Eşimin ailesi konusunda yardım…

Hiç kimse kayınvalidenizin yaptıkları doğru demiyor ama siz neden ses etmiyorsunuz, si kendinize insan olarak değer vermediğiniz sürece kimse sizi insan yerine koymaz. Sürekli yok şunu yaptı , yok bunu istedi. Tek soru kalıyor, yapmasaydınız , gitmeseydiniz, yorgunum deseydiniz. Kafanıza silah dayayıp yaptırmadılar sonuçta.

Aynen bu dediğiniz gibi. Tatlı sözle hep işini hallediyor ve o kadar sinsice ki… ben hep mesafeliyim korumayada çalışıyorum ama eşim hep diyor ki ara hasta ara çağır ara ara ara ara…. Kendisi iki kelam edemez tartışmadan duramazlar ama benden hep arayıp sormamı iyi geçinmemi ister. Kadınla iyi geçinmeyi bırak geçinebilen bir Allah’ın kulu yok ama benden istiyor. Ben çok yanlış bir evlilik yaptım ya ama bunu geç öğrendim maalesef. Hamileyimde. Hep diyorum bu çocuğun bu adamla benden doğacağı varmış vardır Allah’ın bi bildiği ama hayırlısı. Az önce bile saçma bi sebepten bağırdı çağırdı bi dünya gitti içeri yatmaya. Ben boşuna burada bu konuda dert yanıyorum ya benim hayatım mafolmuş.

Allah yardımcınız olsun ne diyeyim madem annesini hoş tutmanızı istiyor koca dedigin sizi öyle hoş tutacakki sizde o hoşluğu görüp bir şekilde en azından karşılık gibi zorunuza gitmez yani bu kadar.Uzmeyin kendinizi hamilesiniz madem gereksiz dert etmeyin kendinize bakın biraz.Herseyin bir sebebi var Allah büyük .Zamanla bakarsınız annesine yandaş arayan annesine çok bağımlı olan evlenmesin yada açık açık söylesin.Kayinvalide tatlı söz etmez eş dediğin karısına minnet etmez.Böyle olmaz bu işler .Sakin olun zamana bırakın bakalım nasıl olacak gidişat

Zaten sürekli böyle anamda anam deyip beni sürekli buna mecbur bırakmaya çalışması beni daha da çok soğutuyor. Çevremde herkes eşimin tarafı dahil uzak dur mesafeni koru diyor. Oğluda biliyor onun ne olduğunu ama benden sürekli alttan almamı istiyor. Bununda tek sebebi anasının babasından anasına kalacak olan yüklü miras. Anasıyla arasını açarsa mirastan zırnık alamayacağını bildiği için böyle yapıyor. Anası defalarca oğluna şu kelimeyi kullanmasına rağmen ‘bana gelecek olan paraya sakın sulanma ben o parayla kendime bahçeli villa, araba, ve ikinci ev alacağım kirası bana gelsin’ hala bu şekilde alttan yağ çekiyor. Kendisi çekemiyor bana çektirmeye çalışıyor. Allah’a hep dua ediyorum İnşâAllah o miras bir şekilde çöp olur gider kimseye yar olmazda o zaman herkesin yüzünü görürüz diye.

Sizde kendinizi üzmeyin hamile halinizle bugüne kadar yaptınız kıymet bilen mi oldu. Yemeğe dediğiniz gibi bir tavuk pilav yapın yanına en fazla cacık. Asla yatak açayın kendileri halletsin belim ağırıyor deyin yeri gösterin kendileri alsın, köşeye çekilin. Çay da yapmayın erken uyuyun ağrım var deyip bu kadar. Eşiniz de size bir şey derse siz onu art niyetli olmakla suçlayın kabul etmeyin tavır yaptığınızı. Aynı şekilde salak yerine koyun

Ay konu sahibi az buz değilmiş miras sen gene iyi davran paralı kayınvalide candır .Şaka bir tarafa esinizde az hesapci degilmis.Mantikli düşününce uzun vadede evet eşiniz haklı.Ama kadın eş ailesinin mirasından pay alamıyor hukuken öyle biliyorum.Kendi annesine para için katlanıyor olmasida aslında biraz üzücü kayınvalide iyi geliyor ama hakkından villa alacakmış İyi cevap.Sizde bosverin madem eşi havuzlu villası olan kayinvalide candır olmadı ona tasinirsiniz tek başınıza.Yazdiklarim şaka sadece biraz Gül'ün diye yazdım

