Eşimin ailesi ile sorunum

İnan seninle aynı fikirdeyim, ailemde öyle bir hoşgörü varmışki hem beni hem eşimi baş tacı ettiler. Ama tövbe deyin, Allah evlatlarımızın başına vermesin deyin
Valla asıl sen tövbe çekte senin evladın senin anana babana yaşattığını sana yaşatmasın. Çok kötü kalplisin kalbinin ekmeğini yiyorsun.

ben bu mesafe koymak istiyorum ama hala evime geliyorlar benden hizmet bekliyorlar olayını anlayamıyorum. uygun değilsem canım istemiyorsa kapıyı açar "kusura bakmayın misafir kabul edemem" der kapatırım kapıyı. Napabilirler yani koçbaşıyla mı girecekler eve. kocamı doldururlarmış, bidon kafa olmasın da dolmasın kocam da. eğer dediğiniz gibi kira da veriyorsanız çarparsınız yüzlerine kapıyı giremezler yani u kadar ömür yiyici dert haline getirecek ne var. ha ama siz siz mesafe koymak değil; torun vermiş baş tacı gelin muamelesi görmek istiyorsanız o zaman onlar da oğlan vermiş aile kılıklarına girerler.

Bu hikayede sadece ama sadece senin ailene üzüldüm nasıl kaçarsın ya sen öyle bi babayı ezip yaşadıklarinda sorumlu sensin baştan istenmemissin diretmissin sevgili kocanda arkanda falan değil sünepenin teki belli aşırı sinirlendim gece gece yol baştan bozuk belli niye ilerlemek yerine bi fren yapıp u dönüşü yapmiyosunuz ki kaçan kızlar hep aynı şeyi yaşıyor

Ne okuyacam beee bu devirde kaçarak evlenmek mi kaldı..sözde iyi ısı varmismis da... Babası iki ailedne uzak yuva kurun buraya gelsin ben düğünü yaparım demiamiade hele kız babasına bak damadı kacirtma derdinde gerisi ofsayt okumam ... Okutmam da. İşi gücü olan insanlar mademmgelirseviyeniz var hakları bilip sevgiyi yaşıyorsunuz eee Seviyorsunuzki nikahlaniyorsunuz o zaman kaçmak çok ilkel bir kelime olduğunu da bileceksiniz.. samimiyetsi bir yazi

Konu kabus gibi. Öyleki Sabırla sonuna kadar okudum
Sonunda hepsi rüyaymış çok şükür uyandım derseniz diye umutla bekledim
Öyle bir kabus yani
Kız aklı yel aklı derdi büyüklerimiz.
Akıl esip gitmiş daha da gelmemiş
Gelmemiş ki takılmış plak gibi aileme hoşgeldin bile demediler diyor
Yaw adamlar aileni takmiyor neyine hoşgeldin desinler
Aileni sen takmamışsın, vurmuş kapıyı çıkmışsın elin insanları niye saysın, sevsin.
Ortada çocuk yapmak dışında birşey becerememiş bi adam ve onun aileisi var. Adam çocuğuna emzik bile alamiyor sen kv de şikayet ediyorsun
Yok çok saygılıymışda hep ellerini öpermiş
Yahu sen kendi aileni silip yıkmışsın, başkasının elini ne öpüp duruyorsun
Neyse çok fazla yazmicam
Benimde kızlarım var
Olan çocuğa olmuş.
Yavrum yazık sefil oluyor
Biri vercek giycek biri vercek yatacak
Gerçekten mutluluk tablosu, övün övün bitmez

Eşinizin ailesi en başindan sizi və ailənizi istememişki ne bekliyorsunuz .Başindan sayğısızlıq etmişler bence sizi gelin kimi istememişler .Mesafe koyun aranıza soguk davranın eşiniz nasil istiyosa kendisi öyle görüşsun .Onlar size geliyosada siz sık sık gitmeyin .Ben hic gitmem mesela .Bu arada ailelerinizde goruşmek zorunda deyillər istemiyolarsa görüşmesinler evlənən sizsiniz aileleriniz diyil .

