Eşimin ailesi konusunda yardım…

E ailen sanada sahip cikiyor ne diye babana soylemiyorsun .Babanin zaten yapmasi gereken gelip seni almak dogal olarak .kocan ne senin fikrini ,ne sagligini ,ne psikolojini dusunuyor .Biraz baban alip seni gotursun ki kocan akillansin durumun ciddeyetini anlasin .merak etme 1 hafta aramazsa eger ertesi hafta arar.koca ugruna baskasina hizmetcilikle tuketme kendini
Bu dediğinizi daha önce tam 3 kere yaşadım desem 🙂 evden 3 kez ayrıldım beni 1 hafta sonra aradı 😂 babamın sadece birinde haberi oldu onda da eşimin ağzına etti çok afedersiniz. O zamandan sonra birkaç ay ağzımın içine baktı eşim sanki melek. İyice düzelince eski haline döndü. Yani ayar yiyor düzeliyor tekrar eskiye dönüyor. Babama tekrar söylemem demek evliliğimin net olarak bitmesi demek. Babam ikinci şans vermez, adamı ipe götürür tersi çok pis ailesine aşırı düşlün korumacıdır ve ailesi uğruna can alır can verir. Bu yüzden babama gitse olay sadece boşanmaklada kalmayabilirim yani.

E ailen sanada sahip cikiyor ne diye babana soylemiyorsun .Babanin zaten yapmasi gereken gelip seni almak dogal olarak .kocan ne senin fikrini ,ne sagligini ,ne psikolojini dusunuyor .Biraz baban alip seni gotursun ki kocan akillansin durumun ciddeyetini anlasin .merak etme 1 hafta aramazsa eger ertesi hafta arar.koca ugruna baskasina hizmetcilikle tuketme kendini
Ve tüm bunlar sadece eşimin ailesi yüzünden oluyor. Bunun dışında tartışmamız yok denecek kadar az. Az önce ve yukarıda yazdıklarımın hepsi eşimin ailesinden sebep. Ailesi işin içine girince eşim gidiyor başkası geliyor sanki.

Bu dediğinizi daha önce tam 3 kere yaşadım desem 🙂 evden 3 kez ayrıldım beni 1 hafta sonra aradı 😂 babamın sadece birinde haberi oldu onda da eşimin ağzına etti çok afedersiniz. O zamandan sonra birkaç ay ağzımın içine baktı eşim sanki melek. İyice düzelince eski haline döndü. Yani ayar yiyor düzeliyor tekrar eskiye dönüyor. Babama tekrar söylemem demek evliliğimin net olarak bitmesi demek. Babam ikinci şans vermez, adamı ipe götürür tersi çok pis ailesine aşırı düşlün korumacıdır ve ailesi uğruna can alır can verir. Bu yüzden babama gitse olay sadece boşanmaklada kalmayabilirim yani.
En hayırlısı budur belkide, kendiniz için saygınlığınız için ayakta durup cevap bile vermekten acizken , o evde çocuğa kim bilir neler yaşatırlar.

Ve tüm bunlar sadece eşimin ailesi yüzünden oluyor. Bunun dışında tartışmamız yok denecek kadar az. Az önce ve yukarıda yazdıklarımın hepsi eşimin ailesinden sebep. Ailesi işin içine girince eşim gidiyor başkası geliyor sanki.
Evliliğiniz iki kişilikse , sorunlar ancak bu iki kişiden kaynaklanır. Eşiniz sizi annesine karşı ezdiriyor, hamile ve dinlenmeniz gerekirken annesinin hizmetçi gibi kullanmasına izin veriyor, siz vızıltı çıkarsanız ters davranıyor bağırıyor. Mesafeyi koyacak olan eşiniz. Tüm aileye bu kadın benim karım , ilerde çocuğumun annesi olacak , ona saygısızlık yapan bana yapmıştır, cevabını alır derse, herkes dut yemiş bülbüle döner, sizi prenses gibi ağırlayıp , kıymetinizi bilirlerdi. Kocanız sizi insan yerine koymamış , değer vermemiş, kayınvalidenin ne yaptığının be önemi var. Yaşlı kadın güzel sözle değişmez artık , kocanız adam olsaydı, annesine ya söz geçirir ya da keserdi ilişkiyi .

