Eşimin ailesi konusunda yardım…

Haklısın. Moral olarak çok kötüyüm ya. Hafta sonuna mı üzüleyim eşimin böyle olmasına mı üzüleyim böyle aileye gelin geldiğime mi üzüleyim… hiç böyle hayal etmemiştim 😔
Eşin de muhtemelen ailede nasıl gördüyse onu normal kabul ediyor. Madem annem bu kıza bu kadar iş yaptırıyor herhalde normali bu diyordur. Bunu değiştirmek senin elinde. Azcık kafası çalışıyorsa anlar eşin. Yok ben anamın eteğinin altında iyiyim diyorsa da çocuğuyla seni kaybetmeyi göze alacak.

Tamam o zaman iptal edeyim gelmesinler diyecek ve bana haftalarcaaa tavır yapacak
Haftalarca bu sebepten tavır yapıyorsa hamile halinizde bile, o zaman öylesini ailesiyle başbaşa bırakmak en iyisi. Ama sizi kaybetme korkusu yok onu bırakmayacağınızı bildiği için böyle

Tamam o zaman iptal edeyim gelmesinler diyecek ve bana haftalarcaaa tavır yapacak
Bence de iptal etmen daha hayırlı olur gibi. Ama sert tepki verme başta bunu önermem. Eşine güzel güzel söyle hayatım ben çok yorgunum, dinlenmem gerek. Misafir ağırlayamam hele yatılı hiç ağırlayamam. Hamile olduğumu biliyorlar sonuçta, kendini iyi hissetmiyor dersin de. Eşin sana tepki verirse o zaman ben bir şey yapamam sen yapacaksan gelsinler de. Bir tepki ver yani. Dümdüz kafa sallama canına yazık

Haftalarca bu sebepten tavır yapıyorsa hamile halinizde bile, o zaman öylesini ailesiyle başbaşa bırakmak en iyisi. Ama sizi kaybetme korkusu yok onu bırakmayacağınızı bildiği için böyle
Doğru söylüyorsun. Hiç kimse canımdan çocuğumdan değerli değil ama ben tatsızlık çıkmasın vs diye düşünüyorum. Aslında çıkarsa çıksın. Aman ağzımınız tadı bozulmasın diye diye Hayriye Hanım’a döndük 😃

Bence de iptal etmen daha hayırlı olur gibi. Ama sert tepki verme başta bunu önermem. Eşine güzel güzel söyle hayatım ben çok yorgunum, dinlenmem gerek. Misafir ağırlayamam hele yatılı hiç ağırlayamam. Hamile olduğumu biliyorlar sonuçta, kendini iyi hissetmiyor dersin de. Eşin sana tepki verirse o zaman ben bir şey yapamam sen yapacaksan gelsinler de. Bir tepki ver yani. Dümdüz kafa sallama canına yazık
Bunun için artık geç bence. Bana ilk söylediğinde söylemem gerekirdi. Ben zaten yemeğe geleceklerini tahmin ediyordum ama yatıya asla değil. Birde iki kadın (görümce kaynana) hamile kadına yemeğe ve yatıya gelecekleri halde arayıpta bir şey lazım mı diye sormadılar bile. Geleceklerini bile eşimden öğrendim.

Doğru söylüyorsun. Hiç kimse canımdan çocuğumdan değerli değil ama ben tatsızlık çıkmasın vs diye düşünüyorum. Aslında çıkarsa çıksın. Aman ağzımınız tadı bozulmasın diye diye Hayriye Hanım’a döndük 😃
Sen öyle düşündüğün için o da daha fazla üzerine geliyor. Bu döngüyü sadece sen kırabilirsin. Kendini ve çocuğunu düşün restini çek

Bunun için artık geç bence. Bana ilk söylediğinde söylemem gerekirdi. Ben zaten yemeğe geleceklerini tahmin ediyordum ama yatıya asla değil. Birde iki kadın (görümce kaynana) hamile kadına yemeğe ve yatıya gelecekleri halde arayıpta bir şey lazım mı diye sormadılar bile. Geleceklerini bile eşimden öğrendim.
Bir önceki mesajda tamam o zaman gelmesinler diyip iptal edecek bana haftalarca tavır yapacak demiştin artık iptal etme durumun yok mu?

16 kişi geleceğini bilmiyordum ki söylemedi bile. Eşimin yanındayken arayıp sordu ve ben de gelemem diyemedim, çünkü eşim enteresan bir şekilde annesine düşkünlüğü başladı, bu yüzden konu yine tartışmaya gidecekti.
Yani sorun kayınvalide değil, görümce değil. Sizin yorgunluğunuza , düşüncelerimize, üzülmenize aldırmayan kocanız. Neden kocanıza gerçeği anlatamıyorsunuz, ailede kavga çıkmaması neden sürekli sizin ezilmenize bağlı?