Iyyyyyy herkese karşı negatif ne kadar kötü kalpli birisin ya çoğu kişiye yazdığını okudum hep bi negatif hep bi muhalefet. Senin bence gün boyu canın sıkılıyor da dur şuraya girip insanların damarına basayım kavga kaos çıksın peşindesin. Yazık sana acıyorum hayatında mutsuz olan insanlar başkaları da mutlu olsun istemez ya aynı senin gibi herkese laf sokayım. Sen gerçek hayatta benim karşımda olucaksin ağzını dahi açamazsın. Burda kolay tabi klavye artistliği. Sonra milletten lafı yiyince avukatım avukatım heheheh avukat avukat bey , hanım bana böyle diyolaaar

Can sıkıntısından okudummmm hay allahim ben şok şok. Senin aileni sal.k yerine koyan insanlara niye kaçıyorsun sığınıyorsun. Bebekli halinle niye gorumcenin kirlilerni topluyorsun defol git diyemedin mi. Niye kv bebek bakmada yardım istiyorsun. En önemlisi bir cana bakacak durumunuz yoksa günahını alıyorsunuz. Niye aileni kucuk düşüyorsun. Ailenle Tanışmaya bile tenezzül etmeyen insanlara kaçmişsin ay benim bile içimde yangın çikti ah o annecigin ne hale gelmiştir. Konuyu okurken sal.aklıgina küfür ettim. Bu yaşadıklarına sen izin verdin senin tercihin şimdi cefasını çek
Şiddete karşıyım ama seni bir güzel dövesim geldi

ağzınıza sağlık

Ben gorumcenin evine gelip sigara içtiği ve yataginda yattığı kısma kadar okudum. Ama artk pes ettim. Bana pes ettiren sen oldun maalesef. Nasl bu kadar herseye tahammül edebildin. Hayır sabır gösteriyorsun Allah sana mükafatını verecek desem bugün sabır gösteren kişi bunu buraya yazmaz fikir almaz. Sen ne amaçla ne mantıkla aileni en başta çiğnedin kaçtın. Hadi bunu yaptın hersey bu kadar açıkken nasl hamile kalabildin. Hadi hamile kaldın nasl nasl nasl. Artk yazmak istemiyorum. Sadece aklını başına toplanan lazım böyle sağlıklı bir insan oluşunu geçtim sağlıklı bir anne olamazsın. Artk adımlarını bebegin için atmalısın. Allahm yardımcın olsun

Baban seni evlendirecekken niye kacip aileni zor durumda biraktin .senin ailenin sehrinde evlenip telli duvakli gelin olsaydin ,babanin evinden çıksaydın .niye kendi aileni cezalandirdin ?

Yazan arkadaşlara vakit ayırıp okudukları için teşekkür ederim öncelikle, ama bu forumda ne kadar kötü kalpli insanlar varmış, yok sen şöylesin böylesin şunu hak etmiyorsun evladına yazıklar vs vs havada uçuşmuş, sevgili hanımlar, bir yuva kurdum evet bu yuvayı ailemi ve birçok kişiyi ezerek hiçe sayarak kurmuş olabilirim, hepimiz bazı tercihlerimizi yanlış yolları seçerek yapabiliyoruz, Allaha şükür mutlu bir yuvam,ve çok mutlu 4 aylık bir bebeğim var, toplu cevap niteliğinde yazmak istediğim şeyleri kısa keseceğim.
1.bebekler çok hızlı büyüdüğü için bir kıyafeti çok uzun süre kullanamıyor,bebek kıyafetleri de pahalı ve bir iki giymelik kıyafete durumumuz da çok iyi değil diye para harcamak istemedik, beş kuruşsuz,meteliksiz değildik allaha şükür, öyle algılamayın. 2,5 yaşında erkek yeğenim var ve benimde oğlum olacak diye yeğenimin kıyafetlerini aldık.
2.Maddi zorluk yaşadığımız süre içersinde ailem bize destek oldu allah razı olsun, ailemin üstünden geçindik diye bir algıda yok. Sadece benim ailemdemi öyle bilmiyorum ama kötü niyetle yazılan yazılara cevap olarak söylüyorum,zor zamandan geçen aile üyelerine diğer aile üyeleri destek de bulunuyor bu çok normal, bugün ben kötü olurum yarın ben iyi olurum ben destek olurum.
3 ve son olarak da ben eşimin ailesi ile sorun yaşıyorum ne yapmam gerektiğini bilemiyorum diye buraya fikir almak için yazdım, birsürü art niyetli kişiler günahsız sabi bebeme sallamış. Tek temennim herkes kalbinin ekmeğini yesin. Allaha şükür zor zamanlarımız geçti,geçeli çok oldu, yazmaktaki asıl amacım olan, iyi niyetli yazan arkadaşların tavsiyelerini de dinledim. Kendimi mental olarak daha iyi hissediyorum. Umarım hayatınızda vereceğiniz kararlar kendiniz dahil bir başkasının hayatını olumsuz etkilemez, umarım psikolojik olarak hep iyi hisseder ve sağlıklı kafa ile yaşamaya devam edersiniz, Rabbim (varsa) başta evlatlarınız olmak üzere hepinize sağlık sıhhat versin. Bir evlat için anne birtanedir. Yazan herkese teşekkür ediyorum allah herkesin gönlüne göre versin.

