eşimin ailesi sebebiyle açtığımız anlaşmalı boşanma davası düştü

Konu sahibi içini dökmek istemiş gibi geldi. Eleştiri yada tavsiye istemiyor bence.:KK43:
Bana da öyle geldi. Birçok kadın gibi yeter ki evliliğim sürsün isterse ağzıma s.çsınlar demediği için tuhaf geliyor herkese. Kocasının ailesi dolandırmaya varana kadar bir sürü terbiyesizlik yapmış, kadın da onların anladığı dilden karşılık vermiş.
E tabi bu kadar yüzgöz olunca evlilik sürdürmek zor, hele koca aileciyse.

avukat bana dedi ki; git adam öldür ama hakaret etme..

Hukuk müşavirinin hukuk dışı bir tavsiyede bulunma ihtimali milyonda sıfırdır. Eskaza numunelik bir avukata denk geldiyseniz müşavirinizi değiştirin!

burada bana siz yada bir başkası haksızsın derse ben oturup tekrar düşünmeyeceğim.

O halde niye yazıyorsunuz? KK sizin kum torbanız mı?

Hukuk müşavirinin hukuk dışı bir tavsiyede bulunma ihtimali milyonda sıfırdır. Eskaza numunelik bir avukata denk geldiyseniz müşavirinizi değiştirin!

Evet.
Sadece iç dökmek için de yazıyor çoğu üye.

Bana da öyle geldi. Birçok kadın gibi yeter ki evliliğim sürsün isterse ağzıma s.çsınlar demediği için tuhaf geliyor herkese. Kocasının ailesi dolandırmaya varana kadar bir sürü terbiyesizlik yapmış, kadın da onların anladığı dilden karşılık vermiş.
E tabi bu kadar yüzgöz olunca evlilik sürdürmek zor, hele koca aileciyse.

Bana yazdıkları tuhaf geliyor mesela.
Bu dik bir duruş degilki...
Ne bileziği öderdim, ne takardim
Ne eve sulanirdim ne almaya kalkardim. He diyelim kalkıştım ipotekli olduğu ortaya cikti cart diye koca dediğim rezilin kafasina çökerdim.
İkinci çocuk yapmak aklima gelmezdi.
Konusahibinin yaptığı resmen cazgirlik

torunlarını bile görmediler demedim ben.
ben göstermedim çocuğumu.. onların istediği zaten şu: sen gelme bizi görme biz oğlumuzu ve torunumuzu bilelim.
eşim bana çocuğu merak ediyorlar dediğinde arada sırada.. saçının telini bile göremezler konu kapanmıştır. bana söz vermiştin bu evde onların varlığı onların adı geçmeyecekti dedim. ilk boşanma olayımızda ben sınırlarımızı çizmiştim. o da kabul etmişti. ama maksimum 3-4 ay dayanabildi bu sınıra.

Arada ne gecerse gecsin ayrilsaniz da birlikte olsanizda çocuklar onlarin torunlari. Onlar da dede babaanne falan. Bunu kabullenin bence. Onalr çocukların akrabaları. İllaki gorusecekler. Cocuklari da arada birakmayin.

Es ailesinin bu etkilerine karsilik, tepkim hakaret icermezdi ancak kimse sınanmadigi konu hakkinda büyük konuşmamali.. Sizi oyle bir seviyeye getirmisler ki, bu hakaret icerikli mesaji paylasmissiniza neden olmuslar, tek tavsiyem bundan sonra sinirlerinize hakim olun ve hakliyken haksiz duruma dusmeyın. Her iki taraf karşılıklı adım atsa da; telaffuz edilen kelimelerin üzeri kapanacak gibi değil. Bu saatten sonra; es ailesi ile gorusmeyeceginiz net ise; deneyin. Esiniz sizi görüşmeye zorlarsa, yılda bir kez bile gorusseniz, ayni olaylarin tekrar yaşama ihtimali çok yüksek. Kendisi istediği kadar görüşsun. Size dokunmadiklari sürece. Kabul ediyorsa deneyin.

