Eşimin ailesi konusunda yardım…

Bunu bir kere denedim ve istediğim yemeğin malzemelerini alıp ona götürmem gerektiğini söylemişti 😂
Gelsin sizde yapsın. Niye evine istiyor ki.. Ben gebeyken kayınvalidem akrabalarını bana davet etmişti. Ben de ben yemek yapmam, sen yaparsan gelsinler dedim. Bize geldi yaptı yemekleri

Emrivaki yapmaları, size hizmet ettirmeleri ve eşinizin buna çanak tutması çok yanlış elbette ama bazı hamilelerdeki sürekli aranayım bir isteğim var mı diye sorulayım tavırları bana çok itici geliyor kusura bakmayın. Kaldı ki daha 13 haftalıkmışsınız yani önünüzde kısmetse uzuuuun bir dönem var hiç aramadılar demek için çok çok erken. Nerdeyse 39 haftalık hamileyim kayınvalidem beni aramadı aramadığı için de çok memnunum şahsen. Severim kendisini aramızda sorun yok ama gereksiz konuşmalar sevmiyorum. Ara sıra falan mesaj atar, eşimden öğrenir ne durumda olduğumu. Bir kez olsun neden aramıyor demedim hiç aklıma bile gelmedi. Dünya üzerinde hamile kalan tek insan biz değiliz ya, abartmayın bu kadar
Niye sürekli bizi arayıp sorsunlar alt tarafı hamileyiz dünyanın en sıradan en normal olayı 🙄
Peki sizin kayınvalideniz siz çok hastayken kendisi sırf tembelliğinden yemek yapmamak için oğlunu arayıp ben çok hastayım size yemeğe geleyim diyerek, o akşamda sizin hasta halinizle sınırsız hizmet beklediği oldu mu? Ya da hamile olduğunuzu öğrendiğinde 16 kişilik misafirlerini ağırlatmak için sizi kullandığı? Bunun gibi daha niceler var.

Peki sizin kayınvalideniz siz çok hastayken kendisi sırf tembelliğinden yemek yapmamak için oğlunu arayıp ben çok hastayım size yemeğe geleyim diyerek, o akşamda sizin hasta halinizle sınırsız hizmet beklediği oldu mu? Ya da hamile olduğunuzu öğrendiğinde 16 kişilik misafirlerini ağırlatmak için sizi kullandığı? Bunun gibi daha niceler var.
Yazdığım ilk cümleyi okuyun. Bu konuda tamamen haklısınız zaten. Ben aramıyor sormuyor diye bu kadar tepkili olmanıza anlam veremiyorum

ben Çok ağır hastayken annesi (yalandan) basit bir hastayken ramazan ramazan annemi arada yemeğe çağır hasta ya yapamaz o demişti. Ve ben de hastayım ben bize yemek nasıl yapacağım dediğimde bana 2 hafta surat asmıştı ve o akşam annesini yemeğe çağırıp bana yemek yaptırmıştı
Kölesi misiniz peki? Neden müsade ediyorsunuz bunlara. O kadar tavsiye vermemize rağmen geçmişteki daha daha kötülerini anlatıyorsunuz. Harekete geçip gerekeni yapmadıkça eşiniz böyle davranmaya devam eder hatta daha da kötüye gider

Bu sitede okuduğunu anlamayanlar olabiliyor malesef. Siz ne yazmışsınız o ne anlamış

Ben de etmedim.Bazen yine de sen yapsaydın diye yorumlar alıyorum da annemden vs. Kaç yıl yaptım da madalya mı taktılar.Kimseyi memnun etmek göze girmek icin hareket etmeyecegim kafadayım artık.
Annenize anlatmayın.Eşimin ablasının oğlu askere gitti,annem de ara diye çok baskı yaptı ama ben aramadım.Çünkü benim erkek kardeşim de askere gitti,evlendi,çocuğu oldu aramadılar.Çocuğum yani onların öz yeğeni düştü dişini kırdı aramadılar.
Ben neden arayayım,ben neden hizmet edeyim?
İyilik mi yapmak istiyorum,gider bir fakire para veririm.
Kimse benden ve kendime duyduğum saygıdan değerli değil.