Seni istemeye bile gelmeyen ailenin oğluyla neden evlendin ben bunu anlamadım

Valla azmettim okudum,yazık o annene babana!başlarını defalarca yere egmissin hala sana bakmaya caliyolar degdimi işi ve rahat yaşamını bırakıp eşinin ailediyle bunca sorunla boğuşmaya? Birde hala aileni ezmrye caliyolar ailene çok üzüldüm gerçekten Allah başa vermesin

Bacım öncelikle evladını güle güle sağlıkla büyüt. Ancak ki sabırla okudum. Sen akıl vermelik biri değilsin özür dilerim ama sende gram akıl yok. Bugünlerin olacağı taaa en başında belliymiş. Sana ve ailene yapmadıkları rezillik ve aşağılık davranış kalmamış. Bir seviyorum tutturup baba sözü dinlemeyip kocanızın peşine takılıp gitmişsiniz. Farkında mısınız bilmem ama bütün fedakarlığı siz ve sizin aileniz yapmış. Eşiniz ailesine bu yüzü veren. Bu yaşadıklarınızın başlıca sorumlusu, ailesine dur diyemeyen böyle onlarla sizi yüz göz eden eşiniz. Üzgünüm ama bir zaman sonra eşinize gram sevginiz kalmayacak. Mutsuz olacaksınız. Bunların benzerlerini ablam yaşadı. Hep derdim bu kız eninde sonunda boşanır. 29 yıl sonra bu arada arada kaç kez bosanmalik oldular ama eski kocası yalvar yakan barismalar yine aynı sorunlar. Kayinvalide gorumceler onların ağzına bakan koca. Dipdibe bir hayat sonunda geçen yıl boşandı. Eski kocası hep sebep annemmis diyormuş şimdi. Neyse senin de sonun boşanma. Bu çok net. Aklın varsa tak gemileri ta düzelsin veya da bitsin huzurla çocuğunu büyüt. Bu eziyet çekilir mi? Bu sağlığını da gençliğini de ararsın. Geriye senden bir enkaz bırakırlar.

Seni istemeye bile gelmeyen ailenin oğluyla neden evlendin ben bunu anlamadım
Düşünce tamamen birbirimizi seviyoruz, onun ailesi birşey yapmayacaksa benimkilerde yapmasın onun ailesinden uzak kalırız diyeydi başta. Sonra onun ailesinin ne kadar ters bir aile olduğunu yaşarak anladım.
Amin Allah kimsenin vermesin, şimdi güncelleme atayım. Yapılan yorumlarda kendime şey dedim; sen bi sirkelen kendine gel artık ezdirmesene kendini elin ayağın tutuyor Allaha şükür.’ Şimdi eş ailesi ile mesafeliyiz, konuşup görüşmem içlerinde çok büyük yaradır. Torunu göremiyoruz oğlum bizimle görüşmek istemiyor diye. Şükür yavaş yavaş yapılan hataları henüz herkes sağ iken düzeltiyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…