Eşimde beni hep zannediyor ki koca tarafını istemeyen standart düşman gelin. Ben bu aileye gelin geldim ve ailem gibi davranılmasını istedim en başından. Yemin ederim ilk evlendiğimde anamdan kardeşlerimden ayırmadım. Kv haftada 2-3 arardım, akşamları çağırırdım, yemeklere davet ederdim ama baktım bunu tek salak ben yapıyorum, ben yaptıkça fazlasını istiyorlar, eşime karşı beni dolduruyor, benimle işi olmasına rağmen bana diyeceği şeyi eşime arayıp söylüyor, arkamdan konuşuyor, bencilce davranıyor, durmadan laf sokuyor, sebepsiz birden bağırıyor vs vs. E ben de salak mıyım bunlar kendilerine enayi arıyor dedim ve haliyle soğudum. Kayınpederim başka bir kadınla evli ve sırf ben onlara oturmaya gittim diye 5 ay konuşmadı benimle kv. Ama kızı gittiğinde ağzını açmadı. Yemin ederim aynen böyle oldu. Yüzüne diyince kızım mecburiyetten gitmiştir babası sonuçta dedi. E ben neyiyim geliniyim??? Ya böyle böyle salak saçma şeyler.

Ya bu kadın söz konusu olunca yüzüm gülmüyor, adını duyunca tüylerim diken diken oluyor. Paralı olması inan hiç işimize yaramıyor. Param yok deyip ağlayıp oğlundan her ay para ister (bu arada kv çalışıyor) aynı zamanda evine 4 senelik koltuk takımını değiştirip yeni koltuk takımı alır, camekan balkon yaptırır, 4 senelik tüm halılarını yeniler, kendine aşırı pahalı markalardan kabanlar falan alır ama oğluna gelince para yok sen bana ver.

Kayınvalide şahane bir ekonomist valla kendine iyi yatırım yapıyor.Bir şekilde bebek doğunca ona odaklanirsiniz üzmeyin kendinizi siz eşi hergun kendi annenize surukleseniz eşiniz napardi acaba insan adil olacak.Belki ilerde çalışırsınız yorgunum falan olur ne bileyim uzaklara tasinirsiniz.Madem bu kadar parası var yardımcı tutsun kayinvalideniz ben bunuda anlamıyorum

Henüz miras gelmedi o yüzden böyle zaten. Kv kendisine paraları yağdırınca e yapsın kendi parası diyor eşim ama biz hamile olduğumu öğrendiğimde eşim bana ne dedi biliyor musun? Annemden bir şey bekleme onun parası yok bir şey yapamaz. Ben de bi zıbınla battaniye yapamıyorsa babaanneyim demesin o zaman deyip ağzını kapatmıştım.

Hamilesiniz uykusuz kalmayın sakinlesin sabah ola hayrola elbet bı şekilde olur gider şimdi bebeğe günah onun sizin dinlenmenize ihtiyacı var onu düşünüp sakinlesin Allah elbet bir yoluna koyar

Hamilesiniz uykusuz kalmayın sakinlesin sabah ola hayrola elbet bı şekilde olur gider şimdi bebeğe günah onun sizin dinlenmenize ihtiyacı var onu düşünüp sakinlesin Allah elbet bir yoluna koyar
Hepiniz bana dualar edin lütfen. Duaya çok ihtiyacım var. Buraya yorum yazan herkesten Allah razı olsun, Rabb’im hiç birinize dert vermesin.

Esinin basinin etini ye annesine soylesin annesinde kalsinlar.aksam sa size gelirlerse Feriha gibi bayil . Hamilesin elinde bundan iyi koz mu var az naza çek kendini .bianda ay gozum karardi ,ay tansiyonum dustu de yat binkoseye odana gir .hastaneye gitmek iste onlar sana baksin .