Bu sitede okuduğunu anlamayanlar olabiliyor malesef. Siz ne yazmışsınız o ne anlamış
Ayy öyle mi dersin :KK70:
yorumuma ilk zaten şu konuda haklısınız diyerek başladım, okuduğunu anlamayan siz olmayasınız 🙄
Hani konuda da konu sahibi bin kere aramadı etmedi diye yakınmış ya, o kısmı görmediniz herhalde?

ben Çok ağır hastayken annesi (yalandan) basit bir hastayken ramazan ramazan annemi arada yemeğe çağır hasta ya yapamaz o demişti. Ve ben de hastayım ben bize yemek nasıl yapacağım dediğimde bana 2 hafta surat asmıştı ve o akşam annesini yemeğe çağırıp bana yemek yaptırmıştı
Kadınlar arası yapılanı anlıyor ,hissediyoruz da erkekler böyle degil maalesef.Bazen idare etmek bazen hayır demek denge kurmak önemli.Kacınılmaz durumlarda da dedigim gibi kendimize en iyi gelecek sekilde o günden sıyrılmak en mantıklısı.

Yazdığım ilk cümleyi okuyun. Bu konuda tamamen haklısınız zaten. Ben aramıyor sormuyor diye bu kadar tepkili olmanıza anlam veremiyorum
Kölesi misiniz peki? Neden müsade ediyorsunuz bunlara. O kadar tavsiye vermemize rağmen geçmişteki daha daha kötülerini anlatıyorsunuz. Harekete geçip gerekeni yapmadıkça eşiniz böyle davranmaya devam eder hatta daha da kötüye gider

Ben sadece aramamasına tepkili değilim ki. İsterse ömrümün sonuna kadar yüzünü görmeyeyim canıma minnet. Benim sitemim bunca şeye rağmen hala eşimin annemde annem diyerek beni sindirmeye çalışması.

Ayy öyle mi dersin :KK70:
yorumuma ilk zaten şu konuda haklısınız diyerek başladım, okuduğunu anlamayan siz olmayasınız 🙄
Hani konuda da konu sahibi bin kere aramadı etmedi diye yakınmış ya, o kısmı görmediniz herhalde?
Şu an konu sahibinin eşinin kendisine karşı davranışları yüzünden gereksiz gerildim. Sorun sizde değil. Hamile bir insana bu şekil davranılması sinirlerimi bozdu

Ben de tavır aldıkça o daha çok tavır alıyor ve inanın ben atak yapmadıkça ömür boyu sürdürür bunu

Ben sadece aramamasına tepkili değilim ki. İsterse ömrümün sonuna kadar yüzünü görmeyeyim canıma minnet. Benim sitemim bunca şeye rağmen hala eşimin annemde annem diyerek beni sindirmeye çalışması.
Tamam hayatım o konuda zaten haklısın sen. Ama okurken illa aramadı da aramadı demen saçma geldi bana. Yani seni hizmetçi olarak gören kadından bu kadar beklenti normal değil

Bunun sebebi eşinizin sizden yüz bulmuş olması. Siz tepkinizi koyarsanız o da buna cesaret edemez. Ama taktik yapıp siz bir surat asarsanız o yüz surat asıyor. Sizi manipüle etmesine izin vermeyin

Şu an konu sahibinin eşinin kendisine karşı davranışları yüzünden gereksiz gerildim. Sorun sizde değil. Hamile bir insana bu şekil davranılması sinirlerimi bozdu
Ben tavır aldıkça eşim daha fazla alıyor ve ömür boyuda bunu devam ettirir Kendince gururundan. Anası hakkında asla kötü laf ettirmez ama kendisi anasıyla 1 dakika tartışmadan duramaz. Söyleyin ben ne yapayım? Konuşmakta olmuyor (ki bu konuda babam onunla çok sert bir dille konuşmuştu zamanında) tavır almakta olmuyor. Ne yapmalıyım?