Kk Tavsiye alma sitesi degil. Bazi uyeler gercekten buymus gibi davraniyor. Sanki bir sağlık sitesi ve konu sahibi doktorlara danismis da dinlememis gibi davraniliyor cogu konuda.

Burda kimsenin kimseye ustunlugu yok. Kadinlik konusunda cok beylik laflar edip kimseye eyvallahi olmadigini gosterip ilkeli durus sergileyen tanidigim bir uye aldatıldıgi halde 2. Cocugu yaptigi gibi evliligine de devam ediyor.

Yani burda kimse bu hayatin uzmani degil. Heleki insani ilişkiler gibi cetrefilli konularda.

Zaten derdim var kosesinin tanıtımını okuduysaniz iciniz mı sıkıldı o halde yazin gibi bir yazi var.

Yani evet kk kum torbasi niyetine de kullanilabilir.

anlaşmalı boşanma duruşma tarihini dilekçeyle öne çektirmiştim. 14 aylık bir oğlum var ve ikinci bebeğime hamileyim. eşim duruşmaya gelmedi. gece de kapalı olan tellerini açıp mesaj attı. dün gelemedim. hepiniz aramışsınız telimi kapatmıştım. yapamadım. çocuklarımdan ayrı kalmaktan korkuyorum. öfken bir gün dinecek ve sen pişman olacaksın gibi yazmış.. çekişmeliye götürmüycem diye söz vermişti bana. benim eşimle ilgili problemim sadece ailesi sebebiyle oldu. yoksa eşim çok saygılıdır, sabırlıdır, temizliğe yardımcı olur.. evet sevmediğim, kızdığım bir çok konu oldu ama bunlar dert edilecek şey değildi benim için. bu sabah annem ile babamın yanına gitmiş, benim size karşı yanlışım olduysa özür dilerim demiş. ben yuvamın bozulmasını istemiyorum deyip oturmadan ayaküstü konuşup çıkmış. sonra ben aradım telefonda baya konuştuk. ben ailesini affedemiyorum.
eşimin ailesiyle düğün arifesinden başlayan ve bebeğimi doğurana kadar devam eden, ama asıl suçlu benim ki yapılanlara hiç ses çıkarmayan, içine atan, hep misafirperver olan, hiç kırmayan ben oldum. çocuk olduktan sonra da patladım.
1. eşimin ailesi çekirdek dahi almadı bana. eşim kredi kartıyla babsına bilezik alıp düğünde tak diye verdi ve ben ödedim.
2. eşimle gelirlerimiz arasında ciddi fark vardı, ben bunu problem etmemiştim ne zaman ki, ben çalışmayıp para kazanmasaymışım eşim benimle evlenmeyecekmiş hissiyatının farkına varana kadar.
3. eşimin babası ve abisi beni dolandırmaya kalkıştı. paramı kurtardım ama doğumdan sonra ettiğim küfürlerle ve sülalasini de olaya dahil ederek onları rezil etmekle bu parayı kurtarabildim. amcası araya girmseydi paramı geri alamazdım.
4. eşim sürekli ailesini iyi niyetli göstermeye çalışıyor buna uyuz oluyorum. sabah telefonda bana diyorki, ablalarım seni aramak istedi ama ben duymadığınız küfürleri duyarsınız dedim siz karışmayın dedim diyor. bizim yuvamızın bozulmasını istemiyor diyorlar.
5. yaklaşık 15 aydır beni ailesinden kimse aramadı. bu iyi niyetli olarak gösterdiği ablalarının evinde kaldı. biri de senin karın hamile,i bir de küçük çocuğunuz var. biz bu kız ile bir kez yüzyüze konuşsak, küfür edecekse etsin o da onun terbiyesizliği olur mu dedi ? evlerine mahkeme kağıdı gitti duruşma tarihinin yazdığı ona rağmen aramadılar.
6. eşim bana ailesi konusunda hep yalans öyledi. ben eşimin eniştesine mesaj attım. enişte benim sizinle sorunum yok gelip çocuğumu görebilirsin dedim 14 ay önce yani.. o bana hakaret etti, utanmaz kadın ne yüzle bzi evine çağırıyorsun dedi. eşim 4 hafta evden gidiğ geri döndüğünde, bana demişti ki ablamlar çocuğu görmek istiyorlar ama senin tepkinden korkuyorlar demişti. bende ona istinaden atmıştım mesajı ( görümceme atamadım mesajı beni engellemişti). dolayısıyla eşim beni kandırmıştı. ve eniştesine de sen karıma nasıl öyle bir mesaj atarsın dememişti.

