur biter ama hakaret olmaz.Hakaret ettiğiniz noktada sizin için iyi düşünen insan var ise aralarında onları da kaybedersiniz.Burda kimse sizi tanımıyor o yüzden yapılan eleştiriler size zarar verme amacinda olamaz,dolayısıyla yapılan eleştirileri göğsünuze koyup yumuşatmak ve kendime burdan ne pay çıkartırım diye düşünmenizi tavsiye ederim.Olumlu veya olumsuz tüm yorumlar derdinize değer verip okuyan insanlarca yapılıyor. Size Ailesiyle görüşün diyen yok onlarda artık istemez zaten bu iki taraf içinde daha iyi olur.Ama birakin eşiniz gitsin görsün yeter ki laf gelmesin arada ne size ne onlara.çocukları da görmek hakları var tabii ki elbette çocuklar sizin çocuğunuz siz annelerisiniz ama onları da görmekten mahrum etmeyin.arada tatilde bayramda da görsünler gerek yok bu kadar katıliga.Allah katında siz doğru olanı yapın.Araya net sınırlar çekerek çocuklarınız için evliliğinize şans verebilirsiniz.Eşinizi de sevdiğinizi düşünüyorum alt metinde. Sadece öfkeniz çok yüksek. Gerekirse tek gerekirse eşinizle terapiye gidin ki birlikte terapi daha iyi gelecektir .Sadece biraz özeleştiri de yapmaya calisin lütfen bu olayları daha net gormenize katki sağlayacaktır. Aileniz için hayırlı olanı dilerim.Sevgiler

Ben esimin ailesiyle hic bir sekilde iletisim kurmak istemiyorum. Bunu benden esim istiyor. Ve butun bunlara ragmen nasil isteyebiliyor? Bana yalanlar soyleyerek, ailem de bazi konularda sana haksizlik yapildiginin farkinda, arayi duzeltmek istiyorlar diyor. Bende buna istinaden bir kez bile aramamislar, nasil duzelecekmis diyorum? Yani Ben onlar in aramasi icin duaya cikmis degilim? Esime bana yalan soyledin defalarca, Aiken ayrilmamizi istiyor bu konuda yasanilam hersey bunu gosteriyor. Beni pnlara karşı bu yalanlarla yumuşatamazsın dedim. Dün buluştuk. Ara ablanı ben konuşcam dedim. Başta tamam dedi. Sonra ne söyleyeceksin peki dedi. Ablanın hakaret yememesi benim karnındaki bebekten bile daha önemli ya korkma hakaret etmiycem o yılana dedim. Arayamadı. Çünkü ablası da bana ağzını bozacaktı. Yani o tarafı artık beyaz gösterme olaylarının kendi yalanı olduğunu işe yaramayacağını gördü.

Ben eşimin ailesinden hiç bir şey beklemiyorum. Aramalarını arayı düzeltmelerini filan.. bunlar eniğinden cücüğüne böyle..
Almanyadakini ara seni yanlız bırakmasın, yanlız bırakırsanız çocuklarımı özlüyorum dersin. Özletmesinler. Ben çekişmeliyi başlatıyorum. Cocujlarini gormek icin ailesi ararsin. Benimle hic bi sekilde iletisim kurmayacaksin dedim. Ciktim geldim evime.

Eşin hala yalanlara devam ediyor, sizin sorununuz bitmez.
Bu adamdan sana hayır gelmez artık önüne bakman lazım.

Guya politika yapacak dik duruşu bile yok belkide 2li oynuyor kimseye güven yok..
Arkasında duran bir eş yok, adam aylarca arayıp sormuyor. En son boşanma günü vazgeçiyor ve hala ailesiyle ilgili koşul koyuyor. Adamda aile bilinci yok asla yürümez, zaten denenmiş olmamış.

Konusahibinin işi var muhtaç değil, niye böyle bir adama ve ailesine katlansın ?

