Eşimin ailesi ile sorunum

Yazımı tekrar okudum, hala öyleymiş gibi yazmışım, ben eksik yazmışım çok haklısınız,kusura bakmayın. Borçlarımız bitince hepsini verdik toptan. Çok uzun bir zamanda sürmedi + ekleyeyim oturduğumuz ev babasının değil, babaannesinin, babaannesi vefat ettiği için ev boştu, bizim taşındığımız günden oturduğumuz aylara kadar babasının kardeşleri kira istedi, bizde babasıda içinde dahil tüm kardeşlerine toptan ödedik. Ben bu zamana kadar bana şunu yaptılar diye devam ederken sanki o anda da hala yapılıyormuş üslubuyla yazmışım. İnkar etme niyetiyle yazmadım. Kayınpeder oturduğumuz günden beri kendisi de istiyordu zaten, şimdiki zaman olarak yazmışım gibi duruyor düzeltmiş olayım. Kusura bakmayın.

Hepsini okudum gayet asıl sen sallıyorsun saygılı ol terbiyeni bozma üşenenler için yazdım onu

Eşimin ailesi ailemi arayıp konuşmak istediler “çocuklar böyle birşey yapmış,düğün yapalım diye”

ailem öğrenince şok oldular benimle 4-5 ay hiç konuşmadılar

nikahımızdan aylar sonra ben hamile kaldım,ailem ile barışınca eşimin babası tanışmaya gidelim dediler. Ailemi zar zor ikna ettim

Bana nikahımda kaynanam altından çeyrek altınlı bileklik taktı.

taşındığımız evde kaynanamların iki sokak altında eşimin babanesinin evi, kimse yaşamıyor diye kayınpederim kira vermeyin diye oraya taşıttı bizi allah razı olsun

Göz doktoruna görün. annelik yolunda

Ev kendisinin değil kayınvalide ve kayınpederin evi

Başka bir yere kiraya çıkın

Yine çirkefler koalisyonu kurulmuş konu altında anlaşılan, herkes kendi tavsiyesini veriyor ben de kendi tavsiyemi veriyorum hayır öyle değil diyerek ne elde ediyorsunuz, nasıl bir sidik yarışı bu ne haliniz varsa görün. Benim muhatabım konu sahibi.

Eklemediğim bir yer daha var aslında, ben işten ayrılmadan evlilik iznine+yıllık izinlerime toptan+ücretsiz izine çıkmıştım, yüklü tazminat aldım ama o tazminatı alana kadar bir süre izinde gözüktüğüm için maaş da borç+kiraya gittği için zorlandık, eşimin arabası yüksek model, onu satıp düşük modele geçelim sonuçta bizim arabamız demiştik, kayınpeder satıp düşürmeyin arabayı ev var oraya geçin kira ödemeyin dedi, sonra toptan aldı oturduğumuz zamanların kirasını

Teşekkür ederim farkındayım

Başı hatalarla dolu tercihlerimin,düzeltmeye çalışıyorum çünkü artık sorumlu olduğum bir evladım var,kendi gözümle hiç görmediğim yorumlar aldım burada, iyi ki yazmışım, içimde tuta tuta git gide psikolojim etkileniyordu

Ailem bizi kendi ayaklarımızın üzerinde durabileceğimiz şekilde yetiştirdi, çok utanıyorum ki böyle güzel aileye sahip olduğum halde hiç hak etmedikleri şeyler yaşattım. 1 seneye yakındır çalışmıyordum, şimdi çalışmaya başladım bazı şeylerin telafisi yok, yürekte açılsn yaranın da tamiri yok maalesef ama bundan sonrası için başta çocuğuma sonra aileme yara açmayacak kadar akıllandım

Gılgamış destanını okudum. Ne kocaymış ki ailenizi ezip geçmişsiniz yetmemiş paspas etmişsiniz. Anne babanıza ve evladınıza üzüldüm. Evlatsınız ama ana baba saymazsınız, annesiniz ama sefalete, huzursuzluğa doğurursunuz. Kendi düşen ağlamaz demişler sizde ağlamayacaksınız

Ne akılla kactiniz merak ettim, çünkü kaçmayı gerektiren bir durum yokmuş, kusura bakmayın da eşiniz tam bir boş beleş

Kira ödeyemedikleri için zaten o eve yerleşmişler. 6 aylık hamileyken ev taşımak zorunda kalmış. Şu anda da kira ödemeyip borç ödüyolarmış vs vs
Sevgili mirta öncelikle yazdığın için teşekkür ederim, eksik yazdığım kısmı tamamlayayım, borçlarımız bitti kısa sürede, kirayıda oturduğumuz ayları toptan verdik, o kadar uzun,eksik ve saçma yazmışım ki anlaşılır olmamış

Okuyan bordo berelidir.
Ben okudum valla hatayı siz eşinin memleketine kaçarak yapmışsınız ? Bir de anlamadığım konu senin ailen sizin yanınızdayken siz neden sizin yanınızda olmayan insanların olduğu şehre kaçıyorsunuz ki ? Valla kv tipik kv uzak durun bebeğinizi de kendin büyüt onlardan yardım alma bak mesafe her zaman iyidir

Ben evden çalışıyordum, şehir dışında da çalışabilme ihtimalim var eşimin işi iyi ama evden değil diye bu şehre gelmiştik, ama geldiğimizden kısa bir süre sonra sorun yaşandı işten ayrıldım,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…