15 ayına girecek oğlum, psikolojim çok kötü, çalışıyorum ve hamileyim. sürekli ağlıyorum. içime sinmiyor. affedemiyorum. ilk doğumumda ne lohusalığımı anladım ne anneliğimi sürekli ağlamıştım. ikinci bebeğimde de hamilelikte başladı. ben o çirkef insanların beynimi meşgul etmesini istemiyorum. bana diyor ki eşim problemimizi çözelim. sen de haklısın ama affetmiyorsun. affetmezsen çözüm üretemeyiz, yılda bir kez olsun gelsinler diyor. biz gidelim siz telefonla görüşün demiyorum diyor. ama ben bunu yapabileceğimi sanmıyorum inanılmaz bir öfke var. kontrol edemiyorum. şuanda karşıma çıksalar tekme tokat dalasım, canlarını yakasım var. tek kurtuluşu boşanmakta görüyorum. zaten 3 ay oldu ayrılalı.. dedim verdim seni tepe tepe kullansınlar. asla iyi niyet gösterdiklerini düşünmüyorum burunlarından kıl aldırmaz bunlar. bir çıkar yol aklıma gelmiyor. samimi bir arkadaşım diyor ki, evlilik fedakarlıktır. esneyebileceğin kadar esne de ki yılda bir gün gelebilirler, sınırlarını çiz diyor. ama eşimin o sınırla yetineceğini kaldı ki benim sınır çizebilecek kadar düzgün düşünen öfkesi dinen bir insan olmadığım gerçeği var.
Adam pasif.Sen çok guzel anlatmışsın.Eksileri artıları taz.Pasif adamla olacak gıbı degıl.

Yorum yapmakla, yapmamak arasında kaldığım ender konulardan.
Öncelikle üşenmedim tek tek okudum yorumları. Ara ara dehşete düşerek.
Şu anda hamilesiniz ve eşinizle boşanma sürecindesiniz bu psikolojinizi de göz önün de bulundurarak yorum yapıcam.

