Eşimin ailesi konusunda yardım…

Böyle yapıncada bana günlerce hatta haftalarca tavır yapıyor
Hamile halinizle mi ? Sizi manipüle etmesine izin vermeyin. Biliyor ki tavır yapınca siz pişman olup özür dileyeceksin , af isteyeceksiniz. Muhtaçlık enerjisi yaymayın eşinize. Bu şekilde yapıp üstüne üstlük tavırı da siz yaparsanız geri adım atar. Diğer türlü alışmış annesini pohpohlayıp eşini ezdirmeye. Bu döngüyü kırmanız gerek

O hastaysa siz de hasta olun ay. Tam da zamanı gebesiniz. Tansiyonunuz düşsün uzanın mesela 😉 yemeği de dışarıdan yaptırırsınız. Eşinizin ailesi sonuçta sormadan etmeden çağırdıysa masraf da yapsın nedir sanki. Başkalarını umursayıp takmak sadece size zarar. Değer gördüğünüz kadar değer verip salağa yatacaksınız. Eşe ailesini kötülemek işe yaramaz. Herkes savunmaya geçer. Yorgunum, iyi hissetmiyorum, uzanmam lazım. Ah isterdim ama mecalim yok ki falan filan... Normalde 13 haftalık gebelik nedir ki hey yavrum derdim de siz naz yapın şimdiden politika kurun yoksa lohusalıkta çekeceğiniz var.
Aynen torun görcem diye evine yerleşebilir bile kaynanası 😂

Zor bir durum. Eşiniz size hak verse aslında bir gün idare et dese hatırına idare edilir. Ama yanlıs anlıyorsun lafına ayar oluyorum. Salağa yatıyor işte. Bilemedim. Yani resmi bir kavganız yok bir iki gün ise idare edin bence. Sonra eşinizle aranız açılır. Küsmek aile içinde malesef illa sorun oluyor. Mesafe koymak en iyisi.omu da yapıyormussunuz zaten
Ya birde bunların hepsi bana yemeğe gelince ne sofra kaldıran var ne bulaşık halleden var ne ortalık toplayan var. Eşim dahil! Çay servisine bile kimsenin katkısı olmuyor. Onlar gidince o kadar yoruluyorum ki anlatamam. Dünde sağlık ocağına gittik rutin kontrol için, ben de bel fıtığı var ve doktor hamilelikte sıkıntı olur ameliyat bile olabilirsin değerlerinde düşmeye başlamış aldığın ilaçları ikiye çıkar, çok ayakta kalma kendini yorma falan dedi eşimin yanında hemde. Buna rağmen bugün bunları yapması beni aşırı sinir etti. Ben de sabahtan beri eşime karşı durgun davranıyorum ve ne oldu biliyor musunuz? O da durgun davranmaya başladı. Yüzüme bakmıyor falan 😃 çok acayip bir şey ya Allah aşkına ben mi abartıyorum.

Ben bu dediklerinizi yaptıkça abartıyor oluyorum ve bana günlerce tavır alıyor
Alsın umursamayın. Sizden bir üstünlüğü yok. O tavır alıyorsa siz ona tavır bile almayıp hiç umursamayın. Peşinden koştukça kendini bir şey sanmış. Ona bu lüksü siz tanımışsınız biraz da. Değiştirmek için de hamilelik döneminizi kullanın

Hamile halinizle mi ? Sizi manipüle etmesine izin vermeyin. Biliyor ki tavır yapınca siz pişman olup özür dileyeceksin , af isteyeceksiniz. Muhtaçlık enerjisi yaymayın eşinize. Bu şekilde yapıp üstüne üstlük tavırı da siz yaparsanız geri adım atar. Diğer türlü alışmış annesini pohpohlayıp eşini ezdirmeye. Bu döngüyü kırmanız gerek
Evet. Şu an bu durumdan ötürü eşime surat yapıyorum ve o da bana surat yapıyor şu an.

Ya birde bunların hepsi bana yemeğe gelince ne sofra kaldıran var ne bulaşık halleden var ne ortalık toplayan var. Eşim dahil! Çay servisine bile kimsenin katkısı olmuyor. Onlar gidince o kadar yoruluyorum ki anlatamam. Dünde sağlık ocağına gittik rutin kontrol için, ben de bel fıtığı var ve doktor hamilelikte sıkıntı olur ameliyat bile olabilirsin değerlerinde düşmeye başlamış aldığın ilaçları ikiye çıkar, çok ayakta kalma kendini yorma falan dedi eşimin yanında hemde. Buna rağmen bugün bunları yapması beni aşırı sinir etti. Ben de sabahtan beri eşime karşı durgun davranıyorum ve ne oldu biliyor musunuz? O da durgun davranmaya başladı. Yüzüme bakmıyor falan 😃 çok acayip bir şey ya Allah aşkına ben mi abartıyorum.
Eşiniz daha lohusaya girecek hazırlıklı olun.Tam bir prensesmiş

Alsın umursamayın. Sizden bir üstünlüğü yok. O tavır alıyorsa siz ona tavır bile almayıp hiç umursamayın. Peşinden koştukça kendini bir şey sanmış. Ona bu lüksü siz tanımışsınız biraz da. Değiştirmek için de hamilelik döneminizi kullanın
Annemde hep aynı şeyi söylüyor ☹️

Üstelik kimse kimseye bakmak zorunda değil.Eşimin ailesi çocuğuma bir çorap dahi almadı,bu onların ayıbı dedim geçtim.

