Eşimin ailesi konusunda yardım…

Aslında mesele yemek değil yani hamile olunca onu aramamış olmaları.
Bu doğru bir düşünce değil.Beni de arayan,soran hiç olmadı.İlk günden beri bebeğime tek başıma bakıyorum ve Allah’a şükrediyorum.Sağlığım yerinde olsun da gerekirse hiç kimse bir bardak su vermesin bana.
Hayat böyle şeyleri kafaya takmak için çok kısa.

Benim kaynanam bundan beterdir.
Gelın eşittir hizmetçi gözü ile bakar.
Kafa yapısı bu.
Laftan sözden de anlamaz.
Bu tiplerle görüşmeyeceksın yoksa çok üzülürsün.
Erkekler ataerkıl yapıda Türkiye'de.
Onlar çok bekler yapsın etsin.
Ben hayatta şunu gördüm eşek olursan semer vuran çok olur.
Kendi değerini kendın vereceksin.
Ama bu sefer eşim beni baskılıyor. Annemi ara, annemi çağır, annem hasta ara, annem üzgün ara….. ama annesi asla beni aramaz ve oğlunu arayıp yalandan beni sorar.

Benim eşim de hamile iken kayınvalidemleri (yanına bir alana bir bedava olan yancı kaynımları) davet etmişti üstelik 1,5 yaşında bir de bebem vardı. Yemekleri dışardan söyleriz dedi ama iş yemekle bitmiyor tabi. Evde ufak bir cingar çıkarmıştım bana sormadan misafir davet ettiği için almadım yemeğe filan. Biz gittik kv lere. Yok kocam üzülmesin yok kv üzülmesin diye kendime yüklenemem ben üzüleceğime onlar üzülsün. Hamileyken sizi üzmekten çekinmeyen kocanız doğumdan sonra çok fazla üzer konu sahibi bilginiz olsun..

Bu doğru bir düşünce değil.Beni de arayan,soran hiç olmadı.İlk günden beri bebeğime tek başıma bakıyorum ve Allah’a şükrediyorum.Sağlığım yerinde olsun da gerekirse hiç kimse bir bardak su vermesin bana.
Kesinlikle ben bu forumda görüyorum hamile olunca herkes beni arasın sorsun diye beklenti içinde olanları. Nasıl bir sendromsa..

Kesinlikle ben bu forumda görüyorum hamile olunca herkes beni arasın sorsun diye beklenti içinde olanları. Nasıl bir sendromsa..
Üstelik kimse kimseye bakmak zorunda değil.Eşimin ailesi çocuğuma bir çorap dahi almadı,bu onların ayıbı dedim geçtim.

Çocuğumu da onlara muhtaç etme Allahım diye dua ettim.Bardağın dolu tarafını görmek gerek.

Eşinin hanımefendiye danışmadan davet etmesi doğru değil,tabi ki annesi kardeşi gelebilir evine ama evin kadını var.Habersiz olmaz
Bu kadın hiçbir ramazanda beni iftara bile çağırmış insan değil ama her ramazan 3-4 kere bana yemeğe gelir yine HASTAYIM bahanesini kullanarak. 2.5 senelik evliyim ve ona yemeğe sadece 3 kere gittim! Bana hiçbir doğum günümde bir şey almaz, çocuklarına bol keseden alır. Ha bir doğum günümde hediye aldı o da küçük bir KAKTÜS 😂 yalanlar, bencillikler, iki yüzlü hareketleri vs vs vs beni kullanıyorlar ve eşimde asla bunu göremiyor. Ben bu durumda hep yalnızım ve artık kendimi kullandırmak istemiyorum.

Ben olsam beni bu derece umursamayan insanlara dışardan sipariş verdiririm lahmacun vs. Adam olana çok bile yani. Eşiniz de anlasın biraz yani. Hem hamilesiniz hem ailesiyle aranız yok ne diye davet ediyor ilk geldikleri günden.
Ailesi olunca akan sular duruyor çünkü. Dışarıdan yemek söylemek ben istemedim çünkü maddi durumumuz bu ara iyi değil, masraf etsin istemedim ama aslında şimdi düşündümde beni düşünmeyeni ben niye düşüneyim ya

Bu kadın hiçbir ramazanda beni iftara bile çağırmış insan değil ama her ramazan 3-4 kere bana yemeğe gelir yine HASTAYIM bahanesini kullanarak. 2.5 senelik evliyim ve ona yemeğe sadece 3 kere gittim! Bana hiçbir doğum günümde bir şey almaz, çocuklarına bol keseden alır. Ha bir doğum günümde hediye aldı o da küçük bir KAKTÜS 😂 yalanlar, bencillikler, iki yüzlü hareketleri vs vs vs beni kullanıyorlar ve eşimde asla bunu göremiyor. Ben bu durumda hep yalnızım ve artık kendimi kullandırmak istemiyorum.
Ben sizi çok iyi anlıyorum ama eşinizle iletişime geçip sorunu çözmeniz gerekiyor