Evet çok fazla haksızlığa uğramışsınız. Bu haksızlıklara evliliğinizin ilk başlarında göz yummuşsunuz. Sonra ufacık bir kıvılcımdan alev alıp patlamışsınız. Evet her insanın bir kırmızı çizgisi vardır, sizin kırmızı çizginizi defalarca yoklamışlar, yetmemiş üzerinde tepinmişler.
Ama tepkiniz çok ağır olmuş. (lütfen ettiğiniz hakaretleri savunmayın, yanlıştı ama dayanamadım küfür ettim demek olayın yönünü çok değiştiriyor çünkü). Eşinizle aranız da olan problemin sadece aileler odaklı olduğunu söylemişsiniz, ama değil. Eşiniz anlatımlara bakılırsa çok pasif bir insan. Bir orda olmuş, bi burda. Orta da durmayı becerememiş. Karısına ailesi hakaret etmiş, parasını gasp etmeye çalışmış ailesine tepki vermemiş. Karısı ailesine küfür etmiş, karısına tepki vermemiş. Böyle evlilik mi olur? Aileler arasında böyle saçma diyaloglar mı döner? Siz ailesi ile görüşmek istemediyseniz ve geçerli sebepleriniz varsa. Kendisi gidip görüşebilir, ablası geldi ise gidip bir gece kalabilir. (eşinizin ailesi çocuğu görmek istiyorsa göstermeniz gerek, Görümceniz ben olsam kapı da yatar yiğenimi görmeden gitmem. Siz böyle bir durum da göstermiyorum deme hakkına sahipsiniz ama insancıl olanı göstermek). Evliliğinizi bitirecek kadar büyük bir problem görmedim ben. Görümce ve kp için dağıttığınız yuvanın hesabını, çocuklarınız büyüyüp sorunca veremiyeceksiniz. Herkes evinde mutlu mesut yaşarken, siz sebepsiz dağıttığınız yuvanızı özleyip iler de keşke diyeceksiniz. Çocuklarınız, orta da geçerli bir sebep olmadan ayrılan anne ve babanın arasında sefil olacak. Gerçekten ciddi bir durum olsa, aşılamayacak olsa ayrılmanız yönün de desteklerdim. En azında ben bu sebepten eşimden ayrılmazdım, eğer onu gerçekten seviyorsam.

Bir araya gelip, tekrar konuşun. Bu defa yazılı bir şekilde şartlarınızı sunun, eşiniz de aynı şekilde. Bu şartlara uyulmadığı taktirde, şartsız şurtsuz boşanma olucak diye ekleyin. Bir kere denemek, keşke demekten daha kolay ve anlamlı olur.

Eşiniz de bir orda, bir burda olmaktan vazgeçsin. Önceliği çekirdek ailesi, sonrasında kardeşleri ve babası olsun. İki tarafa da birbirleri ile ilgili konuşma yasağı getirsin. Ailesine gidecek tabiki, ama sadece gitsin, sizden onlara, onlardan size laf getirmesin. Sizde zamanla eşinizin düzelme sürecine göre, çocuğu verin babasıyla bi kaç saat gitsin. Çocuğunuzda hayatta olan dede, hala kavramlarıyla tanışın. Eşinizde tembih etsin ailesine, çocuğun yanında sizinle ilgili konuşulmasın

Konu sahibi ofkenizin nedeni tamamen cok emek vermenizden ve size deger verilmemesinden kaynaklaniyor. Bu evliligin bedeli size agir oldugu icin bu beden karsisinda elde ettiginiz seyler yetersiz geliyor. Ustune ne esten ne ailesinden değer gormediginiz icin bu ofkeniz. Bir iliski nasil baslarsa oyle gidiyor. Deger gorme imkaniniz bana gore yok. Ya siz kendinizi degistirip oldugu gibi kabul edeceksiniz yada yaptığınız gibi ayrilacaksiniz. Ama ayrilmak da ofkenizi dindirmeyecek. Sanirim gidiyorsunuz am düzenli terapiye gitmeye devam edin. Hamilelik hormonlar küçük bebek derken zaten yorgun dusmussunuzdur. Sinirlerinizin yipranmasi normal.
Allah yardımcın iz olsun. Es ailesiyle hicbirsekilde gorusmeyip cocugun ve esinizin onlarla gorusmesini kabul edebilirseniz anca bu sekilde devam edebilirsiniz herhalde.

Bana yazdıkları tuhaf geliyor mesela.
Bu dik bir duruş degilki...
Ne bileziği öderdim, ne takardim
Ne eve sulanirdim ne almaya kalkardim. He diyelim kalkıştım ipotekli olduğu ortaya cikti cart diye koca dediğim rezilin kafasina çökerdim.
İkinci çocuk yapmak aklima gelmezdi.
Konusahibinin yaptığı resmen cazgirlik
Başta insan kocasına konduramıyor çünkü daha yeni evliler. 3 sene insan evlilik, eşlik, annelik derken çoğu şeyin farkında olmuyor.
Konu sahibi uyanmış sonuçta. En azından 3 sene ile kurtarıyor kendini.