Çocuğumu da onlara muhtaç etme Allahım diye dua ettim.Bardağın dolu tarafını görmek gerek.
Şöyle bir durumda yorumunuz ne olurdu merak ettim.15-20 gün yatak istirahati olması gereken bir ameliyat geçirmisken siz iki çocukla tek basınızasınız ve mutlu mesut kendinize yetmeye calısırken evinize bir kere gelip onda da ocagı komple batırıp o sekilde bırakan kv ye iki ay sonra geçirdiği basit bir operasyonda gittiginizde ablaları ve kendisinin yüzü asık sizi karşılamasını görseydiniz?(Beklentisi,gelen giden misafir cok olacak hizmetti malum)

"Doktorun bugün söylediklerini duydun yarın aileni misafir edemeyeceğim, tüm hizmeti sen yapacaksan yaparsın , diğer türlü benden bir sey bekleme , ailen için hamileliğimi riske atamam" deyin. Resmen manipüle etmiş sizi bu zamana kadar. Hem suçlu hem güçlü

Yani yapmayın o zaman hastayım deyin. Ortalıgı b.k götursün. Ne vicdansız eşiniz var. İnsan hauatım yemeği dısardan söyleriz. Sofra kur kaldıra anneme kardeşime derim siz yap8n diye. Evi 9ncesinde temizleyelim vs der. Adama bak. Allah yard8m.etsin size bu adam bebek doğunca da size ev işinde bebekte yardım etmez. 9küzlük baki

Şöyle bir durumda yorumunuz ne olurdu merak ettim.15-20 gün yatak istirahati olması gereken bir ameliyat geçirmisken siz iki çocukla tek basınızasınız ve mutlu mesut kendinize yetmeye calısırken evinize bir kere gelip onda da ocagı komple batırıp o sekilde bırakan kv ye iki ay sonra geçirdiği basit bir operasyonda gittiginizde ablaları ve kendisinin yüzü asık sizi karşılamasını görseydiniz?(Beklentisi,gelen giden misafir cok olacak hizmetti malum)
Ben hizmet etmezdim.Kızları var

Sevmediginiz için batıyor size bence
Kaç aylıktım hatirlamiyorum hamileliğimde sizin kadar ya da sizden ilerideydim muhtemelen. Eşimin akrabaları ve amcası aynı gün gelmişti. Biz davet etmemiştik kendileri gelmisti Amcası kaldı şehir dışından gelmişti zaten. Rahatsiz olmadım. Hazirligimi yaptım agirladim. Hamile olduğumu o zaman ogrendiler gerçi.

Hanımefendi eşiniz sizi seviyor veya değer veriyor olabilir ya da öyle sanıyorsunuz ama anasının kucağında daha. O tavır yapıyorsa siz beş tavır yapın uzak durun bahane uydurun küsün sürat yapın iş yapmayın

Bazı kavgalar çıkmalı bazı sözler söylenmeli ki refaha ermeli erteledikdikçe daha çok birikiyor

Aynen torun görcem diye evine yerleşebilir bile kaynanası 😂
Yapar mı yapar. Kendine hizmet ettirmek üstünlük taslamak için tabii. Ben olsam yapmam işini. Ötesine berisine karışmam bana ne mesela. Hizmet edeceğim de misafirini ağırlayacağım da nazını tribini çekeceğim de ohoo...

Emrivaki yapmaları, size hizmet ettirmeleri ve eşinizin buna çanak tutması çok yanlış elbette ama bazı hamilelerdeki sürekli aranayım bir isteğim var mı diye sorulayım tavırları bana çok itici geliyor kusura bakmayın. Kaldı ki daha 13 haftalıkmışsınız yani önünüzde kısmetse uzuuuun bir dönem var hiç aramadılar demek için çok çok erken. Nerdeyse 39 haftalık hamileyim kayınvalidem beni aramadı aramadığı için de çok memnunum şahsen. Severim kendisini aramızda sorun yok ama gereksiz konuşmalar sevmiyorum. Ara sıra falan mesaj atar, eşimden öğrenir ne durumda olduğumu. Bir kez olsun neden aramıyor demedim hiç aklıma bile gelmedi. Dünya üzerinde hamile kalan tek insan biz değiliz ya, abartmayın bu kadar
Niye sürekli bizi arayıp sorsunlar alt tarafı hamileyiz dünyanın en sıradan en normal olayı 🙄

ben Çok ağır hastayken annesi (yalandan) basit bir hastayken ramazan ramazan annemi arada yemeğe çağır hasta ya yapamaz o demişti. Ve ben de hastayım ben bize yemek nasıl yapacağım dediğimde bana 2 hafta surat asmıştı ve o akşam annesini yemeğe çağırıp bana yemek yaptırmıştı

Yapar mı yapar. Kendine hizmet ettirmek üstünlük taslamak için tabii. Ben olsam yapmam işini. Ötesine berisine karışmam bana ne mesela. Hizmet edeceğim de misafirini ağırlayacağım da nazını tribini çekeceğim de ohoo...
Zaten bunları yapanların kıymeti bilinmiyor ki. Bir arkadaşım nişanlacağı kişi ve ailesi için bir ağzıyla kuş tutmadığı eksik kaldı. Ama çocuğun ailesi kıza kilolusun kilo ver deyip zorbalıyor. Kıymet bilinmiyor yani. Seviyeli olmak en iyisi. Duruma göre baktın ki içten,samimi insanlar yakın olunmaya başlanır ona göre

X