Merhabalar. Hepinizin fikrine ihtiyacım var. 2.5 senelik evliyim ve tam 13 haftalık hamileyim. Eşimin anne babası 7 sene önce boşandı ve kaynanam tek başına yaşıyor. Birde bir tane görümcem var, o da başka şehirde evli. Hamile olduğumdan beri ne kaynanam ne de görümcem bir kere bile beni aramadılar, kaynanam bana 5 dakika mesafede oturduğu halde bir ihtiyacın var mı diye bile arayıp sormadı. Sadece gebe olduğumu öğrendiğinde ilk 3-4 gün her gün aradı beni ne yapıyorsun diye ama ilgilendiği için değil, meğersem ona 16 kişilik bir misafir grubu gelecekmiş ve o gün ona gidip yardım etmemi isteyeceği içinmiş. O gün ona yardıma gittim ve artık yorgunluktan ölmek üzereydim, misafirler gidince ben biraz uzanacağım artık dayanamıyorum dedim cevap bile vermedi. Sonra eşim beni almaya geldiğinde biraz içeri girip oturdu ve kaynanam o kadar yorulduğum yetmiyormuş gibi birde ‘ay şu yorgunluğun üstüne gelinimin elinden bi kahve ve tatlı yesem ne iyi olur’ dedi! İnanabiliyor musunuz?! Bunun gibi evlendiğimizden beri tonla şey var. Bi ara 5 ay hiç görüşmedik yine onun bencillikleri yüzünden. Şimdi yarın görümcem ve eşi gelecek bizim yaşadığımız şehre ve eşimde hep akşam yemeğine hemde bize yatıya davet etmiş! Analarıda gelecek tabii. Hamileliğimin ilk zamanları ve ne kadar yorulduğumu eşimde görüyor ve buna rağmen hepsini hem yemeğe hemde yatıya davet etti. Anası gece kalır mı bilmiyorum ama böyle şeylere bayıldığı için kalmak isteyecektir. Sabah bunu öğrendiğimden beri eşimin yüzüne bakasım gelmiyor. Hamileliğimden beri ne bi kere yemeğe çağırdılar, ne bi arayıp hal hatır sordular. Bunun üstüne beni arayıp ‘sen hamilesin biz de bir şeyler yapalım mı bir şey lazım mı’ diye asla arayıp sormakta yok. Çok uzun oldu biliyorum ama o kadar daraldım ve kırıldım ki birilerinden akıl almaya ihtiyacım var. Ben mi çok abartıyorum yoksa bu durum normal mi? Ne yapmam gerekiyor lütfen fikir verin?
Eşinizle ıletısım kurup hamıle olduğum ıcın çok ıyı agırlayamıyacagınızı solemenız gerekıyor

Babam ilk başlarda bu sorunlar tekrarlanmaya başladığında araya girdi son çare babama anlattım çünkü. Babamda eşimle çok sert dille konuşup uyardı, annenle sen istediğin kadar görüş ama kızım mesafesini koruyacak, araması çağırması gerektiği zamanı kendi bilir karışma gibi konuştu. O zamandan beri bir süre eşim duruldu ama tekrar devam etti aynı şeyler. Ben de tekrar babama söylemek istemedim adam o kadar işin içinde benim durmadan sorunlu evliliğimle mi uğraşacak diye ama hala aynı şeyler olduğu bilse karnımdakine bakmadan beni alır çünkü eşime böyle demişti. Olaylar buraya yazdıklarımla kalmıyor maalesef hanımlar. O kadar çok şey var ki yazamam anlatamam bile. Kadın tam 8 kere psikiyatri doktoru değiştirmiş ve bahanesi doktorlar sorunlu. Kayınpederimle evliyken adamı bıçaklamış. Kendi kayınpederinin üstüne saldırmış. Oğlu 3 aylık bebekken evde onu yalnız bırakıp saatlerce dışarıda gezmeye çıkmış. Çocuklarının ikisinide dayak manyağı yapmış onlar küçükken. Daha neler neler. Ve tüm bunları kendisi gülerek anlatıyor inanabiliyor musunuz? Bir gram abartıyorsam ne olayım.
Yanlış anlamazsanız babanıza söylemenize ne gerek varki kendiniz gerekeni söyleyin bu şekilde davranırsan bir bardak su vermem, aramam sormam diyin net olun. Kocaman kadınsınız babanızın sizi savunmasına gerek yok ki. Hariçten gazel okumuyorum yaşamayana kolay gibi düşünmeyin, benim eşimde çabuk parlayan bir tipti o bir sesini yükseltiyse ben on yükseltim gayet yumoş oldu şimdi bana karşı. Benim ailemin gelip gitmesine, yada onları ziyarete vırvır ederdi burnundan getirdim en son korkudan teyzeme hasta ziyaretine aynı gece ikinci kez çorba yaptırıp götürdü, hamileyken arkadaşım gelecek diye evi temizleyip bir kaç çeşit ikramlık aldı. Bu örnekleri verme sebebim benim kocam ne iyi demek için değil o bana bir trip attıysa ben ona on trip attım hak ettiği gibi davrandım, o da şimdi benim hak ettiğim gibi davranıyor. Erkeklere çok fazla yüz vermemek lazım bunu biraz bu siteden biraz eltimden gördüm öğrendim yoksa benimde kocamla işim zordu ama yol yakınken döndüm. Ha düzelmese ne olurdu asla onu alttan almazdım biterdi bu iş bu dünyaya kimsenin kahrını çekmeye gelmiyor kimse nankör insana bir bardak su vermem. Benim küçük kaynım bana gelir kalır çaya yardım eder, kahvaltı hazırlar sofraya yardım eder hizmet beklemez bende ona göre onu kardeşimden ayırmam. Ama oturup hizmet beklese sürekli gözüme batardı.

