Eşimin ailesi konusunda yardım…

O zaman taktik yapacaksınız. Ailesiyle mesafeli olup hiç kötülemeyin eşinize. Annesini ablasıyla sorununuz yokmuş gibi politik olun. Yarın için daveti iptal ettirmeyin ama kendinizin rahatsız olduğunuzu ve yemeği dışarıdan sipariş vermesini söyleyin. Aksini isterse de geçsin mutfakta yapsın. Bunlar dışında eşinizle sorununuz yoksa ailesi konusunda politik olmanız gerekiyor malesef

Yemin ederim ağlayacağım sinirimden. Zaten kafamda bu vardı. Pilav tavuk meze bu kadar. Hamile halimle bu kadar yapabildim demek.

Halimin olmadığını kendiside görüyor ona rağmen yatıya çağırmış hepsini yatıya!

Zaten onlara mesafeli ama güler yüzlü davranıyorum. Asla saygısızlığım yok. Ama kv her dakika laf sokuyor. Salak saçma laflar söylüyor iğneli iğneli. Ben cevap verince eşim bana tavır yapıyor. Ailesi söz konusu olmadıkça kendisiyle çook iyiyiz hiçbir sorunumuz yok. Tartışmamız bile yok. 50 kere tartıştıysak 48’i ailesi içindir.

Yemin ederim ağlayacağım sinirimden. Zaten kafamda bu vardı. Pilav tavuk meze bu kadar. Hamile halimle bu kadar yapabildim demek.
Ne mezesi ya coban salatasi yap pilav tavuk.corba bile yapma. Bak gunaha giriyorum belki ama ben yapmam. Cunku belliki alisacak insanlar bunlar. Kendi degerini kendin belirle. Cocugunuda degersiz kilacaklar bu vaziyette

Benim kayınvalidem gerçekten iyi kadındır hamileyim diye de bir aradayken üstüme titrer diyebilirim ama araması beklentisi yok bende. Bakın iyi olan kimsenin aramasını beklemiyorum ben, siz kötü olan beni neden aramıyor diyorsunuz.
Belli ki çok bencil bir aileye gelin gitmişsiniz aramadığına sevinin
Bir de gelin muamelesi görmüyorum demişsiniz ya, aslında tam da gelin muamelesi görüyor olabilirsiniz, çünkü bazı ailelerde gelin = hizmetçi demek.
Henüz uzuuun yıllardır evli değilsiniz, hamileliğinizin de ilk dönemi. Booool bol nazlan bu dönemde. Bak ben kendimi iyi hissediyorum, iş güç yapabiliyorum enerjim var, ama bazen sırf eşim yapsın diye yapmıyorum çünkü her şeyi sen yaparsan her zaman senden beklerler. Çok kendini yıpratma yani tadını çıkar bu dönemin. Belki bu dönemde bir şeyleri değiştirebilirsin. Eşine bu hizmet konularında hamile olduğunu booool bol bahane et. Hizmetçilik yapma sakın

Halimin olmadığını kendiside görüyor ona rağmen yatıya çağırmış hepsini yatıya!
Ağzına tükürülmeyi hak ediyor işte. Kendisi mi ağırlayacakmış? Hayatım ben çok yorgunum, halsizim. Ee bunca misafir çağırdın sen ağırlayacaksın değil mi de tatlı tatlı. Suyuna git önce. Hık mık ederse de şoka gir NASIL YANİ HALİMİ GÖRMÜYOR MUSUN diye

Kız daha ne yapacaksın ben diri halimle bu kadar yapıyorum
Bu dönemde olabildiğince dinlen kendini yorma riskli dönemlerdesin sen şu an

Peki sizce şimdi yarın akşam anasıda yatıya kalmak isteyecek çok büyük ihtimal ve eşimde e sen de kal madem diyecek. Bunun önüne geçmek için eşime şimdi yarın akşam annende kalacak mı diye sorayım mı?

Kız daha ne yapacaksın ben diri halimle bu kadar yapıyorum
Bu dönemde olabildiğince dinlen kendini yorma riskli dönemlerdesin sen şu an
Peki sizce şimdi yarın akşam anasıda yatıya kalmak isteyecek çok büyük ihtimal ve eşimde e sen de kal madem diyecek. Bunun önüne geçmek için eşime şimdi yarın akşam annende kalacak mı diye sorayım mı?

Onu bilemedim ya. Çünkü kalmasın desen eşinle kriz çıkabilir, annesi kalayım diyince hiçbir evlat kolay kolay yok anne diyip reddedemez. Şöyle söyleyebilirsin annen yatıya kalacak mı acaba, kalırsa ben yorgunum ya bana yardımcı olsun hizmet edecek durumda değilim diyebilirsin. Kayınvalidene de kalırsa eğer iş buyur kesinlikle. Kalma kararını açıkladığında da iyi olur ben iş yapamıyorum zaten sen yaparsın falan dersin
Hamileliğini bu dönemde iyi kullan kadına iş yaptır ki evine gelmek istemesin

O zaten işten hep kaçar. İş buyursam bile belim belim kötü onu yapamam, benim kolum kalmıyor onu halledemem ah uh falan der yine yapmaz çok iyi biliyorum. Şimdiden eşime sorsam mı onu bilemedim.

Sevmediğin insanların seni arayıp aramaması neden bu kadar önemli ki?
Ben doğum yaptım kaynanam 1 kere geldi 1 kere aradı umrumda mı değil aksine böyle daha güzel.
Çok beklenti içerisindesin ve sakın yemek yapma. Kocan yapsın.

O zaten işten hep kaçar. İş buyursam bile belim belim kötü onu yapamam, benim kolum kalmıyor onu halledemem ah uh falan der yine yapmaz çok iyi biliyorum. Şimdiden eşime sorsam mı onu bilemedim.
Hahh bak sen taktiği kayınvalidenden öğren işte. Bak iş yapmamak için orası burası ağrıyor. Eee sen de hamileliğin zor zamanındasın, şimdi değilse ne zaman?

Eşine soru sorma. Hesap sor.
Hamileyim bana sormadan misafir ağırlıyorsun ben kapı kolu muyum diye sor.

Yapmayın valla canımızı. Kıymetini bilin

Hahh bak sen taktiği kayınvalidenden öğren işte. Bak iş yapmamak için orası burası ağrıyor. Eee sen de hamileliğin zor zamanındasın, şimdi değilse ne zaman?
Haklısın. Moral olarak çok kötüyüm ya. Hafta sonuna mı üzüleyim eşimin böyle olmasına mı üzüleyim böyle aileye gelin geldiğime mi üzüleyim… hiç böyle hayal etmemiştim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…