Eşimin ailesi ile çok farklıyız

Söylesem onunla yarışıyor durumuna düşecek gibi hissettim sanki bi hediyenin hesabını yapar gibi geldi. O kendine yakıştırdıysa ben hiç o seviyeye inmem dedim. Ama sonradan da zoruma gitti.

Ben köyde dogup büyüdüm su an da köyden bozma yerde yasiyorum daha bir kere ahıra girmedim elime kazma çapa almadim bag bahceden anlamam beni herkes böyle kabullendi kimse in bahceye capa yap diyemez sen neden ahıra kadar girdin her seye atıldin ki ? Yapabildigin kadarıni yap çekil kenara her şeye kosturursan agızlarına laf verirsin

Gülmelerinin sebebi köy hayatini bilmemeniz. O köpekleri bilerek salmiyorlar. saldirgan olmalari evi ve hayvanları korumalari icin yari ac yari tok bakiyorlar. Belki farketmissinidri köyde cok fazla kedi de olmaz. Ise yaramayan hayvana bakılmaz. Bence ne islerine karisin ne islerini yapin

Bir şey diyeceğim Leyla hanim o işleri erkek yapmaz mı ? Sonuçta oranın temizlenmesi falan kuvvet gerektirmiyor mu ? Benim eşimin ailesi köye yeni yerleşti onlar yapmıyor ama yapan akrabalarında bildiğim kadarıyla erkekler hayvanlarla ilgileniyor

İyi de bu lafın nesine bozuluyorsunuz? Sizi hem kızım diyerek hem becerikli olmanız ile yüceltiyor.Benim kayınvalidem gibi "bana gelinin güler yüzlü çok şanslısın dediler..Ben de onlara benim oğlumla evlendiği için ağzı kulaklarında olur tabii..şanslı olan o dedim..haha ha" dese ne yapacaksınız bilmem?

Siz şehirde büyümüşsünüz, ne işiniz var eşinizin ailesinin köyündeki ahır işinde. Siz kendinize değer verin de, o ucube tipler de size değer versin. Kendini küçük gören siz kendinizsiniz. Her işe koşmakla da övünmeyin. Her işe de koşmayın. Kaynanaya da hediye alıp yaranmaya çalışmayın. Gerekmedikçe de telefonda dahi muhatap olmayın. 'Ne kadar az irtibat , o kadar huzurlu hayat' sözünü ilke edinin.

Siz şehirde büyümüşsünüz, ne işiniz var eşinizin ailesinin köyündeki ahır işinde. Siz kendinize değer verin de o ucube tipler de size değer versin. Kendini küçük gören siz kendinizsiniz. Her işe koşmakla da övünmeyin. Her işe de koşmayın. Kaynanaya da hediye alıp yaranmaya çalışmayın. Gerekmedikçe de telefonda dahi muhatap olmayın. 'Ne kadar az irtibat , o kadar huzurlu hayat' sözünü ilke edinin.

Anladım demek ki aynı dili konuşmuyorsunuz bakın siz onlardan biri gibi olmak istedikçe onlar hayır bizden değilsin mesajı veriyorlar. İlk olarak işlerini yapmayı bırakın sonra da ufak ufak mesafeyi artırın ta ki size akıllarından geçen her şeyi söyleyemeyeceklerini anlayana kadar. Ahmak gibi alenen yapılan hakaretlere de tepki gösterin ciddi bir şekilde. Bence siz biraz ağırlığınızı koyarsanız onlar da sınırlarını öğrenecektir.

Cici gelin olmayı bırak ve uzak dur ...

Neden her işe kostunuz ki şehir yaşamında bir insan ahir işinden ne anlasın ve neden yapmak zorunda olsun
Ne kadar çok taviz verdiniz o kadar kıymetsiz oluyorsunuz maalesef
Biz senede bir defa gidiyoruz benim de aile yapim çok farklı yaptığım şey yemek bulasik nadir olarak temizlik
Köyde büyüyen eltilerim bile ahıra girmiyor ben hiç girmem

Ben kibarligin mutevaziligin hatta iyi niyetin bir işe yaradığını görmedim özellikle kayın ailesinde sessiz sakin bir insanken aynı senin gibi tepeme binerlerdi ne kadar ahmakmisim nine haklı!

Benimkide düğünde bağıra bağıra 'benim oğlumdan iyisini nerede bulacakmış' dedi oralara kadar gidersek burada konuşacak çok daha fazla şey olur arkadaşım... Benim bozulmam övmesi falan değil.. resmen diyor ki bu yapıyor bilse ötekide yapar ama o bilmediğinden yapmıyor. Ha ben zaten ona üzüldüğüm için yapıyordum yanında yardım ediyordum bi beklentimde yoktu. Ama zaman geçip bir şeylere uyanmaya başlayınca konuşulan, denilen, yapılan şeyler insanın topluca zoruna gidiyor. Haksızlığa uğramış, kullanılmış olduğunu farkediyorsun. İyi niyet sandığın şeyin aslında aptallık olduğunu fark ediyorsun.

Çok pişmanım gerçekten. Ben işten kaçan biri değilim, deneyimi severim, bakın hanı bunlar pis iş diyip burun kıvırmak tarzım değil zaten inanın bu iş oradaysa evimde yemek yapmam gibi bi iştir diye bakarım. Mesele işin çeşidi de değil sadece zaman geçtikçe saf muamelesi görmek hani sanki ben cahilim, safım, aptalım gibi görüyorlar. Anlatmadığım evlilik sürecinde geçen şeyler var o konuları ne kadar aklıma gelsede dillendirmek ya da hatırlamak istemiyorum onların birikintisi, şimdi aniden bu konularda bi uyanış belki hormonlardan.. Bilemiyorum. Tek bildiğim nezaket ya da iyi niyet değerini bilmeyecek insanlara gösterilmemeliymiş, kendi bildiğimden farklı bir düşünce şekilleri var.

Öyle yapacağım bundan sonra.. Kendi ailemle aynı değil. Komşuma nasıl mesafeliysem aynı mesafe aynı misafir tavrı olacak artık. Ben kendi ailemle aynı kefeye koyarak bütük hata yaptım istesende olmuyor öyle çünkü.

Tabii ki hormonların da etkisi çoktur ama sizin birikmiş sorunlar
Yapmayın siz de madem kıymet bilen yok zaten görev gibi yapışmış üzerinize
Simdi hamileyim deyip yapmayın sonra da cocuk durmuyor deyip yapmayın
Eşiniz bu duruma ne diyor

Ben kayınvalidenizin söylediklerini kelime kelime tekrar tekrar masaya yatırmamanızı tavsiye ederim.Anladığım kadarıyla kayınvalidenizin sözlerini sonradan yorumlayınca bu anlamı buluyorsunuz yoksa o an " Ben de size yardımcı olmak için bunları yapıyorum yoksa ben de bilerek doğmadım" dersiniz.Sık da görüşmüyormuşsunuz üstelik size gelip uzun süre kalan insanlar da değiller anladığım kadarıyla..o kadar laf söz inanın kendi ailemizde bilr oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…