Hayır, eşiniz yüzünden oluyor. İsterseniz günlerce kayınvalideyi görümceyi suçlayın. Kendinizi kandırırsınız sadece. Ben bir şey deyince haftalarca surat asıyor ben yanaşmazsam düzelmiyor yazdınız. Düzelmesin? Karşılıklı adım atılmıyorsa, hatalar kabul edilip gönül alınmıyorsa düzelmiş olmuyor o. Sadece siz boyun eğip ağam paşam yapıyorsunuz. Annem senden ve evliliğimden hatta çocuğumdan bile önce gelir, konuşamazsın laf söyleyemezsin diyor. Hamile kalmamış olsanız daha kolaydı ama şimdi adam sizi bağlamış. Bebek doğunca bile annesine göre hareket edecek, bebeğiniz ve annesi aynı anda hastaysa annesine gidip bakacak.

Ya bunları kabul edip evli kalmaya devam edeceksiniz ya da yol yakınken ayrılacaksınız. Size yapılanlar, sizden istenenler bizi gerdi burada. Kocanız saygısız ve merhametsiz biri. Ben ve benim tarafım memnun olsun bize hizmet edilsin kafasında. 3 kere evden gitmişsiniz ama bir işe yaramamış. Kocanız sizi kaybetmekten korkmuyor, annesi uğruna gerekirse evini ailesini dağıtmaktan da çekinmiyor. Siz bir şey yapmazsanız, net ve kararlı durmazsanız bu devran böyle gider. Çünkü sizi istedikleri kıvama getirmişler.

Ben sadece aramamasına tepkili değilim ki. İsterse ömrümün sonuna kadar yüzünü görmeyeyim canıma minnet. Benim sitemim bunca şeye rağmen hala eşimin annemde annem diyerek beni sindirmeye çalışması.
Aslında eşim bana çok değer veriyor, çokta seviyor biliyorum ama sanırım ailesi kadar sevmiyor. Çünkü ailesi söz konusu olunca bana hep tavır alıyor
Eşim eş değil işte böyle konularda maalesef. Sabahtan beri suratım asık diye surat yapıyor. Az öncede saçma bir konudan tartıştık, yüzüme yüzüme bağırdı çağırdı 1 saattir ağlıyorum gelip bakmadı bile. Dedim ya ben çook yanlış biriyle evlenmişim. Üstüne çocuğum olacak. Allah’ın bi bildiği vardır diyorum sürekli.
Eşiniz sizi kesinlikle düşünmüyor. Maalesef ki sevmiyor. Tamamen anne bağımlısı biri. Üstelik hamilesiniz çok üzücü. Babanızı bu işe karıştırmak istemiyorsunuz ama onun kulağını çok sert çeken biri olmalı. Boşanmayı düşünmeden önce bunu bir deneyin derim. Yine düzelmezse duruma bakarsınız.
Benim kv bana çok yakın. Eşim yoğun çalışmıyorken haftada 1-2 defa görüşürdük. Sık görüşürüz. Ama hiç ama hiç aramam. Demez ki sen beni niye aramıyorsun. Ya da eşim demez ki annemi neden aramıyorsun. (Halbuki o benim annemi sık arar konuşur.) Çünkü çok iyi bilir ona severek gittiğimi, onunla sohbet etmeyi sevdiğimi çok iyi bilir. Evime annemden bir şey mi gelir. Ona iki katı koyarım. Çünkü bilirim onda pişen bize hep döner. Aile birliği çok kuvvetli. Oğlunu seven böyle olur.
Sizin kv deniz psikolojik sorunlu. Ciddiyim bu konuda. Hatta evladına kendini acındıran, diyet ödeten biri. Demek ki eski eşi dayanamayıp boşandı. Eşinizin karakteri oturmamış. Kimliği ipotek altında.
Evladınıza odaklanın. Ben olsam baba gel bu işe noktayı koy derim. Çünkü çocuk doğduktan sonra sorun iki katına çıkar. Bu kadının çenesi durmaz. Sizi üzer. Allah sizin yardımcınız olsun🌹