Eşim eş değil işte böyle konularda maalesef. Sabahtan beri suratım asık diye surat yapıyor. Az öncede saçma bir konudan tartıştık, yüzüme yüzüme bağırdı çağırdı 1 saattir ağlıyorum gelip bakmadı bile. Dedim ya ben çook yanlış biriyle evlenmişim. Üstüne çocuğum olacak. Allah’ın bi bildiği vardır diyorum sürekli.

Yani ne diyecekler sen gozum karardi diyince kalk mi diyecekler ?
En fazla hastaneye goturmeyi teklife etmez .yigilin koltuga gozum karardi diye kalkmayin .veya kotu oldum diyip odaniza gevin kv gorumce artik gelecek kisiler kimse gelip bir bakar iyi misin diye gelmezlerse cok kotuyum hastaneye götürün beni diye bagirin .anneniz ayni sehirdeyse onu arayin .kolunuzdan tutup kaldiracak halleri yok ya .
Ama size haber vermeden yatili misagir cagirmasi fiyasko .veya kv arayip benim gixum kuvvetim yerimde degil esim bize cahirmis ama ben agirlayamayacagim simdi ben soylersem istemedi derler sen uygun bir dille sende kalmalarini soyle de .
Sizin arkanizda duracak anneniz babaniz vs var mi ?

Düşüncesiz eş düşman başına.
Kaynanana gidip 16 kişiye yetişirsen, şimdide yetişirsin. Derdin neydi de gittin, hadi gittin neden kendini öldüresiye yorgun orda.
Kendini ezdiriyorsun. EZDİRME.
Sana geldiklerinde de onlar sana hizmet etsin, bırak kim napıyosa yapsın, yesin içsin.
Kocan çağırmayı biliyosa ağırlamayı da becersin.

Babam ilk başlarda bu sorunlar tekrarlanmaya başladığında araya girdi son çare babama anlattım çünkü. Babamda eşimle çok sert dille konuşup uyardı, annenle sen istediğin kadar görüş ama kızım mesafesini koruyacak, araması çağırması gerektiği zamanı kendi bilir karışma gibi konuştu. O zamandan beri bir süre eşim duruldu ama tekrar devam etti aynı şeyler. Ben de tekrar babama söylemek istemedim adam o kadar işin içinde benim durmadan sorunlu evliliğimle mi uğraşacak diye ama hala aynı şeyler olduğu bilse karnımdakine bakmadan beni alır çünkü eşime böyle demişti. Olaylar buraya yazdıklarımla kalmıyor maalesef hanımlar. O kadar çok şey var ki yazamam anlatamam bile. Kadın tam 8 kere psikiyatri doktoru değiştirmiş ve bahanesi doktorlar sorunlu. Kayınpederimle evliyken adamı bıçaklamış. Kendi kayınpederinin üstüne saldırmış. Oğlu 3 aylık bebekken evde onu yalnız bırakıp saatlerce dışarıda gezmeye çıkmış. Çocuklarının ikisinide dayak manyağı yapmış onlar küçükken. Daha neler neler. Ve tüm bunları kendisi gülerek anlatıyor inanabiliyor musunuz? Bir gram abartıyorsam ne olayım.

Öyle yapacağım artık bu geceden sonra net öyle olması gerekiyor ve işin ucu karnımdakiyle boşanmaya gitsede sokakta kalsamda böyle yapacağım artık yeter. Ben böyle insan değilim nelere sustum nelere he dedim. Kendim olmaktan çıktım farklı bir insan oldum. Evliliktir olur fedakarlık yapmak lazım dedim hep ama benimki enayilik.

E ailen sanada sahip cikiyor ne diye babana soylemiyorsun .Babanin zaten yapmasi gereken gelip seni almak dogal olarak .kocan ne senin fikrini ,ne sagligini ,ne psikolojini dusunuyor .Biraz baban alip seni gotursun ki kocan akillansin durumun ciddeyetini anlasin .merak etme 1 hafta aramazsa eger ertesi hafta arar.koca ugruna baskasina hizmetcilikle tuketme kendini

Öyle zaten, bu zamanda iyilik demek salaklık demek, kimseye iyi olmayacaksın herşeye susup he dersen de böyle olur..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…