Bu kadın hiçbir ramazanda beni iftara bile çağırmış insan değil ama her ramazan 3-4 kere bana yemeğe gelir yine HASTAYIM bahanesini kullanarak. 2.5 senelik evliyim ve ona yemeğe sadece 3 kere gittim! Bana hiçbir doğum günümde bir şey almaz, çocuklarına bol keseden alır. Ha bir doğum günümde hediye aldı o da küçük bir KAKTÜS 😂 yalanlar, bencillikler, iki yüzlü hareketleri vs vs vs beni kullanıyorlar ve eşimde asla bunu göremiyor. Ben bu durumda hep yalnızım ve artık kendimi kullandırmak istemiyorum.
Eşiniz kör değilse , ramazanda yıllardır yemeğe almadığını, size kaç defa gelindiğini görüyordur. Görmemek değil bu, sizin huzurunuzun sizin emeğinizin, sizin fikrinizin bir değerinin olmaması kocanızın gözünde. Yani o çocuk yaptığınız kocanızın gözünde bir değeriniz yok, anca annesine, kardeşine hizmetçi , ev işlerini yapan çocuğunu doğuran kadınsınız o kadar . Size verilen değer bu kadarken , kocanızın ay karışım yoruldun haklısın demesini mi bekliyorsunuz? Biri kör ama kocanız değil , siz körsünüz ya da görmek istemiyorsunuz.

ben Çok ağır hastayken annesi (yalandan) basit bir hastayken ramazan ramazan annemi arada yemeğe çağır hasta ya yapamaz o demişti. Ve ben de hastayım ben bize yemek nasıl yapacağım dediğimde bana 2 hafta surat asmıştı ve o akşam annesini yemeğe çağırıp bana yemek yaptırmıştı
Neden yaptınız ki, yani asıl sorun sizde, neden ezilmeye , yok sayılmaya bu kadar sessiz kalıyorsunuz. Eşek olursanız, semer vuranı suçlamayın. Eşiniz resmen annesine buyur hizmetçi aldım sana, tepe tepe kullan demiş . Siz de ses çıkarmamışsınız. Siz eş değil , hizmetçi olarak alındığınıza göre tabi ki herkes hizmetçi olmanızı bekler bunda garip bişey yok.

Ben tavır aldıkça eşim daha fazla alıyor ve ömür boyuda bunu devam ettirir Kendince gururundan. Anası hakkında asla kötü laf ettirmez ama kendisi anasıyla 1 dakika tartışmadan duramaz. Söyleyin ben ne yapayım? Konuşmakta olmuyor (ki bu konuda babam onunla çok sert bir dille konuşmuştu zamanında) tavır almakta olmuyor. Ne yapmalıyım?
Bu adamla evlenmeniz hata. Size değer vermeyen, insan yerine koymayan, sülalesine ezdiren, hizmetçi muamelesi yapan , küçük düşüren adama ne yapılırsa onu yapın. Mesela bir boşanma davası , mesela evi terketme. Ama yok hayır siz çocuk yaptınız di mi 🤦🏻‍♀️

Ben eşinizin ailesinde öyle afaki bir problem göremedim abartıyor olabilir misiniz ? 16 kişilik misafir yorucu olabilir evet gidip gitmemek sizin elinizde . Kv yapilan bir kahve neden bu kadar zor geldi koskoca kadın mı kalkıp size kahve yapacakti. Görümcede de sıkıntı göremedim uzaktan gelen olunca davet edilir yemeğe bende görümcem gelince bırakmıyorum kalın diyorum. Kv yalnız yaşıyorsa sizinle vakit geçirmek istemesi normal eşi yoksa tüm varlığı çocuklarıdır. Biraz empati yapmak gerek. Herkesin kv sorunlari var ama artık abartılıyor diye düşünüyorum

Bu kadın hiçbir ramazanda beni iftara bile çağırmış insan değil ama her ramazan 3-4 kere bana yemeğe gelir yine HASTAYIM bahanesini kullanarak. 2.5 senelik evliyim ve ona yemeğe sadece 3 kere gittim! Bana hiçbir doğum günümde bir şey almaz, çocuklarına bol keseden alır. Ha bir doğum günümde hediye aldı o da küçük bir KAKTÜS 😂 yalanlar, bencillikler, iki yüzlü hareketleri vs vs vs beni kullanıyorlar ve eşimde asla bunu göremiyor. Ben bu durumda hep yalnızım ve artık kendimi kullandırmak istemiyorum.
2.5 yıllık evlilikte bu kadar eş ailesine kine anlam veremiyorum. Kayınvalideniz hakkında bu kadın diye hitap etmeniz hiç hoş değil. Kimse kimseyi çağırmak zorunda değil çağırmayabilir. İçinizden gelmiyorsa sizde çağırmayın olur biter. Hediye içinizden gelindiği için alınır karşılık beklemek için değil siz yanlış anlamışsınız. Kadın kaktüs almış hediye onu bile Küçümsüyoraunuz