Son düzenleme:
Kesinlikle babana havale etmelisin. Bu yoruma katılıyorum .Çünkü sen bu adamla baş edemiyorsun Yukarı da bir arkadaş hakkından gelmiş eşinin ama maalesef ki herkes böyle diri olamıyor. Herkesin karakteri farklı. Senin kocanın hakkından da baban gelir. Erkeğin dilinden erkek anlar. Ona bir ayar versin bakalım ıvır zıvır konuşuyor mu? Yoksa daha çook ağız kokusu çeker, bunların salaklıklarına katlanırsın. Kaynanaya da ayar veren biri olsa çok güzel olur.

Benim can babam gibi ... Köpek birine düşmüşsünüz. O zaman incelediği yerden kopsun. Hamileliğiniz işte 😔 Allah seninle olsun.

Yanlış anlamazsanız babanıza söylemenize ne gerek varki kendiniz gerekeni söyleyin bu şekilde davranırsan bir bardak su vermem, aramam sormam diyin net olun. Kocaman kadınsınız babanızın sizi savunmasına gerek yok ki. Hariçten gazel okumuyorum yaşamayana kolay gibi düşünmeyin, benim eşimde çabuk parlayan bir tipti o bir sesini yükseltiyse ben on yükseltim gayet yumoş oldu şimdi bana karşı. Benim ailemin gelip gitmesine, yada onları ziyarete vırvır ederdi burnundan getirdim en son korkudan teyzeme hasta ziyaretine aynı gece ikinci kez çorba yaptırıp götürdü, hamileyken arkadaşım gelecek diye evi temizleyip bir kaç çeşit ikramlık aldı. Bu örnekleri verme sebebim benim kocam ne iyi demek için değil o bana bir trip attıysa ben ona on trip attım hak ettiği gibi davrandım, o da şimdi benim hak ettiğim gibi davranıyor. Erkeklere çok fazla yüz vermemek lazım bunu biraz bu siteden biraz eltimden gördüm öğrendim yoksa benimde kocamla işim zordu ama yol yakınken döndüm. Ha düzelmese ne olurdu asla onu alttan almazdım biterdi bu iş bu dünyaya kimsenin kahrını çekmeye gelmiyor kimse nankör insana bir bardak su vermem. Benim küçük kaynım bana gelir kalır çaya yardım eder, kahvaltı hazırlar sofraya yardım eder hizmet beklemez bende ona göre onu kardeşimden ayırmam. Ama oturup hizmet beklese sürekli gözüme batardı.
Helal olsun size gerçekten! 👏🏼 ben de bunun için uğraşıyorum ama ben 1 sesimi yükseltsem dediğiniz gibi o 10 yapıyor ama kısasa kısas isterse mahalleyi inletsin ben haklılığımdan vaz geçmem. En son olacağı dönerim babamın evine prenses gibi yaşarım yeter be.

Kesinlikle babana havale etmelisin. Bu yoruma katılıyorum .Çünkü sen bu adamla baş edemiyorsun Yukarı da bir arkadaş hakkından gelmiş eşinin ama maalesef ki herkes böyle diri olamıyor. Herkesin karakteri farklı. Senin kocanın hakkından da baban gelir. Erkeğin dilinden erkek anlar. Ona bir ayar versin bakalım ıvır zıvır konuşuyor mu? Yoksa daha çook ağız kokusu çeker, bunların salaklıklarına katlanırsın. Kaynanaya da ayar veren biri olsa çok güzel olur.
Kaynana hasta hasta. Ona kimse ayar veremez. Ciddi psikolojik sorunları var. Kendi halinde ne halt yerse yesin.