Benim eşim de hamile iken kayınvalidemleri (yanına bir alana bir bedava olan yancı kaynımları) davet etmişti üstelik 1,5 yaşında bir de bebem vardı. Yemekleri dışardan söyleriz dedi ama iş yemekle bitmiyor tabi. Evde ufak bir cingar çıkarmıştım bana sormadan misafir davet ettiği için almadım yemeğe filan. Biz gittik kv lere. Yok kocam üzülmesin yok kv üzülmesin diye kendime yüklenemem ben üzüleceğime onlar üzülsün. Hamileyken sizi üzmekten çekinmeyen kocanız doğumdan sonra çok fazla üzer konu sahibi bilginiz olsun..
Bu da çok mantıklı. Rahatsızım sancım var deyip iptal ettirin. Eşiniz kendisi gitsin ablasını görmeye. Eşiniz nedenini sorarsa da "beni arayıp hayırlı olsun demeyen insana hamile halimle hizmet edemem" dersiniz. Bu sınırı şimdi koymazsanız hep böyle devam eder. Eşiniz hamileliğinizde de destek olmazsa zaten orası ayrı sorun

Hanımefendi de doğurunca o kıvama gelecek :)

Aslında eşim bana çok değer veriyor, çokta seviyor biliyorum ama sanırım ailesi kadar sevmiyor. Çünkü ailesi söz konusu olunca bana hep tavır alıyor.

Ailesi olunca akan sular duruyor çünkü. Dışarıdan yemek söylemek ben istemedim çünkü maddi durumumuz bu ara iyi değil, masraf etsin istemedim ama aslında şimdi düşündümde beni düşünmeyeni ben niye düşüneyim ya
Siz kendinizden verdikçe insanlar kıymet bilmez, daha iyi nasıl kullanırız bunu diye düşünürler. En mantıklısı rahatsızlığınız sebebiyle bu daveti iptal ettirmek. Bebeğin karakteri, psikolojisi gebelik sürecinden çok etkileniyor. Eşiniz annesini düşünmek yerine biraz da doğacak çocuğunu düşünsün

Bu da çok mantıklı. Rahatsızım sancım var deyip iptal ettirin. Eşiniz kendisi gitsin ablasını görmeye. Eşiniz nedenini sorarsa da "beni arayıp hayırlı olsun demeyen insana hamile halimle hizmet edemem" dersiniz. Bu sınırı şimdi koymazsanız hep böyle devam eder. Eşiniz hamileliğinizde de destek olmazsa zaten orası ayrı sorun
Böyle yapıncada bana günlerce hatta haftalarca tavır yapıyor

Siz kendinizden verdikçe insanlar kıymet bilmez, daha iyi nasıl kullanırız bunu diye düşünürler. En mantıklısı rahatsızlığınız sebebiyle bu daveti iptal ettirmek. Bebeğin karakteri, psikolojisi gebelik sürecinden çok etkileniyor. Eşiniz annesini düşünmek yerine biraz da doğacak çocuğunu düşünsün
Ben bu dediklerinizi yaptıkça abartıyor oluyorum ve bana günlerce tavır alıyor

Ablası değil, benden 5 yaş küçük kız kardeşi. Görümceme bu kadar dolu değilim ama o da az sinsi değil. Dediğim gibi olan çok şey var ama hepsini anlatamıyorum maalesef. Bunca zaman hiç birinin bana bir faydası dokunmadı ama hep her şeyi benden beklediler. Ben de artık kendimi kullanılmış gibi hissediyorum. Eşimde kendi ailesi söz konusunu olunca ağzımı açtırmıyor, sen yanlış anlıyorsun vs tartışmaya gidiyor sürekli.
Zor bir durum. Eşiniz size hak verse aslında bir gün idare et dese hatırına idare edilir. Ama yanlıs anlıyorsun lafına ayar oluyorum. Salağa yatıyor işte. Bilemedim. Yani resmi bir kavganız yok bir iki gün ise idare edin bence. Sonra eşinizle aranız açılır. Küsmek aile içinde malesef illa sorun oluyor. Mesafe koymak en iyisi.omu da yapıyormussunuz zaten

Eşinizin kardeşi il dışından gelmiş. Riskli bir hamileliğiniz yoksa davet etmemek ayıp olurdu. Kayınvalideniz arayın anne ben hamileyim işler yetişmiyo yardıma gel deyin. Kalkınca kahvaltıyı da hep birlikte hazırlayın olsun bitsin. Ama eşinizin size sormadan davet etmesi ayıp onu ayrı tutuyorum.

O hastaysa siz de hasta olun ay. Tam da zamanı gebesiniz. Tansiyonunuz düşsün uzanın mesela 😉 yemeği de dışarıdan yaptırırsınız. Eşinizin ailesi sonuçta sormadan etmeden çağırdıysa masraf da yapsın nedir sanki. Başkalarını umursayıp takmak sadece size zarar. Değer gördüğünüz kadar değer verip salağa yatacaksınız. Eşe ailesini kötülemek işe yaramaz. Herkes savunmaya geçer. Yorgunum, iyi hissetmiyorum, uzanmam lazım. Ah isterdim ama mecalim yok ki falan filan... Normalde 13 haftalık gebelik nedir ki hey yavrum derdim de siz naz yapın şimdiden politika kurun yoksa lohusalıkta çekeceğiniz var.

X