2.5 yıllık evlilikte bu kadar eş ailesine kine anlam veremiyorum. Kayınvalideniz hakkında bu kadın diye hitap etmeniz hiç hoş değil. Kimse kimseyi çağırmak zorunda değil çağırmayabilir. İçinizden gelmiyorsa sizde çağırmayın olur biter. Hediye içinizden gelindiği için alınır karşılık beklemek için değil siz yanlış anlamışsınız. Kadın kaktüs almış hediye onu bile Küçümsüyoraunuz
Ah o bana kaktüs alırken benden hediye olarak İphone marka airpods istemişti! Evet bu kadın çünkü kayınvalide demeye asla ağzım varmıyor. Tanımadan ve yaptıklarını bilmeden burada dert anlatan insana bu şekilde yargı dağıtmaya çalışmanız ne kadar komik.

Ben eşinizin ailesinde öyle afaki bir problem göremedim abartıyor olabilir misiniz ? 16 kişilik misafir yorucu olabilir evet gidip gitmemek sizin elinizde . Kv yapilan bir kahve neden bu kadar zor geldi koskoca kadın mı kalkıp size kahve yapacakti. Görümcede de sıkıntı göremedim uzaktan gelen olunca davet edilir yemeğe bende görümcem gelince bırakmıyorum kalın diyorum. Kv yalnız yaşıyorsa sizinle vakit geçirmek istemesi normal eşi yoksa tüm varlığı çocuklarıdır. Biraz empati yapmak gerek. Herkesin kv sorunlari var ama artık abartılıyor diye düşünüyorum
Yeni hamilelikte ve sabahın 9’undan beri kendisine ve misafirlerine hizmet eden, artık çok yoruldum diyen gelininden bırakta kahve isteme. Daha sonra kalk kendin yap iç. Ne kv ne görümce bize gelmek için bile asla beni aramazlar, eşimi ararlar sadece. Görümcem benden 5 yaş küçük ve bana geldiğinde asla yerinden kalkmaz, çayını kahvesini önüne getirsin dur bi sefer ben kalkıp alayım demez. Yediği yemek sofrasından sonra bi tane tabak kaldırmaz. Kv asla kendi kızına kalk yardım et demez aynı ortamdayken bana der bi çay koyuversine diye. Kendi kızına gittiği zaman oturmaz iş yapmaktan bana gelince yerinden kalkmaz. Ramazanda bizi iftara çağırmaz ama kızını çağırır. Kv hastayken oğlunu arar ben hastayım acaba eşin gelip yardım mı etse der beni yine arayıp sormaz ama kızı söz konusu olunca aa yok ben iyiyim gelme der. Yemin ederim asla abartmıyorum ve daha neler var.

ben Çok ağır hastayken annesi (yalandan) basit bir hastayken ramazan ramazan annemi arada yemeğe çağır hasta ya yapamaz o demişti. Ve ben de hastayım ben bize yemek nasıl yapacağım dediğimde bana 2 hafta surat asmıştı ve o akşam annesini yemeğe çağırıp bana yemek yaptırmışt
Nasıl size yemek yaptırıyor böyle nir durumda ben yemek yapmazdım. Kim çağırmışsa o yapsın yemeği yapmazsa zıkkım yesin yani.

Kaynana elinden çekenlere ve ses cikaranayanlara kocası yallah diyecekler için normal benim için değil.Sizin eştede iş yok görüyor görmüyor bu böyle gider.Mecbur değilsiniz 16 kişilik yemeğe bilmemneye yardım etmeye yoruldum demişsiniz iki uzanmisdiniz oğlunun yanında show yapmış gelinin elinden tatlı kahve.Sınır çizin kayınvalide olanlar bunda ne var diyebilir elbet . Görene çok şey var sen kızı hizmetli gibi iyi hissediyorsan diye hizmet etsin diye yokla.Sonra bir tatlı sözle gönül alma.Kayinvalide iyisi olmayın kocanın gönlüne giden yol ordan gecmiyor akıllı olun aynı zamanda kendinizi kimseye kullandirmayın.

X