Eşimin ailesi ile sorunum

Sadece anne babanıza çok üzüldüm. Siz onlar için büyük bir imtihanımız.

Yani ailem de masraf yapmasın diye kaçtık demişsin amaa ne alaka çözemedim. Kaçmadan masrafsız evlenilmiyor mu nikah yapardınız sadece ailenin katıldığı oldu bitti. Yani seni istemeye gelmeyen ailenle tanışmaya tenezzül etmeyen insanların yanına kaçmışsın . Sebep yok ailenle konuşmaya tenezzül etmeyip baştan sana değer vermicez diye bağıran bi aileninYANINA kaçmışsın.

Daha ailesini diğeriyle görüşmeye ikna edemeyen , asla otorite kuramayan bi adamak kaçmışsın . Vallahi yazık olmuş . Yetmemiş işini kaybetmene rağmen çocuk yapmışsın. Bacım kv Dalan bırakıp bi psikoloaga mı gitsen ? Yani mantıklı kararlar veremediğin çok açık bi görünsen mi acaba ? Sal kv falan gelip gitmesin sen sana bu kadar sorun çıkaran ailene ve sana saygısızlık eden insanlarla iyi olucam diye uğraşıyorsun şakalaşıyorsun falan iyi misin ?

Ailene kıymet ver bari saçmalama , biraz koy tavrını. Ev için de çok silip büzülme sonuçta oğulları hakkı oturmak ama çocuğa kıyafet alamayacak kadar maddi durumunuz niye kötü ? Zaten masraf olmasın diye kaçmışsın neyin borcu bu ?

Kv sen çok daha büyük problemlerin var ;
  • gelecek kaygısı / bebeğin masrafları
  • eve çöken görümce
  • ailene saygısızlık eden aileye yaranma saçmalığın
  • ailesine laf dinletemeyen pısırık eşin
  • asla mantıklı adımlar atamayan sen .

Okudum.
Siz ezikliği saygıda kusur etmiyorum sanıyorsunuz. Sizinle tanışmaya bile tenezzül etmeyen oyalayan insanlara kacmissiniz. Üstüne kısa sürede hamile kalmışsınız. Üstüne onların verdikleri evde oturuyorsunuz. Yani kaynana ne yapsa yeridir. Toplayın eşyasını ailenizin yanına dönün. Eşiniz de geliyorsa gelsin gelmiyorsa bosanin.

Size ve eşinize o kadar çok söylenecek söz var ki aslında ama gücüm yetmez, sinirlerim dayanmaz. İşinizi bu aile için mi bıraktınız, size pervane olan anne babanızdan bu aile için mi kaçarak evlendiniz, sizin ailenizle TANIŞMAMIŞLAR bile, bakın gelip gitmek, yemek yemek falan bundan bahsetmiyorum, lütfedip TANIŞMAMIŞLAR. Ne kadar aşık olsam da ailemi bu şekilde ezdirmezdim. Kayın ailenizle olan ilişkinize ve eşinizin pasifliğine hiç değinmeyeceğim sinirlerim bozuldu. Hiç bir şey doğru yapmamışsınız bari bebeğinizi koruyun bunlardan.

Görümcem bebekli evde sigara içmeye neden geliyor ya, delireceğim valla! Donunu kendi toplasın, yemeğini kendi hazırlasın, sigarasını da dışarıda zıkkımlansın. Sizin bunlara ses çıkarmanız saygıdan değil, kusura bakmayın ama eziklikten.

Ters tarafa kaçmışsınız ama. Bana tufaya düşmüşsünüz gibi geldi üzgünüm. Aileniz adına özellikle. Zaten izin vermeyen eşinizin ailesiymiş niye onlara kaçtınız ki hiç düşünmediniz mi bu mantıklı mı diye? Sizin ailenizin suçu yokmuş ki onlar onaylamış tanışmaya çalışmış zaten

+100000 katılıyorum
İş bırakılmış aile bırakılmış… Üstelik adam yerine koymayan diğer ailenin evine kaçılmış. Oyun çevirmişler net. Eşinin masum olduğunu sanmıyorum hiç

Pamuk gibi aileniz varmış. Her dediğiniz kabul edilmişken durup dururken onların olmayışını fırsat bilip kaçmak ne alaka onu asla anlayamadım. Rahat batmıştı herhalde şu an çektiklerinizi okurken aklıma tek gelen bu.
Çekecek çileniz varmış. Size zerre kadar üzülmedim. Ailenizi daha fazla üzmeyin bari.

Acaba akıllanmış mıdır diye sonuna kadar okudum. Tam bir hayal kırıklığısın.

Kaçıp eşimin ailesi ile yaşadım dedikten sonrasını okumadım, haketmişsin, bu arada esinde hiç iş yok boşuna kaçmışsın, sadece ailene acıdım, sen besle büyüt o gitsin b...k gibi insanlarla muhatap olup bir de beraber yaşasın, Allah düşmanımın bile başına vermesin, evlerden ırak...

Konu sahibi çok güzel avlanmış, eşi ve ailesi masraf yapmamak için çok güzel plan yapmışlar, valla hiç acımadım, Allah akıl fikir versin...

Sonuna kadar okudum.Uzun uzun bende dışardan gördüğümü aktarayım sana.

Konuda en çok üzüldüğüm annen,baban ve kardeşin. Yazık o aileye,ifade edemediği ne çok şey biriktirmişlerdir.

İlk hatan ailenle tanışmaya gelmeyen aileyi uzun süre bekleyip,aileni korumaman.
İkinci hatan ve yanılgın kapı gibi ailen destekken saçma sapan eşinin isteğine kanıp şehrini,işini terkedip gereksiz yere kaçarak evlenmen.
Üçüncü hatan hemen hamile kalmak.
Dördüncü hatan kayınbeder evine,yakına yerleşmek.
Beşinci hatan senin deyiminle,hala saygıda kusur etmemen.
En büyük yanılgın da eşinin özünde iyi biri olduğunu düşünmen!
Madem işi gücü iyiydi niye birikim yapmadı? Etraftan yardım almadan bir yere gidemiyor?
Ya da niye bu kadar iyiyse oğullarını rezil eden,eş ailesine mahcup duruma düşüren ailesine ses etmedi? Kaçmak yerine babana kusura bakmayın mahçubum dese ona göre planlama yapsa olmaz mıydı yoksa işine mi geldi acaba?
Hala pasif bir eşiniz var,annesi hala istediğini diyebiliyor ve engel olmuyor.Şuan aranız iyi çünkü daha delirmemişsiniz bir ailesine sağlam delirin adım atamayacak duruma gelsinler öyle gerçek yüzünü görün derim.

Kısacası hatalar zinciri,koca olacak vasıfta olmayan bir eş,oyuna düşmüş bir kız,kıt kanaat büyüyecek bir bebek,perişan olan anne baba.

"Kendine saygisi olmayana kimse saygi duymaz" konulu epik bir drama olmus adeta.

Halbuki 10.satirda falan bu hikaye bitmeliydi, bu aileye ve esinize karsi bu sonsuz sabriniz sebebi nedir merak ettin.

Hanımlar düşünsenize aylarca karninizda taşıyorsunuz eşinizle üzerine titriyorsunuz çok iyi meslek sahibi yapıyorsunuz o gidiyor bı capsizin ailesine kaçıyor sizi yok sayıyor. O capsizdan bir de çocuk sahibi oluyor. Allah vermesin yarrabim. Gerçekten evlatlarımızı fanusta mi yetistircez burnu büyük mu yapcaz kolejlerde mi okutcaz bilemedim. Neden böyle oldu acaba.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…