kayınbabama attığım mesaj: + eşimin telinden onların ortak whatssapp gruplarına da bu mesajı attım aynı zamanda.
"siz bana düğün sırasında da görgüsüzlük yaptınız.. bir bileziği layık görmemiştiniz..o zamandan anlamıştım ne kadar küçülebildiğinizi ama tenezzül etmedim.. biz açıksözlüyüz deyip ukalalık yaptınız ses çıkarmadım. yine her bayram lanet ettim geldim, elalemin içinde taktı gösterip bana ödettiğiniz bilezik parasını. gözümün içine baka baka yaptınız.. ben sizden her türlü terbiyesizliği beklerim zaten.. şimdiye kadar sustum.. ama artık susamıyorum.. hadi ben el kızıyım yapıyorsunuz da kendi torununuza da mı bu çirkinliğe devam ediyorsunuz.. "
"dıdının dıdısının kınası olur gelirsin ama hastaneye gelince mazot parasını düşünürsün, sen karının kollarını bilezikle doldurup el üstünde tutarken.. eşimin evinin kirasını yerken hiç mi utanmıyorsun.. zehir zıkkım olsun..ciğerlerine yapışsın"
"o evi bana kakalayıp, tilki suratlı oğlunuzun( kaynımın )borcunu da bana yıkmaya çalıştınız eşimde bunu bile bile benim anlımın teriyle biriiktirdiğim paramı alıp size verdi.. siz ne hakla ortak alınan eve kendiniz için ipotek koydurursunuz. hadi diyelim koydurdunuz bu ipotekli evi nasıl cesaretle bana satmaya kalkıştınız.. dolandırıcı karaktersizler"
"ben sizi beslemek için çalışmıyorum. allaha şükür sizden gelecek birşeye ihtiyacım yok. ama sizin belli ki var. zehir zıkkım olsun kursağınıza hakkımız olarak giren herşey dedim.. "
verin benim paramı yoksa köye gelir tek tek beni dolandırdığınızı anlatırım. o evden de vazgeçtim allah kanlı kefen parası yapmayı nasip etsin inşallah "

dedim..
bunları eşimin telefonundaki whatsapp grubuna attım.
o grupta ablaları, babası, abisi kuzenleri vardı..
eşimin telefonunu arama yağmuruna tuttular.. eşim de evden gitti.

sırf merak ettiniz diye yazdım.
zerre pişman değilim.. geç kalmıştım yazmaya.. onlar bana bu çirkinlikleri yaparken terbiyeizlik değil ben yazarken mi terbiyesizlik ?
şimdi biri çıksın karşıma tekme tokat dalasım var.. az bile yazmışım.. diyorum.

yani es aileside tamam da bu yazdiklarinizi bana öz ailem yapmis olsa yine bu kadar susmazdim.herkes size ayip ettmissiniz demis ama ben sizi anliyorum.kimse durduk yere demez böyle seyleri. artik nasil bir caresizlige battiysaniz nasil bir cinnete girdiyseniz küfürle atmissiniz icinizdekini. (küfürü savunmuyorum, caresizligini anliyorum konu sahibinin). bunlari diyen insan zaten artik evliliginden de umudu kesmistirde demistir.

Son düzenleme:
eş ailesi yüzünden defalarca boşanma raddesine gelen en son avukata vekalet veren biri olarak seni cok iyi anlıyor ve hak veriyorum. bosan veya boşanma diyemem.

ben son defasında esim ayaklarına kapanıp ağlayıp yalvardigi için baristim.

sana tavsiyem çizgilerini net çek ve ayrı birikim yap maaşını ayir ve gidin mal ayrılığı rejimi yapın. evlilikte herkesin aldığı kendine olsun. bu sartlari kabul ederse devam et. etmezse kendine sor aynı şeyleri tekrar yasarmiyim ve yasar sam aynı noktaya yine gelirmiyiz. buna göre yolunu çiz.