En son çarem bu olacak. Hepiniz dediği gibi kısasa kısas yapacağım. İsterse aylarca konuşmasın. Kimse benden ve evladımdan değerli değil. En sonunda çocuğunuda sadece hafta sonları görebilecek o olacak. Onunda hak ettiği bu zaten.

Eşiniz sizi kesinlikle düşünmüyor. Maalesef ki sevmiyor. Tamamen anne bağımlısı biri. Üstelik hamilesiniz çok üzücü. Babanızı bu işe karıştırmak istemiyorsunuz ama onun kulağını çok sert çeken biri olmalı. Boşanmayı düşünmeden önce bunu bir deneyin derim. Yine düzelmezse duruma bakarsınız.
Benim kv bana çok yakın. Eşim yoğun çalışmıyorken haftada 1-2 defa görüşürdük. Sık görüşürüz. Ama hiç ama hiç aramam. Demez ki sen beni niye aramıyorsun. Ya da eşim demez ki annemi neden aramıyorsun. (Halbuki o benim annemi sık arar konuşur.) Çünkü çok iyi bilir ona severek gittiğimi, onunla sohbet etmeyi sevdiğimi çok iyi bilir. Evime annemden bir şey mi gelir. Ona iki katı koyarım. Çünkü bilirim onda pişen bize hep döner. Aile birliği çok kuvvetli. Oğlunu seven böyle olur.
Sizin kv deniz psikolojik sorunlu. Ciddiyim bu konuda. Hatta evladına kendini acındıran, diyet ödeten biri. Demek ki eski eşi dayanamayıp boşandı. Eşinizin karakteri oturmamış. Kimliği ipotek altında.
Evladınıza odaklanın. Ben olsam baba gel bu işe noktayı koy derim. Çünkü çocuk doğduktan sonra sorun iki katına çıkar. Bu kadının çenesi durmaz. Sizi üzer. Allah sizin yardımcınız olsun🌹
Zamanında babası demişti eşim için o gizli anacı diye. Keşke evlenmeden önce söyleseydi. Dediğim gibi artık kısasa kısas. İnceldiği yerden kopsun. Değerli hayatımı bu ruh hastalarına yedirmeyeceğim.

Zamanında babası demişti eşim için o gizli anacı diye. Keşke evlenmeden önce söyleseydi. Dediğim gibi artık kısasa kısas. İnceldiği yerden kopsun. Değerli hayatımı bu ruh hastalarına yedirmeyeceğim.
Babalar diyorsa böyle bir şeyi doğrudur. Doğru yaparsın. Çünkü değmez. Herkes bir ananın evladı.

16 kişi geleceğini bilmiyordum ki söylemedi bile. Eşimin yanındayken arayıp sordu ve ben de gelemem diyemedim, çünkü eşim enteresan bir şekilde annesine düşkünlüğü başladı, bu yüzden konu yine tartışmaya gidecekti.
Anasının ağzına bakan kocanız olduğu sürece hizmetçi gibi yorulduğunuzla kalırsınız.Ben gelemem,ben yapamam demeye korktugunuz bir evlilige çocuk getirmek,sessiz sessiz durdugunuz sürece doğumdan sonra o kv sizin evinizden çıkmaz, lohusaligi burnunuzdan getirir sizde ağlar durursunuz.....

İlk ve son olsun eşinizin bu yaptığı.ciddi bir ayar çekin.iyi gelin olayım derken sizi cok somurecekler.yasadim biliyorum.2 seneme mal oldu ama akillandim.evime adım atamazlar.oglumun yüzünü 1.5 senedir gormuyor.esim benden bildi gostermiyorum sandı.baska bir meselede tartışma çıkınca annesi telefonda ne onu ne de oğlunu istemiyorum hayatımda sen gel yeter dedi.esim güzel dumur oldu.haa görüşüyor annesi ile ama artık bir kere bile teklif etmedi annesi ile alakalı bişey.
Tek pişmanlığım evliliğim ilk yili maddi manevi somurduler beni.esimin başına sürekli de kakarim.4gunluk gelin iken evime girdiler 3 günde bir devam ettiler.balayim onları misafir etmekle geçti.diyeceksin niye anlattın.cok büyük hata etmişim bana düşman oldular.keske kötü olsa idim

X