Merhabalar. Hepinizin fikrine ihtiyacım var. 2.5 senelik evliyim ve tam 13 haftalık hamileyim. Eşimin anne babası 7 sene önce boşandı ve kaynanam tek başına yaşıyor. Birde bir tane görümcem var, o da başka şehirde evli. Hamile olduğumdan beri ne kaynanam ne de görümcem bir kere bile beni aramadılar, kaynanam bana 5 dakika mesafede oturduğu halde bir ihtiyacın var mı diye bile arayıp sormadı. Sadece gebe olduğumu öğrendiğinde ilk 3-4 gün her gün aradı beni ne yapıyorsun diye ama ilgilendiği için değil, meğersem ona 16 kişilik bir misafir grubu gelecekmiş ve o gün ona gidip yardım etmemi isteyeceği içinmiş. O gün ona yardıma gittim ve artık yorgunluktan ölmek üzereydim, misafirler gidince ben biraz uzanacağım artık dayanamıyorum dedim cevap bile vermedi. Sonra eşim beni almaya geldiğinde biraz içeri girip oturdu ve kaynanam o kadar yorulduğum yetmiyormuş gibi birde ‘ay şu yorgunluğun üstüne gelinimin elinden bi kahve ve tatlı yesem ne iyi olur’ dedi! İnanabiliyor musunuz?! Bunun gibi evlendiğimizden beri tonla şey var. Bi ara 5 ay hiç görüşmedik yine onun bencillikleri yüzünden. Şimdi yarın görümcem ve eşi gelecek bizim yaşadığımız şehre ve eşimde hep akşam yemeğine hemde bize yatıya davet etmiş! Analarıda gelecek tabii. Hamileliğimin ilk zamanları ve ne kadar yorulduğumu eşimde görüyor ve buna rağmen hepsini hem yemeğe hemde yatıya davet etti. Anası gece kalır mı bilmiyorum ama böyle şeylere bayıldığı için kalmak isteyecektir. Sabah bunu öğrendiğimden beri eşimin yüzüne bakasım gelmiyor. Hamileliğimden beri ne bi kere yemeğe çağırdılar, ne bi arayıp hal hatır sordular. Bunun üstüne beni arayıp ‘sen hamilesin biz de bir şeyler yapalım mı bir şey lazım mı’ diye asla arayıp sormakta yok. Çok uzun oldu biliyorum ama o kadar daraldım ve kırıldım ki birilerinden akıl almaya ihtiyacım var. Ben mi çok abartıyorum yoksa bu durum normal mi? Ne yapmam gerekiyor lütfen fikir verin?
Hicte abartmiyorsunuz. Benim bebegim 11 haftalikken calistigim ve aksam eve gelip yemek yaptigim icin bebegin esi asagiya dustu plesentam. Ve suan yatis verdi doktor ilac verdi sabah aksam iciyorum. Boyle durumlarda kaynanalar bakmıyor gelinleri stresten sonirden hasta ediyorlar e hadi gonder en iyi annesi bakar ben yasliyim ben hastayim vb bahaneler siralanir. Kocanda bir yalakalikla e hayatim sana ailen baksin yorulma der seni gonderir. Amasinda bacisinda fener sondurur. Ben bu durumlara karsiyim..bu cocugu tek basina yapmadiniz meryem ana degilsiniz. Yoramaz sizi. O yuzden hic taviz vermeyin kesin geleceklerse tatli falan yapmayin iki cesit yemek yapin. Salata bitti. Cay demleyin yanina asla biseu yapmayin. Alistirmayin. Allahtan bizimkinin oyle huylari yok yardimi olmayanin kulfetide olmasin benim cocugum herkesten degerli diyeceksin icinden cikacaksin

Biz normalde eşimin ailesini iftara çağıracaktık, o dönem hamile olduğumu öğrendim eşim direkt iptal etti Kedi'nin bu durumundan dolayı hali yok diyerekten. Eğer buna rağmen davet etseydi her şeyi kendin yapacaksan buyur yap, ben yatıyorum derdim. Valla bu erkeklere çok yüz vermeye gelmiyor. Tepkini koy ilk trimester dönemi insan çok yorgun halsiz oluyor anlat eşine. Azcık kendi ailesini düşünsün

Tamam hayatım o konuda zaten haklısın sen. Ama okurken illa aramadı da aramadı demen saçma geldi bana. Yani seni hizmetçi olarak gören kadından bu kadar beklenti normal değil
Beklentim oluyor elbet çünkü hepsinin benden beklentisi var. Ben de bir kere gelin geldiğim yerde gelin muamelesi görmüyorum. Bunca zaman ne çöp alan var ne bir şey yapan. İnanır mısınız üzerimde gördüğü kıyafetten tutun evimde gördüğü objeye kadar her şeyi istiyor. Vermeyince link at diyor, onuda atmayınca bi şekilde onu bulup alıyor. Her şeyimiz bile aynı. Kendine milyarlar harcar ama bize gelince beş kuruş parası yoktur.

X