anlaşmalı boşanma duruşma tarihini dilekçeyle öne çektirmiştim. 14 aylık bir oğlum var ve ikinci bebeğime hamileyim. eşim duruşmaya gelmedi. gece de kapalı olan tellerini açıp mesaj attı. dün gelemedim. hepiniz aramışsınız telimi kapatmıştım. yapamadım. çocuklarımdan ayrı kalmaktan korkuyorum. öfken bir gün dinecek ve sen pişman olacaksın gibi yazmış.. çekişmeliye götürmüycem diye söz vermişti bana. benim eşimle ilgili problemim sadece ailesi sebebiyle oldu. yoksa eşim çok saygılıdır, sabırlıdır, temizliğe yardımcı olur.. evet sevmediğim, kızdığım bir çok konu oldu ama bunlar dert edilecek şey değildi benim için. bu sabah annem ile babamın yanına gitmiş, benim size karşı yanlışım olduysa özür dilerim demiş. ben yuvamın bozulmasını istemiyorum deyip oturmadan ayaküstü konuşup çıkmış. sonra ben aradım telefonda baya konuştuk. ben ailesini affedemiyorum.
eşimin ailesiyle düğün arifesinden başlayan ve bebeğimi doğurana kadar devam eden, ama asıl suçlu benim ki yapılanlara hiç ses çıkarmayan, içine atan, hep misafirperver olan, hiç kırmayan ben oldum. çocuk olduktan sonra da patladım.
1. eşimin ailesi çekirdek dahi almadı bana. eşim kredi kartıyla babsına bilezik alıp düğünde tak diye verdi ve ben ödedim.
2. eşimle gelirlerimiz arasında ciddi fark vardı, ben bunu problem etmemiştim ne zaman ki, ben çalışmayıp para kazanmasaymışım eşim benimle evlenmeyecekmiş hissiyatının farkına varana kadar.
3. eşimin babası ve abisi beni dolandırmaya kalkıştı. paramı kurtardım ama doğumdan sonra ettiğim küfürlerle ve sülalasini de olaya dahil ederek onları rezil etmekle bu parayı kurtarabildim. amcası araya girmseydi paramı geri alamazdım.
4. eşim sürekli ailesini iyi niyetli göstermeye çalışıyor buna uyuz oluyorum. sabah telefonda bana diyorki, ablalarım seni aramak istedi ama ben duymadığınız küfürleri duyarsınız dedim siz karışmayın dedim diyor. bizim yuvamızın bozulmasını istemiyor diyorlar.
5. yaklaşık 15 aydır beni ailesinden kimse aramadı. bu iyi niyetli olarak gösterdiği ablalarının evinde kaldı. biri de senin karın hamile,i bir de küçük çocuğunuz var. biz bu kız ile bir kez yüzyüze konuşsak, küfür edecekse etsin o da onun terbiyesizliği olur mu dedi ? evlerine mahkeme kağıdı gitti duruşma tarihinin yazdığı ona rağmen aramadılar.
6. eşim bana ailesi konusunda hep yalans öyledi. ben eşimin eniştesine mesaj attım. enişte benim sizinle sorunum yok gelip çocuğumu görebilirsin dedim 14 ay önce yani.. o bana hakaret etti, utanmaz kadın ne yüzle bzi evine çağırıyorsun dedi. eşim 4 hafta evden gidiğ geri döndüğünde, bana demişti ki ablamlar çocuğu görmek istiyorlar ama senin tepkinden korkuyorlar demişti. bende ona istinaden atmıştım mesajı ( görümceme atamadım mesajı beni engellemişti). dolayısıyla eşim beni kandırmıştı. ve eniştesine de sen karıma nasıl öyle bir mesaj atarsın dememişti.

