Eşimin ailesi ile sorunum

Valla arka arkaya gelmiş herşey :/

Eşinin ailesinin evi, başkalarının evi diye yargılayanlar insanlar oğluna veriyor. Tek gelin boşandıda yalnız yaşamıyor o evde. OĞLU, GELİNLERİ VE TORUNLARI yaşıyor hani. Ev varsa neden vermesinler? Buna bu evi verdiler kul köle olmalıyız gibi kafaya girmek zorunda değiller. Büyük iyilik ama evlatlarına ev vermelerine, başkasının evinde kalıyorsunuz demek, nedir? O evde onlar yaşıyorsa onlardan izinsiz su bile içemezsiniz. Onun dışında konu sahibi kaçarak evlenmendeki sebep nedir? Gayette bekliyorsun her şeyi. Yok gece insan lazım, yok aileme hoşgeldin demediler? Ya rabbim beyin vermiş kullanalım diye akıl vermiş. Tanışmaya gelmeyen insanların ayağına gittin he? Sen bence biraz otur, düşün öyle hareket et. Ailene sabırlar diliyorum.

kainca niye kaynananin evine kactiniz. eger kendi evinizi kursaydiniz iki aile de muma donerdi.

Yazınız için teşekkür ederim inanın bende kendi aileme sabırlar diliyorum hem başlarını yere eğmiş bir kızları hem birşey varmış gibi kaçtığı adamın ailesi sorunu yaşadılar. Kaçarak evlenmekteki sebebimiz eşimin ailesi tanışmaya gelmiyor, biz herşeyi hem benim tarafım hem sadece eşim ile yapacaksak benim ailemde elini taşın altına sokmasın, onlarda bir şey yapmasın düşüncesindendi. Eşimin arabası vardı kendi aldığı, babasıda arabasını satmasını parasını babasına vermesini istedi ev alacakmış babası. Eşimde evlenicem lazım olursa arabamı kendim için satarım dedi diye evlenmesini istemediler evdede yediğini içtiğini sayıp kavga ediyorlarmış son zamanlarda o an bu evde duramıyorum dedi bizde öyle kaçtık

kainca niye kaynananin evine kactiniz. eger kendi evinizi kursaydiniz iki aile de muma donerdi.
Biz kaynana evine kaçmadık ikimiz ayrı bir eve çıktık, ben işten çıkıp üstüne hamile kalınca yeni iş bulamadım maddiyatta zorlandık eşimin babaannesinin boş evine taşındık.

Buyuk konusmayayim ama ben boyle anlatisli olsam kizim kacip gitse bir daha yuzune bakmam ne hali varsa gorsun derim yaptiginiz cok ayip evlendiniz basiniz goge erdimi sorundan baska bisey yasamamissiniz
İnan seninle aynı fikirdeyim, ailemde öyle bir hoşgörü varmışki hem beni hem eşimi baş tacı ettiler. Ama tövbe deyin, Allah evlatlarımızın başına vermesin deyin

Eşiniz evden kaçsın diye siz de evden kaçtınız yani. Kusura bakmayın asla alay etmiyorum, siz de zaten geçmişten ders çıkarmışsınız belli. Bence maddi durumu bir şekilde toparlayıp kendi evinize çıkın. Böyle bir planınız var mı?

Baştan sona yanlışsınız karı koca, Allah akıl fikir versin ikinizede.

kaçtığınızı söylediğiniz yere kadar okudum. kendi ailenize ne kadar ayıp yapmışsınız ya. aileniz sizi güzelce evlendirmek için ellerinden geleni yapmış , başta uyumlularmış. ama siz onları üzer miyiz demeden kaçmışsınız.
ve gidip size ve ailenize saygı göstermeyen eşinizin ailesi ile oturmuşsunuz. eşim de iyi falan diyorsunuz da, siz ailenize ve kendinize bunu yaşatmışsınız. cidden ben utandım okurken.

Eşiniz bu olanlar karşısında ne yapıyor peki?

Ailenizden gelen hiçbir şeyi hak etmiyorsunuz.
Karşı tarafın ailesi istemediği için evliliği destekleyen aileyi bırakıp karşı tarafa kaçmak neyin kafası anlamadım.
Sizi destekleyen insanların teklifini çok masum kocişiniz kabul etmediği için kaçıp sizi istemeyen insanların evine yerleşip birlikte oturmuşsunuz. Filmi çıksa böyle saçma sapan şey mi olur deyip izlemez kimse.

Sonrasında da ailenizi ezdirmeye devam etmişsiniz.
Ne kıymetli adamlar var dünyada, insan hayret ediyor. Altından falan herhalde.

Babanız zaten size destek olurken kaçmanız ne mana asla anlayamadım

Böyle biriyle evlenmeye değdi mi? Beş para etmez sünepeyi hem koca hem baba yapmışsınız. Baban evlenmemize destek oluyor, bize sahip çıkıyor her türlü arkamızda diyeceğine hainlik yapıp kendisini adamdan saymayan ailesine koşmuş. Niye başka bir şehre gitmediniz, madem evden çalışma imkanınız varmış? Sizi resmen oyuna getirip kafalamışlar ve ısrarla bu adamdan eşim diye bahsediyorsunuz. Düşünüyorum babam full destek veriyor, maddi manevi yanınızdayız düğün dernek yaparız, evinizi hallederiz diyor ama ben babamı sırtından vuruyorum. Ne için kim için, anasıyla babasıyla plan kurup beni oyuna getiren bir haysiyetsiz için. Bu nasıl bir ihanet seviyesi?

Şunu kafanıza iyice sokun; iş hayatına dönmezseniz maddi olarak güçlenmezseniz şimdikinin bin beterini çekersiniz. Sizi ailenizi istemeyen, insan yerine koyup tanışmaya gelmeye bile tenezzül etmeyenler niye hürmet etsinler? Kendi ayağınızla koşa koşa gitmişsiniz bir yerlerini kaldırmaya. Şaka gibi hala kayınvalidem kayınpederim diyebiliyorsunuz.
Ayrıca konuyu evirip çevirmeyin bize yalan borcunuz yok.

Ailen kahrolmuştur . Hele bizim ülkemizde , insanlara ağzı olan konuşmuştur . Kaçmaya biliyorsunuz . Korunmayı bilemediniz mi ? O çocuğun böyle bir ortama doğmak istermiydi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…