Ben zaten yukarıda yazdim bu olaylar silsilesinde tek suclu var o da kocasi. Adam düzgün davransa zaten buralara gelmez bu isler. Ben soyledim konu sahibine eger geri doneceksen büyük şartlarla don yazdim..

Konu sahibi evet iyi şeyler yaşamamışsınız ama ben sizi çok sert buldum açıkçası. Eşinize bu kadar kin duymanız çocuklarınıza yansır. Boşanacaksanız boşanın ama eşinize olan nefretinizi çocuklarına hissettirmeyin. Baba çocuk ilişkisi kursunlar. Sağlam bir terapi de görün derim.

doğum için bi hafta hastanede yattım eşim tarafından kimse gelmedi diyorsunuz. ama görümceniz gelmiş 1 hafta bakmış. üstelik anneniz varken ve üstelik kadın da çalışıyorken. izin almış bir hafta bakmış ama o gözünüze gelmiyor da kayın pederin gelmemesi gözünüze batıyor. neden? kayınpeder gelse ne yapacak size kaldırıp tuvalete mi götürecek yoksa ayak işlerinizi mi yapacak? yani inanılmaz bir beklenti, ben hastaneye yatayım anam gelsin görümcem gelsin yetmez bi de kayınpederim gelsin diye beklemek.

adam kullanılmış kıyafet getirmiş. ayıp etmiş. ama sizin karşı ayıbınız orantısız olmuş. birine kullanılmış kıyafet getirmek şerefsizlik değildir. şerefe laf etmeden önce iki kere üç kere düşünmek lazım. siz istemişsiniz ki bahanem olsun ipler kopsun. ama olmamış işte.

kalan mesajların hepsini okumadım. ortada çözülemeyecek problem yok gibi ama eşinizi en iyi siz tanırsınız. olmuyorsa illaki boşanırsınız yani.

Hala ailem hala ailem bu nedir yahu.
Sizin kocanızdan hiçbişi olmaz.
Bir insanın arkasında durabilecek en son kişilerden.
Aşırı vasıfsız.
Üzgünüm.

Eşinizin ailesinin size yaptığı haksızlıklar var evet ama böyle ailedeki herkese küfür ve hakaretle konuşmayı bir kadın olarak size yakıştıramadım.

Ama burda siz de hatalısnız. Görümceniz gelmiş bakmak için ve bakmış. Ondan sonra şu ne takmış bu ne takmış olayına niye girdiniz. Eskimiş kıyafetleri çöpe atsaydınız. Bunun için kocaman adama hakaret edilir mi.siz gitmeyin, onlar da gelmesin madem bu kadar nefret ediyorsunuz ama eşinizi engellemeyin bir süre de böyle devam edin, bu da olmazsa açarsınız davanızı. eşinzin size davranışlarında problem görmüyorsanız bunu deneyin. Bakın ilk çocuğunuzda bunları yaşayarak bebeğiniz de zarar görmüş, şimdi ise yine karnınızdaki bebek herşeyi hissediyor ve inanın huysuz bir bebek olucak. Geçen TV de izledim, özellikle erkek bebeklere hamile olan kadınların extra huzurlu olmak için çaba sarfetmesi gerek diyordu. Nerde kalıyorsunuz bilmiyorum ama bebek doğana ve biraz ele gelene kadar bu meseleyi dondurun, eşiniz gelsin görsün sizi isterseniz tabi, sakin bir doğum yapın.sonra karar verirsiniz. Ama bu arada kimseden bir şey beklemeyin, maaşınızı korumaya alın.birleşirseniz de evin giderlerine ortak olduktan sonra ayrı bir yerde birikim yapın.evinize gelmesinler, siz de girmeyin ama eşinize engel olmayın. Bunlar hep sonra düşünülecek şeyler bu kadar sinir ve öfke size ve bebeğe çok zararlı, yapmayın.

siz çirkef olduğunuz için bence size bulaşmak istememişler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…