15 ayına girecek oğlum, psikolojim çok kötü, çalışıyorum ve hamileyim. sürekli ağlıyorum. içime sinmiyor. affedemiyorum. ilk doğumumda ne lohusalığımı anladım ne anneliğimi sürekli ağlamıştım. ikinci bebeğimde de hamilelikte başladı. ben o çirkef insanların beynimi meşgul etmesini istemiyorum. bana diyor ki eşim problemimizi çözelim. sen de haklısın ama affetmiyorsun. affetmezsen çözüm üretemeyiz, yılda bir kez olsun gelsinler diyor. biz gidelim siz telefonla görüşün demiyorum diyor. ama ben bunu yapabileceğimi sanmıyorum inanılmaz bir öfke var. kontrol edemiyorum. şuanda karşıma çıksalar tekme tokat dalasım, canlarını yakasım var. tek kurtuluşu boşanmakta görüyorum. zaten 3 ay oldu ayrılalı.. dedim verdim seni tepe tepe kullansınlar. asla iyi niyet gösterdiklerini düşünmüyorum burunlarından kıl aldırmaz bunlar. bir çıkar yol aklıma gelmiyor. samimi bir arkadaşım diyor ki, evlilik fedakarlıktır. esneyebileceğin kadar esne de ki yılda bir gün gelebilirler, sınırlarını çiz diyor. ama eşimin o sınırla yetineceğini kaldı ki benim sınır çizebilecek kadar düzgün düşünen öfkesi dinen bir insan olmadığım gerçeği var.

Baştan sonra sizi haksiz buldum.

Neden surekli hakaret ediyorsunuz ? Her ne olursa olsun sizin kimseye mesaj atarak hakaret etmeye hakkiniz yok. Herkes hamile kaliyor, sizin gibi davranmiyor.

Eşinizin telefonundan kayinpederinize ve enistenize yazdiklariniz cok cirkin .

Kimse size bilezik almak takmak zorunda degil.

Kayninizi sevmeyebilirsiniz de tilki suratli demeye hakkiniz yok.

Kavganin da bir adabi vardir. Siz kendinizi kucuk dusurmussunuz.
Size bir takim haksizliklar yapilmis olabilir. Tekme tokat dalmak istemek de nedir ? Hanimefendiliginizi koruyun. Erkeksi sert agresif tavirlar siz hakli olsaniz dahi haksiz durumuna dusurur.

Eşiniz ile evlenmeden önce ozellikle gelir farkini biliyordunuz. Bazi seyler baştan kabul etmişsiniz.

Evliliginiz rayina oturmadan 2 cocuk yapmişsiniz. Sevmediginiz ve bosanmayi planladiginiz adamdan neden 2 çocuk??

Eşiniz akrabalarini ve kardeslerini silip atamaz.

Sizi yeterince savunmadigini, sevmedigini, desteklemedigini dusunen bir hayat arkadasina ihtiyaciniz yoksa boşanirsiniz olur biter.

Eşiniz ile olan sürtüşmeleri baskalarina yansitmayın. Bakiniz uslüp cok önemli. Az sakin olun. Toplayin kafanizi.

Oturun dusunun.

Esiniz sizi aldatiyor mu ?
Evine ekmek getiriyor mu ?
Size fiziksel veya duygusal şiddet uyguluyor mu ?
Kendi ailesinin doldurusuna gelip sizinle tartisiyor mu ?

Bunlar yoksa boşanmayin. Yuva kolay kurulmuyor. Iki cocuk var ortada.

Evlilik terapistine gidin. Size ayrica bir psikolog gerekiyor.

Iyi kalin mutlu kalin.

Son düzenleme:
Siz onları kötülediğiniz için o kötülemiyor yoksa insan ailesinin ne olduğunu bilmez mi?Durum çok basit aslında onlar yokmuş gibi davranacaksınız görüşme veya görüşmeme seçimi size kalacak ama görüşseniz bile mevzu orada bitecek.İyi şeyler söylemeye onlardan bahsetmeye gerek yok kötülememek yeterli...Allah yardımcınız olsun.

X